Šta je novo?

Pošta Srbije

Zbog ovih najnovijih dešavanja oko ministra Vujovića i traženje lične karte od strane naše koleginice na šalteru, samo želim da napišem da sistem zahteva broj lične karte da bi transakcija mogla da se obavi. To nema nikakve veze sa PIN-om niti sa "znaš li ti ko sam ja". Sraman potez članova rukovodstva, što, naravno, uopšte nije iznenađujuće.
Ja redovno plaćam račune u pošti i nisam doživljavala da neko ulazi preko red, eventualno trudnice, roditelji sa decom i slično. Čak ni mi, zaposleni, nismo imali protekcije. A ne verujem da se drugačije ponašala koleginica za šalterom, niti da je dotični čekao pola sata jer se u pošti toliko može čekati samo kada su penzije, a i to zavisi od gužve. Penzije nisu bile skoro, niti je bio 15-i, niti išta slično da bi bile gužve.
A saopštenje Pošte po kome su zaposlena i upravnica poslate u Mladenovac u ispomoć zbog godišnjih odmora je smehotresna. Jeste, poslata upravnica na ispomoć :mrgreen:. I godišnji odmori u trenutku kada počinje škola.
Jadne žene. A mi da smo ljudi, sutra bi svi šalteri u Beogradu stali, makar na sat vremena. Na to imamo pravo.
 
Koji klosar, ne mogu da verujem. Da je faca kao sto se predstavlja ne bi placao racune licno u posti. Inace znam za taj glup sistem da treba licna, i par puta nisam mogao da platim, i znam da im je takvo pravilo a on se pravi pametan dovoljan je pin.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Какав простак, па шта ако је министар? Најбоље би било да му је жена из свог џепа дала јер исплатом без личне карте ризикује да те паре после сама надокнади.
 
Ne znam zasto vasvto cudi...
Na vlasti je ekipa koja na svakom koraku 'pisa' po narodu.
Zasto bi u ovom slucaju bilo drugacije?
 
d05d1481b97a7810c5a8ebd2978b2cce.jpg
29fc2e2fcb446f3d7f54851c717be9a7.jpg

Сад лепо раднице нека се жале за дискриминацију или слично и нека ошуре пошту неком одштетом или шта знам чиме.
 
Somi303":2bbqutfu je napisao(la):
Сад лепо раднице нека се жале за дискриминацију или слично и нека ошуре пошту неком одштетом или шта знам чиме.

Naravno da se to neće desiti.

Inače, kako se priča, sindikat je zaštitio svoju članicu tako što joj je omogućio da ode tamo gde joj odgovara, a ova druga, pošto, je li, nije član, ona je otišla tamo gde su je po kazni i poslali. Sindikalistima, naravno, nije palo na pamet da ovo nema veze sa tim da li je neko član sindikata ili ne, već da se ugrožava integritet naših koleginac i kolega na šalteru i da je to stvar za koju se treba boriti. Ali, oni se mogu boriti samo za sebe, od njih se ništa dobro ne može očekivati.

Inače, kolege iz te pošte, dedinjske, kažu da je ovo sasvim uobičajena situacija i da se maltene svaki drugi korisnik te pošte na ovakav način odnosi prema njima. Ovo sada je samo došlo do medija. Pošto znamo ko sve naseljava ovaj deo Beograda, ništa čudno. Njima samo ostaje da se na to prilagode i potpuno isključe. Ali ne može takvo radno okruženje da ne ostavi posledice.

