Šta je novo?

Preuređenje dunavske obale

Ambassador":3lyyq6f7 je napisao(la):
Ali ako sam ja shvatio, za štenje/vožnju bcikla/štagod je najgori
deo od ovog novosređenog keja do tih solitera ......
Od novosređenog keja, tj.od res.'Šaran' do res.'Venecija', postoji uzak put za kola
i uska staza ( 2-3met.) za šetnju, a ostali prostor su bašta do bašte 5-6 restorana.

Od res.'Venecija' do hot.exYU je najlepši, široki deo keja ... i preko 10-12met.
Čudi me da to ne znaš, pa evo ti link da vidiš dok ujutro ne postavim slike starog keja. :)

http://maps.google.com/maps?q=Belgr...4.844459,20.412705&spn=0.006359,0.021393&z=16
 
Ma znam ja sve okvirno gde se šta nalazi.
A na taj deo (od Šarana do Venecije) sam mislio kad sam rekao od keja do solitera, zaje*******ao se. Odnosno, nisam znao kako je od Šarana do Vencije, jer kad god sam dolazio toliko, dolazio sam kolima, tu je bilo neko blato i ne znam ti ni ja šta...
No hvala na pojašnjenju.. :)
 
Ma, kakvo blato ( jedino ako nisu nešto kopali) tamo je kaldrma.

Evo da se malo podsetiš, a i dođi nam da se lično uveriš. :)
Prvi deo filma je o Glavnoj ul. a drugi o Keju :

<<< klik na sliku
 
dragan":1kzkj1m2 je napisao(la):
Evo da se malo podsetiš, a i dođi nam da se lično uveriš. :)
Hvala, hvala.. Hoću, samo da mi se malo završe ispiti i da otopli (pa biciklom), ili da ponovo dođe drugar (ili bilo ko) iz Zagreba (nismo stigli da mu pokažemo Zemun, jer nam je trebalo 3 sata da se vratimo iz NS, magla bila jeziva, sa maglenkama se nije video kraj prve bele (isprekidane) crte, a kad smo se vratili, već je bilo kasno i on je žurio na voz)..
 
Ko vozi biciklu slash totchak, evo da se ja pohvalim kuda idem, pa moze da koristite ovakvu rutu ili delove rute...
Od kuce se spustim pored hotela Zlatnik i crkve Dobanovackom skroz do Muhara, pa tu na kvarno levo do Kapetanije. Otale, niz Dunav pored Yuge i splavova do usca. Uzivancija. Onda na Brankov most, pa cim predjem Savu opet zavijem ispod, preko sina i na savski kej. Odatle je biciklo staza sve do kraja Ade i oko Ade.
Za zahtevnije biciklo jahace, predlazem dve varijante:
Ravna, laksa: Od kraja Ade, Starim Makiskim putem do Ostruznice, nije biciklo staza, ali nema puno saobracaja, pa na petlju kod novog mosta, preko mosta i odmah posle gledaj desno da sa mosta sidjes. malo po zemljanom putu i izadjes na asfaltirani savski nasip kojim voziiiiis do Dr Ivana Ribara, pa kolko mozes niz Savu, otale na recimo Buvljak i dalje gde vec hoces...
Brdska, prava... Od Savskog keja, kod Sajma, hala 14, izadjes na put koji ide paralelno sa prugom ka Topcideru, i pre Konaka, skreni desno kroz park u Pionirsku, pored pruge ides do pumpe, gde odvaja levo za Rakovicu.Tu ideeeeees do Rakovice, pazi da te ne opali neki kamioncic. kad stignes do kraja Rakovice, idi levo uzbrdo ka Rakovickom manastiru, oko njega pa uzbrdo kruznim putem ideees do motela 1000 Ruza. Tu desno, pa uzbrdo do podnozja Avale, stani , kupi vodu u trafici, pa nagazi do vrha. Meni treba skoro pola sata do gore. Hoce malo vec da bole none, ali, je*******iga... pogledaj malo gore, prodji pored tornja u izgradnji i stustis se dole ( meni treba 5 minuta) E, to je sreca... pazi samo da ne pogines.
Otale, mozes istim putem natrag ili, kad dodjes do 1000 ruza, predji nadvoznjak pa hvataj desno, uzbrdo i pici gore do vrha Kumodraza. Otale nizbrdo piciiiis do Autokomande pa otale , prekrsti se , predji auto put i uzbrdo do hrama St Save. posle polako po centru, gde vec ko hoce.
Oni koji su sa leve strane Save, uskoro ce opet moci da koriste biciklo lift od Karadjordjeve da ih popne na most u Brankovoj. Pomaze kad se umoran vracas kuci.

