Šta je novo?

Pošta Srbije

http://www.posta.rs/struktura/lat/aplik ... abavke.asp

Ja znam da ljudi izbegavaju da se javljaju na tendere javnih i državnih ustanova jer su mnoge poznate po neplaćanju. Čak i nama propadaju jer se niko ne javi ili se jave sa ponudom koja ne odgovara uslovima. Međutim, Pošta je ustanova koja redovno izmiruje svoje obaveze i nema razloga za strah.
 
http://mondo.rs/a837972/Info/Drustvo/No ... uceta.html

:lool:

Ovakve stvari su, inače, u Americi potpuno normalne. Na primer, kupiš kafu, i onda, pošto si nesposoban, uspeš da se isprskaš i malo opečeš. Sasvim dovoljno da dobiješ milionsku odštetu jer je kafa bila prevruća za ne znam koliko stepeni (istinit primer). Uvek sam se nadala da bi naši sudovi u sličnim situacijama (a ovo se može podvesti pod to) obavestili ovoga koji tuži da je id***, ali eto...
 
Ја бих сад дакле могао да тужим мондо због трауме и губљења наде у човечанство након читање поменуте глупости. Какав кр**** од жене.
 
Žena je 5 dana posle nezgode bila u stanju straha od poštanskih sandučića. U koju god zgradu da uđe ona ponovo doživi strah.to neko mora da plati.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
jelenabg":1qsmemal je napisao(la):
.... Neka tri koloseka u širini, koliko se sećam. Koliko znam, ugovor je istekao, više se ne plaća, železnica traži da se prostor vrati u pređašnje stanje, a pošta nema sa čim (treba razbiti beton do zemlje)....
Naleteh na Vašeg penzosa iz šestice ... koj reče
da je izmedju ,,perona,, samo je izlivena ploča bez nasipanja tako da je ostla šupljina iznad šina
eto utehe
nema potrebe razbijati skoro metar ,, betona do zemlje,, kad je ostalo šuplje :D
 
Ma tu je mrtvo more - niti njima to nešto posebno treba, niti nas nešto posebno zanima. Nikome ne pada na pamet da se sada time bavi.

Вожд":3vu2dc2b je napisao(la):
Poštari sami biraju direktore
M. N. S. | 09. oktobar 2015. 19:20 | Komentara: 1

Umesto 98, sada 32 funkcionera. Višak zaposlenih premešten na nove poslove

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ek ... -direktore

Ne znam čije kolege su birale, ali naše sigurno nisu :mrgreen:. Direktori su birali druge direktore - šarada. Pre nekoliko meseci su gomilu direktora sektora preimenovali u rukovodioce i eto, odmah manje direktora :gobb:. Plate su, naravno, ostale iste. Sasekli su po Srbiji jer su veća mesta imala svako svoju radnu jedinicu, a sada se nekoliko njih vodi pod jednu. Tako da postoji jedan direktor za, recimo, Regionalnu radnu jedinicu "Užice, Šabac, Valjevo" koji je stacioniran u Užicu, a u Šapcu i Valjevu su njegovi pomoćnici. Verovatno se pitate gde je caka? Pa, caka je u tome što smo čuli da će pomoćnicima direktora biti podignuta plata, i to značajno. Treba ublažiti duševnu bol :sesir:. Tu su najviše nastradali ti što nisu glavni u regionalnoj radnoj jedinici (Šabac i Valjevo, npr) jer više nisu službe nego odeljenja i njihovi rukovodioci imaju manje plate nego što imaju šefovi službi.

Mene će najviše zanimati koliko ćemo para za plate izdvajati nakon što se završi i mikroorganizacija koja sledi (biraju se šefovi službi i odeljenja) u odnosu na, recimo, septembar. Uopšte nisam sigurna da će to biti nešto mnogo manje.

Inače, ako neko ili neko vaš, traži poslovni prostor u zgradama po centru:

http://www.posta.rs/struktura/lat/logis ... ostora.asp

Pokušavamo ovo da utrapimo što je moguće više :kafa:.
 
Ne znam koliko je tačno, ali poslednja informacija je da će plati u pošti biti na ovom nivou naredne dve godine.I da se neće deliti dividende od Telekoma.
 
