Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi sa gradom

Zivim u poktrovlju zgrade i posle ove zadnje zime doslo je vreme da se nesto poradi sa krovom. U najmanju ruku da se barem opravi (deo konstrukcija, zamena crepova i oluka).

Posto nema sanse da radimo bilo kakve zahvate na samom krovu jer necemo dobiti podrsku svih stanara (od 25, troje je problem) odlucili smo (komsija i moji) da vidimo sta nam treba da se krov samo opravi.

Da li za opravku krova treba saglasnost svih stanara ili je dovoljna samo vecina?

Da li uopste o opravci odlucuju stanari ili moze neka gradska inspekcija da izadje i lepo vidi da su komsiji trule grede i da nalozi celoj zgradi da plati opravku krova preko infostana?
 
Zakon o održavanju stambenih zgrada propisuje da Skupština zgrade, saglasnošću većine od ukupnog broja članova , donosi odluke koje se odnose na investiciono održavanje zgrade."
Mislim da ipak mora da postignete dogovor, a kako vidim samo troje je protiv pa imate većinu.
 
Mislim da se to menjaloo i da sada vise nije dovoljna prosta vecina od 51% upisanih kvadrata, vec da je potrebna saglasnost svih stanara, mada mozda gresim.
 
Koliko znam 2. decembra 2011. god. donete su dopune Zakona o održavanju stambenih zgrada koje su objavljene u Službenom glasniku RS", br. 88/2011, pa pogledaj. Čini mi se da je odredba saglasnošću vlasnika stanova i drugih posebnih delova zgrade kojima pripada više od polovine ukupne površine stanova i drugih posebnih delova zgrade“, proglašena neustavnom pa sad se odluka donosi većinom od ukupnog broja članova.
 
A evo da se ne mučiš nadjoh ja

З А К О Н
О ДОПУНАМА ЗАКОНА О ОДРЖАВАЊУ СТАМБЕНИХ ЗГРАДА
Члан 1.
У Закону о одржавању стамбених зграда („Службени гласник РС”, бр. 44/95, 46/98, 1/01,101/05 и 27/11-УС), у члану 18. став 1. после речи: „Скупштина зграде” додају се речи: „ већином од укупног броја чланова”.Члан 2.
У члану 21. после става 2. додаје се нови став 3, који гласи:
„Одлука из става 1. овог члана доноси се већином од укупног броја чланова скупштине зграде”.
Досадашњи став 3. постаје став 4.
Члан 3.
У члану 22. после става 1. додаје се нови став 2, који гласи:
„Одлука из става 1. овог члана доноси се већином од укупног броја чланова скупштине зграде”.
Досадашњи став 2. постаје став 3.
Члан 4.
Овај закон ступа на снагу осмог дана од дана објављивања у „Службеном гласнику Републике Србије”.
 
Da li znate ko je odgovoran za ulične bandere? U Prnjavoru kraj puta ispred placa prijatelja (dakle odmah ispred ograde placa) oklembesili su se kablovi sa bandera i padaju preko ograde.

Da li, kao što mislim da treba, ovo treba prijaviti komunalnoj inspekciji opštine? Ili možda da se obratim direktno na adresu nadležne institucije?

Zvrčka je što postoje neka tri kabla između tih bandera, nemam pojma čemu služe.
 
Bulevarac":3oaq7ubz je napisao(la):
Mislim da se to menjaloo i da sada vise nije dovoljna prosta vecina od 51% upisanih kvadrata, vec da je potrebna saglasnost svih stanara, mada mozda gresim.

100% ti treba ako ces nesto da zidas tj. rekonstrukcija, adaptacija ili nadogradnja. A mene zanima prosta opravka krova a to je ko sto rece hobotnica tj. 51%.
 
krivikapa, ne treba 100% ni za zidanje, adaptacije i rekonstrukcije. Ta priča je pala u vodu. I za to je dovoljna većina .
Što se tiče bandera iliti stubova javne rasvete nadležan Sekretarijat za inspekcijske poslove grada Beograda u 27.marta
 
Da li neko zna neko simpaticno mesto za prvomajski rostilj, a da nije Avala? :D

Treba da idem sa drustvom, a ne bih bas na vasar, vise nesto za opustanje.
 
Ko će da skida one silne izborne plakate sa stambenih zgrada, stubova javne rasvete, telefonskih govornica i slično kada prodje i taj 20. maj
Komunalni policajci kažu da mogu kazniti samo lica koja uhvate na licu mesta kako lepe. A njih navodno ne mogu da uhvate.
A kad ne uhvate onda narede skupštinama stanara ili vlasnicima tih komunalnih objekata da čiste oni jer su bože obavezni po Odluci o čistoći. Kakva sprdačina. Kakav bezobrazluk. Ili će stvar da odrade volonteri.
 
hobotnica":1yrc17ut je napisao(la):
Ko će da skida one silne izborne plakate sa stambenih zgrada, stubova javne rasvete, telefonskih govornica i slično kada prodje i taj 20. maj
Komunalni policajci kažu da mogu kazniti samo lica koja uhvate na licu mesta kako lepe. A njih navodno ne mogu da uhvate.
A kad ne uhvate onda narede skupštinama stanara ili vlasnicima tih komunalnih objekata da čiste oni jer su bože obavezni po Odluci o čistoći. Kakva sprdačina. Kakav bezobrazluk. Ili će stvar da odrade volonteri.

- Они који су их и залепили, а лепе се само ноћу ! :D :notok:
- Не могу да их ухвате, јер не раде ноћу, а и да раде, не смеју ! :notok:
- То мало теже да станари чисте сва она говна која се налазе на изборним плакатима. Станаре то не може нико да натера, па ни та "Одлука о чистоћи". Ко је у овом случају прљао и ружио градове по Србији са овим изборним плакатима ?
 
