Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi sa gradom

Ni to na sajtu urbanistickog zavoda ne uzimaj za ozbiljno,kazem iz licnog iskustva.
 
Ne mogu vise gledam,zabolela ma glava,ubi me covek u pojam...
 
imao je onaj prvi deo koji je bio očajan, čista demagogija, onda jedan dobar deo gde je pričao o navijačima, blokiranju grada i slično i evo sad na kraju opet ubija u pojam. o beogradu skoro ništa
 
Razmem da naši mediji dosađuju ljudima van Beograda, mada i mi se pitamo za nešto, ali lepo je jedna gledateljka rekla Olji da je mogla da pozove i gradonačelnika Sente da dâ mišljenje o reformi sudstva umesto Đilasa... :rolleyes:
 
Meni je sudio taj djoinčević kog je pominjao Đilas,zaboleo me je želudac kad sam mu čuo ime....
 
Ja sam izasao oko pola 11,ostala moja keva da gleda,vratih se posle 10 min da pokupim nesto kad zena spava ko top koliko je bila zanimljiva prica Djilasova,to mi sve kaze kakav je bio ostatak emisije :lol:
 
Urbanista":2e2dkged je napisao(la):
Razmem da naši mediji dosađuju ljudima van Beograda, mada i mi se pitamo za nešto, ali lepo je jedna gledateljka rekla Olji da je mogla da pozove i gradonačelnika Sente da dâ mišljenje o reformi sudstva umesto Đilasa... :rolleyes:
U svakoj zemlji, pa i Srbiji, gradonacelnik prestonice je treci covek u drzavi. Ne vidim zasto toj gospodji smeta Djilas, kao gradnoaclenik Beograda i jedan od celnika vladajuce stranke...on kao politicar, kao predsednik GO DS-a ima pravo i na misljenje o reformi sudstva...a pogotovo kada je veliki broj projekata u samom gradu opterecen sudskim parnicama. O gradskom sudiji za prekrsaje i da ne govorimo. Zato mislim da ta gospodja koja se javila nimalo nije u pravu...ali ok, svako ima pravo na svoje misljenje...
 
Ne znam za Zanzibar, ali za veliku vecinu razvijenih zemalja, zemalja regiona itd itd...gradonacelnik glavnog grada je veoma bitna politicka figura. A to potvrdjuje sto je veoma cest slucaj da gradonacelnik u nekom narednom periodu postane permijer ili predsednik drzave.
 
Aj u 100 maraka da ce gradonacelnik biti buduci predsednik dok ce premijer biti tadic :p
 
Tadica i Djilasa necete gledati zajedno na vlasti na republickom nivou...Tadiceva ekipa ga ne podnosi.
 
Ali Đilas ne vadi iz usta Tadića... Ne znam detalje o njihovim odnosima...

Što se tiče trećeg čoveka u zemlji, po našoj "tradiciji" je to predsednik Skupštine, a nikako gradonačelnik koji inače nema nikakve druge ingerencije osim gradskih!
 
Koliko ja znam, Djilas i Tadic su pajtosi...ex predsednik opstine Ozegovic je druga struja gradskog DSa...no nebitno.

@Urbanista: hoces da kazes da je Slavica mocniji igrac od Djilasa? To sto on nema drugih ingerencija od gradskih, ne znaci da je manje uticajan. Pa koliki samo budzet ima...koliko je njegov izbor bitan za rejting stranke. Ne slazem se ni malo... :)
 
Sad tek izvaljujem da je ovo preraslo u polticku raspravu...a to mi nikako nije bila namera...mrzim kad se to dogodi :bash:
 
HaLyl":34qa2653 je napisao(la):
Koliko ja znam, Djilas i Tadic su pajtosi...ex predsednik opstine Ozegovic je druga struja gradskog DSa...no nebitno.

@Urbanista: hoces da kazes da je Slavica mocniji igrac od Djilasa? To sto on nema drugih ingerencija od gradskih, ne znaci da je manje uticajan. Pa koliki samo budzet ima...koliko je njegov izbor bitan za rejting stranke. Ne slazem se ni malo... :)
Necu da smaram ali imao sam cast da upoznam gospodina ozegovica dok je bio predsednik opstine novi beograd.Delio sam bolnicku sobu sa njegovim sinom mesec dana,covek mi izgleda energicniji i manje namazaniji od ostalih,nadam se da ce se progurati dalje...
 
