Šta je novo?

Preuređenje dunavske obale

Nenad":2wh2tjdb je napisao(la):
Ovo zvuci skroz interesantno - znaci krenulo se sa urbanizacijom "treceg beograda".
Tzv. 'Treći Beograd' je na banatskoj strani, a ova dva na sremskoj i šumadijskoj.

Ada Huja nije neki bulevar, već veliko područje od marine 'Dorćol' do špica ade.

adahujaby7.jpg
 
Ada Huja je jos uvek na "staroj" strani Beograda, tek kad cujes da pocinje sredjvanje Ade Caplje, to ce znaciti da je poceo razvoj tkzv. Treceg Beograda.
 
Po meni je region od Pancevackog mosta pa do kraja Ade Huje prilicno povezan sa idejom Treceg Beograda. Tu ce biti novi most koji ce uspostaviti potrebnu vezu izmedju sumadijskog i banatskog Beograda.

@Dragan
Kada sam spomenuo Treci bulevar, odnosio sam se na arhitekturu.
 
#228 ..dragan":1x3izola je napisao(la):
Tzv. 'Treći Beograd' je na banatskoj strani, a ova dva na sremskoj i šumadijskoj.
Ne može 'po tebi' ,ni po meni, već se tačno zna gde i šta je Treći Bgd.
Mora da postoje tačne definicije da bi svi znali o čemu se govori.

Arhitektura jedne strane bulevara pored pruge ne može da se
upoređuje sa područjem Huje, gde će biti više vrsta gradnje.
Tu će biti elitna gradnja,marine,sportski tereni i parkovi,obala,..itd.
 
Jel gotov urbanisticki plan za taj deo dunavske obale?
biznis14ro9.jpg


Po meni taj deo grada ima veliki potencijal i samo sam hteo da kazem da bi bilo steta da se tu krene sa tamo nekom gradnjom.

Oni planovi za oblast izmedju marine Dorcol i Ade Huje su izgledali jako interesantno i nadam se da se ovi najavljeni shopping centri uklapaju u to (recimo da parking sa 2000 mesta ne bude na otvorenom i to u jednom nivou), a pogotovo u tu elitnu gradnju.
 
Pogledaj str.2 na ovoj temi .. ima više info. o Huji.

Ne verujem da je DUP završen .. trajaće to malo više vremena.
 
Dragane rukavac se i dalje nasipa i pricao sam sa covekom pre nekih 10-ak dana koji radi tamo i kaze da ce celo to parce Ade Huje biti nasuto sutom.Bas sam gledao kako dolaze kamioni i nasipaju daj deo i kako nestaje ona zelena oaza da kazem.Fabrike betona jos uvek nisu izmestene a mislim da i nece biti u skorije vreme.Evo jedna slicica kako je to izgledalo 2004 i dokle su stigli sa nasipanjem a sada su odmakli bas dosta probacu i to da uslikam da vidite.

http://www.adakart.co.yu/gal/staza/DSC_1496.jpg
 
Odozgo baš izlgeda loše, kao da 'gule kožu' od drveća na adi.
Ali, verovatno mora da se podigne nivo zemljišta radi poplava.

 
Moram ponovo da pitam (konstatujem). Po GUP-u, koliko sam uspeo da vidim na planu, je cela Ada Huja (od pocetka rukavca pa do spica) predvidjena za zelene povrsine. Jel se ovo nasipanje sada vrsi kao priprema za gradnju ili?
 
Poslednja izmena GUP-a :

huja1fq8.jpg


-žuto .................. stanovanje
-crveno .............. komerc.zone
-ljubičasto .........privredne zone
 
Nenade mislim da ovo nasipanje koje se sada radi definitivno nije priprema za gradnju vec sto kaze Dragan da se podigne nivo zemljišta radi poplava e sad sta ce na kraju tu biti ostaje da se vidi :)
 
ljudi, kakav flesh - pa, o ovom montmontaza projektu smo pisali na ssc forumu pre tri godine (oni koji su ucestvovali tada u diskusijama se mozda secaju)....Mislio sam da je to jedan u nizu tzv. "fake" projekata (takvih je bilo mngo tada), ali pre svih ovih prica o Delta cityima bila je vest kako ce hrvatska firma montmontaza da gradi trzni centar kod ade huje, da ce imati hipermarket, butike, i multipleks (ako me secanje dobro sluzi), a da ce za trzni centar biti karakteristicna velika staklena kupola (taj detalj sam bas upamtio).... pokusavam da pomocu google almighty-a pronadjem tu diskusiju da osvezimo pamcenje, ali ne ide... mora da je nestala onda kada je ssc puko....
 
