Šta je novo?

Pošta Srbije

Pogaca i so i folklor za otvaranje poste? Svaka cast Vucicu za sve
 
Svečano je bilo prilikom svih otvaranja. Ne znam baš da li je baš uvek bilo svega pobrojanog, ali ljudi iz većih gradova ne mogu baš u potpunosti da shvate kako je to kada nemaš nijednu finansijsku/logističku insistuciju na dohvat ruke. Nisu svi tehnološki opismenjeni da račune plaćaju i pare šalju preko neta. O drugim stvarima kojima se bavi pošta da ne pričam.

Kada je ova akcija u pitanju, osećanja su pomešana. Sa jedne strane mi je sasvim ljudski da se pošte otvaraju jer zaista mnogo znače i to ne samo starijim ljudima, a sa druge, zaista je vrlo upitno da li će ijedna biti profitabilna ili sebi dodajemo još težine oko vrata. Pošta je ipak, rekla bih, najnarodnija državna institucija i ima određenu odgovornost (na stranu sve što se tiče upravljanja, mešanja politike, krađe i ostalog). Za to će se plaćati cena, ali tako je kako je.
 
A radi li posta analizu prije nego otori finjalu ili ce neki novi direktor u tisini zatvarati ekspoziture
 
Заиста не видим проблем у дочеку, из радне јединице су рекли да нигде нису овако дочекани, дакле нико осим нас није ово приредио.
Што се тиче исплативости, пошта у Заклопачи је на заиста добром месту, јер ће саобраћај добити на интензитету кад се рампа на аутопуту уклони а у будућности ће се урадити и пут Зк - Гр који пролази поред.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Успео сам да нађем један снимак са отварања
http://www.beta-video.tv/?page=play&id=47820&naslov=Otvorena pošta u Zaklopači
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-yJrZMit5gk[/youtube]
Снимак са отварање поште почиње на 1:02:45
 
U prošli ponedeljak, 7. februara sam negde posle 8 ujtro predao najobičnije pismo na šalteru pošte u bloku 45, adresirano na Kragujevac.
Pismo je stiglo danas, 14. februara, posle 7 dana.
Da li je to normalno?
 
Desava se, ako je jos neko prigradsko naselje. Meni skoro uvek stigne za dan bilo gde u Srb. A jednom je od poste u Takovskoj do poste na Dedinju putovalo 5 dana pismo.
 
Вероватно је ишло од поште до поште док на крају није стигло на праву адресу. Нама редовно у Гроцку стижу писма за Калуђерицу, Лештане или Винчу јер кад неко шаље напише адресу и стави Гроцка на крају (нпр, М. Тита хх Гроцка, а М. Тита постоји у Заклопачи, Умчарима, Брестовику, Болечу, Ритопеку и Лештанима) и онда ми шаљемо у једну пошту, они одатле у другу и тако док се не уручи..
 
I zato je PAK važan. Ili da ljudi nauče da budu malo precizniji. Mada ni to ponekad ne pomaže, u Kaluđerici postoje dve ulice Beogradska :mrgreen:.

Inače, načuh nešto da ćemo mi da budemo maltene u gubitku sa ovim taksenim markama iako dobijamo 10% prihoda. Problem je što se one tretiraju kao novac što iziskuje visoke troškove (obezbeđenje, prevoz) i zaista je veliko pitanje da li će se išta zaraditi. Cenim da bismo bili zadovoljni sa pozitivnom nulom :D.
 
To je pre postojalo, mada i sada ima konkretno crkvenih taksenih marki. U Hvatskoj se to zovu biljezi, kada treba nesto da se plati, nema uplatnice nego kupis markica u iznosu u kojem se placa taksa. Recimo u HRV se tako placa pasos.
 
Postovana koleginice, jelenabg, jedna indormacija.Ako nije tajna, koliki vam je bio obracun cene rada za prosli mesec.
 
Kad se i na osnovu kog zakona ponovo uvode taksene marke kako mi je to promaklo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=376115#p376115:3635s52x je napisao(la):
jegor23 » 15 Mar 2016 01:57 am[/url]":3635s52x]Postovana koleginice, jelenabg, jedna indormacija.Ako nije tajna, koliki vam je bio obracun cene rada za prosli mesec.

Ako je obračun cene rada isto što i plata, onda to nije podatak koji bih delila sa nepoznatima.
Mada je kod nas stvar poprilično jasna jer postoje tačno utvrđeni koeficijenti i zna se otprilike koliko ko sa kojim zvanjem može da ima. Nešto malo utiče minuli rad, ali tu razlika može da se stvori samo ako je veliki razmak između dvoje ljudi - tipa, neko počeo pre 4 godine, a neko gura 30+.
 