Eto... jedva cekam da jos malo otopli.
 
creme-nadlle":26gfkqji je napisao(la):
Brdska, prava... Od Savskog keja, kod Sajma, hala 14, izadjes na put koji ide paralelno sa prugom ka Topcideru, i pre Konaka, skreni desno kroz park u Pionirsku, pored pruge ides do pumpe, gde odvaja levo za Rakovicu.Tu ideeeeees do Rakovice, pazi da te ne opali neki kamioncic. kad stignes do kraja Rakovice, idi levo uzbrdo ka Rakovickom manastiru, oko njega pa uzbrdo kruznim putem ideees do motela 1000 Ruza. Tu desno, pa uzbrdo do podnozja Avale, stani , kupi vodu u trafici, pa nagazi do vrha. Meni treba skoro pola sata do gore. Hoce malo vec da bole none, ali, je*******iga... pogledaj malo gore, prodji pored tornja u izgradnji i stustis se dole ( meni treba 5 minuta) E, to je sreca... pazi samo da ne pogines.
Otale, mozes istim putem natrag ili, kad dodjes do 1000 ruza, predji nadvoznjak pa hvataj desno, uzbrdo i pici gore do vrha Kumodraza. Otale nizbrdo piciiiis do Autokomande pa otale , prekrsti se , predji auto put i uzbrdo do hrama St Save. posle polako po centru, gde vec ko hoce.
Ja idem slično samo obrnuto, sa Senjaka na Banjicu, pa na 1000 ruža, do Avale, i onda je super produžiti do Ralje! Put je dobar, lepo krivuda, a nije mnogo pometan. Jednom sam se vraćao od 1000 ruža do Topčidera/Košutnjaka, i rekoh sebi, ma bre mani se bu**** koje projure pored tebe, mislio sam da ću da mrem. Inače tuda negde bi trebala da ide bicikl. staza do Avale, valjda.
Eto... jedva cekam da jos malo otopli.
;)
 
Ada Huja pod teretom otpada
Gradnja sportsko-rekreativnih sadržaja na području prirodne oaze koja se prostire na 500 hektara počinje naredne godine
deponija.jpg

Ada Huja neće uskoro postati konkurencija Adi Ciganliji. Radovi na oplemenjivanju i pretvaranju ovog dela dunavske obale u sportski, rekreativni i zabavni centar trebalo bi da počnu naredne godine. Ako sve bude teklo po planu, poluostrvo će tek 2010. godine dobiti nove sadržaje i izgled.

Prema rečima Đorđa Bobića, gradskog arhitekte, u toku je izrada plana detaljne regulacije ovog područja.

– Plan će biti usvojen krajem godine, što znači da će radovi početi 2009. Grad će finansirati uređenje poluostrva. U planu je izgradnja velike marine, a kada će biti završena, zavisi od investitora – istakao je Bobić.

Poluostrvo, odnosno rukavac trebalo bi da bude pretvoren u terene za sport i rekreaciju, a najavljeno je i uređenje staza i šetališta. Ideja je da Ada Huja dobije sadržaje poput Ade Ciganlije.

– Uređenju ove prirodne oaze koja se prostire na oko 500 hektara prethodi priprema terena koja podrazumeva saniranje problema kanalizacije, raščišćavanje rukavca i nasipanje poluostrva. Važno je da to područje bude ekološki čist prostor. Mislim da ćemo problem otpadnih voda rešiti postavljanjem većeg kolektora koji će ih odvoditi nekoliko kilometara nizvodno niz Dunav – objasnio je gradski arhitekta i dodao da na tom području neće biti komercijalnih sadržaja.

Za razliku od Ade Ciganlije koja i zimi i leti vrvi od ljudi, lokacija na drugoj strani prestonice, na samo tri kilometra udaljenosti od centra grada, godinama je služila za odlaganje smeća i raznog otpada. Na potesu od Pančevačkog mosta do Višnjice danas se mogu videti mašine koje vade pesak iz reke, magacini, stovarišta, fabrike papira, restoran, kafana u kojoj se okupljaju ribolovci, karting centar i tri teniska terena.

