Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi sa gradom

jedan od nas":2kz8ut90 je napisao(la):
Da li je normalno da na zgradu od 160 stanova dodje racun za zajednicku el. energiju vise od 1.200 dinara po stanu? Tu mi nesto smrdi, posto je uglavnom racun oko 300-400 dinara..
@Један од нас, погледај мало боље шта ти пише у рачуну под ставком "Заједничка електрична енергија". Пише лепо да је обрачунато за два месеца односно за децембар и јануар, пошто у децембру нису читали заједничку елек. енергију. У децембарском рачуну нема ставке "заједничка електрична енергија". Сви смо у граду добили овакве рачуне.
 
@Jedan od nas & @ Gaga

Molim Vas da razmislite i iz ovog ugla
( važi samo ako se ne grejete na el. struju )

Dvo-mesečni iznos zajedničke el. struje podelite sa dva
i dobijeni jednomesečni iznos, pomnožite sa brojem stanova u zgradi. . . .

Dobija se vrlo velika cifra i to m n o g o veca, nego što se dobije od znosa el. struje samog stana

Mesečna potrošnja lifta i sijalica mnooooogo je veca nego potrošnja struje jednog prosečnog stana :shok:
a svaki stan ima potrošnju struje i na el. šporet, vešmašinu, sudomašinu i sl. a iste hodnik n e m a

Do kog zaključka ste došli ?
Po mojoj računici (nemamo bojlere već daljinsku toplu vodu), zaključio sam
da u hodniku egzistiraju još par nevidljivih stambenih jedinica :lool: :laugh: :lool:

Jeste i ovo je pitanje za odgovor u vezi sa gradom gde je vecina dooobro pogođena takvim računom zajedničke potrošnje
 
Upravo tako. Pritom nije prvi put da se to desava.. Cak i da su dva meseca u pitanju 1.600 npr podeljeno sa dva je 800. Prica iz ugla moje zgrade postaje zanimljivija gde zbog kvara lift nije radio skoro 2 meseca, a svaka druga sijalica na stepenistu ne radi, tako da bi racun trebao da bude nizi. Cini se da s vremena na vreme, infostan ili edb, koriste situaciju i nemoc ljudi da jos malo popune svoje cinovnicke dzepove.
 
Sad pogledah kod mene račun i pise decembar-januar a cifra je 1400 din sto bi značilo da je 700 din mesečno. Kad se pomnoži sa brojem stanova (27) ispada da je zaj. el. energija 18900 din.
Možda kod zaj. el. energije postoje neke drugačije tarife za obračun?
U svakom slučaju ispadne veliki broj kilovata.
 
700 mi deluje mnogo. Ja u zgradi sa liftom plaćam oko 100 din mesečno. Proveri da vam se nije prikačio neki kafić ili dragstor u prizemlju...
 
Moguće. :/ Ima jedan lokal u prizemlju, na njega sam zaboravio.
 
Od kada je krenulo kasnije paljenje i ranije gašenje javne rasvete zbog štednje struje, primetio sam jednu zanimljivu stvar xD Naime, svake noći tačno u 00:01 i u 00:16 ista se gasi u celom gradu tačno na po jedan minut. Živo me zanima da li je još neko primetio ovu pojavu i da li ima informaciju ili ideju zbog čega se ovo dešava? :)
 
djakovac":309bq1qp je napisao(la):
Od kada je krenulo kasnije paljenje i ranije gašenje javne rasvete zbog štednje struje, primetio sam jednu zanimljivu stvar xD Naime, svake noći tačno u 00:01 i u 00:16 ista se gasi u celom gradu tačno na po jedan minut. Živo me zanima da li je još neko primetio ovu pojavu i da li ima informaciju ili ideju zbog čega se ovo dešava? :)
2yzhdhs.jpg
 
Zatekao sam se u noćnom autobusu na NBG kada se u 3 ujutru isključila sva rasveta.
Bilo je užasno, autobus kao da je plovio po beskonačnom crnilu... :/
 
Eto kako se savremeni čovek odrodio od prirode - noć, ukoliko se desi da nije upaljena ulična rasveta, deluje "užasno" :D
 
Ja sam se našao kod skupštine oko 4-5 ujutro, sve je bilo pogašeno osim par izloga i bilo je apsolutno prelepo.

A jednom sam se našao i u 9-ci u povratku kući kada su se u ponoć pogasila svetla na NBG i svi u tramvaju su se uzbudili kao kerovi kada grmi.
 
Ne znam gde drugo da stavim, pa ću formulisati dva vrlo kratka pitanja vezana za ovo:

ŠTA?
ZAŠTO?


lxRIO.jpg
 
Bilo već priče o tome... Kurir pisao.
Prozivali su LDP da je dao dozvolu nekom Vukovom (ili Danici Drašković), kako bi ih privoleo da uđu u "Preokret".
 
jlaki":3qnnzhdd je napisao(la):
Ne znam gde drugo da stavim, pa ću formulisati dva vrlo kratka pitanja vezana za ovo:

ŠTA?
ZAŠTO?


lxRIO.jpg

1- seljana
2- zbog toga što su seljaci

Pri tome se izvinjavam stanovnicima sela koji žive od proizvodnje hrane, mislio sam na ove što dođu u Beograd pa se bogate na ovakvim svinjarijama.
 
U medjuvremenu su smanjili i zastaklili kutiju a sunce ugrijalo :bash: :bash:
 
Хвала, хвала.
Може, обавезно ме потпиши a добро би било да враћа линк на flickr.
 
Zna li neko ko je i kada nazvao Novobeogradske bloke,a najvise me zanima po kojoj logici?
 
Da li postoji negde na netu karta beograda na kojoj bi mogle da se vide karakteristike terena? Posebno me interesuju klizista na desnoj obali Save.
 
vucko":1g5jpvwk je napisao(la):
Zna li neko ko je i kada nazvao Novobeogradske bloke,a najvise me zanima po kojoj logici?

Nemam iluziju da mogu da rešim tu misteriju :p ali ima teoriju:

Jasno je da su se u prvoj fazi držali pravila: od Opštine (Blok 1) brojevi idu u krug (uz više izuzetaka). da je to pravilo koliko toliko poštovano sa severne strane današne železničke pruge.
Kada se prešlo na južnu stranu pruge, na početku Jurija Gagarina su bili blokovi 42 i 43 (Buvljak), a na kraju iste ulice - 44 i 45.

I tu se pravilo prekida.
Zašto je npr. 57 na Bežanijskoj kosi, 58 Toplana, a 60 opet Bežanijska kosa?
Prvo je izgrađen Blok 70, a kasnije 61-64 dok brojevi na mapi za 61-69 pratično idu u nizu.

Možda ima neke veze sa projektovanjem infrastrukture (el. dalekovod, vodovod...), izgradnje fabrika (IMT, FOM, Brodogradilište) ili ulica na određenim lokacijama, uz dodeljivanje prvog sledećeg broja iz niza, a da npr plan stambenih blokova do tada još nije bio usvojen.
Samo teorija, ne usuđujem se da tvrdim :p
 
Vrh