Ja stvarno ne znam odakle ljudima drskost da pitaju za takve privatne stvari.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Što se taksenih markica tiče, to je nešto što samo mi možemo da obavimo i to nam je što nam je. Ja bih volela da mi tu zaradimo, ali je najbitnije da ne budemo na gubitku.

Mene čudi što naši nisu malo više agresivni kada je u pitanju postavljanje ekspozitura po opštinama, SUP-ovima, sudovima i slično. Čak bi i strankama bilo bolje jer bi radno vreme bilo duže nego u bankarskim ekspoziturama. Ok, ne mogu da kažem da nas nema, ali ja bih tu uvela monopol :mrgreen:.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=376091#p376091:1vyboehh je napisao(la):
jelenabg » 14 Mar 2016 11:05 pm[/url]":1vyboehh]I zato je PAK važan. Ili da ljudi nauče da budu malo precizniji. Mada ni to ponekad ne pomaže, u Kaluđerici postoje dve ulice Beogradska :mrgreen:.

Inače, načuh nešto da ćemo mi da budemo maltene u gubitku sa ovim taksenim markama iako dobijamo 10% prihoda. Problem je što se one tretiraju kao novac što iziskuje visoke troškove (obezbeđenje, prevoz) i zaista je veliko pitanje da li će se išta zaraditi. Cenim da bismo bili zadovoljni sa pozitivnom nulom :D.


Pa napisao sam prezime, ime, ulicu, kućni broj, broj stana, poštanski broj i naziv mesta...sve kako su nas učili još u osnovnoj školi...i to ćirilicom :D Možda sam izostavio "Republika Srbija" :)


A za taksene marke - da li su one u različitim apoenima, kako to ide?
 
Taksene-marke-Kraljevine-Jugoslavije-lot_slika_O_47491961.jpg



Ovako su izgledale u kraljevini jugoslaviji

Trebale bi da budu u razlicitim apoenima vjerovatno ce ih raditi ZIN malo vece od standardnih postanskih maraka .
I razlicite boje.Posta ce dobijati 10% nije to malo
 
Markicama će se moći plaćati samo takse do 5.000 dinara, štampaće ih ZIN, a biće 9 apoena i to od 10, 20, 50, 100, 200, 500, 1.000, 2.000 i 5.000 dinara. Svaka će imati jedinstveni barkod, tako da je i to još jedan dokaz da će biti tretirane kao novac.

@relja
Ako je sve bilo adresovano kako treba, onda stvarno ne znam zašto je lutalo. To je baš izuzetak.
 
Mislim da bi trebalo da moze kombinacija marki a i vise komada od 5000 din maraka
 
Ne moze se placati preko 5000 din. A od 1-9 din ce zaokruzivati na nulu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=376199#p376199:3u5dhxwp je napisao(la):
jelenabg » Uto Mar 15, 2016 5:35 pm[/url]":3u5dhxwp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=376115#p376115:3u5dhxwp je napisao(la):
jegor23 » 15 Mar 2016 01:57 am[/url]":3u5dhxwp]Postovana koleginice, jelenabg, jedna indormacija.Ako nije tajna, koliki vam je bio obracun cene rada za prosli mesec.

Ako je obračun cene rada isto što i plata, onda to nije podatak koji bih delila sa nepoznatima.
Mada je kod nas stvar poprilično jasna jer postoje tačno utvrđeni koeficijenti i zna se otprilike koliko ko sa kojim zvanjem može da ima. Nešto malo utiče minuli rad, ali tu razlika može da se stvori samo ako je veliki razmak između dvoje ljudi - tipa, neko počeo pre 4 godine, a neko gura 30+.
Žao mi je ako sam bilo koga uvredio, to mi stvarno nije bila namera.Niti me interesuje bilo čija plata.Razlog mog pitanja je taj što sam posle dvadeset i kusur godina staža u pošti, saznao da masa koja je određena za platu u jednom mesecu ne deli na nivou ,,Pošte Srbije'', već na nivou radne jedinice.Prema tome, ono što želim reći, postoji realna sumnja da nije ista cena rada za sve radnike pošte u različitim radnim jedinicama.
Pitanje možda nije bilo upućeno na pravu adresu, ali očigledno je da je to ,,tabu tema'', s obzirom da sindikat izbegava da uopšte potegne to pitanje.
U svakom slučaju još jednom se izvinjavam ako sam bilo koga uvredio, to mi stvarno nije bila namera.
Pozdrav
 
A sta nece biti vece takse od 5 000 din ili sta nekako mi to bzv posto ce opet raditi uplatnice .
Vidjecemo kako ce funkcjonisati kad zazivi
 
Vrh