Šta je novo?

Pešačke zone

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=447849#p447849:2m0zo3mu je napisao(la):
ink » 23 Apr 2017 19:14[/url]":2m0zo3mu]Ne znam, mislim da nam treba pravi geolog da ovo razrešimo...

moze i ovaj geolog :D

Dr.Miroljub Petrovic
@DrMiroljub
Kreacionista, geolog, doktor filozofije, guslar iz srpskog plemena Kuča.
Posedujem odgovore na mnoga pitanja,
https://twitter.com/DrMiroljub
:sesir:
 
Kako piše na sajtu Granita, granit se u Jablanici kopa već 100 godina, pa bi valjda za to vreme neki profesor rudarskog fakluteta primetio grešku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=447855#p447855:i2qcvfpf je napisao(la):
direktor » 23 Apr 2017 09:22 pm[/url]":i2qcvfpf]Ovdje si ti sam zabunu napravio i sad je razrijesavas

Pa kad već kažeš da ja moram da rešim zabunu koju sam napravio, evo ja ću i da je razrešim.

Evo ti citat iz brošure Udruženja privrednika "Jablanica" koji rešava celu stvar:
Na našem, kao i na stranom tržištu, pod zajednički komercijalni naziv „granit“ svrstavaju se stijene silikatnog sastava, eruptivne (magmatske) i metamorfne .
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... o7m_lgg0HA

Znači u komercijalnom smislu to jeste "granit" jer se taj izraz koristi za razne vrste stena ali u geološkom smislu gabro i granit nisu ista stvar.

Sad možemo svi mirne duše da spavamo i da se osećamo kao da smo od početka svi u pravu (pošto i jesmo) i da nastavimo da govorimo da se ulice popločavaju granitom, odnosno gabrom, kako nam bude milo.

Uz to, ja se prijatno osećam jer sam naučio nešto malo o geologiji i saznao da su ploče koje se koriste za Knez i okolne ulice prave od kvalitetnog kamena.

Evo za kraj još jedan detalj iz gore navedene brošure:

Na području naše zemlje poznat je čuveni kamen magmatskog porijekla gabro, i to biotitski gabro ili jablanit iz Jablanice.

Sviđa mi se ime "jablanit" i planiram da ga koristim ubuduće.
 
Sudeći po tekstu koji me je sramota da citiram, počeli su radovi u Cara Lazara, što je sledeća faza širenja pešačke zone oko Obilićevog venca u okviru koje, kao što smo već više puta naveli na forumu, Cara Lazara i deo Kralja Petra postaju pešačke, dok će Gračanička i Ivan-begova ostati otvorene za saobraćaj, ali će biti popločane kamenom kockom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=447883#p447883:2mkyqthk je napisao(la):
boca-ica » Ned Apr 23, 2017 11:19 pm[/url]":2mkyqthk]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=447849#p447849:2mkyqthk je napisao(la):
ink » 23 Apr 2017 19:14[/url]":2mkyqthk]Ne znam, mislim da nam treba pravi geolog da ovo razrešimo...

moze i ovaj geolog :D

Dr.Miroljub Petrovic
@DrMiroljub
Kreacionista, geolog, doktor filozofije, guslar iz srpskog plemena Kuča.
Posedujem odgovore na mnoga pitanja,
https://twitter.com/DrMiroljub
:sesir:

To je "nadrigeolog".
Elem, iako nisam petrolog već regionalni geolog, na osnovu mog znanja o magmatskim stenama, razlika između gabro i granita je u mineralnom i hemijskom sastavu. Gabro je bazična stena dok je granit kisela. Što je više silicijuma i aluminijuma to je kiselija sredina i obratno. U mineraloškom smislu gabro ima dominantne "bojene" minerale (plagioklase, piroksen, olivin,..), dok kod granita su to ortoklasi, biotit, kvarc...
Po mestu nastanka i gabro i granit su dubinske stene, što znači da su nastale konsolidacijom magme u velikim dubinama.
Verovatno u građevinskoj industriji imaju pojednostavljeno tumačenje pripadnosti stena pa tako i momci iz Jablanice izjednačavaju garbo i granit. Za mene kao geologa razlika je velika.
Ako nekog možda to interesuje, sjajno objašnjenje vrsta i geneza magmatskih stena nalazi se u powerpoint prezentaciji Nade Vasković sa RGF. Evo linka... http://www.rgf.bg.ac.rs/predmet/RO/...i petrografije/Predavanja/Magmatske stene.pdf
 
