DzonTravolta
Expert
- Učlanjen(a)
- 26.07.2015.
- Poruke
- 6.006
- Pohvaljen
- 7.631
Puno sreće dizajnerima, i ja ovde vidim samo mesta za bager.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574015#p574015:2hfod6dz je napisao(la):Drakche » Pet Okt 12, 2018 9:27 am[/url]":2hfod6dz]Cumicevo sokace mi je oduvek bilo neinspirativno, jedno od onih vilajeta u kojima niti sta da diras, niti da ostavis.
Opet, zanimljivo je iz dosta razloga, samim tim sto je u samom centru grada.
3а не веровати. Плоче на почетку Кнез Михаилове улице где је скретање у Сремску су се опет искривиле. Неко чудно место. Мајстори су недавно, пре неколико месеци, све уредно поправили, забрањен је пут возилима и опет не ваља. Место ризично за пролазнике. Очигледно је да надлежни опет морају да реагују и да преузму озбиљне потезе како би проблем трајно решили.
Jeste. Zabranjen je mrtvim slovom na papiru koji stoji zakopan u nekoj birokratskoj Dimenziji X.[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574108#p574108:1mw6csea je napisao(la):astrodule » Pet Okt 12, 2018 2:35 pm[/url]":1mw6csea]
ps: Da li je zaista zabranjen put vozilima i kako?
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574092#p574092:2r31aj1m je napisao(la):astrodule » 12 Oct 2018 12:20[/url]":2r31aj1m]Ima potencijala za sve, ali to se mora platiti. Super su ovi dizajneri što su malo udahnuli života, ali nemaju oni para da Čumića dovedu u red. Ovakva lokacija, u najstrožem delu grada je preskupa za ovakve stvari.
To i mene interesuje. Sve je spremno a rade sano oni kod Narodne banke.astrodule":2bfu9ipo je napisao(la):Pa to sam i mislio. Sve fasade da se srede i raščisti za početak. Doduše, odmah bi taj prostor zauzeli automobili (parking), a možda je i bolje tako.
@Bender pa da. Vesić rekao da je zabranjeno i to svi poštuju.
Nego šta se dešava sa svim onim potapajućim stubićima?
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575152#p575152:2vb3ebd0 je napisao(la):direktor » Sre Okt 17, 2018 8:17 pm[/url]":2vb3ebd0]
Zavod oce da ukloni ove bandere koje su po katalogu urbane opreme i da stavi one glupe ko na kosancicu koje se lako lome vec tri fale .Uz neka glupa obrazlozenja
Mogu na postojece staviti led sijalice i kraj price
Prepoznatljiv su element skadarlije
Francuski Upravni sud je današnjom odlukom donetom po žalbi gradjana, poništio odluke Gradskog veća Pariza o pretvaranju obala reke Sene u zonu samo za pešake. Uvodjenje "pešačkih zona" je ključna i najspornija politika socijalističke gradonačelnice An Idalgo koja je najavila da će se žaliti višoj instanci, Državnom veću.
...
Sud je poništio odluku gradske skupštine smatrajući da studija uticaja projekta uredjenja "pešačke zone" na grad "sadrži netačnosti, propuste i nedostatke".
...
Sud je kritikovao Gradsko veće jer je ograničilo "analize (...) zagađenja vazduha samo na uzan pojas oko obale", a da je iz analize izostavilo već i obližnje bulevare koji zbog "pešačke zone" postaju znatno opterećeniji.
Sud ipak dozvolio pretvaranje obale Sene u pešačku zonu
Francuski Upravni sud odobrio je novu uredbu o pretvaranju obala reke Sene u zonu samo za pešake što je ključna, ali i sporna mera socijalističke gradonačelnice Pariza An Idalgo.
"Zabrana automobilskog saobraćaja koju uvodi Uprava grada Pariza opravdana je potrebom da se zaštiti to mesto (obale Sene) koje je na listi Svetskog nasleđa UNESCO", prihvatio je Upravni sud nov argument gradske vlasti.
Sud je napomenuo da je taj prostor pod zaštitom UNESCO u "istorijskom srcu Pariza i blizu simboličkih spomenika", te je odbacio tvrdnje udruženja građana-tužitelja koji se protive uvođenju zone samo za pešake.
Oni su tvrdili da "uprava grada Pariz nije vlasnica javnog prostora" i da "svrstavanje nekog prostora na listu Svetskog nasleđa ne može opravdati zabranu saobraćaja".
Odluka Upravnog suda tako utvrđuje uvođenje zona samo za pešake na obalama, što je obradovalo gradsku upravu Pariza čija je prvobitna odluka o tome bila poništena prethodnom presudom drugog, Apelacionog suda.
Tada, prošlog ponedeljka, Apelacioni sud je prihvatio zahtev građana-tužitelja za poništavanje postupka i uredbe o uvođenju zone za pešake uz obale Sene jer su bili zasnovani na manjkavoj studiji uticaja na životnu sredinu iz 2016. godine.
Smatrajući uvođenje "pešačkih zona" štetnim, Apelacionom sudu se žalilo nekoliko mesnih zajednica, udruženja i stanovništvo, zahtevajući ukidanje uredbe što je taj sud uvažio i poništio uredbu gradske vlasti, smatrajući da studija uticaja projekta uređenja "pešačke zone" na grad iz 2016. godine "sadrži netačnosti, propuste i nedostatke".
Apelacioni sud je prošle nedelje utvrdio i da je uz to, ta "studija uticaja namerno prikrivala" značajan deo posledica projekta pretvaranja obale u "pešačku zonu", odnosno da bi to povećalo zagađenje i buku u delu grada u okolini te zone koja će zbog "pešačke zone" postati znatno opterećenija saobraćajem.
Te prve teškoće i umnožavanje prepreka njenoj ideji, primorale su gradonačelnicu Pariza da preduzme novu akciju za uvođenje zone za pešake, ovog puta uspešnu, zasnovanu na potrebi poštovanja urbanističkog nasleđa.
Gradska uprava je marta ove godine objavila da je od početka uvođenja "pešačke zone" drugde u Parizu izbrojala 1,5 milion posetilaca za koje je to "pravi prostor za disanje i slobodu, za šetnju, opuštanje, sport, kao i za odlazak na posao biciklom".