Šta je novo?

Pešačke zone

Две ставке за које то квазиудружење грађана треба да се бори су:

1. хитна изградња најављених гаража
2. задржавање јовинове М1 метро линије у плановима за метро

Колико се из прогласа њиховог види, њих реално боли дупе за обе ствари, тј. не занимају их. Зашто? Зато што је недвосмислено да је овој групици најбитније да колима могу да уђу у врата својих зграда, што наравно да у центру сваког нормално развијеног града није ни могуће. Све те наведене ставке, од хитне помоћи до камиона водовода (WTF?) су само ту да појачају тај аргумент, да се мора колима дозволити свакоме да уђе у врата своје зграде.

То њих боли. Гараже их не занимају, јер им нису на 5 метара од станова, а метро их не занима јер га не би ни користили, као што не користе ни јавни превоз данас. Јес, поменули су га, али тако скрајнуто, као да је најмање битан од свих ставки. Ово је тако очито. Буни се група аутомобилиста.
 
Ne verujem da je razlog parkiranje. Vrlo retko se nadje parking mesto ispred vrata. Vrlo retko se nadje mesto uopšte :)
Mislim da je u pitanju otpor bilo kakvim promenama, a možda ima i nekih drugih razloga, ne znam. Garaža će mi biti bliže nego što sam parkiran u 50 posto slučajeva, tako da ne vidim tu problem. Plus što neće morati da se traži mesto pola sata, nekad i više od sat (nadam se da su dobro proračunali broj mesta u garažama).
U pravu ste za zahteve koje bi trebalo postaviti.
 
Ako nekome padne na pamet da renovira kupatilo ili neki pregradni zid ima da ga transport materijala (sut i ostalo, od peska do plocica i cigli) kosta kao jos jedno kupatilo :D
 
Earthmoving":2881ph5i je napisao(la):
Problem mentaliteta nebeogradskih ljudi koji vode grad je što nose duh turske mahale tj. stipsarske provencijencije. A Beograd je upravo suprotno- širok grad koji prima (i zapošljava sve, eto i njih) i kao takav tako široko i treba da se razvija i urbano, arhitektonski. Ali oni u njega donose skučenost, oni ne znaju da svako širenje mora pratiti i širenje kapaciteta (garaža, parkova, ulica, slobodnog prostora...) pa tako imamo deficite infrastrukture ne samo ovde u centru nego po celom gradu koji umesto da se razvija u tom širokom duhu se sve više skučava u duhu njihovih turskih mahala. Na strani sam stanara upravo iz ovih razloga, a to se drugim rečima može iskazati i da ljudi koji žive na nekom mestu treba da se pitaju i odlučuju a ne da im svako ko zajaše lomi leđa svojim eksperimentima fix ideja. Ukratko za ovaj slučaj - ako je grad zatvorio 5 ulica, mora odrešiti piroćansku kesu i sagraditi stanarima dovoljan broj parking mesta. Znači da potroši neki dinar i na njih umesto što im je ideja da centar beskrajno eksploatišu od turista a da na stanare centra gledaju samo kao na prepreku njihovim prihodima.
Ljudi ti objasnili da je Folic odrastao u Beogradu, objasnili ti i da je projekat sirenja pesackih zona pokrenut davno pre i Vesica i Folica, ali kada je neko malogradjanin tu izgleda nema pomoci.

Nazivati turskim kasabama svoje gradove a pritom si iz Beograda koji je takođe bio turska kasaba a danas to nije bas zbog tih iz ostalih turskih kasaba koji su ga naselili i ucinili velikim gradom... Nije mi jasno ni zasto moderacija dopusta ovo lecenje kompleksa po forumu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448470#p448470:1f9cr3vi je napisao(la):
tzoran1 » Today, 12:03[/url]":1f9cr3vi]Ako nekome padne na pamet da renovira kupatilo ili neki pregradni zid ima da ga transport materijala (sut i ostalo, od peska do plocica i cigli) kosta kao jos jedno kupatilo :D

Jedna kolica i jedan Vukovac to odrade za 20e.

Jedina razlika u odnosu na nas gde kombi može da dođe do ulaza je u tim kolicima i guranju istih do 100m. (a kolica može da pozajmi iz Maksija).

Ko hoće taj nađe način, ko neće taj nađe razlog.
 
Današnji update...
Obilićev venac
20170427_155245.jpg


20170427_155315.jpg


20170427_155340.jpg


20170427_155350.jpg


20170427_155414.jpg


20170427_155443.jpg


Zatekao sam ih dok postavljaju ploče. Utisak je da ide puževim tempom...
20170427_155510.jpg


20170427_155522.jpg


20170427_155617.jpg


20170427_155813.jpg


Cara Lazara
20170427_155931.jpg


20170427_155948.jpg


Plato kod Pevca
20170427_160024.jpg


20170427_160127.jpg


Pogled na Uskočku
20170427_160122.jpg


Pogled ka Narodnoj banci
20170427_160145.jpg


... i za kraj Delijska
20170427_160252.jpg


20170427_160336.jpg


Utisak je da su glavni dobitnici proširivanja pešačke zone - ugostiteljski objekti. I još da sve ovo ide jako sporo... malo je radnika a prošao sam danas oko 3 po podne.