Ipak, oči najviše bodu gomile građevinskog otpada, a zelena površina je zatrpana komadima betona, šuta, guma i plastike. Iz rukavca se širi neprijatan miris koji je najverovatnije posledica kanalizacije koja se u njega izliva. Delimično sređeno šetalište pored Dunava koje je opština Palilula osvetlila pre nekoliko godina primer je kako bi mogla da bude ulepšana desna obala Dunava.

– Postavili smo ljuljaške i klupe. U interesu opštine i građana je da ovu zonu što pre uredimo. Bitno je da generalni urbanistički plan predviđa izmeštanje železničke lokoteretne stanice. Pre početka radova potrebno je regulisati imovinske odnose, jer deo prostora pripada Luci „Beograd”, deo našoj opštini, a deo fizičkim licima. Kada budu izgrađeni sportski tereni, parkovi i komercijalni sadržaji skočiće i cene kvadrata – istakao je Danilo Bašić, predsednik opštine Palilula.

Bez obzira na to što je i pre tri godine bilo reči o Adi Huji kao ozbiljnom konkurentu Adi Ciganliji, dosad osim priča i najava gotovo da ništa konkretno nije urađeno. Mnogi žitelji Karaburme, Višnjice i Mirijeva i ovo leto prevaliće duga rastojanja do Savskog jezera da se osveže, osunčaju i zabave.

D. M.
[objavljeno: 29/01/2008]
izvor Politika
link http://www.politika.co.yu/rubrike/Beograd/Ada-Huja-pod-teretom-otpada.lt.html
 
Pozdrav svima :)

Zivim u Visnjickoj Banji, mali raj, u privatnim kucicama,pogled predivan
ceo Beograd se vidi sve do Zemuna, Ada Huja podno naselja, jednom recju predivno.
Ali avaj, novi most ce da se gradi i sve to nestaje u trenutku.Gledacemo iz dvorista kamione i kola
buka nesnosna a bice toliko blizu da cu vozacima videti lica.Neverovatno je SciFi zanr, a mi zitelji
Visnjicke Banje glavni akteri.Kome je palo to na pamet svaka mu cast,da visina mosta bude
u visini naselja i da most ide preko same marine, ode san o Adi 2, nestade.Pomoc nam je potrebna
bar kroz savete, kome da se obratimo POMAGAJTE please

Angazovacemo i "Sve za Ljubav" ako treba (Milan Kalinic je nas komsija) :))
 
^^^

DUP za SMT (Spoljnu magistralnu tangentu u okviru koje se nalazi most kod Ade huje) je tek u izradi i potom ce biti na javnom uvidu. Savetujem tebi i tvojim komsijama da tada odete na javnu raspravu i ulozite primedbe na predlozeni plan.

Ono sto je realnost doduse, jeste da su Beogradu mostovi potrebni, a narocito taj most. Zao bi mi bilo da na bilo koji nacin steti prigradskoj idili, ali kada sve stav na tas prevagnuce interes veceg dela grada....
 
interes celog grada, naspram interesa jednog naselja... lep je taj pogled iz visnjicke banje, dobri prijatelji su mi ziveli u Romana Rolana... ali hmmmmm pogled naspram rasterecenje saobracaja.... nesto mi nije u istoj kategoriji :rolleyes:
 
Slazem se sa vama u potpunosti, steta, sreca je tocak koji se okrece :).
Stric mi je bio projektant Visnjicke ulice i na njegovo zalaganje je postignuto da bude ovoliko siroka.(tramvaj itd)
Tada je predvidjeno da most ide direktno na Mirijevski Bulevar sto ima i tekako smisla ali sad je drugacije...
Hvala na odgovorima, mala idila ce postati urbana :))))
Zivecemo tik uz "Gazelu", mala cherga, hehhehe.
 
Nemojte toliko dramitit. Ja na živim Senjaku, dakle tu je odmah Gazela, Mostarska petlja, bul. vojvode Mišića, buke kolko hoćeš, a Senjak je jedno od dva merna mesta u gradu (drugo je u Borči) na kojima nivo buke ne prelazi dozvoljene dnevne i noćne granice..

Naprotiv, mislim da će atraktivnost tog kraja dodatno skočiti. Još ako izgrade neki lep mostić da se uklapa u pogled...
 
Mislim da ne shvatas bas najbolje mesto mosta,u visini dvorista na 50m od njega
(20 tipskih kuca u nizu + 10 zgrada).Senjak je dalje od mosta.
Ko u crtanom filmu.Nije drama ali je nonsens.Po pravilima ne bi smelo tako,
ali neophodnost je bitnija jer im je jeftinije tuda.Pravo mesto mosta je MIrijevski Bulevar (800m),
tako je sve okolo gradjeno prema tom planu.Sada je ovakvo stanje.Prava ne postoje sto znamo
sada definitivno i kroz Kosovo.
 