Hvala za tumačenje
+1 :)
a to znači Gabro zbog svoje bazičnosti je higijenski pozeljniji na ulicama
nego kiseli Granit na kom se virusi i bakterije neometano baškare
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448114#p448114:v0v99jmp je napisao(la):
Homer Jay » 25 Apr 2017 08:23 am[/url]":v0v99jmp]Sudeći po tekstu koji me je sramota da citiram, počeli su radovi u Cara Lazara, što je sledeća faza širenja pešačke zone oko Obilićevog venca u okviru koje, kao što smo već više puta naveli na forumu, Cara Lazara i deo Kralja Petra postaju pešačke, dok će Gračanička i Ivan-begova ostati otvorene za saobraćaj, ali će biti popločane kamenom kockom.

Ovo su dobre vesti svakako, nadam se potpunom zatvaranju Djure Jaksica i Rajiceve ulice (onaj uzasni parking koji je razje*******ao ploce i kocke).
Sta mislis, da li ce spojiti dva dela Gracanicke ulice kako bi izasla na Parisku? Konkretnije mislim, da li ce ukinuti onaj uzurpirani deo ulice od strane NBS-a, izmedju Ivan Begove i Kralja Petra? Ni sam ne znam da li bi to bilo pametno jer se plasim da ulica ne postane kao pravac Sime Markovica - Pop Lukina koji je prakticno postao tranzit...
Sta ce se desiti sa parcetom Ivan Begove izmedju Gracanicke i Cara Lazara, hoce li biti slepa ulica ili ce jednostavno Gracanicka biti taj "Granicni deo" za saobracaj (tj. da li ce zatvoriti taj deo, kaosto ce deo Kralja Petra)?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448114#p448114:n782vx68 je napisao(la):
Homer Jay » 25 Apr 2017 08:23 am[/url]":n782vx68]Sudeći po tekstu koji me je sramota da citiram, počeli su radovi u Cara Lazara, što je sledeća faza širenja pešačke zone oko Obilićevog venca u okviru koje, kao što smo već više puta naveli na forumu, Cara Lazara i deo Kralja Petra postaju pešačke, dok će Gračanička i Ivan-begova ostati otvorene za saobraćaj, ali će biti popločane kamenom kockom.
DŽABA VAPAJI GRAĐANA! Strahota na Varoš Kapiji se nastavlja i širi! (FOTO, VIDEO)
Ostala su 4 (slovima četiri) automobila zatočena na parkingu kod Lutrije. Oh, the tragedy... :cry:
 
ПРОТИВ
ПОПЛОЧАВАЊА
ЗАТВАРАЊА
ИЗОЛАЦИЈЕ
ЗА ЖИВ ЦЕНТАР


ЧЕТВРТАК
27. АПРИЛ у 18h
Нова чесма / Певац – Пролеће – Грачаничка & Цара Лазара


Пешачка зона Кнез Михајлове је довољно велика за Београд и планирана за метро
У пешачку зону већ се тешко стиже јер
нема довољно паркинг-места
град још нема метро
У центру Београда се живи, ради, послује и тргује
ако се пешачка зона прошири,
живот престаје!
до сада поплочане улице зврје празне
Градски урбаниста ширење пешачке зоне правда туризмом и европским примерима
нигде у Европи не постоји толико изолована зона какву поплочава Фолић!
туризам зависи од модерних саобраћајних решења а не од изолације
Београд је европски град – туристи траже обновљене аутентичне споменике, које Београд има,
а новокомпоноване пешачке зоне, реплике фонтана и музичке фонтане Фолић доноси из Дубаија и Абу Дабија, то су млади градови који друго немају,
Да покажемо да Београд има Београђане, не само Фолића
Да не дозволимо да одузму живот језгру Београда
Да покажемо да знамо боље за Београд
 
facepalm.jpg
 
To je problem sa građanskim inicijativama. Kod nas, po "default-u" se ovo smatra za pozitivno, jer građani su se ujedinili povodom neke stvari. Što je najgore, dobiće prostor u medijima jer su kako tako dobro organizovani.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448154#p448154:1m8obejv je napisao(la):
roger » 25 Apr 2017 12:49 pm[/url]":1m8obejv]ПРОТИВ
ПОПЛОЧАВАЊА
ЗАТВАРАЊА
ИЗОЛАЦИЈЕ
ЗА ЖИВ ЦЕНТАР


