Šta je novo?

Petlja "Petlovo brdo" - Zaštitimo šumski pojas na Petlovom brdu

Razumeo sam te savršeno. :laugh:
Nego ne rešavaju i buku koja dopire iz samih borića.
Izvesno da ćemo da dočekamo i 2015. sa onom nakaradnom petljom posle par stotina metara auto puta (samo vizuelno).
 
Битно је да смо се разумели :kk:
Наравно да од ове петље или већ шта буде, ове године нема ништа, тј. неће се почети ништа радити, а мислим да је и следећа година под знаком питања :dil:
 
Уђосмо одавно у 2015. годину и још нисмо ништа сазнали о решењу великих умова из Европске инвестиционе банке. Задње обавештење Удружења "Зелено насеље - Петлово Брдо" је од 03. јула 2014. године, а везано је за допис од Путева Србије од 30. јуна 2014. године, где је одговорена на питања удружења http://zelenonaselje-petlovobrdo.blogspot.com/

Удружењу је понуђено алтернативно пројектно решење којим је предвиђено сечење мање од 150 стабала, а по првобитном пројектном решењу је било предвиђено сечење 894 стабла. Ово удружење ни до данас није прихватило ни одбило понуђене алтернативе !





Иначе јуче (субота-11.04.) био сам на једној сахрани на Орловачи, и након тога направих неколико снимака парк шуме "Борићи". Прве две слике из "необичног" угла.


са истог места, а зумБирано :D


слике "Борићћћа" из аутобуса на линији 533






Јако густа шума борићћћа, а борићћћа нигде !


 
Kod nas neki ljudi najviše vole status quo - prolongira se rešenje u nedogled, ogromnoj većini građana problemi, a određenoj interesnoj grupici ljudi benefiti.

Paradigma kod nas.
 
Pogledajte pažljivije pitanje i odgovor 07. To je najverovatniji razlog "zastoja".
 
Pominje se neka alternativa cini mi se da smo je i ranije pominjali, deluje kao da niste dali misljenje o njoj tj kao da je niste ni prihvatili ni odbili kako je navedeno u odgovoru. O cemu se radi tj o kom resenju i kakav je stav udruzenja bio.
 
Gaga
Лепо су вам и одговорили

Podsetio si me koliko sam zabave propustio, jer dugo nisam pratio nadahnute istupe na ovom forumu. Dakle. šta li ti lepo vidiš u ovom odgovoru.
Ja podignem stambeni kredit kod banke - ti me pitas da li je u kreditnu masu ušao iznos osiguranja kredita - ja ti odgovorim da za to moraš da pitas banku. Pa valjda ja kao podnosilac kreditnog zahteva znam da li sam tražio da se iznos osiguranja kredita stavi u kreditnu masu ili ne.
Iz ovog "lepog odgovora" se naslućuje da nisu ni predvideli da isplate iznos za posečena stable. Ovaj iznos, uzgred, daleko nadmašuje vrednost izgradnje same petlje.
 
Igor
deluje kao da niste dali misljenje o njoj tj kao da je niste ni prihvatili ni odbili kako je navedeno u odgovoru
Ukoliko još jednom baciš pogled na pitanja i odgovore, videćeš da za mnogo pitanja dobismo odovore: "ne raspolažemo traženim podatkom";"odgovor na ovo pitanje možete dobit od..", "nije nam poznato" I sl. Uslov EIB-a bio je da dobijemo odgovore na pitanja.
 
Koliko sam sa vaseg sajta razumeo vi mnogo veci problem imate sa onom punionicom i parkingom.

Mislim da nisi razumeo moje pitanje koje si citirao. Posto su oni na kraju pomenuli da se niste izjasnil o alternativnom resenju i mislio sam da pitam o kom resenju i koji je vas stav o njemu. Oni vase neizjasnjavanje smatraju nekim vidom odobravanja tj situacije gde posle ovakvog odgovora nisu duzni da se dalje bave time.
 
Ma samo bahato poponeb, samo bahato...
Nemoc drzave je evidentna, a podrsku medija ste dobili (doduse po nekim 'drugim' osnovama).
Dakle, samo bahato, jer to u Srbiji prolazi, jer bahata je bila i (do)urbanizacija citavog naselja, bahata je bila i gradnja garaza, ali i konvertovanje istih u stambene krmace...

