Šta je novo?

Pešter i Golija i putevi na njima

U kakvom je stanju put od Ivanjice (Prilika) do Kokinog Broda ?
 
U kakvom je stanju put od Ivanjice (Prilika) do Kokinog Broda ?
Pošto izgleda nema nikog sa aktuelnijim informacijama pokušaću ja da odgovorim. Od Prilika do Katića išao sam zimus, put je relativno dobar, ima delova sa starim ispucalim asfaltom ali u suštini je ok. Celu trasu do Kokinog Broda poslednji put sam prošao pre 2-3 godine, deonica od Katića do Jasenova bila je vrlo dobra, uživanje za vožnju, a dalje od Jasenova do K. Broda znatno lošije mestimično sa ozbiljnim udarnim rupama. Ponajgora su bila poslednja 3-4 km, tj. spuštanje ka jezeru gde ima par serpentina a kolovoz je bio znatno oštećen. Ne znam da li je u međuvremenu tu šta ozbiljnije rađeno, ako nije verovatno je sad još lošije stanje. Inače na ovom pravcu nema mnogo saobraćaja, priroda je prelepa i kad bi sredili to parče od Jasenova do K. Broda ovaj put bi bio odlična alternativa magistrali preko Zlatibora.
 
Hvala ti puno na iscrpnom odgovoru !

Ovog meseca proćiću tom trasom pa ću eventualno dopuniti tvoj veoma koristan opis.
Hvala !
 
Nedavno sam po prvi put prosao putem Kumanica- Sjenica. Zaista prelijepi predjeli. Razočarao me put kroz grad Sjenicu. nevjerovatno je da je bolji put i ka Ivanjici i ka Kumanici, nego kroz samo urbano mjesto.
 
Bravo za zapazanje,put kroz samu Sjenicu vise lici na groblje i to je tako godinama da ne kazem 30 godina.
Prvi put sam prosao tuda. I jedan i drugi smjer (ka Kumanici odnosno Ivanjici) su veoma neopterećeni pravci, sa malim brojem vozila ali je kolovoz dobar do odlican. Put kroz grad Sjenicu me ostavio bas zabezeknutog.
 
Nedavno sam po prvi put prosao putem Kumanica- Sjenica. Zaista prelijepi predjeli. Razočarao me put kroz grad Sjenicu. nevjerovatno je da je bolji put i ka Ivanjici i ka Kumanici, nego kroz samo urbano mjesto.
Bravo za zapazanje,put kroz samu Sjenicu vise lici na groblje i to je tako godinama da ne kazem 30 godina.
Prvi put sam prosao tuda. I jedan i drugi smjer (ka Kumanici odnosno Ivanjici) su veoma neopterećeni pravci, sa malim brojem vozila ali je kolovoz dobar do odlican. Put kroz grad Sjenicu me ostavio bas zabezeknutog.
Od Sjenice do Kladnice [pravac ivanjica]tu je nekih 20-etak km to je novo uradjeno,vidio si jos nije sve ni zavrseno. Na drugoj strani prema kumanici odakle sam i ja od grada pa nekih 4 km je katastrofa kroz selo Trije*******ine i nije tako lose. Ja svaki put kad idem na odmor vozim Ivanjicu
 
U kakvom je stanju put od Ivanjice (Prilika) do Kokinog Broda ?
Upravo sam prošao tim putem. Iskreno, loš put, asfalt je veći deo puta u lošem stanju, najgore je od jezera pa naviše (ili ka jezeru iz smera Ivanjice).

Što se tiče ostalog dela puta - nema gužve, 10 auta nisam sreo, i to uglavnom oko Prilika i u blizini, predeli su stvarno lepi, ali ima baš dosta krivina. Asfalt je uglavnom u stanju 5-6 od 10, prema jezeru 3 od 10, plus serpentine, na malim deonicama je malo bolji, ali uglavnom - put prepun krivina i sa dosta propalim asfaltom. Nemam trenutno laptop da prebacim put na yt pa da okačim celu deonicu.

Možda je na moj utisak puta uticalo i što sam išao po najvećoj vrućini, pa mi je sve teže padalo.
 
Sve si dobro uočio. Najgore od Jasenova do Kokinog Broda. Ništa nije popravljano već godinama. Krpež. Od Prilika do Jasenova ipak korektno. Krajolik živopisan za uživanje ko ne žuri previše.
 
Planiram oko 10-tog narednog meseca da krenem od Prilika prema K.Brodu.
Posle ovih opisa dvoumim se da u Jasenovu skrenem za Ljubiš.
Zna li se u kakvom stanju je ova deonica ?
Dalje prema magistrali znam kako je.
 
Ne znam iskreno, ali nemoj da te moj opis obeshrabri. To je ipak samo sat i 10 minuta vožnje, podnošljivo je stvarno. Nije idealno, ali nećeš baš ni proklinjati sve žive, a ni razlupati auto.
Ima i par lepih vidikovaca gde se može stati, čak i na sred puta, jer stvarno nema nigde nikog 😁
 
Izvinjenje za dupli post, istekao Edit.