ЧЕТВРТАК
27. АПРИЛ у 18h
Нова чесма / Певац – Пролеће – Грачаничка & Цара Лазара


Пешачка зона Кнез Михајлове је довољно велика за Београд и планирана за метро
У пешачку зону већ се тешко стиже јер
нема довољно паркинг-места
град још нема метро
У центру Београда се живи, ради, послује и тргује
ако се пешачка зона прошири,
живот престаје!
до сада поплочане улице зврје празне
Градски урбаниста ширење пешачке зоне правда туризмом и европским примерима
нигде у Европи не постоји толико изолована зона какву поплочава Фолић!
туризам зависи од модерних саобраћајних решења а не од изолације
Београд је европски град – туристи траже обновљене аутентичне споменике, које Београд има,
а новокомпоноване пешачке зоне, реплике фонтана и музичке фонтане Фолић доноси из Дубаија и Абу Дабија, то су млади градови који друго немају,
Да покажемо да Београд има Београђане, не само Фолића
Да не дозволимо да одузму живот језгру Београда
Да покажемо да знамо боље за Београд

За почетак, не знам ко је аутор овог памфлета, али требало би да зна да није МихаЈлова већ Михаилова, ако је аутохтон, тим горе. Друго, чиме се поткрепљује тврдња да "живот стаје" ширењем пешачке зоне? Такође, новопоплочане улице не зврље празне, бар кад је сунчан дан, штавише, Караџићева никад живља. Али, требају нам бројачи пролазника да бисмо прецизно утврдили :dil: Паркинг места се решавају изградњом и реконструкцијама постојећих гаража. Једини, по мом прескромном мишљењу валидан аргумент јесте недостатак метроа. А да туристи траже обновљене споменике, слажем се, али ту онда критика иде и станарима који нису обнављали најлепше фасаде у центру, већ су их начичкали климама и надоградњама. Тако да, мора та критика мало боље и треба да буде усмерена ка систему, а не једном човеку, за кога имам много веће критике од овога што је наведено овде, али о томе други пут :wink:
 
Meni nije jasno zašto beogradsku arhitekturu treba da vodi lik iz prištinske kasabe? Ajd da je iz Pariza pa da je ceo život gledao lepo i pokupio lepe ideje ali šta je on mogao pokupiti od malih nogu sem divlje gradnje i zidova od 3 metra oko svake kuće. Tako da ovi ljudi što žive tamo svakako imaju više prava od njega sa strane. Problem je što realno kasni prateća infrastruktura koja bi trebala premostiti zatvaranje tolikog broja ulica u centru. Morali su već raditi na nekoliko lokalnih garaža za stanare ali i na tunelu (tramvajski most- Bul Despota Stefana) koji će prolaziti ispod pešačke zone i pokupiti saobraćaj. Grad asinhrono radi zbog čega ljudi ispaštaju i to je realan problem, a ne hir stanara. Svi stanari i posetioci centra grada u garažu Obilićev venac? Pa neće da može Prištinac i Čarapan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448169#p448169:3jy8vi3q je napisao(la):
Earthmoving » Uto Apr 25, 2017 2:33 pm[/url]":3jy8vi3q]Meni nije jasno zašto beogradsku arhitekturu treba da vodi lik iz prištinske kasabe? Ajd da je iz Pariza pa da je ceo život gledao lepo i pokupio lepe ideje ali šta je on mogao pokupiti od malih nogu sem divlje gradnje i zidova od 3 metra oko svake kuće. Tako da ovi ljudi što žive tamo svakako imaju više prava od njega sa strane. Problem je što realno kasni prateća infrastruktura koja bi trebala premostiti zatvaranje tolikog broja ulica u centru. Morali su već raditi na nekoliko lokalnih garaža za stanare ali i na tunelu (tramvajski most- Bul Despota Stefana) koji će prolaziti ispod pešačke zone i pokupiti saobraćaj. Grad asinhrono radi zbog čega ljudi ispaštaju i to je realan problem, a ne hir stanara. Svi stanari i posetioci centra grada u garažu Obilićev venac? Pa neće da može Prištinac i Čarapan.