Srecom u skorije vreme niko nije poginuo na ovakvoj nakaradnoj nedovrsenoj petlji.
Valjda mozete da zivite sa tim da ste kao udruzenje jednako odgovorni koliko i nadlezni drzavni organi za one do sada stradali.

Nego... Pa i ovaj sa busevima bahat???

E je*******iga, sta ces.
Bahata vremena!
I nad "popom ima pop"

:D ;)
 
Igor
Posto su oni na kraju pomenuli da se niste izjasnil o alternativnom resenju i mislio sam da pitam o kom resenju i koji je vas stav o njemu

Izjašnjavanje za ili protiv alternativnog rešenja, po dogovoru svih učesnika, trebalo je da usledi nakon dobijanja preciznih odgovora na postavljena pitanja građana. Dakle, prvo precizni odgovori (dakle, potpuna informacija) pa onda određivanje prema predlogu.
 
laki72
Ma samo bahato poponeb, samo bahato...
Oduvek sam zavideo ljudima neopterećenim domaćim vaspitanjem i kontaktom sa realnim svetom - duže i bezbrižnije žive.

Valjda mozete da zivite sa tim da ste kao udruzenje jednako odgovorni koliko i nadlezni drzavni organi za one do sada stradali
Iskazao si virtuuoznost u sviranju u "tanke žice"

podrsku medija ste dobili (doduse po nekim 'drugim' osnovama).
A napravio bi i sjajnu karijeru u nekom staljinističkom režimu.

Kakve "druge" osnove, ja sam zadužen sa kontakte sa medijama i ne znam za "druge" osnove, ali ti si obdaren nadnaravnim moćima pa su ti poznate.
Porazgovaraj ipak sa nekim kompetentnim za tvoje mentalno stanje. Ovaj forum svakako nije mesto za to.
 
Igore, 'ajde što se ovi bahate u svom kraju, može im se još malo, ali nije baš ok da im to dozvoljavaš i ovde.
 
poponeb":2cu7w2zr je napisao(la):
laki72
Ma samo bahato poponeb, samo bahato...
Oduvek sam zavideo ljudima neopterećenim domaćim vaspitanjem i kontaktom sa realnim svetom - duže i bezbrižnije žive.

Valjda mozete da zivite sa tim da ste kao udruzenje jednako odgovorni koliko i nadlezni drzavni organi za one do sada stradali
Iskazao si virtuuoznost u sviranju u "tanke žice"

podrsku medija ste dobili (doduse po nekim 'drugim' osnovama).
A napravio bi i sjajnu karijeru u nekom staljinističkom režimu.

Kakve "druge" osnove, ja sam zadužen sa kontakte sa medijama i ne znam za "druge" osnove, ali ti si obdaren nadnaravnim moćima pa su ti poznate.
Porazgovaraj ipak sa nekim kompetentnim za tvoje mentalno stanje. Ovaj forum svakako nije mesto za to.


Tako je faco, vidis da umes :lool:
Samo tako nastavi, vidis da ti BAHATOST dobro ide :grand:
 
Kartograf":3084ge65 je napisao(la):
Igore, 'ajde što se ovi bahate u svom kraju, može im se još malo, ali nije baš ok da im to dozvoljavaš i ovde.
Ма Картографе нека их, барем да видимо докле су спремни да иду неки појединци у неким сулудим поступцима. Сад већ видимо и овде колико су пуни себе и бахати јер су ето "успели" на основу борића, да наводно буду јачи од државе, промовишу себе лично и то ето пред јевропом. А ови из европе чекају и најмању прилику да пљују по Србији + још накачене НВО, НЛО, АИ и .....
 
Kartograf i Gaga

'ajde što se ovi bahate u svom kraju, može im se još malo

Lepo od vas, što ne krijete svoje želje.

Predstavnici Udruženja su ostvarili vise nego korektnu komunikaciju sa predstavnicima "Puteva Srbije", nakon što smo se i lično upoznali i počeli da neposredno razgovaramo. Možda, ne bi bilo lose i da vi sudite o ljudima , njihovim postupcima i namerama pošto im "vidite oči" i obavite neki razgovor sa njima. Ovako ostavljate utisak da ste svoj "pogled na svet" formirali u razmeni mišljenja na flaši piva ispred bakalnice.