Drugar živi u Udbinoj zgradi (ona velika, odmah pored BIGZ-a). Ni kod njega nije strašno, a taj most će svakako noću biti tiši od Most. petelje i Gazele... I guess..
 
I ja se nadam :)
Nema veze, cisto iznosim informaciju koju i stanovnici mog naselja jos ne znaju,
misle da ce most izaci na Mirijevski bulevar.Ako nista drugo razvice se ovaj deo grada kako dolikuje,
i nadam se da ce zablistati Ada Huja kao oaza za nas gradjanje starog Beograda :)
 
Nepravilna prodaja Luke Beograd
Beograd -- Kako B92 saznaje, Savet za borbu protiv korupcije predao je Vladi Srbije i Akcijskom fondu izveštaj o prodaji Luke Beograd.

Kako se navodi, prodaja preduzeća Luka Beograd je obavljena uz brojne prevare i uz delovanje državnih organa u interesu krupnog kapitala najbogatijih ljudi u zemlji. Savet u izveštaju navodi da su nadležne institucije mimo zakona i procedure, u septembru 2005. odobrile preuzimanje više od 93 odsto akcija Luke Beograd od strane preduzeća Worldfin iz Luksemburga.

Preduzeće je registrovano na istoj adresi kao i preduzeće Novafin u vlasništvu Milana Beka, koje je u tom istom periodu preuzelo akcije C marketa za račun vlasnika Delte, Miroslava Miškovića.

Kupoviom akcija po ceni dvostruko nižoj od realne, država je izgubila najmanje 21 milion evra.
Izvor: B92
Link: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=02&dd=24&nav_id=286254

Ajde!!!
 
'Država je izgubila najmanje 21mil.€'... ma, kakvi 21... mnogo više.

O tome sam pisao ovde pre god.dana i tu kupovinu treba poništiti.
Pitanje je političke volje da li hoće da sprovode zakon ili neće.
Prodata je firma, a ne građ.zemljište, a samo kej u luci za buduću marinu vredi mnogo.
 
Jos jedna fabrika ce po logici stvari, verovatno prepustiti mesto nekom atraktivnijem objektu

Prodata je fabirika liftova David Pajic Daka koja se nalazi na adresi Venizelosova 29..... Sudeci da se mnogo aukcionara klalo za nju i da je dostigla x puta vecu cenu od pocetne (prodata za 15 mil eura), jasno je kakve namere imaju s njom (ne verujem da su se klali toliko zbog liftova).... Off the record kupac je Marbo (da, to jesu oni sto prave cips), ali se to pouzdano ne zna posto je na aukciji ucestvovao zastupnik koji nije hteo da otkrije identitet kupca.
 
Sud: Zemljište ipak gradsko
Beograd -- Sud je doneo rešenje u korist grada Beograda o uknjižbi oko 100 hektara zemljišta, čiji je korisnik ranije bila Luka Beograd.

Naime, pravo grada na korišćenje tog zemljišta pokušala je u postupku pred Drugim opštinskim sudom da ospori Luka Beograd, nakon što je 2005. postala vlasništvo Miroslava Miškovića i Milana Beka.

Ukoliko drugostepeni sud bude potvrdio odluku, to će značiti da su novi vlasnici Luke Beograd onemogućeni u nameri da na tom ekskluzivnom zemljištu grade poslovno-stambeni kompleks, objašnjava za emisiju B 92 Istražuje javni pravobranilac Beograda, Strahinja Sekulić.

"Zemljišno-knjižni korisnik ostvario bi pravo za imovinski osnov i dobijanje građevinske dozvole, odobrenje za gradnju. Praktično, Luka Beograd bi, bez licitacije, dobila pravo da gradi na tom zemljištu, šteta bi bila ogromna. Po mojoj gruboj proceni, šteta bi bila nekoliko stotina miliona evra", rekao je Sekulić.

Strahinja Sekulić objašnjava da pravobranilaštvo očekuje da će uskoro biti regulisano pravo korišćenja zemljišta na oko 300 hektara u priobalju Beograda.