Мислим да си овим коментаром отишао мало даље него што си желео, испадне да то где си рођен и одрастао директно утиче на твоју стручност. То би значило да сви ми који нисмо одатле немамо право да се уопште питамо како ће изгледати престоница, али је уреду да се из престонице кроји наша судбина. Чак и да смо се школовали у иностранству нема везе, ипак смо одрасли у "касаби" и то нас дисквалификује. Ето ја нисам рођен у Београду, али БГ ми је веома драг и сваки пут се обрадујем када се нешто добро дешава тамо, чак тврдим да боље познајем Београд од доброг дела Београђана (дешавало ми се да се договорим да се са пријатељицом нађем код зграде Владе, а она ме је чекала код парламента, или када некоме кажем код споменика кнезу Михаилу, питају ме "где је то", ово су најбаналнији примери, а има их поприлично).

Такође ми није јасан тај "београдски комплекс", често се стиче утисак да су људи из унутрашњости мање паметнији, мање вредни итд, па на одређене замерке појединци реагују поприлично оштро, док би прихватање критике често значило корак напред. Најчешће се за оне који станују у Београду, а немају манире грађана одмах каже да су са села итд, а ето код мене у селу поздравиш на улици свакога кога сретнеш, а "добар дан" и "хвала" су неизоставни у продавници. Ето ја у Бг-у често наиђем на чудне фаце када кажем "извините", "хвала" ,"добар дан". Некако стичем утисак да је маса одмах оштра када се каже да Београду фали културе, одмах те терају тамо одакле си дошао итд, али ствар са културом мора да се форсира од стране сваког појединца, не да се чека златно време, па да се остали прикључе касније, или што Махатма Ганди каже: Буди ти промена коју желиш да видиш у свету.

Да разјасним одмах, ово говорим о делу грађана, не о свима. Схватам да је ипак реч о милионском граду па да нас има свакаквих, али говорим и о утиску који се најчешће стиче, тј ономе што доминира нажалост.

Ово што станари говоре су делом небулозе, не разумем како ће било која реконструкција икада да се уради ако њима смета бука? О овим "покретима" говори и то да не знају ни како се стварно зове кнез Михаилова, а требао би као да се сваки њихов захтев прихвати?
Слажем се да је град морао прво да обезбеди паркинг и те остале ствари које си поменуо, али гомила осталих ствари које замерају станари је тотално апсурдна.

Извињавам се на промашеној теми, и надам се да сам пост неће бити схваћен погрешно ;)
 
Još jedan OT. Baš je bilo skoro u Zabavniku kako su nekada diplomate (tj. nešto kao sadašnji ministri inostranih poslova) mogle biti i stranci. Npr. Francuzi plate Holanđanina da brani njihove interese. Naravno, taj Holanđanin mora da poznaje istoriju Francuske i još neke stvari o njoj. Po meni, to je nekada i bolje jer u startu nije ostrašćen, nego može objektivno da zastupa zemlju od koje je plaćen, bez bezveznih floskulu na koje se loži dobar deo naroda.

Zato ne vidim problem da nebeograđanin odlučuje o Beogradu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448189#p448189:e4icirg5 je napisao(la):
gishko » 25 Apr 2017 02:34 pm[/url]":e4icirg5]

***
Ово што станари говоре су делом небулозе, не разумем како ће било која реконструкција икада да се уради ако њима смета бука? О овим "покретима" говори и то да не знају ни како се стварно зове кнез Михаилова, а требао би као да се сваки њихов захтев прихвати?
Слажем се да је град морао прво да обезбеди паркинг и те остале ствари које си поменуо, али гомила осталих ствари које замерају станари је тотално апсурдна.

Извињавам се на промашеној теми, и надам се да сам пост неће бити схваћен погрешно ;)

Podržavam građane iz udruženja "Varoš kapija", jer nas je ćutanje i pristajanje na sve dovelo do ovog afričkog standarda i vladavine partokratije. Po mišljenju nekih koji komentarišu nezadovoljstvo gradjana iz kruga dvojke, ispada da ti građani samo treba da sede kući, da se ne bune i da uradno plaćaju sve dažbine i porez na ekstra zonu, a ako im to ne odgovara, onda treba da se sele u neko prigradskko naselje ?!?