Uzgred Gaga
Сад већ видимо и овде колико су пуни себе и бахати јер су ето "успели" на основу борића, да наводно буду јачи од државе, промовишу себе лично и то ето пред јевропом. А ови из европе чекају и најмању прилику да пљују по Србији + још накачене НВО, НЛО, АИ и .....

U konkretnom slučaju, predstavnici EIB-a su insistirali na restriktivnom uključivanju medija, upravo zato što su, zbog svoje nesmotrenosti, bili uvučeni u šibicarsko - "petlja jeste deo Obilaznice, petlja nije deo Obilaznice". Koliko me sećanje služi, niti jednom se EIB nije preko medija oglasio u vezi sa ovim problemom u medijima, pa samim time nije ni "pljuvao po Srbiji".

Nastavite da pišete svoje nesputane "slobodne sastave" držeći se Tijanićevog pravila: "NEMOJ MI ČINJENICU KAO ARGUMENT!"
 
Поновићу још једном давно изнесено запажање да је ово удружење једина скупина грађана која се борила за једну позитивну ствар у граду и била већински негативно окарактерисана на овом форуму. То је јединствен случај, будући да је састав форума такав, да пружа већинску подршку грађанских акцијама у свим осталим случајевима.

Оно што мени понајвише смета, а и осталима, имајући у виду писање јесте тај наступ удружења "ђоном у фацу". Једном давно је представник удружења написао да је то једини начин борбе са државним институцијама који је и сами понашају бахато. Да ... можда ... али не разумем чему тај исти "ђоном у фацу" наступ и овде на форуму?

Е због тог наступа "ђоном у фацу" и немате подршку овде. И нећете је ни добити. Докле год не промените понашање. Ако је члан Попонеб задужен за контакт са медијима удружења ... јој.
 
Све ово што је сад СТФ рекао (написао), је речено и од стране овог удружења, АЛИ између редова.

Никако се не усуђују да изговоре наглас, да би дошли до циља, наступају само ђоном или песницом у главу, а то значи, "онако како ми из удружења кажемо, тако мора бити и никако другачије" (јер ми имао подршку јевропе!).

А можда и неко други кроз удружење на овај начин наступа, а удружење је само покриће-завеса !!!

Уздравље. :vops:
 
Gaga
Никако се не усуђују да изговоре наглас, да би дошли до циља, наступају само ђоном или песницом у главу, а то значи, "онако како ми из удружења кажемо, тако мора бити и никако другачије" (јер ми имао подршку јевропе!).

А можда и неко други кроз удружење на овај начин наступа, а удружење је само покриће-завеса !!!

Još jedna potvrda moje sumnje da "razmenu mišljenja" obavljaš na gajbicama ispred bakalnice. Kandiduješ se za vodećeg srpskog "zaverologa"?
 
Код мене у крају нема бакалница, а иначе пиво волим да попијем само код куће, јер у кафанама нема Зајечарског, БИП-овог, Ваљевског или Дунђерски. :wink:

Нисам тип човека који воли/жели да буде вођа, а поготове не да радим "завере".

У недостатку аргумената не знаш више и шта да одговориш. :violina:

Кад буде нешто ново око петље "Петлово брдо", јави :sesir:

Уздравље уз кафу, а може и уз каФућино. :kafa: :)
 
Gaga
У недостатку аргумената не знаш више и шта да одговориш

Gaga, obzirom da ti pišeš
А можда и неко други кроз удружење на овај начин наступа, а удружење је само покриће-завеса !!!
onda je na tebi da izneseš argumente. U suprotnom ostaješ u kategoriji "slobodnih sastava", preciznije kleveta.
 
Можда ће ускоро бити окончање жалбеног поступка пред ЕИБ односно следи завршна реч самог кредитора тј. ЕИБ – Европске инвестиционе банке. Понуђену алтернативу удружење није прихватило.

Ха, а невладине организације су и овде умешале прсте, само се у чланку не наводе које. Можда је "свастика" и овде присутна !
Путеви Србије тј. Република Србија и даље плаћа трошкове месечног одржавања извођачу радова (Страбагу).
На сајту удружења "Зелено нас(и)еље - Петлово брдо" http://zelenonaselje-petlovobrdo.blogspot.rs/ ништа од почетка јуна месеца.

