Šta je novo?

Prigradske linije javnog saobraćaja – predlozi i rešenja

Мени се не допада могућност да општина договори са Ластом да се организује једна линија у Београду. То не може тако, постоји Диекција за јавни превоз која једина има право да организује линиски превоз у Београду. Можда је ДЈП и формализовала овај договор, али докле ће Ласта да добија послове без конкурса?
 
Матеја Бељан":2t8nowu5 je napisao(la):
То што се врши пријем путника не значи да је стајалиште легално. Пример нелегалног међумесног стајалишта је Батајница - железничка станица.


Batajnica-Železnička stanica je saobracajni terminal
koj je slika i prilika NEbrige i teškog zanemarivanja
opštine Zemun i svih nadležnih u gradu :evil: :( :bash:

Na tom mestu dodiruju se
medjugradske , gradske i lokalne linije autobusa
sa redovnim železničim saobracajem plus BGvoz i Beovoz
 
Аутобуси међумесних линија то стајалиште опслужују без дозволе
 
DJP je samo formalno nadležna za ITS2 linije, sve o tim linijama odlučuje Lasta, a DJP samo ozvaniči.
I meni je strašno to što je noćnu liniju 860N dobila Lasta, i to bez ikakvog konkursa. Bukvalno je Lasta odlučila da uvede tu liniju, i linija je uvedena.
Uvek sam za uvođenje novih linija, ali sam ovog puta apsolutno za to da ova linija bude ukinuta, i da se napravi lepo konkurs na kome mogu učestvovati i privatnici, i GSP kao i bilo koji drugi prevoznik i da se izabere najadekvatniji, a ne da Lasta postavlja svoj ultimatum.

Lastin bezobrazluk ide toliko daleko da su oni na ovoj liniji postavili i tarifu mimo svih pravila i cenovnika u dnevnom i noćnom saobraćaju. Dokle više njihovo iživljavanje da trpimo?
 
pa to je zato što smo uništili železnice pa autobuski lobi radi šta hoće.
 
zvanično ,,stajalište ,, je zapravo pravi ilegalni putnički terminal na Batajničkoj železničkoj stanici
i on je živi dokaz da su na odgovornim mestima slepci ili se prave da su slepi kad ga ne vide i to već godinu dana

BGvoz odatle vuče putnike sa gradskih, prigradskih i medju mesnih liniskih i van liniskih drumskih vozila
terminal postoji bez obzira na zvanično nepriznavanje jer život ide svojim tokom
a dokle ce se zvaničnici praviti blesavi , verovatno dokle god to mi budemo dozvoljavali
kad tad morace da dobije i ostale pratece elemete kao i svaki drugi saobracajni terminal
 
563211_503229066385759_2017924377_n.jpg

Још да су могли некако да дочарају "мирис" :roll:
 
Studio B bio prekjuče (31.III) na deonici Jakovo - Boljevci, kod Stovarišta. Dobio sam potvrdu da će se put na trasi 605 i na delu trase 604 od ulaza do Ekonomije u Bečmenu biti proširen i sredjen...

izvor: www.gspbeograd.net
 
Везано за Рипањ: Просто, најпростије, могу да замене последњи полазак са другим. Односно, да последњи полазак не буде у 23:30 него 23:50. Исти број сати возила у раду, сати возача, иста потрошња нафте... само мала корекција реда вожње. Да ли је то заиста тако тешко?
 
Slusam dva vozaca koje je rasulo u kosmaju do 12 sati iskljucili su 7 vozila,kazu sreca pa su praznici inace bi bio haos ,na 50 je preskocen gspov polazak u 17.02 nije ostvaren vec privatinik u 17.16
Stanje raspada
 
Koliko sam shvatio (prema informacijama sa gsp foruma) stigla je gomila delova za buseve u kosmaj pa su iskoristili praznike da popravljaju sve sto se popraviti moze a to znaci da je vecina vozila u garazi na sredjivanju. Ti japanci su verovatno ispomoc dok ne pokrpe ove kosmajeve krsheve..
 
Znnaci da bi kupili djelove treba da izgori najmanje 3 busa a onda djelovi odjednom stizu
 
RED VOŽNJE:
Autobus:


















Tramvaj:

Trolejbus:

Minibus:




ЛАЗАРЕВАЦ

130 Лазаревац - Миросаљци - Гуњевац
130А Лазаревац - Араповац - Миросаљци - Гуњевац
135 Лазаревац - Арнајево
136А Велики Црљени - Арнајево
162 Лазаревац - Бистрица - Рудовци
162А Лазаревац - Бистрица - Крушевица
165 Лазаревац - Дрен
167 Лазаревац - Лукавица
169А Рудовци - Пркосава
171 Лазаревац - Бурово - Зеоке
173 Лазаревац - Бурово - Стрмово - Пркосава
173А Лазаревац - Бурово - Стрмово
173Б Стрмово - Барошевац
180 Лазаревац - Брајковац - Дудовица
180А Лазаревац - Брајковац
190Ц Сумеђ-Тек-Лазаревац
1015 Лазаревац - Дудовица - Маринац
1015L Лазаревац - Дудовица
1039 Лазаревац - Петка
1041 Лазаревац - Завод - Рудовци
1066 Лазаревац - Завод - Крушевица
1103 Лазаревац - Лесковац (колубарски)
1104 Лазаревац - Врбовно - Лесковац (колубарски)
1104L Лазаревац - Врбовно
1106 Лазаревац - Степојевац
:gobb:
 
Nezvanična informacija:

Od 23.09.2013 uvodi se nova autobuska linija 513 sremčica /gorica/ - velika moštanica. Linija saobraća radnim danima, i održava je samo privatni prevoznik...
 
Vrh