Da neko od vas živi na Kosančićevom Vencu, onda bi vam bilo jasno kakvom bi teroru bili izloženi. Raskopaju celu ulicu i nestanu, gradilište je napušteno, a stanovnici tih ulica ostavljeni na milost i nemilost nekakvih osoba sa poremećenim umovima, koji raznoraznim megalomanskim idejama pokušavaju da nas izvuku iz blata i bede. Kada te ideje ne pokažu očekivane rezultate onda se prelazi na plan B, a to je da se aktiviraju splavovi i da se "noćnim životom" privuku turisti iz zemalja u kojima je nezamislivo iz ugostiteljskih objekata da trešti muzika od 00-24h ?!?
 
Šta zna Folić iz Prištine ili Vesić iz Kruševca šta je to javna garaža, pa on to ni na filmovima nije video, pa nije ni čudo što sad zatvara 10 ulica sa 100 zgrada, a njegov mozak ne parkira da ti ljudi moraju negde da se parkiraju. Ne kapiraju da ako tih 100 zgrada ima 2000 stanova i lokala, da on mora da im obezbedi, sagradi 2-3.000 parking mesta. Ali gde je on to u Kruševcu ili Prištini mogao da skapira, on se to sad na leđima ovih stanara uči u hodu. I još masa stvari zbog kojih oni pričaju isti jezik kao mi ali se prosto ne razumemo.
 
Earthmoving":1tlkibbl je napisao(la):
Šta zna Folić iz Prištine ili Vesić iz Kruševca šta je to javna garaža, pa on to ni na filmovima nije video, pa nije ni čudo što sad zatvara 10 ulica sa 100 zgrada, a njegov mozak ne parkira da ti ljudi moraju negde da se parkiraju. Ne kapiraju da ako tih 100 zgrada ima 2000 stanova i lokala, da on mora da im obezbedi, sagradi 2-3.000 parking mesta. Ali gde je on to u Kruševcu ili Prištini mogao da skapira, on se to sad na leđima ovih stanara uči u hodu. I još masa stvari zbog kojih oni pričaju isti jezik kao mi ali se prosto ne razumemo.
Ti ne prestaješ. Ovakvi postovi više govori o tebi i tvojim stavovima, vrednostima i to kakav si čovek nego o Vesiću, koji je neopevana baraba, ali to nema nikakve veze sa geografskim poreklom.

Barabe su svuda, čak i na ovom forumu gde, uzimamo odmor od zatvorenih mozgova i maštamo o stvarima koji mogu da unaprede život u Beogradu.
 
Da, moji stavovi su da ti stanari što žive tu ceo život, neki već generacijama, znaju šta je bolje za njih od dvojice padobranaca vanzemaljaca. Moj stav je da su zatvorili ulice, a nisu obezbedili ljudima koji žive tu gde da se parkiraju ili misle da je proširena garaža Obilićev venac dovoljna za ceo kraj od par hiljada stanovnika. I moj stav je da Beograd ima svoje arhitekte i menadžere za svoj grad, a ne kao što vi mislite da su Beograđani nesposobni pa im trebaju kasabski arhitekti i menadžeri da nam objasne šta je arhitektura i urbanizam. Moj stav je i da neko ko ceo živi pored lepe arhitekture (ne u Bg-u nego generalno) pune zlatnog preseka, proporcija, sklada boja, fasada, isplaniranih parkova i skulputira, spomenika... ne može da zna o arhitekturi isto kao i onaj koji život živi u turskoj mahali. Taj iz turske mahale može da ide par godina na fax ali džabe mu kad ovaj drugi ceo život to uči gledajući oko sebe, to je više deo njega, on bolje razume smisao svog okruženja jer prosto tu živi. Tako i ovi stanari bolje razumeju svoje okruženje od ove dvojice vanzemaljaca. To je moj stav, ne bi dalje ulazio u raspravu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448201#p448201:2j5vmjui je napisao(la):
roger » Uto Apr 25, 2017 5:41 pm[/url]":2j5vmjui]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448189#p448189:2j5vmjui je napisao(la):
gishko » 25 Apr 2017 02:34 pm[/url]":2j5vmjui]

Podržavam građane iz udruženja "Varoš kapija", jer nas je ćutanje i pristajanje na sve dovelo do ovog afričkog standarda i vladavine partokratije. Po mišljenju nekih koji komentarišu nezadovoljstvo gradjana iz kruga dvojke, ispada da ti građani samo treba da sede kući, da se ne bune i da uradno plaćaju sve dažbine i porez na ekstra zonu, a ako im to ne odgovara, onda treba da se sele u neko prigradskko naselje ?!?