Toliko... :sesir:
 
Шта кажу господа из "удружења" ... "поплочавање умртвљује град" ... а улице пуне живота.
 
Hitna pomoć nije mogla da prodje

C-gNxvXXoAAcvlq.jpg


Ženu su nosili na rukama

C-gNyg3XkAEcsTy.jpg


Žardinjere prave problem, nisu rešenje
Izvor: Twitter
 
Sva sreća pa su kola hitne pomoći imala gde da stanu. Sada je tamo bukvalno sve knap za parkirana i kola koja prolaze. Nema nigde malog proširenja ulice za kratko zaustavljanje. Da kola hitne pomoći nisu našla to prazno mesto, morali bi ili da odu još dalje ili da blokiraju saobraćaj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448667#p448667:15onnhcd je napisao(la):
Toni » Pet Apr 28, 2017 5:54 pm[/url]":15onnhcd]Hitna pomoć nije mogla da prodje

Ženu su nosili na rukama

Sve se nastavlja po starom. Dok nekoga ne proguta vatra ili neka druga opasnost, ništa se neće promeniti.
Da ne budem skroz negativan - ovo što je enemy slikao izgleda jako lepo.
 
Pa vozila hitne pomoci mogu pod rotaciom da stanu gdje hoce postoje nosila a ostala vozila su nepropusno parkirana
 
Još jedan pokazatelj nesposobnosti gradske uprave. Sami ne mogu da obezbede pristup hitnoj pomoći ali znaju da lupaju kad je protest da zbog demonstranata hitna pomoć ne stiže na vreme. Da je RTS javni servis ovo bi se u istom trenutku prenelo, ali niti je RTS javni servis niti je Nada Macura doktorirala.
 
Nada macura u mora u penziju vozacima hitne pomoci treba dati uputstvo kako se i kuda ulazi u pjesacku zonu.A zdravstvena stanica se nalazi u kralja petra kod nbs
 
Osveta za protest. Dan nakon protesta udruženja građana "Varoš kapija" isključeni sa vodovodne mreže građani ulice Maršala Birjuzova i okolnoh ulica ?!? Gradska vlast uzvraća udarac !!!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448693#p448693:1164cu9z je napisao(la):
And7rey » 28 Apr 2017 08:25 pm[/url]":1164cu9z]Još jedan pokazatelj nesposobnosti gradske uprave. Sami ne mogu da obezbede pristup hitnoj pomoći ali znaju da lupaju kad je protest da zbog demonstranata hitna pomoć ne stiže na vreme. Da je RTS javni servis ovo bi se u istom trenutku prenelo, ali niti je RTS javni servis niti je Nada Macura doktorirala.
RTS je u beogradskoj hronici veoma profesionalno obradio ceo problem. Pomenut je slučaj sa vozilom hitne pomoći, i intervjuisan je jedan čovek iz udruženja stanara, a sa druge strane Folić. Folić je rekao da žardinjere nisu dobro rešenje i da će za par nedelja biti postavljeni potapajući stubići, a službe dobiti uputstva za prilaz, a stanari povlašćena mesta u garaži za oko 50E mesečno. Pomenuto je i da radovi ( i na garaži i na ulicama) kasne i da je sinhronizacija loša, Pomenuto je takođe i da stanari nisu u pravu kad se žale na ukupan rezultat rekonstrukcije.

Ne znam zašto se toliko buke diže oko RTS-a. Oko generalne političke situacije u zemlji normalno da su na strani vlasti, ali ne u preteranoj meri (kakvu smo dobro zapamtili). To čak smatram i dobrim, jer da su oko toga i mrvicu objektivniji, bili bi posmenjivani i dobili bismo još jedan Pink.
 
Mora se priznati da je Folić fleksibilan, daj da ga pohvalim malo. Međutim nisam siguran kako mu ide matematika, tj ako se svi iz kraja prijave za popust u garaži odakle mu toliko mesta. Ne može garaža Oblićev venac da opslužuje ceo grad i goste kad dođu u centar plus sve stanare tog kraja. Kasne sa gradnjom drugih garaža po centru.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448699#p448699:b78lw8ag je napisao(la):
roger » Pet Apr 28, 2017 10:06 pm[/url]":b78lw8ag]Osveta za protest. Dan nakon protesta udruženja građana "Varoš kapija" isključeni sa vodovodne mreže građani ulice Maršala Birjuzova i okolnoh ulica ?!? Gradska vlast uzvraća udarac !!!

A večeras (/oko 20h) je bila i jedna narpsla cev u Kralja Petra odmah ispred NBS. Nigde nikog od radnika a voda baš kulja.