HaLyl":1f15ec1p je napisao(la):
@Urbanista: hoces da kazes da je Slavica mocniji igrac od Djilasa? To sto on nema drugih ingerencija od gradskih, ne znaci da je manje uticajan. Pa koliki samo budzet ima...koliko je njegov izbor bitan za rejting stranke. Ne slazem se ni malo... :)
Pričam o stanju de iure, a ne de facto...

Đilas može da gostuje kao stranačka ličnost i da iznosi stavove stranke i da kao takav gost bude pozvan u emisiju, a ne kao gradonačelnik koji kombinuje stavove pa unosi i lične...

"Miss'iim ne može da se traži pravda za Uroša kad je ovaj nabio baklju policajcu u usta..." – ovako ne treba da se izražava gradonačelnik...

HaLyl, nema ovde politike, pričamo o zvaničnicima i njihovom ponašanju!
 
Gradonacelnik se izjasnjava tako da ga najlakse razume vecina birackog tela. Jbg al tako je
 
Ђилас је био главна помоћ Тадићу приликом његовог доласка на чело ДС-а. Узгред, до тада није био ни члан странке. Зато је својим метеорским успоном на градском нивоу многима постао кост у грлу. Нарочито људима из екипе покојног Ненада Богдановића. Градоначелничко место је део дужег пројекта чији је циљ премијерско место. Моје је мишљење да Ђилас једини од млађе гарде политичара поседује "ђинђићевску" прагматичност и способност да се усредсреди на циљеве који нису само у домену личног богаћења. Можда му недостаје мало визионарства, али интелигенције и енергије не.
 
@Urbanista: Od tog de iure mi nemamo nista :) zna se sta je bitno u politici...i kod nas i svugde u svetu.
Sto se stavova tice...ljudi su za njega glasali...dobro, ne direktno za njega, ali on je nosio tu listu, znali su kakve stavove ima i na kakav nacin prica i radi...i ja ne vidim nikakav problem u tome sto u pricu unosi i licni stav ili kombinuje licne i stranacke stavove...mislim da nam treba jedan pragmatican covek, da ne kazem covek od akcije, na takvom mestu...lepo ga je sizif to okarakterisao.
Ja licno volim ljude koji nazovu stvari pravim imenom...to da li je on rekao tu recenicu na takav naicn, kao da objasnjava svom prijatelju uz kafu ili u jednoj polu-formalnoj emisiji po meni je nebitno. Bitna je sustina te recenice i njegovog stava. To dal ce on da bude lazno ugladjen, da glumi Engleza, meni nije bitno...bitno mi je da mi gradonacelnik kaze "to ne moze tako"...jbg.

@Vucko: Iako nisam imao priliku da na tako direktan nacin upoznam ex predsednika opstine...u potpunosti delim tvoje misljenje :)
 
Da ali ja bih da me poštedi takvih priča i da kaže nešto pametnije, nešto se tiče grada! Pored toliko problema koje grad nosi, on nije dotakao ni najbitnije, a Olja ga neće zvati ponovo ko zna kad, mada, i njena je krivica što njegovo gostovanje nije pametnije iskoristila.

Da se razumemo, niti krivim Đilasa, niti ga branim. U mnogome se slažem sa Sizifovim opisom i zaista treba uputiti mnoge pohvale aktuelnom gradonačelniku za stvari koje je uradio ali uvek postoji ono "ali" jer može to mnogo bolje...

Da budem iskren, meni je najveća boljka metro i ne mogu da verujem da to nije spomenuo jer svi željno iščekujemo da nešto izusti na tu temu...
 
@Halyl Bio sam klinac i nisam se toliko udubljivao u stvari,ipak je bilo pre 5 godina ali secam se da kad je gospodin Ozegovic video na sta lici bolnica uspeo je da obezbedi ventilatore u roku od nekoliko dana za sve sobe na decijem odeljenju.A obecao je i klima uredjaje do kraja leta preko sponzora,i to se stvarno i dogodilo.Mozda je glup primer,ali vidi se da je bolji od ostalih,verujem da ce on biti sledeci gradonacelnik.Pa ako nastavimo tom zakonitoscu mozda i jednog dana dobijemo politicare sa dusom i bez sistema 10%,leva ruka desni dzep i ostalo.
 
Ko god je očekivao da će u Utisku slušati nešto o Beogradu, omašio je emisiju. Nije Utisak tip emisije na kome se o takvim stvarima priča, a Đilas je više pozvan kao drugi ili treći čovek stranke. Iskreno, čak i da je tema bio Beograd ne znam baš koliko je Olja kvalifikovana za takve teme, a mislim da sveukupno ne postoji novinar koji bi smeo oštro da se suprotstavi Đilasu i da mu postavi neka ozbiljna pitanja.
 
Vrh