Šta je novo?

Prigradske linije javnog saobraćaja – predlozi i rešenja

То је последица политике Дирекције : "Знају сељаци која је линија".

То сам лично доживео од возача ГСП на последњем поласку 302 из града. Диспечар ми је тражио да раздужи оне пластифициране папире са називом линије. Замислите то!!!! Да раздужи пре краја смене!!! И шта јбт. раздужује!!! папир!!!

Кад му је возач одговорио да нема више ниједан папир да означи аутобус, диспечај је изјавио ону горе поменуту реченицу.

Аутобус је извршио полазак без икаквог обележја!!!! И наравно, на сваком стајалишту улазе људи и питају која је линија....
 
Izgleda da se jedino gospoda voze tim poslednjim. Pa gde su ti seljaci koji znaju koja je linija u pitanju? Kod kuće , polegali u krevete , jer mora ujutru rano da se ustaje i da se radi u polju. :)
 
Сељачине- Људи којих најмање има на селу!
strelica_gore2.gif
 
aca45kc":2174cuhm je napisao(la):
Sto se mene tice,309 nek ostane ovako kako jeste,samo nek je produze do vuka i pojacaju malo,ne moze se uci u bus na 4toj stanici od okretnice u kali :D Ocigledno je interval od 4 min neodgovarajuci....

Ok je 309 i najzastupljenija je na potezu 300... Ne bi ja tu nista dir'o ;) Kako je bilo 90ih sad je fantasticna :) tad je isla fazon kao danas 302 tako da nema razloga za pobunu :D :D

Nema potrebe za pojacavanjem broja vozila,pa gde ces vise,evo npr 31 ide u spicu na 4 minuta :p jes da im dosta nas napuni bus ali sta da se radi,njima moraju dupli,a i gde provuci kod nas dupli bus? Jedino kad bi pravio luk na onoj mojoj zamisljenoj lokaciji,valjda ti znas o kom kraju i delu kalua pricam?! :D
Za produzetak linije do Vuka se apsolutno slazem sa tobom... Ako vec NE ZELE autobus, mogu minibus,po mogucstvu da ne bude 120 dinara vec kao oni minibusevi sto voze na liniji 24,dakle busplus rezim :p

I jos jedna primedba,vikendom nas tako osakate u vecernjim satima da je to jezivo...
Konkretno mislim da je u vreme kad se neki ljudi vracaju iz grada u 22h na cvetkovoj pijaci potrebno da u terminu izmedju 22-23h uglave jos jedno vozilo,jer ponekad oba busa koja idu ka kaluu u to vreme budu dupke puna,pola ljudi odustane cekajuci i ode do ustanicke i preseda bez potrebe...

Hahah 4. stanica od okretnice kazes?Zeljka Milivojevica ili Stepe Stepanovica? Ako je ova druga... Znas sta,da ti kazem prosla su vremena skole i ranog ustajanja ali kad se setim... pa mogu ti reci da je ujutru oko 7 na stanici prosecno po 30ak ljudi u intervalu od 5 min,pa udju pa dodje novi kontigent,naravno desava se i da neki uopste ne udju u bus... Jao koliko se brat nervirao,krene pola sata pre mene i ladno se susretnemo kod cvetka :D najjaca stanica,a usko stajaliste,jao kad se bag** nagura :) Ko prezivi tu stanicu i stanicu kod Maxija,on je car...
 
E, ali ja stvarno ne kapiram tu politiku, da nigde ni na jednom stajalištu nema nikakva oznaka koji autobus tu staje a koji ne.
Aman, za to ne trebaju nikakve pare. A da nije potrebno pa i da razumem. Logično da onaj ko svaki dan putuje zna, a kako ja da znam da 581 ne staje kod sajma ako idem u Lazarevac jednom godišnje. Pri tom znam da tu staje čak i ekspres za Obrenovac!
I tako je godinama, i nikad nikakva inicijativa nije pokrenuta.
 
ајде са означавањем линија се грађани некако и снађу али хаос настаје када мењају ред вожње а из неког разлога на сајту дирекције га објаве тек након 15ак дана. Евентуално га залепе на оне зелене стубове али само на главној окретници а и одатле понекад нестане. Онда настане конфузија тотална јер нико не зна кад иде аутобус а чекати на невиђено аутобус који иде на сат времена није ни мало пријатно.
 
