Šta je novo?

Pošta br 6, Savska ulica

Е, благо њима. Види се да су богато друштво, и да умеју с паре.
 
Da se ti i jos neki pitate, i dalje bi na svakih 10 metara po trotoarima stajale improvizovane pijace ko 90-ih.
Smeta vam bilo kakva promena, pogotovo na bolje.
 
Тамо где се ја питам, све је прилично лепо, уредно, па и ново. Просто ми дође непријатно колико је лепо.
 
Оно "постаривање" панелне зграде у Русији је управо то што написах, сељаштво - само лавови фале, па га се може сместити у гастарбајтерски рај Браничевског округа.

А може то и боље:
Dresden.jpg

(Дрезден)

То је изазов који нас очекује у Србији - како ћемо да енергетски "ушушкамо" нпр. бруталистичке зграде? - боље да се бавимо конкретним стварима него враћањем епохе официрских балова и јектике.
 
Случај из Русије је једна од важнијих улица у Калининграду, шминкано пред првенство у фудбалу. Много зграда је дотерано

Свако ко зна како изгледа историјско језгро Калининграда, тешко да би ово могао да назове (П)руском сељаном...
 
Заправо, сад видим да је та реконструкција зграде и пример гастарбајтлука из Немачке, не из Русије. То ништа не мења.
 
Ma ljudi nema ništa od obnove starih zgrada. Nemamo svest, volju, kuturu ,razum .... za to. Naprotiv mi gledamo što više da srušimo. Imamo dosta primera u zadnje vreme. Tako da ne mlatimo granjke. Ovo oko Pošte je čist slučaj zato što su hteli od savskog trg da naprave nesto reprezativno a posta fali kao deo. E sada dali je trg uspeh ili ne to je druga prica.
 
Ja sam za to da izmislimo vremensku mašinu da se vratimo u zlatne 1930te godine kako bi svi mogli da uživaju u tom zlatnom dobu.
Kada su u Beogradu živela samo gospoda i pošteni građanski domaćini u salonima, na Senjaku i Dedinju i niko nije bio štrokava radnička sirotinja iz blatnjavih ćumeza 😉
 
Ja sam za to da izmislimo vremensku mašinu da se vratimo u zlatne 1930te godine kako bi svi mogli da uživaju u tom zlatnom dobu.

Ja licno smatram da su 30te bile najbolji period u istoriji Beograda ikada.
Neki ce reci da je vrhunac bio za vreme SFRJ.
Mislim da je to vise stvar ukusa i afiniteta ko sta voli.
 
Било је и тада свињарија. Прво рушење Жрнова, затим углављивање зоо врта на Калемегда (а тад је могао бити на било ком тада пустом а данас густом делу Београда), градња пруге и булевара око Калемегдана, занемаривање библиотеке полурешењем усељењем у бившу фабрику картона на Косанчићевом у време када су грађене бројне раскошне палате за пошту, војску, разна министарства.
 
Pa jel treba da grad izgleda kao sovjetski Pripjat s tim nakaznim ispraznim sivim zgradama koje su nehumano bez duše građene nakon WWII ili raskošno kao ulica Kralja Milana ili Knez Mihalova? Naravno da svemu čemu se može treba vratiti stari izgled ili izgraditi u tom stilu.
Volim ove što banu na neku temu posle 10e iteracije rasprave oko iste stvari i bummmm baci bombu i komparaciju nekog random ruskog ili sovjetskog grada u kojem nikad nije bio niti zna išta o istom.
 
Volim ove što banu na neku temu posle 10e iteracije rasprave oko iste stvari i bummmm baci bombu i komparaciju nekog random ruskog ili sovjetskog grada u kojem nikad nije bio niti zna išta o istom.
Kakve to ima veze?
Niko od nas nije bio na Suncu niti ce biti, pa svi odlicno znamo da je tamo pakleno vruce.
 
Оно "постаривање" панелне зграде у Русији је управо то што написах, сељаштво - само лавови фале, па га се може сместити у гастарбајтерски рај Браничевског округа.

А може то и боље:
Pogledajte prilog 154859
(Дрезден)

То је изазов који нас очекује у Србији - како ћемо да енергетски "ушушкамо" нпр. бруталистичке зграде? - боље да се бавимо конкретним стварима него враћањем епохе официрских балова и јектике.
eyes-burning.gif
bleach-eyes.gif
 
Pričamo o obnovi starih zgrada. Danas sam baš slučajno gledao reportažu o mesto Saint Malo u Francuskoj. 85 % starog grada bilo srušeno u toku 2 svetskog rata. Francuzi su skoro sve po originalu obnovili. Kud zemlja ima još mnogo očuvani starih gradova oni gledaju da obnove ono što je izgubljeno. A mi ??? Ono malo što imamo gledamo sa srušimo. Van svake logike.
 
Pričamo o obnovi starih zgrada. Danas sam baš slučajno gledao reportažu o mesto Saint Malo u Francuskoj. 85 % starog grada bilo srušeno u toku 2 svetskog rata. Francuzi su skoro sve po originalu obnovili. Kud zemlja ima još mnogo očuvani starih gradova oni gledaju da obnove ono što je izgubljeno. A mi ??? Ono malo što imamo gledamo sa srušimo. Van svake logike.
Neko ce reci - novac.
Ali to je samo mali deo price, pre svega je bitnija volja i zelja.
 
Apsolutno nije za poređenje.
Ipak jeste, npr. Novosibirsk ili Voronjez ce manje-vise uvek biti **anje, pa makar tamo plate bile i 10000 $ mesecno. Ili neki Krivi Rih, Zaporozje i slicno.
Mada, ako je za utehu, ni mnogi americki ili kanadski gradovi ne vrede arhitektonski-vizuelno-urbanisticki.
 
Vrh