Inače, pošta je počela da se bavi menjačkim poslovima i nakon usporenog početka kada su se peglale dečije bolesti, fino smo se proširili. Čak je i kurs sasvim solidan i, koliko znam, u rangu sa menjačnicama (dobro, verovatno nije najpovoljnija, ali možemo da se takmičimo sa njima). Znam da postoje ljudi koji menjaju pare u bankama što je meni potpuno fascinantno gledajući njihov "kurs", tj. krađu. Razlog je što se osećaju sigurnije, ali ja to i dalje ne razumem. E pa, pošto je i Pošta, kao i banke, jedna institucija, a ne preduzeće "Krstić i sin", takvima je sada omogućeno da menjaju po kursu koji nije izrabljivački. Naravno da onaj što se odaziva na ime direktor Pošte nijednom nije spomenuo povoljan kurs, "kurs menjačnica", kao razlog da se dođe kod nas, niti se to forsira. Ali ajde, verovatno bar 80% stanovništva ove zemlje bar jednom mesečno uđe u svoju poštu, pa i sami vide. Valjda ovi naši misle da je to najbolja reklama :mrgreen:.

Ovde se može videti koje sve pošte rade menjačke poslove (ubacuju se i nove kako se koja uključuje):

http://www.posta.rs/dokumenta/lat/novca ... enjaci.pdf

a ovde i kurs:

http://www.posta.rs/struktura/lat/novca ... acnica.asp
 
Где нестаде оних 200 нових возила, све стрпали у центар? 11306 није добила ни један нови ауто, а кола су им раздркана и матора до бола. Не асфалтирани путеви и одлично одржавање од стране сервиса су стрпали ауто Заклопчанског поштара већ месец и по дана у гаражу док се он завлачи у викенд насеље са комбијем већим од пост експрес комбија?!
2008%20Transit.jpg

А да, пре њега је у замену возио ово :!:
fiat-ducato-maxi-03.jpg

Јел размишља неко тамо где тај комби треба да се вози?
 
Pa dobro, bar je glavni frajer u kraju :mrgreen:. Neka bude srećan što je išta dobio, mogao je i peške ili bajsom :oops:. Čitala sam u nekim novinama da su jednom seoskom poštaru ljudi, komšije, kupile motorić kako se ne bi više mučio. Ne mogu da garantujem da mu Pošta uopšte refundira troškove goriva jer prevozno sredstvo nije naše.

Ta vozila su raspoređena po celoj Srbiji i, naravno, da ima krajeva gde se i dalje voze krševi. Inače, i mi ih imamo još poprilično i stvarno je veliki problem. Aj što su krševi i ružno izgledaju, ali više brine bezbednost. Ok, oni imaju one provere svakog dana pre polaska, ali opet. Ogorman vozni park imamo, a para nema da se to sve radi kako bog zapoveda. Odnosno, štedi se kako bi se na svemu kako bi se ostvarili nikad bolji rezultati i profit. Jbt, radimo na računarima starim i po 10 godina, ne nabavljaju se rezervni delovi za automobile... Mislim, ok je štednja, ali ne možeš da štediš na tehnologiji.
 
Da li su se sada setili da isplacuju wu u evrima posto imaju te menjacnice ili i dalje samo u dinarima?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobijem obavjestenje da imam pismo nije me postar zatekao kuci uvaceno 10 sep ja nesto permutovo datume i odem u kraljice marije gdje moze da se podigne idtog dana nakon 17 h do 18i30h
Ja tamo kaze ovo je juce poslato na djeram danas je 11 sep ok .Podjem na djeram kazu ovo nije kod nas ovo je u kraljice marije
Sad sam odozdo kod vas je ne nije natezanje od 10 min kaze dodjte sutra ne mogu ocu sad idem na put .
Veatice se koverta pistina je greska
Pusute zahtjev za odlizenu ispiruku jer su oni zagubili postu i jos sam platio zahtjev 23din
Dovedite se u red Gdje li su samo zaturili kovertu da nije postar odnjeo kuci
 
Да се уклопимо у Јевропу. О овоме смо већ писали на неким претходним странама.

