Šta je novo?

Pešter i Golija i putevi na njima

Pa recimo da solidno poznajem taj kraj jer mi je to dedovina, bio sam skoro pre mesec dana, morao sam da vidim radove na putu.
Ne znam da li mislimo na isto, spominjes makadam ali po meni to se tesko moze nazvati makadamom iz vise razloga. Prvo vrlo ceste bujicne vode, los odvod, lose odrzavanje puta, sve to je dovelo da je put jedva prohodan za putnicka vozila. Ja bih pre rekao da je zemljani put sa primesama udarnih rupa :)
Naravno, pricam konkretno za tu deonicu od Devica ka Brusniku. Put ka Devicima je sada u dobrom stanju i stize se iz Ivanjice za 30-ak minuta voznje.
Kako god, mislim da taj kraj (posebno deo od Devića ka Brusniku) nije imao do sada iole pristojan put.
 
Imali ko informaciju sta se desava sa granicnim prelazom kod manastira Kumanica dali pustaju da se prolazi tim granicnim prelazom ili ima tu problema. Zelim da idem preko Sjenice ka Crnoj Gori pa zbog toga pitam.
 
Koliko mene secanje sluzi, pustali su samo mestane - lokalce da mogu proci. Postojala je inicijativa da taj prelaz bude alternativni. Ne verujem da se dalje odmaklo od toga.
Voleo bih da gresim ali neka me neko ispravi...
 
Vrh