Šta je novo?

Pešter i Golija i putevi na njima

Dragi Nermin mi posla poruku da je ostalo još oko 800 metara da se uradi puta i to baš na mestu gde je uvek bilo kliziste tako da se nadamo da će to uskoro biti gotovo pošto se radi i da će to da ljudski urade. Na snimku je to od 4.17
 
DRugog avgusta ima vasar kod manastira Kumanica,nadam se da ce do tad biti zavrseno. Divan osecaj. Hvala na lijepom videu.
 
Dobio sam informaciju od drugara koji živi tamo da je juče zavrseno kompletno asfaltiranje puta od Sjenice do Kumanice. Poslednjih 800 metara puta gde je i klizisste je zavrseno. Sada postavljaju ivicnjakr. Nadam se da će dosta ljudi za Crnu Goru ići tim putem Ivanjica Sjenica manastir Kumanica gde je i granični prelaz iz Srbije. Nemam informaciju dali ce moci svi iz bilo kog dela Srbije da predju tu u Cg. Još nije regulisan taj granični prelaz.pustaju ali to nije jos definitivno.Nadam se da će izgradnjom ozbiljnog puta i to biti regulisano.
 
Koliko znam, a izvor je granični policajac koji između ostalog i tu radi, zvanično je dozvoljen prelaz samo Sjeničacima i Bijelopoljcima, a puštaju i Prijepoljce, jer je uglavnom prijepoljska policija a računaju ih u lokalce. Bilo bi lepo videti ceo put gotov
 
Koliko znam, a izvor je granični policajac koji između ostalog i tu radi, zvanično je dozvoljen prelaz samo Sjeničacima i Bijelopoljcima, a puštaju i Prijepoljce, jer je uglavnom prijepoljska policija a računaju ih u lokalce. Bilo bi lepo videti ceo put gotov
Nadam se da će završetkom ove rekonstrukcije dozvoliti i građanima iz ostalih krajeva Srbije da prolaze tuda. Imam neku informaciju da će Alvirovic i SAT napraviti reportažu o ovom putu.
 
Tako je, Alvir je krenuo i izbaciće reportažu za vikend. Nadam se da su mislili o tome i da će moći da se prelazi i tuda. Ako Alvir da zeleno svetlo i ja ću tuda u avgustu.
 
AKo je prelaz trenutno malogranični (neverovatno, ali na sajtu MUP ne nalazim spisak svih graničnih prelaza Srbije da proverimo trenutnu kategoriju) onda je promena kategorije određena procedura, na koju Alvirović utiče koliko i ja :D
 
Imajte u vidu da je to i dalje seoski put, pun serpentina i slično. Da je lepota videti sve ono, jeste, ali opet, da li je vredno da se toliko umorite za nastavak puta? Pa, zavisi sa kim idete, da li žurite, odmarate usput itd itd.

Radujem se tom putu jer planiram jedan kraći obilazak za dan - Prijepolje - Zlatar - Sjenica - Kumanica - Brodarevo - Prijepolje.
 
Svež je asfalt tako da obećava, ne znam za deo pre od Sjenice ali valjda nije katastrofa. Meni je sad pesma kako imamo AP do Pakovraća i deo u CG pa neki izlet sa strane čak i dobro dođe.
Ono pre je zaista bio pakao, do Ljiga već nervoza...
 
AKo je prelaz trenutno malogranični (neverovatno, ali na sajtu MUP ne nalazim spisak svih graničnih prelaza Srbije da proverimo trenutnu kategoriju) onda je promena kategorije određena procedura, na koju Alvirović utiče koliko i ja :D
U pravu si. Znam da su predstavnici grada Sjenice pokrenuli inicijativu.
 
O
Svež je asfalt tako da obećava, ne znam za deo pre od Sjenice ali valjda nije katastrofa. Meni je sad pesma kako imamo AP do Pakovraća i deo u CG pa neki izlet sa strane čak i dobro dođe.
Ono pre je zaista bio pakao, do Ljiga već nervoza...
Od Ivanjice do Sjenice nije los put.
 
NEkih dvadesetak kilometara od Sjenice je jako dobar put do mesta jasikovac kao i put Ivanjica Sjenica. A pnda prelazi u jako uzan put neznam tacno sirinu ali dosta je rizican,jer nikad neznas kad ce neko naletjeti na tebe iz krivine.
 
Prošao skoro od Ivanjice preko Kušića do Sjenice, put jeste ok, uz napomenu da ima radova, ne utiču previše na protok jer nije tu intezivan saobraćaj ali npr kod Sjeničkog jezera je regulisan semaforima koji propuštaju po jedan pravac. Generalno stekao sam utisak da Pešter kao da dobija jedan lep generalan remont puteva što je odlično. Fali npr. od Sušice do Jankovog kamena ali manje više osim ovoga sve ostalo je bilo ok.
 
Potvrdili su da je u pitanju malogranicni prelaz, dakle cela stvar je još uvek od malog interesa za veliku većinu nas ovde i uopšte.
 
Novi snimak rekonstriuisanog puta ka manastiru Kumanica i graničnom prelazu kod Crnoj Gori. Dobih informaciju da u principu puštaju i nas koji nismo iz Sjenice i Bijelog Polja ali to izgleda od dobre volje smene.

 
Vrh