Ništa to ne treba da čudi. Pošta je javno preduzeće kada javna preduzeća treba zakinuti, a kada im nešto treba dati, onda nije javno preduzeće :mrgreen:.
Kada je rač o dividendama Telekoma, to se tiče svih građana Srbije koji imaju deonice (naravno, to zanima samo nas jer ih imamo značajno više od ostalih vlasnika). Bila je priča da su Nemci, kao eventualni budući kupci, naložili da se isplate zaostale dividende vlasnicima akcija jer to nije rađeno prethodnih godina. Neko vreme je baš bila aktuelna priča, gađalo se sa raznim iznosima, ali je sve to prestalo.
Inače, Palmotićeva se iseljava jer prva tri sprata zauzima Ratel (da, toliko su se kadrovski raširili da su im potrebna tri sprata, a na svakom ja mislim da ima bar po 10-ak kancelarija). Ljudi se useljavaju u Savsku na drugi i treći sprat, mislim da će kancelarije Pošte 6 da spuste u prizemlje prema peronima, a da se popuni i taj prvi nekima iz Direkcije. Mada, možda će tu preći Vasina. Gore je verovatno daleko lakše izdati prostorije, a ovde prostor zvrji prazan.
Što se sređivanja iznutra tiče, ništa bitno nije rađeno - krečenja, sređivanje podova i slično. Ni ne nazire se eventualno, ovde željno iščekivano, vraćanje starog izgleda zgrade.
 
jelenabg":36vsdvse je napisao(la):
Ništa to ne treba da čudi. Pošta je javno preduzeće kada javna preduzeća treba zakinuti, a kada im nešto treba dati, onda nije javno preduzeće :mrgreen:.

Амин колега, а тек став да су плате астрономске, а заправо су испод просека? Полудим кад ми неко каже да се у Пошти ништа не ради, а плате као у Немачкој. Кад им кажем да радим за 30.000 онда се чуде. "То су државне јасле, уживај". Ако неко ужива у великим платама, то су онда корисници буџета и велики губиташи (ЕПС, ЕДБ и слични).
 
A koliko ce ratel placati zakup posti za prostor nece valjda nufte biti u prostoru
 
@Somi303

Nisam znala da smo kolege :).

Prosek plata Pošte Srbije (sa sve direktorima i direktorčićima) je ispod republičkog proseka. A ogroman broj zaposlenih (verujem i više od 50% i to mnogo više) ima platu manju od prosečne u pošti. Mislim da kuriri rade za 35.000 ili slično. Jeste, više je nego u prodavnici gde rade za 22.000, ali je sve to jadno i bedno. Ni šalterski radnicima nije mnogo bolje, ako uopšte jeste.

Što se tiče rada i nerada, ima da se radi, naročito u tehnologiji, ali svi znamo da u administraciji ima i onih koji ginu, i onih srednji, a i onih koje treba izbaciti napolje. Doduše, takvih ima i u tehnologiji :mrgreen:. Najveći problem je što imamo manjak poštara, šalterskih radnika i kurira, pa je frka kada su godišnji jer ne postoje rezerve već kolege moraju da menjaju.

@direktor

Nemam pojma da li će išta plaćati. Čak su se pojavile informacije da je to njihova zgrada jer su u Palmotićevoj bile prostorije Zajednice jugoslovenskih pošta (kako se to već zvalo), a Ratel im je kao naslednik. To mi je potpuno nova informacija i ne znam koliko istine ima u njoj.
 
Kako moze ratel biti naslednik zajednice yu posta glupost sta je tu je
 
Да, да, курири, поштари и шалтери имају ту исту бедну плату. Благајници, контролори и управници имају смешно већу плату, а далеко већу одговорност. Што се тиче одмора, никад доста резерви, људи раде по два реона и туђ посао не би ли се све то испеглало уз минималне трошкове и кашњења. Укратко, пакао.
 
20160202_212612.jpg


20160202_212706.jpg
 
jelenabg wrote...Mislim da kuriri rade za 35.000 ili slično....
Istina glasi:
Zanemarljiv je broj kurira koj jesu za stalno zaposleni pa imaju takvu platu
Gro kurira rade na neki ugovor (omladinska ili na ppp) gde su im plate 20-tak hiljada :(
osmeh je davno uvenuo u PTTu...
 
