Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi sa gradom

Bio mu je gost, ali i on opet nije uspeo da ga stavi u tu nezavidnu poziciju. Nažalost, nema nekog novinara koji se ozbiljno pavi gradskim pitanjima i koji je dobrano upućen u sve moguće radnje vezane za grad. Kada bi se pojavila takva osoba njoj bi više nego lako bilo da smisli pitanje na koje gradonačelnik ili bilo ko iz vlasti ne bi mogli da izvrdaju odgovor, a javnost bi shvatila na kojim se sve mestima vlast pokazala kao loša.
 
Setih se,u pravu si...Stvarno nemamo novinare koji se bave gradskim pitanjima,ima nekoliko dobrih sa rts-a ali dzabe kad im ne daju,dok ovi sa studija b i da im daju nemaju blage veze sa zivotom...

Evo zanimljive ankete

UČESTVUJETE U NAŠOJ ANKETI
Šta su najveći problemi Beograda?
Autor: E. B. | Foto:Beta | 21.12.2009. - 16:02

Šta su, po vašem mišljenju, najveći problemi u funkcionisanju grada? Ako je nešto značajnije od ponuđenog na spisku, obavezno nam pošaljite. Vaše sugestije i predloge ostavite u polju za komentare. Redakcija "Beogradske rubrike".


http://www.blic.rs/beograd.php?id=126509
 
sizif":ccs7ttzc je napisao(la):
Моје је мишљење да Ђилас једини од млађе гарде политичара поседује "ђинђићевску" прагматичност и способност да се усредсреди на циљеве који нису само у домену личног богаћења. Можда му недостаје мало визионарства, али интелигенције и енергије не.
ima energije, ali mu fali tog šlifa za neke više pozicije ala premijer. malo je sirov i vidi se da mu (što je i sam priznao) bolje idu te teme tipa "plaćam ga 15e da mi nedeljom čisti ulice" nego neka visoka politika. i mislim da to nije posledica njegove trenutne pozicije, nego prosto je takav tip političara
 
A i kolega masinac je,nije on filozof,psihijatar i ostale drustvene profesije :)
Pricao nam profa da je Djilas dok je bio na zadnjoj godini studija nije brisao tablu za razliku od svih kolega,to ga je vredjalo ili je tako neki imao trip.Rece profa da i mi treba tako samozivi da budemo pa cemo daleko dogurati kao on ;)
 
Ma fora je što je čovek iz prakse...što se bavio pravim biznisom i zna kako se to radi. Za razliku od ostalih lelemuda kojima je politika osnovna profesija. Čovek je od akcije, ne u onom demagoškom smislu, nego ako vidiš problem ideš da ga rešiš, a ne razgovaraš o njemi tri dana, pa razmatraš sve moguće situacije, vagaš posledice i koristi i slično...
Zato ti je možda neobičan način na koji rezonuje...ali od njega (a i Ožegović je bio u istom fazonu) možeš očekivati daleko više nego od svih političara zajedno. Uostalom, to je pokazao za ovih godinu i kusur, koliko je na mestu gradonačelnika.

Da se razumemo, niti ja imam nameru da ga branim ili da mu budem advokat...ali sam hteo da izrazim neslaganje sa kritikama koje, po meni, nisu bile na mestu ;)
 
vucko":1g4l6hcj je napisao(la):
Stvarno nemamo novinare koji se bave gradskim pitanjima...
Imamo neki vid istraživačkog novinarstva vezano za grad ali po JUS-u gde se čitaju saopštenja, primedbe građana, izjave, sporazumi... Problem je u tome što nemamo nekog kompetentnog novinara koji bi umeo da postavi podpitanja, koji je upućen u gradsku tematiku i s kojim se ne može manipulirati tek tako...
 
Većinom se slažem sa vašim ocenama gospodina Đilasa. Dodao bih da je populista za desetku, arogantan za dvojicu, homofobičan po srpskom standardu. Meni je on najantipatičnijih beogradski gradonačelnik (ako izuzmemo vd Alimpića, taj mi izaziva osip). Sa ovakvim gradonačelnikom Beograd će biti bez vizije i sa palanački ušorenom budućnošću.

@sizif
:kk:
 
Zna li neko pricu iza italijanskog vojnog(?) groblja(1914-1918) koje se nalazi u okviru Novog groblja?

I, od kad 65 skrece kod groblja? Jel to nesto privremeno?
 
