Šta je novo?

Preuređenje dunavske obale

vucko":2ij32j5i je napisao(la):
Ada huja nije mesto za Zoo vrt jer ce se tu graditi nova toplana umesto Toplane Dunav koja ce cak biti i veca od stare i jer ce preko ada huje ici buduci most.I dalje mislim da je najbolja lokacija kod jezera Veliko Blato.

E j***lo majku sto su mu smislili buducnost. Samo fali jos nuklearna elektrana ( da se struja ne voza dugo do grada ) i americka baza da cuva sve to.
Veliko Blato je odlicna lokacija, samo je ( po meni ) malo daleko od grada.
 
Mislim da uopste nije daleko i da je sve sto je blize upravo preblizu. Em sto su zivotinje isfrustrirane bukom grada, em sto nemaju dovoljno prostora, em sto trenutno ceo Kalemegdan i okolina smrde na ZOO... Preko reke i kod blata bi mogla da se uradi prava oaza za zivotinje i posetioce.
 
Moze i Veliko Blato, meni je najvaznije da se Zooloski vrst prosiri da bude human za zivotinje i da bude velika atrakcija grada. Jedino mi je Veliko Blato malo sutnuto daleko od grada, ali to se da resiti. Ja bih nekako voleo da bude na obali Dunava i da se moze do njega i brodom... a VRO je ogromno i po meni bi moglo da primi zooloski vrt, ali ipak mozda gresim. Mozda resenje sa VB-om i velikim kanalom (koji bi mogao da sluzi i za odvodnjavanje i odbranu od poplava kao retenzija) moglo biti jako dobro? Interesantna ideja!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=518741#p518741:10j4jwob je napisao(la):
Вожд » 22 Feb 2018 02:55[/url]":10j4jwob]
file.php

Ала би натрпали Реву па решили би стамбено питање заувек :lol:
 
Zašto na Dorćolskom keju ne postoji drveće sa većim krošnjama koje će praviti hladovinu?
U letnjim mesecima niti je prijatna šetnja, a još manje je prijatno sedeti na klupama.
 
Zato sto svi pokusaji da se oformi drvored propadaju zbog nebrige i lezernog odnosa Gradskog Zelenila. Nebrojeno puta je sadjeno drvece, ali se prvih par godina ne zaliva preko leta i zbog ekstremne izlozenosti sunci i visokim temperaturama, sve se posusi. Prepuste drvecu da se izbori, po principu ko prezivi… Poslednjih par godina je posadjeno kvalitetnije drvece, pa ima nade. Nekoliko katalpi je uspelo da prezivi…
 
Primetio sam da je dosta crvenolisnih dženarika i norveških javora posađeno u skorije vreme.

Apropo zalivanja, dosta građana se žali kako se drveće suši ì brzo propadne. A kada te iste građane pitaš što ne zalivaju drveće ispred svojih zgrada, dobiješ odgovor kako to nije njihov posao.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: 10k
Требају садити нешто мало отпорније на сушу. Секвоје не би биле лоше, јер управо воле ужасна тла у пределима са летњим сушама
 
Vrh