Znam o cemu pricas,delu kod stare skole :) A to uvece je bruke,pogotovu razmak izmedju zadnjeg i predzadnjeg,POLA SATA,pa to nema nigde da interval sa 4 min raste na 30 :bash: inace moja stanica je zeljka Milivojevica :D
 
Najgori je slučaj sa Lastom u Zemunu. Evo ovako:
-na Lastinom sajtu uopšte ne postoji red vožnje za terminus ZEMUN. To je jedini terminus kojeg nema.
-Lastina stajališta u ulici Cara Dušana u smeru ka Sremu, su odvojena od GSP-ovih i nemaju apsolutno nikakvu oznaku. U pitanju su stajališta Nade Dimić, Filipa Višnjića i Zemun Gornji grad. Nema table, nema čak ni na putu ofarbano ono "BUS", ne daj Bože da ima izbetonirano mesto za čekanje, nego se busevi za Novu Pazovu, Surduk, Banovce čekaju bukvalno u prašini i blatu (stanica Filipa Višnjića). U smeru ka Zemunu koriste GSP-ova stajališta, ali od toga nema koristi jer tu niko ne čeka već svi izlaze.
Ovo je bruka. Slikaću ta stajališta pa ću okačiti ovde.
 
Izmena na liniji 703. Pogodovaće onima koji presedaju na 706, a otežati onima koji presedaju na voz. Pozitivno je što se autobus provlači tamo gde nikad nije išao, ali ne znam kako će to da izgleda s obzirom na to da su ulice bedne.

dscf7366.jpg
 
A zasto se ispod ovih preusmjeravanja potpisuje GSPB a ne DJP :/
 
trasa_703.jpg


Napisali su terminus UGRINOVCI. xD

Zasto nema stanice između terminusa i stanice Novosadska, stvarno glupo, a ova Jovana Brankovića jeste višak, ali od viška ne boli glava, moja ideja je da se za 700 naprave još dve stanice.
 
Не видим добитак за оне који користе 706, напротив, раније су станице у правцу града биле исте у центру Батајнице и за 703 и 706 а сада ће путници морати да прелазе улицу што може доводити до непријатних и опасних ситуација кад путници из препуног аутобуса 703 пожуре на 706.
Можда се од путника очекује да круже по Батајници пар километара до окретнице 706 уместо да је чекају у центру :rolleyes:
 
Linija 703 nova trasa

01 UGRINOVCI (okretnica)
02 Ugrinovci centar
03 Beogradska
04 Ugrinovci ulaz
05 Grobljanska
06 Busije 2
07 Busije 1
08 Busije
09 Busije (naselje)
10 Barutana
11 Šangajska
12 Batajnica (železnička rampa)*
13 Braće Ribar (ka Terminusu Batajnica sa 706 i 706E , a u suprotnom smeru sa 73)*
14 Posavska*
15 Drage Mihajlović*
16 Dalmatinskih brigada*
17 BATAJNICA (okretnica 706)*
18 Novosadska*
19 Jovana Brankovića*
20 Steve Grkinića*
21 Banovačka (preko puta stanice koju koristi linija 700)*

Boldirana su stajališta koja postoje samo u jednom smeru
* - nova stajališta
 
orion":1w282wb9 je napisao(la):
Не видим добитак за оне који користе 706, напротив, раније су станице у правцу града биле исте у центру Батајнице и за 703 и 706 а сада ће путници морати да прелазе улицу што може доводити до непријатних и опасних ситуација кад путници из препуног аутобуса 703 пожуре на 706.
Можда се од путника очекује да круже по Батајници пар километара до окретнице 706 уместо да је чекају у центру :rolleyes:

Da, ali će makar imati prevoz u oba smera kroz centar.
Ta izmena nije ni rađena zbog stanovnika Ugrinovaca, već dela Batajnice. U jednoj ulici su stavili 4 stanice, a između terminusa i Novosadske nijednu. Ne razumem zasto su stavili stanicu u ulici gde nema bočnih ulica, a tamo gde ih ima nisu.

Na sve to, ne znam kako će autobus da se provlači tamo. U krivini ima mesta za jedan jedini automobil. Evo jedne montažice:

64082486.jpg
 
Ona pripada ITS1, ali mi na forumu sve što ide dalje od Koteža, Višnjice, Ustaničke, Pevca, Galenike, Ledina, faktički je prigradski prevoz ili neka hibridna varijanta.
 
Данас ГСП није обавио полазак из Заклопаче у 7:15, а кад је дошао следећи аутобус који је требао да крене у 7:45 он се покварио на задњој станици :rolleyes:
 
Пре 2 минута је 303 требала да крене из Заклопаче, а сад је тек на Болечу! (15-20 минута закашњења у најави :D )
 
Mogla bi da se uvede linija Sremčica-Rušanj-Resnik, minibus naravno. A kada se uspostavi BG-voz za Resnik onda i klasičan autobus Rušanj-Resnik
 
Ne mogu da odolim da ne prikazem crtez kada je zavrsen:

Projekt broj 5 sa izlobe za Mikser

74_5-bus-in-the-hood-3.png
 
Vrh