:lol: :lol: :lol: :lol:

ipak sam nasao i prosto ne verujem da>
1. ja sam postavio bas tu vest na ssc forum :)
2. izvor vesti je beobuild :D

...i nije bas tri godine, vest je od 15.12.2005.

evo jedan mali copy/paste

Beograd će dobiti još jedan veliki tržni centar. Objekat površine 52.000 m2 nići će na Adi Huji na Paliluli pored fabrike papira “Avala ada”, a prvi kupci moći će da pazare u “Dunav City”-u početkom 2007. godine. Zemljište je najpre trebalo da zakupi italijanski trgovački gigant “Merkantoni” , ali je plac ipak dodeljen hrvatskoj firmi “Mont montaža”. Vlasnik firme “Mont montaža” osnovao je zato preduzećće i zakupio 15 hektara zemljišta od Direkcije za građevinsko zemljište. Dobio je potom dozvolu da gradi veliki tržni centar.

Angažavane su domaće projektantske i izvođačke firme, a među njima je i firma Neofund, koju vodi Goran Lalović.

Centar će biti prepoznatljiv po staklenoj centralnoj kupoli, a investicija je vredna 60 mil EUR. Veliki deo zaizeće supermarket i prodavnice raznorazne robe, igraonice za decu i kafeterije. Pored objekta od 52.000 m2, naći se se 2.500-4,000 m2 parkirališta, podzemnog i nadzemnog, a posebno zanimljiv će biti multipleks bioskop, bogatiji i drugačiji od postojećih u Beogradu.


Source: BEOBUILD.CO.YU
 
Evo otprilike dokle su stigli sa nasipanjem cisto da imate neku orijentaciju :)

 
dragan .. #236 ":1ky4qlbs je napisao(la):
Odozgo baš izlgeda loše, kao da 'gule kožu' od drveća na adi.
Ali, verovatno mora da se podigne nivo zemljišta radi poplava.

Mnogo liči na ovu situaciju od pre neki dan. :)
 
Bas steta za onu zelenu oazu. Valjda nameravaju da posle vrate zelenilo
 
Pa zar nije planirano da to bude zelena povrsina po GUP-u? To onda znaci da ce da posade zelenilo kada zavrse sa nasipanjem terena.
 
nije mi jasna logika po kojoj se prvo iskrči šuma pa se sadi nova. Zar ne postoji način da se bar deo vrednih stabala izvadi i posle ponovo zasadi na istom mestu? Da li se to radi napolju? Stablu treba par decenija da naraste u neko reprezentativno drvo, šteta bi bilo to ne očuvati.
 
bigvlada":1p1mvgwl je napisao(la):
nije mi jasna logika po kojoj se prvo iskrči šuma pa se sadi nova.
Zar ne postoji način da se bar deo vrednih stabala izvadi i
posle ponovo zasadi na istom mestu?
To je sve plavni teren sa vrbama, nema tu 'vrednih stabala'.

Nivo tla se diže 4-5met. pa kad se završi, lako je parkovski urediti.
 
Uhvatio sam malo vremena i otisao da uslikam teren gde treba da se izgradi trzni centar.Posto je tu nekada bila deponija trenutno se nasipa zemlja kako bi se prekrilo djubre koje je izaslo na svetlost dana posle mnogo godina :)

Evo par slika:

http://img181.imageshack.us/img181/6029/p5220161gh0.jpg
http://img145.imageshack.us/img145/9523/p5220168xd9.jpg
http://img145.imageshack.us/img145/5404/p5220165qn4.jpg
http://img233.imageshack.us/img233/527/p5220166xl9.jpg
http://img145.imageshack.us/img145/6707/p5220164dy5.jpg
 
Vrh