Београд: Стари храст "пао" али борићи неће!
Н. ВУКИЋ | 08. септембар 2015. 18:00 | Коментара: 0
Изградња нове саобраћајнице код Петловог брда, у оквиру обилазнице, после две године још у блокади. Грађани жалбом код инвеститора ЕИБ стопирали наставак пројекта
ХРАСТ од 600 година у селу Савинац је "пао", али парк Борићи на Петловом брду - никад неће! Радови на Коридору 11 су регуларно настављени, док се не може ни наслутити када ће радници почети изградњу петље Петлово брдо, саставног дела обилазнице око Београда.
Иако ЈП "Путеви Србије" очекују да ће, после две године блокаде, коначно да се помере са "мртве тачке", грађани Петловог брда не узмичу ни милиметар пред понуђеним решењима инвеститора нове петље на Ибарској магистрали, већ су потпуно зауставили даљу градњу жалбом коју су уложили код Европске инвестиционе банке (ЕИБ), финансијера овог пројекта.

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... 1%9B%D0%B5
 
Још увек ништа ново око почетка радова изградње петље "Петлово брдо". Такође нема ништа ново ни око окончања жалбеног поступка (завршна реч) пред ЕИБ – Европске инвестиционе банке. Нема ништа ново ни на сајту удружења "Зелено нас(и)еље - Петлово брдо" http://zelenonaselje-petlovobrdo.blogspot.rs/ који су љути противници изградње ове петље.

"Сага неизвесности и опструкције" се наставља даље, а сад у удружењу кажу да ти борићи тј. тај паркић није проблем, него што пројекат не може да се заврши !!! Али не наводи због чека се пројекат не може завршити и због кога ?

Даље тврди и сад шири причу, да ова саобраћајница угрожава поред насеља Петлово брдо и насеља Лабудово брдо, Видиковац, Церак виногради, Беле воде, Жарково и Чукаричку падину. Још мало па ће испасти да угрожава пола Београда

Иначе се у чланку спомиње и изградња метроа до Рушња и да је у том пројекту за метро била нека грешка.
Ево чланка из Новости од понедељка - 02. новембра о.г.:

Неће ауто-пут поред кућа
Н. ВУКИЋ | 02. новембар 2015. 23:59 | Коментара: 5
Изградња петље Петлово брдо стоји у месту због сукоба ЈП "Путеви Србије" и житеља тог дела града. Опструкција групе грађана или грешка у читавом пројекту
ПРОЈЕКАТ петље Петлово брдо у оквиру Обилазнице око Београда, већ годинама стоји, док се због одштетних захтева извођача умножавају нуле на рачуну који ће бити испостављен Републици Србији.
http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... 1%9B%D0%B0
 
Citao sam clanak juce, razmisljao da podelim, pa odustao zbog gomile idiotarija i gluposti koje su u njemu iznesene.

'Neko' pun kompleksa je ovo doziveo kao promociju sebe i svoje moci, te gura svoju pricu i inati se do krajnjih granica. Valjda tako 'bitan i mocan' lakse zaspi ;)

Elem, sitne iskompleksirane duse su mnogo manje odgovorne od nesposobne drzave i njenih nadleznih sluzbi, agencija i ministarstava.
Da drzava funkcionise, do ovoga nikada ne bi doslo.

Sa druge strane, treba gradjanima izaci u susret, zar ne.
Posto su toliko ugrozeni od saobracaja, isti na teritoriji MZ Petlovo brdo treba zabraniti, ukinuti autobuske linije, kao i ukljucenja na sve okolne saobracajnice.
Izgraditi pesacku vezu ka Kijevu, pa u ekoloski voz ili tramvaj...

Takodje, iskljuciti struju, gas, vodu i kanalizaciju, jer ako ocemo realno, sto bi zarad udobnosti zivota u ovom naselju gradjani Obrenovca i Lazarevca udisali prljav vazduh?
Zasto da fekalije iz ovog naselja plutaju savom i dunavom ka Smederevu, Golupcu i drugim gradovima... (?)

Uvu temu treba sacuvati samo kao dokument o srpskom inatu, tvrdoglavosti i bahatosti!
Pa da potomci za 50 - 100 godina izvuku pouke i budu bolji ljudi.
 
Vrh