Ne kažem da je to nešto namerno, samo prenosim šta sam video.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448712#p448712:331131dc je napisao(la):
Earthmoving » Today, 22:13[/url]":331131dc]Mora se priznati da je Folić fleksibilan, daj da ga pohvalim malo. Međutim nisam siguran kako mu ide matematika, tj ako se svi iz kraja prijave za popust u garaži odakle mu toliko mesta. Ne može garaža Oblićev venac da opslužuje ceo grad i goste kad dođu u centar plus sve stanare tog kraja. Kasne sa gradnjom drugih garaža po centru.

Naravno da se neće svi iz kraja prijaviti. Naši ljudi će pre kružiti pola sata tražeći mesto, nego platiti mesečni zakup garaže.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448704#p448704:128m91m1 je napisao(la):
GOJE » 28 Apr 2017 09:37 pm[/url]":128m91m1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448693#p448693:128m91m1 je napisao(la):
And7rey » 28 Apr 2017 08:25 pm[/url]":128m91m1]Još jedan pokazatelj nesposobnosti gradske uprave. Sami ne mogu da obezbede pristup hitnoj pomoći ali znaju da lupaju kad je protest da zbog demonstranata hitna pomoć ne stiže na vreme. Da je RTS javni servis ovo bi se u istom trenutku prenelo, ali niti je RTS javni servis niti je Nada Macura doktorirala.
RTS je u beogradskoj hronici veoma profesionalno obradio ceo problem. Pomenut je slučaj sa vozilom hitne pomoći, i intervjuisan je jedan čovek iz udruženja stanara, a sa druge strane Folić. Folić je rekao da žardinjere nisu dobro rešenje i da će za par nedelja biti postavljeni potapajući stubići, a službe dobiti uputstva za prilaz, a stanari povlašćena mesta u garaži za oko 50E mesečno. Pomenuto je i da radovi ( i na garaži i na ulicama) kasne i da je sinhronizacija loša, Pomenuto je takođe i da stanari nisu u pravu kad se žale na ukupan rezultat rekonstrukcije.

Ne znam zašto se toliko buke diže oko RTS-a. Oko generalne političke situacije u zemlji normalno da su na strani vlasti, ali ne u preteranoj meri (kakvu smo dobro zapamtili). To čak smatram i dobrim, jer da su oko toga i mrvicu objektivniji, bili bi posmenjivani i dobili bismo još jedan Pink.

Sta je kod nas ikada uradjeno u roku? Taman uhvate kakav-takav ritam, a ono naidje neki praznik, svetac, sahrana, ispracaj u vojsku, svastici nije dobro... A tek sinhronizacija... to se kod Srbalja ne prima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448729#p448729:10an4say je napisao(la):
astrodule » Sub Apr 29, 2017 12:51 am[/url]":10an4say]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448712#p448712:10an4say je napisao(la):
Earthmoving » Today, 22:13[/url]":10an4say]Mora se priznati da je Folić fleksibilan, daj da ga pohvalim malo. Međutim nisam siguran kako mu ide matematika, tj ako se svi iz kraja prijave za popust u garaži odakle mu toliko mesta. Ne može garaža Oblićev venac da opslužuje ceo grad i goste kad dođu u centar plus sve stanare tog kraja. Kasne sa gradnjom drugih garaža po centru.

Naravno da se neće svi iz kraja prijaviti. Naši ljudi će pre kružiti pola sata tražeći mesto, nego platiti mesečni zakup garaže.

Ako mislite na trenutno stanje, onda je verovatno tako. Kada bude završena cela pešačka zona, neće imati više gde da se kruži :)
 
Mene samo plaši da ti potapajući stubići ubuduće ne budu namerno vandalizovani od strane
lokalaca kojima je dupe zinulo da parkiraju pred ulazom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448771#p448771:3ct2a6zy je napisao(la):
kkorisnikk » 29 Apr 2017 11:02 am[/url]":3ct2a6zy]Mene samo plaši da ti potapajući stubići ubuduće ne budu namerno vandalizovani od strane
lokalaca kojima je dupe zinulo da parkiraju pred ulazom.

Ukoliko su kvalitetni, nije baš njih tako lako vandalizovati. Ja sam za to da ih bude više, jer rešavaju problem na duge staze. Kada su mogli i ostali gradovi možemo i mi:

articles9735aadc8a8e6a31.jpg


articles9735aadc8a8e6a3.JPG


articles9735aadc8a8e6a31.JPG


slika-600x340-1432299292-1090886.jpg
 
Mislim da nije prevelik trošak da se cela pešačka zona u centru pokrije KVALITETNIM kamerama. Samo njihovo prisustvo će bar malo obeshrabriti i grafitere, mogu se koristiti i za kažnjavanje SVIH vozila koja ulaze u zonu, a nemaju dozvolu za to.
 
Vrh