Prebacili su magacin sa Vozdovca ovde, sutra moram da idem po neki paket.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=370145#p370145:2vst9q8h je napisao(la):
boca-ica » 04 Feb 2016 08:32 am[/url]":2vst9q8h]Istina glasi:
Zanemarljiv je broj kurira koj jesu za stalno zaposleni pa imaju takvu platu
Gro kurira rade na neki ugovor (omladinska ili na ppp) gde su im plate 20-tak hiljada :(
osmeh je davno uvenuo u PTTu...

Zapravo je obrnuto - gro radi za stalno, ali ima i onih na privremeno-povremenim poslovima koji rade sve isto upravo za te pare koje si naveo. Horor. Da samo voze kroz grad, bilo bi teško, da ne spominjem šta sve mimo toga moraju da obavljaju.

Osmeh zavisi i od čoveka :). Mada je sve teže. Eto, skinuli nam 10% od plate iako nismo na budžetu, a kada su skoro nekim budžetskim korisnicima vratili neku siću od postotka (da se razumemo, i treba da se vrati), nas niko nije ni spomenuo iako plate primamo iz sopstvenih prihoda. Javna preduzeća i ustanove juče štrajkovale nešto, mi nismo ni znali. To su ti sindikati.

Kako je ovaj deo lepše izgledao sa ovim zelenilom nego sada. Da ne spominjem i samu zgradu jer ćemo otići u neke priče koje su već ispričane :mrgreen:.
 
Jelena, da li bi bili ljubazni da mi date informaciju u vezi PAK, da li je moguce adresovati posiljku u formatu:

Petar Petrovic
Masarikova 5
125101 Beograd

Da li je potrebno da ispred PAK stoji i ispisano slovima PAK? Da li masine prihvataju samo PAK bez navodjenja i postanskog broja? I ako posiljka stize iz inostranstva, da li je bitno da li je je naziv grada Belgrade ili Beograd?
 
Potpuno ispravno adresovanje iz inostranstva bi bilo:

Petar Petrović
Masarikova 5
11000 Beograd
PAK 125101
Serbia

U principu, ako se piše PAK, onda on treba da stoji ispod naziva grada jer ispred ide poštanski broj. Nije potrebno napisati PAK ispred pak broja, a može se sve poslati bez poštanskog broja ukoliko postoji pak broj. Nije bitno da li je Beograd ili Belgrade, čak ni Serbia ili Srbija, bar kada smo mi u pitanju. Mada, ako pošiljka dolazi iz inostranstva, bolje je napisati Serbia. Doduše, verovatno većina u evropskim poštama zna da je Beograd u Srbiji.

Kada je reč o adresovanju u Beogradu, uvek može da se napiše samo Beograd bez navođenja poštanskog broja, čak i bez pak broja, ali samo kada su u pitanju ulice koje su jedinstvene u gradu. Ako napišete samo Beograd za ulicu Beogradska 5 - morate biti svesni da ih ima 10+ u našem gradu, tj. svako naselje u bližoj i široj okolini je ima. Mislim da Kaluđerica ima dve.

Znam da su neki naši čak eksperimentisali tako što su u inostranstvu sve ispisivali ćirilicom (čak i odredišnu zemlju, tj. Srbiju) i ubacivali u poštanske sandučiće. Sve je uredno stizalo - preko Moskve :mrgreen:.
 
Hvala na odgovoru!

Ok, znaci ako postoji PAK, postanski broj nije potreban? Jer na nekoliko mesta videh da je PAK to upotpuni postanski broj, a ne da ga zameni...

Ako posiljka ide iz inostranstva moguce je u Zip/postal code staviti PAK? Jer ja jos uvek stavljam 11000 u Zip/postal, dok PAK stavim u Adress optional info gde je moguce navesti podbroj/broj stana.
 
Poštanski broj je poštanski broj, tj. Zip/postal code, tako da i dalje možeš njega stavljati. PAK omogućuje da mašina automatski razvrsta pošiljku u odgovarajući grad ili deo grada (ako je u pitanju veći grad), mada prepoznaje i rukopis, tj. samo uadrsu.
PAK naši pokušavaju da isforsiraju zato što se broj lakše mašinski čita od slova, a i pomoću PAK-a se odmah baca u odgovarajući deo grada.
Pretpostavljam da mašina može da prepozna PAK čak i ako je napisan u tim dodatnim informacijama.
 
Da napomenem sa pak se piše sa desnim poravnanjem, dok poštanski sa levim.

Послато са Galaxy Nexus уз помоћ Тапатока
 
Vrh