Ekipa dokumentarnog serijala B 92 Istražuje pokušaće da otkrije u jednoj od narednih emisija šta se krije iza prodaje Luke Beograd Miroslavu Miškoviću i Milanu Beku.
Izvor: B92
Link: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=04&dd=02&nav_category=9&nav_id=292090
 
Po mojoj gruboj proceni, šteta bi bila nekoliko stotina miliona evra", rekao je Sekulić.

Strahinja Sekulić objašnjava da pravobranilaštvo očekuje da će uskoro biti regulisano
pravo korišćenja zemljišta na oko 300 hektara u priobalju Beograda.
Najzad je naša borba dala određene rezultate. :) ... mnogo im je trebalo, ali bolje ikad ...
Da vidimo da li će Miško da se žali ( ako već nije) na presudu.

Na drugoj strani kukamo za par stotina mil.€ u vezi NIS-a, a ovde jedva da ostvarimo ...
 
Grad Beograd sudskim odlukama vraća svoju imovinu kod Luke
Mišković i Beko ostaju bez još 50 hektara zemljišta
Luka Beograd tvrdi da je vlasnik 180 hektara, što bi za grad značilo gubitak od milijardu evra.
Sud je već presudio prvostepeno da je 100 hektara vlasništvo grada Beograda. A tvrdim da će
Luka Beograd ostati bez još 50 hektara zemljišta, jer ono je gradsko, a ne vlasništvo tog preduzeća,
kaže za „Blic“ Strahinja Sekulić, javni pravobranilac Beograda.
.......................
Đilas: Borićemo se za svaki pedalj zemlje Luke Beograd .....
ceo text : http://www.blic.co.yu/ekonomija.php?id=36608
 
Maли апдејт стања на Ади Хуји.Насипање се наставља :) црвена линија показује докле су стигли са насипањем 10.10.2007 а жута показује стање 13.04.2008

 
Uređenje beogradskog priobalja
6. februar 2009. | 01:02 | Izvor: B92
Beograd -- Luka Beograd na beogradskom priobalju planira da izgradi stambeno-poslovni kompleks od dva i po miliona kvadratnih metara.
Na konačnom planu za pronalaženje rešenja za beogradsko priobalje rade arhitekte iz Srbije i inostranstva. Jan Gel je još jedan od stranih stučnjaka čije mišljenje je tražila Luka Beograd. Njegov tim je radio na istraživanju četiri meseca i prema njihovim nacrtima ovaj deo grada na prvom mestu treba da bude namenjen ljudima.

"Moramo da imamo velike ideje i velike zamisli. I nikada ne treba da zaboravimo na ljude. Ovaj prostor treba da bude mesto gde bi ste sedeli sa prijateljima, gde deca mogu da se igraju, gde bi ste se šetali i uživali. Uvek treba početi od ljudi", rekao je arhitekta Jan Gel.

Od 2005. Luka Beograd je u vlasništvu firme Vorld fin, iza koje stoje Miroslav Mišković i Milan Beko.

Prostor koji planiraju da pretvore u stambeno-poslovni kompleks se nalazi na potezu od Francuske ulice do Pančevačkog mosta.
Predsednica Luke Beograd i potpredsednica Delta holdinga Ivana Veselinović očekuje da će krajem leta biti završen konačan plan.

"Prva orijentaciona cifra je da će troškovi izgradnje iznositi oko 4-5 milijardi evra za projekat koji se prostire na 107 hektara, koji treba da donese Beogradu 2,5 miliona kvadratnih metara i na kome će da nađe zaposlenje 44.000 ljudi. To ne može da se desi za dve-tri godine, optimistička procena je 15-18 godina", rekla je ona.

Luka Beograd nema urbanističku dozvolu, a još nije nađeno rešenje sa Železnicom jer kroz taj deo grada i dalje saobraćaju vozovi, kaže Veselinovićeva i navodi da uporedo rade i na planovima i na dobijanju dozvola kako ne bi gubili vreme.

Ona napominje da na projektu rade i relevantne gradske institucije i ministarstva, pa čak i posebna republička tela.

Sa Lukom Beograd gradsko prvobranilaštvo vodi spor o zemljištu kako bi se utvrdilo ko je korisnik kog dela zemljišta. Akcionari ovog preduzeća takođe vode spor zbog akcija koje su, prema njihovoj oceni, prodate po niskoj ceni.
Izvor: B92
Link: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=02&dd=06&nav_id=343503

Nezvanično sam čuo da na projektu između ostalog radi i arhitektica koja je dizajnirala novi hotel na Andrićevom vencu. Moguće da je samo trač..
 
Vrh