Krenula akcija zamene starih poštanskih sandučića
Blic | 28. 08. 2015. - 14:35h | Foto: JP \"Gradsko stambeno\" | Komentara: 0

Kako bi pošta do naših sugrađana stizala na vreme i u ispravnom stanju JP "Gradsko stambeno" pokrenulo je akciju zamene dotrajalih, drvenih poštanskih sandučića koji ne ispunjavaju propise. Novi metalni sandučići ugrađuju se po propisanim standardima i ispunjavaju sve neophodne tehničke uslove i u skladu su sa Zakonom o poštanskim uslugama.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/586338 ... -sanducica
 
Људима данас смета све што се повезује са еу или европом генерално, нема везе што то доноси побољшања на свим нивоима и олакшава посао и живот многима.
 
Gdje jelenabg da nahvata moju postu kome da trazim povrat sredstava zbog tudje greske
 
Nije poenta u 23 dinara nego u bezobrazluku i cimanju
Do ovog puta je sve bilo kako treba
 
Безобразлук је дизати фрку као да ти никад ништа ниси погрешно урадио. И сам си рекао да је до сад све било у реду.
 
@direktor

Nisam baš razumela šta se dogodilo :mrgreen:. Ali ako je poštar ostavio obaveštenje o pošiljci to znači da je ona ili preporučena ili vrednosna. Imaš li broj te pošiljke?

U suštini, taj dan kada pošiljka nije uručena, ona se može naći u isporučnoj pošti, tj. većoj pošti u kraju gde ima poštara. Od sutradan se može podići u najbližoj pošti, tj. pošti kojoj zgrada pripada (naravno, ove dve se u nekim slučajevima i podudaraju). E sad, stvarno ne znam šta se desilo u tom trenutku, ali bi bilo dobro da u ponedeljak odeš do pošte kod Đerma. Možda je pošiljka bila u putu kada si ti išao gore-dole. Mada mi je malo čudno da je Kraljice Marija zadužena za kraj oko Đerma, ali dobro. I ne znam kakav si to zahtev popunjavao.

Što se tiče WU, pojma nemam, mada je logično da se sada isplaćuje u evrima kada možemo da ih držimo. Pišite na onaj mejl što sam ovde ostavljala ili na kontakt formu na sajtu. Već sam rekla da se to čita. Ali, po mogućstvu, ne na način na koji to radi direktor :kafa:.

Što se tiče sandučića, već sam pisala o tome. "Naredbu" za zamenu nije dala Pošta (mada, budimo realni, imali smo sigurno udela), već onaj šugavi RAPUS. U stvari, sada se valjda više ne zove tako jer je ta agencija obuhvatila i elektronske komunikacije. Sandučići su u očajnom stanju, dovoljno je da bacite pogled kroz ulazna vrata zgrada. A da ne spominjem koliko kuća ih uopšte nema. I onda se ovi naši dovijaju kako da ubace pošiljku. Ili je ubace, a neko samo otvori razvaljen sandučić i posluži se. I onda je Pošta kriva. Dakle, nema to mnogo veze sa evropskom regulativom iako se ovi na nju stalno pozivaju jer ne znaju drugačije, koliko do zaista lošeg stanja na terenu. Naravno, ljudi uglavnom potpuno ignorišu ove pozive.
 
Postar je ubacio papir obavjestenje da preuzmem posiljku posto nisam bio kuci (plava koverta odgovor kom ins)
Obavjestenje je ostavio 10 septembra .
Ja uzimam obavjestenje 11 septembra misleci da je 10 sep odlazim u kraljice marije u 17h posiljka nije tamo
Odlazim na djeram pismo nije ni kod njih .
Odlazim i vracam se poslije 10 min nisu nasli pismo .

Posto necu biti u bg da ga podignem u ponedeljak a procice povrat od 5 dana dok dodjem u bg

Dobijam zahtjev da popunim da me posiljka kad je nadju saceka jos 10 dana i to placam 23 din

Posiljka je trebala biti na djermu 11 sep a vjerovatno je ostala u torbi kod postara

Nije normalno da toliko putuje od kraljice m do djerma
 
Нема шансе да остане код поштара јер се он на крају дана раздужује и писмо које није уручио мора да врати на шалтер или да да повратницу ако је уручио.
 
Vrh