65 je oduvek skretao kod groblja i posle išao ka Institutu Mihajlo Pupin.
 
shmeksi":1w5akh7v je napisao(la):
65 je oduvek skretao kod groblja i posle išao ka Institutu Mihajlo Pupin.
To je nekada bila moja linija. Živeo sam iznad groblja a ispod šume i mnogo volim taj kraj.

65 skreće kod groblja u Baje Sekulića (sad je ul. svetog Nikole) pa zatim na severac pa u Dragice Pravice pored studentskih domova i dalje skoro do vrha šume. Okretnica je malo iza Pupina.
 
Izvinjavam se, pomesao sam 65 i 74 :bash:

Nego koja je prica sa Talijanima. Nisam sad neki extra poznavaoc istorije, ali kakve veze imaju oni sa nama u Prvom sv.ratu?
 
Pa valjda su italijani bili na strani saveznika,a i hrvatsko primorje je puno italijana pa je moguce da je to bila neka njihova ceta ili sta?
 
Edit: videh na vikipediji-italijani su kulirali rat do 1915 pa su tek tada objavili rat,a bili su potpisnici antante.

http://www.zvezdara.org.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=148&Itemid=185

Посебну знаменитост Новог гробља чине војничка гробља где су сахрањени погинули у балканским, Првом и Другом светском рату. Овде почивају припадници српске и савезничких армија, али и ратних противника Србије, па се као посебне целине издвајају француско, руско, италијанско, аустроугарско, бугарско, немачко и енглеско војничко гробље. Такође, овде су сахрањени Београђани погинули у бомбардовањима 6. априла 1941. и на Ускрс 1944
 
Evo sa sajta grada:

Na Italijanskom vojnom groblju u Beogradu nalazi se veliki broj poginulih dobrovoljaca koji su, zajedno sa srpskim vojnicima, učestvovali u borbama za oslobođenje Srbije. Među njima su i petorica mladića koji su, kao dobrovoljci, poginuli 20. avgusta 1914. godine u Cerskoj bici i čija su imena uklesana u spomen-ploču na ovom groblju. Kraljevim dekretom poginuli italijanski dobrovoljci i njihova dva teško ranjena druga odlikovani su Zlatnom medaljom za hrabrost.
 
Hvala svima. Da nisam tamo greskom skrenuo nikad nebi znao za ovo.
 
Moze li neko da postavi posto ja nemogu da nadjem na guglu zemlja romsko naselje na Mirjevu i dio koji je kliziste :rolleyes:
koje su to ulice hvala unapred
 
Danas je Djilas na Beogratskoj hronici spomenuo da ce se sledece godine graditi naselje za 20 000 ljudi sa 5000 stanova.Da li neko ima taj render i vise informacija.Hvala
 
BOKI SMOKI":31gep3ep je napisao(la):
Danas je Djilas na Beogratskoj hronici spomenuo da ce se sledece godine graditi naselje za 20 000 ljudi sa 5000 stanova.Da li neko ima taj render i vise informacija.Hvala
to ne radi grad,nego republika planira da na zemljistu vozdovacke kasarne gradi 5 000 stanova u okviru planova sto je mrka najavio
 
Perhan,imas li neku konkretnu informaciju oko toga gde mozda i pominju druge kasarne?Pitam jer oko ove Zvezdarske kod sume je krajnje sumnjiva situacija pa da ne proguraju i nju.
 
dobro al jel ima neko rendere i jel to sigurno da ce da se gradi da neko otvori novi tred.Deluje mi glomaznije od Belvila i delta cityja zajendo.
 
baš me raduje trend pretvaranja letnjih bašti kafića u zimske dodavanjem prelepe prozirne plastike. cvetni trg posebno izgleda lepo ovih dana, kad se čovek zapita gde je tu trg pod zimskim i polu-razmontiranim letnjim baštama. moje pitanje je - kada će ova pošast modernog beograda prestati :D
 
Pa postoji jasna odluka o zimskim baštama, iskreno, meni one uopšte ne smetaju ako se dobro urade, naprotiv. Sada, što se ugostiteljstvo kod nas svodi na ***** je činjenica koju moramo mirne duše prihvatiti. :rant:
 
Moze li neko da mi kaze sta predstavlja ovaj toran pored Gazele??
Godinama se pitam sta je, a uvek zaboravim da pitam :) Negde sam cuo da je vodotoranj...ali nekako mi to nije bio dovoljno ubedljiv odgovor. Ne kazem da nije, samo sam hteo da vidim jos kod nekoga.



Hvala :D
 
Vrh