Edit:

Za celu deonicu od Ivanjice potrebno 1:10 minuta, a za deo od Jasenova do brane samo 20-ak minuta (18km). Prosečna brzina je nekih 45km/je, što pokazuje da se tu ipak vozi, iako nije idealno.
 
Ne žurim nigde. Opuštena vožnja.
Obzirom da volim da fotografišem možda ipak krenem ka brani.
Okačiću ovde fotke.

Hvala tebi i Željku na informacijama.
:sesir:
 
@vlasta, imaš predivnu deonicu od Katića do Močioca sa odličnim pogledom na planinu Mučanj, pored koje se bukvalno prolazi, kao pogled prema Kušićima, Čemernu, Goliji itd.
Ka Zlatarskom jezeru se spuštaš serpentinama sa konstantnim pogledom na jezero, tako da opet kažem ako se ne žuri, lep dan (kao danas), vegetacija i zelenilo bujni, onda vredi videti, slikati, malo uživati u pogledima.
 
Planiram oko 10-tog narednog meseca da krenem od Prilika prema K.Brodu.
Posle ovih opisa dvoumim se da u Jasenovu skrenem za Ljubiš.
Zna li se u kakvom stanju je ova deonica ?
Dalje prema magistrali znam kako je.
Putem od Jasenova do Ljubiša prošao sam pre neku godinu, koliko se sećam kvalitet kolovoza bio je relativno korektan ali je put poprilično uzak i ima dosta krivina. Ja bih ti savetovao da ipak ideš ka Kokinom Brodu, koliko god da je loše ipak ćeš dosta brže stići do magistrale nego preko Ljubiša a okolina je zanimljivija i lepša, bar prema mom ukusu.
 
Hvala i tebi na informacijama !

Kao što rekoh ne žurim, opušteno, dakle pravac K.B.
 
Evo i jedna od juče, bilo je mnogo toplo pa se nisam zadržavao, a svakako ću morati ponovo za vikend da prolazim istim putem.

Dobro je rečeno, onaj deo gde je Mučanj je isto mnogo lep.
1000028492.jpg
 
Slike govore više od reči. Evo i ja prilažem dve (malo starije), prva je spomenuti Mučanj pogled sa puta s. Štitkovo-uključenje na put Sjenica Ivanjica.
20191006_131119.jpg

Druga je na putu Jasenovo-K.Brod i to u rejonu sela Ojkovica. Vidi se u dnu krak jezera, koji je nastao od desne pritoke Uvca reke Tisovice. Takođe moćan i dug zaliv.
20190920_165812.jpg
 
Još jedno pitanje - kojim putem je, vizuelno, bolje ići od Sjenice do Ivanjice - direktno ili preko Duge Poljane ?
 
Na Ivanjica - Duga Poljana ima makadamska deonica bez asfalta. Od Ivanjice do vrha Golije je asfalt, ali spust do Duge Poljane je makadam (barem je tako bilo pre 4 godine kada sam vozio tuda). Ima na ovom snimku (negde oko 6:30) kako izgleda taj makadam. Na snimku kazu da je duzina te deonice 7km.

 
Poslednja izmena:
Danas sam bio u Sjenici. Radi se put ka Ivanjici i do sada je urađeno/popravljeno nekih 15-16 km. Zatvarali su jednu deonicu skroz kad je počelo asfaltiranje.
A ono kroz Sjenicu, bilo da je ulazak od NV, bilo izlaz ka IC ili NP je katastrofalno. Očigledno je da lokal nema para, ali te saobraćajnice su delovi državnih puteva.
Put ka Molitvi je odličan, baš koliko i doživljaj tamo.
 

Prilozi

  • 20240620_123147.jpg
    20240620_123147.jpg
    226,9 KB · Pregleda: 22
  • 20240620_125741.jpg
    20240620_125741.jpg
    236,8 KB · Pregleda: 23
Na Ivanjica - Duga Poljana ima makadamska deonica bez asfalta. Od Ivanjice do vrha Golije je asfalt, ali spust do Duge Poljane je makadam (barem je tako bilo pre 4 godine kada sam vozio tuda). Ima na ovom snimku (negde oko 6:30) kako izgleda taj makadam. Na snimku kazu da je duzina te deonice 7km.

Tako je, taj makadamski put od Susice do Prekog Brda je otprilike 7-8 km, prosao sam prosle godine negde u oktobru, bio je u katastrofalnom stanju, vise za neko terensko vozilo nego za putnicki auto. Ali Novi Pazar Put je koliko znam krenuo da radi rehabilitaciju i asftaltirano mozda km ili dva. Voleo bih ako neko ima info u vezi tog puta, dokle se stiglo i da li napreduju...
@vlasta Ako imas sposoban auto sa visokim klirensom slobodno idi preko Susice i Prekog Brda, predeo je nestvarno lep. Ako hoces brze, svakako direktno, Sjenica - Ivanjica, taj put je u dobrom delu rehabilitovan, trebalo bi da brze stignes.
 
Vrh