Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi sa gradom

Dva dana predizborne ćutnje bombarduju nas pričom o primeni odredbi Zakona kojima se zabranjuje oglašavanje na manje od 50 m od biračkog mesta. A šta je sa bilbordima i svetlećim reklamama banderašicama koje su „slučajno“ i manje od 20 m od biračkih mesta i sa kojih nam se osmehuju poznati nam kandidati. To se valjda ne važi.
 
Не само то, него и слање предизборних порука електронском поштом, сад већ бившег нам председника, где каже "Оловку у руке, осмех на лице - то је моја девиза 20. маја - ................" !
Ни то му није помогло.
 
po bg ima mnogo baraka i mnogo skarabudjenih delova zgrada
i to na elitnim delovima grada....
pa se pitam jel postoji neki zakon o rusenju tih nakaza il ce doveka da stoji tu tako ruzno
 
имам ја једно питање за наше градске оце: зашто они држе једну траку отоврену од Аутокоманде до Славије у пероду од 14 до 19 када је тада највећа гужва на том правцу? иначе, од Славије до Аутокоманде прође једва 10так возила
 
Koja je najvisa zgrada izgradjena u Beogradu jos od raspada Jugoslavije?
 
Verovatno je Savograd zahvaljujuci anteni najvisi.
090407-SVG-01.jpg


Belvile je onda drugi.
090407-BLVL-30.jpg


Zgrada u Airport City-ju je niza nekoliko spratova.
090622-ACBAIR-17.jpg


Sto se tice cele drzave verovatno je ova zonedova zgrada u Novom Sadu najvisa zgrada izgradjena jos od raspada Jugoslavije, sem ako nije nesto vise radjeno u Pristini.
25tdcn8.jpg
 
Nekad su se gradili visoki objekti a danas da se potsjetimo

 
@razgradjevinar

SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Фотографија > Старе слике и разгледнице
Слике старог Београда 1850-1960 | Photos of old Belgrade 1850-1960
16-04-2009, 01:03:17 francuz 4556 wrote
ovo sam i ja video ali u pitanju je kairo (ima vise razglednica).inace tamo neki ameri stavili beograd u bugarsku.ko ovi moji smesni francuzi njima je budimpesta, bratislava, bukurest i beograd tu negde u istocnom bloku ali nikad ne znaju gde tacno.sad ja vidim gde je nas kasina kopao ali dobro pola mu se prasta... posto je "priznao" da je pretrazivao net...

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=406398&page=233


:vops:
 
Да ли неко зна шта се гради у школском дворишту ОШ Лаза Костић (бивша 7 сек скоја) у блоку 23?
Мени личи на спортски балон. Гради се уз саму зграду школе, на месту спортског терена. Информативна табла је далеко и немогуће је прочитати информације.

Мало ми смрдуцка на неку сумњиву работу.

a6qmc.jpg


2iik23c.jpg
 
Pa opet balonče kao ono što je trebalo da nikne kod SC Šumice, samo srećom ovde nema javora.
 
Zna li neko sta se radi ispred Hajata kod one fontane,da li se ona to rekonstruise ili sta?Ne videh ni jednu najavu grada pa pre mislim da je u pitanju rekonstrukcija u izvedbi vlasnika Hajata.
 
Bilo je govora o tome na forumu, fontana pripada NIS Gazpromu i oni je rekonstruišu
 
Gazprom rekonstruiše fontanu i plato. Bio tender još pre nekoliko meseci, ima na temi "Beogradske fontane - problematična rekonstrukcija". Možda bi ovo "problematična rekonstrukcija" moglo da se izbaci, ne zato što rekonstrukcije nisu problematične, već da imamo objedinjenu temu za fontane, a ne samo za one problematične :D
 
Kako se vodi Ostružnički most? Magistrala, autoput...?

Pitam zbog prelaska sa bajsem preko njega. Jesam više puta, ali ako se vodi kao autoput da prestanem sa tom ''rekreacijom''.
 
mislim da je trenutno to put rezervisan za saobraćaj motornih vozila.

u svakom slučaju bajsevima je zabranjeno.
 
Hvala na odgovoru.

Treba mi 100% pouzdan odgovor koje je kategorije put, pa ako neko ima info... slušam. Još ako ima link da potkrepi svoju tvrdnju, još bolje.

PS: Milisave, verujem ja tebi, samo mi treba konfirmacija zbog drugih stvar (ne, nisu me ''murkani'' na'vatali). ;)
 
Ostruznicki most pripada obilaznici.Dakle nema tu mesta ni za pesake ni za bicikliste.
 
Ok. Potvrđena mi je sumnja (i uz malo guglanja).

Milisave i Vučko, hvala još jednom.
 
abc":q943vzek je napisao(la):
Više puta sam u Mirijevu prolazio pored ove zgrade između groblja i pijace - trava je uvek pokošena, kamere "gledaju" okolinu, sve deluje uredno... Od ljudi iz tog kraja sam čuo da niko ne zna šta je to u stvari. Izgleda kao neki magacin...

Zna li neko?

Mapa:
http://www.bing.com/maps/?v=2&cp=rf...28295&dir=9.853315772682045&sty=b&form=LMLTCC

2gshpna.jpg

Sad se već danima nešto dograđuje, prepravlja, menja... Nigde nisam video onu tablu sa imenom investitora, nazivom objekta i slično. Čuo sam od nekih ljudi da će tu biti nova Roda. Ima li neko konkretnu informaciju?
 
Па ако узмемо у обзир да Шутановац живи преко пута, може бити неки војни магацин или тајно склониште.. :D
 
Somi303":nqzddxx2 je napisao(la):
Па ако узмемо у обзир да Шутановац живи преко пута, може бити неки војни магацин или тајно склониште.. :D
Је ли Соми, јел мислиш "бочно преко пута" магацина, тамо где су сви под водоравно ? :rolleyes: :cool:
 
Vrh