Ma ja ih videh da lepe i usred bela dana. A čuh i da radnici čistoće ne smeju da ih skidaju bez asistencije policije jer su ih više puta napale ostrašćene pristalice kojekakvih stranaka. Užas. Pa kad su stranke uložile toliko novca u kampanju zar nisu ostavili i koji dinar da plate čišćenje. A i nije mi jasno šta će im tolike plakate pored elektronskih medija, bilborda, banderašica, flajera, upaljača, olovki i drugih sredstava oglašavanja.
 
Ako ti nije jasno pitaj vlasnike stamparija zasto se raduju izborima! :)
To su vec uveliko razradjene seme a jos kad cujes stranke kako se hvale niskim troskovima kampanje sve je jasno gde su pare,...
 
nek se hvale a nek i čiste djubre koje naprave i ostave ovom narodu
 
Prijavljujte plakate Komunalnoj inspekciji. Oni će proslediti nadležoj službi, pa ako dotičnoj službi "pukne" da počisti... Značilo bi da imate sreće i da treba da astavite sa prijavama.
 
Pokazuje koliko bi odgovoran predsednik bio. Glavom kroz zid mimo volje građanstva.
 
ili ono "Ja ne priznajem ovaj sud", ove institucije i te inspekcije
 
Jeli moguce da nijedan sud nije pozao nijednu drugu stranku zbog ljepljenaja plakata tipa radikali ,dveri,ds ili sps koji je drzao transparent na opstini nbg
 
hobotnica":2i9ys79x je napisao(la):
nek se hvale a nek i čiste djubre koje naprave i ostave ovom narodu

1+
tako je !
Već 20 godina stranke se utrkuju da izlepe grad. Pri tom i noi su svesni da njihovi plakati već posle nekoliko sati bivaju prelepljeni sa konkurentskim i tako u krug.
Sav efekat ovakvog marketinga se svodi na profit vlasnika štamparija i onih koji eventualno za novac (a ima i takvih) lepe plakate.

Sa druge strane mislim da je i protivzakonito "oblepljivati" grad plakatima, jer realno svaka zgrada ima vlasnika, a isto tako i bandera trafo stanica, autobuska stanica i slicno.
Ako postavljanje reklame na svoj objekat ne smete izvrsiti bez saglasnosti nadležnih službi i određenih taksi, ko daje za pravo strankama da se ovako ponašaju???
U uređenoj zemlji ni stranke ni pojedinci ne smeju biti iznad zakona.
 
Razmisljao sam da kupim motor, u cilju brzeg stizanja do posla, pa me interesuje kako se zapravo u gradu pravilno parkira motor/bicikl, to jest da li je u redu ono vezivanje za bandere/stubice ako ne smeta pesacima?

Mislim, bilo bi malo bezveze zauzimati parking mesto, a dediketid mesta nema.
 
laki 72,
bojim se da su i pojedinci i stranke u ovoj zemlji i dalje iznad zakona što znači da zemlja još uvek nije uredjena. Zakonom ili bolje rečeno gradskim odlukama je zabranjeno lepljenje plakata na mestima koja za to nisu predviđena ali će pre kazniti onog mučenika što je selotejpom zalepio da daje časove matematike nego stranku koja koristi tutkalo. Problem je i taj što je kaznenim odredbama predviđeno da se kažnjava onaj ko lepi, bolje rečeno ko se uhvati na delu da lepi plakat a ne i naručilac posla ili onaj ko se oglašava, reklamira, promoviše i sl. Zato možete čuti one bezobrazne odgovore "jeste da je ime naše partije ili našeg proizvoda na plakatu, ali nismo mi lepili, ne znamo ko je, ili dali smo im da lepe gde je dozvoljeno a mi nismo krivi što su lepili gde ne treba." A uhvaćenih tapetara na delu je mali broj, obično mladi ljudi kojima je to izvor džeparca.
 
Kod mene u kraju su poceli da prave parking mesta uz ulicu. Tj na vec postojece parking mesta stavljaju raster blokove i cisto formalizuju vec zauzetu zelenu povrsinu. zanima me sledece, posto se radi o radovima vezanim za izbore, kome da se obratim da se kontejneri koji stoje tu a zauzimaju jedno 5-6 parking mesta pomere na staru predvidjenu lokaciju? Gradska cistoca mi je rekla da oni za to nisu nadlezni i da ih to ne interesuje (tj. djubretari koje sam navatao dok su praznili kontejnere). u pitanju je Vozdovac gde je SNS na vlasti, a radovima se bavi konkretno DS (nije reklama za stranke nego cisto zbog pojasnjenja problematike)
 
Одредбама Одлуке о одржавању чистоће (Сл. града Београда бр. 27/02...11/05) прописано да се контејнери постављају изван јавних саобраћајних површина. Изузетно, контејнери се могу постављати на површине намењене пешачком саобраћају и паркирању моторних возила уколико нема могућности да се поставе на друго место. У том случају, место за постављање контејнера и начин њиховог обележавања одређује огранизациона јединица градске управе надлежна за послове саобраћаја уз претходно прибављено мишљење предузећа. Контејнере за новоизграђене стамбене објекте набавља инвеститор тих објеката у броју одређеном техничком документацијом. Контејнери се држе на месту које је за то изграђено или предвиђено техничком документацијом по којој је објекат изграђен, односно постављен. Ако место за држање контејнера није одређено на начин прописан техничком документацијом по којој је објекат изграђен, место и услове за њихово постављање на јавним површинама одређује одрганизациона јединица Градске управе надлежна за послове саобраћаја, уз претходно прибављено мишљење организационе јединице Градске управе надлежне за комуналне послове. Контејнери постављени на овакав начин не смеју се померати са тих места.
 
Vrh