Da neko od vas živi na Kosančićevom Vencu, onda bi vam bilo jasno kakvom bi teroru bili izloženi. Raskopaju celu ulicu i nestanu, gradilište je napušteno, a stanovnici tih ulica ostavljeni na milost i nemilost nekakvih osoba sa poremećenim umovima, koji raznoraznim megalomanskim idejama pokušavaju da nas izvuku iz blata i bede. Kada te ideje ne pokažu očekivane rezultate onda se prelazi na plan B, a to je da se aktiviraju splavovi i da se "noćnim životom" privuku turisti iz zemalja u kojima je nezamislivo iz ugostiteljskih objekata da trešti muzika od 00-24h ?!?

Слажем се да је организација веома лоша, нарочито на Косанчићевом венцу, али шта је решење за тај проблем, да се одустане од било које реконструкције, јер постоји вероватноћа да ће радови стати као на Косанчићевом венцу? Наравно да грађани треба да се супроставе стварима које се раде мимо њихове воље и штете им, али како видим то што захтевају ћу описати доле.

Узмимо рецимо горе излистане тезе па да анализирамо колико је реална слика:
Пешачка зона Кнез Михајлове је довољно велика за Београд и планирана за метро
У пешачку зону већ се тешко стиже јер
нема довољно паркинг-места
град још нема метро

Моје мишљење је да кнез Михаилова уопште није велика за град величине Београда, а поједине улице које ће се додатно у том окружењу уређивати предвиђено је да имају и коловозе. За паркинг места се слажем у потпуности и сматрам да је то једини основ за незадовољство.
Имали смо и вест да се достављачи жале јер не могу да се паркирају на улаз локала, ако се већ угледамо на Европу онда нека се већ сада помире са тим и не залазе возилима туда (за то постоје колица итд.)

даље:
У центру Београда се живи, ради, послује и тргује
ако се пешачка зона прошири,
живот престаје!

Ово горе ми делује толико неизбиљно да немам речи. Сви знамо како изгледа кнез Михаилова, да је чак и Саобраћајни факултет реаговао па су предложили померање и смањење башта кафића због великог броја пешака.

до сада поплочане улице зврје празне
Градски урбаниста ширење пешачке зоне правда туризмом и европским примерима
нигде у Европи не постоји толико изолована зона какву поплочава Фолић!

Ако мисле на оне где су радови у току, наравно да су мање посећене, међутим, можемо и сада видети да и док трају радови имамо постављене баште кафића напољу. Иначе, те улице које кажу да су сада празне, какве су биле пре поплочавања? Служиле су као паркинг и то је све. А то да нигде у Европи не постоји толика пешачка зона је лаж.

туризам зависи од модерних саобраћајних решења а не од изолације
Београд је европски град – туристи траже обновљене аутентичне споменике, које Београд има,
а новокомпоноване пешачке зоне, реплике фонтана и музичке фонтане Фолић доноси из Дубаија и Абу Дабија, то су млади градови који друго немају,

Ово је такође потпуно бесмислено. Ето рецимо ја као туриста у Београду никада нисам залазио у улицу Вука Караџића док није реконструисана, као и у делове који су слично изгледали, јер шта сам могао тамо да радим? Друго, тај потез се поплочава као и кнез Михаилова, што је урађено пре око 30 година и сасвим је примерена том делу града.
Ово за споменике се слажем, требало би обновити аутентичне споменике и остало, али што онда иста та господа која се сада буне за то не поскидају климе остале скаламерије са фасада и улице баш из тог дела града који као чувају од инвазије?
Што се фонтане на Славији тиче не знам колико ће њен изглед одударати од окружења, тако да ми је и то нелогично, а да су урадили нешто "старије" вероватно бисмо рекли да је то "Скопље". Свету се не може угодити.

Earthmoving не морам да се надовезујем, мислим да је Nepopravljivi optimista лепо рекао, сам си себе описао.
 
Ne dajte kafedjisku demagogiju da muti ovde
Ne svidja im se sto ce im dok traju radovi novcanici biti tanji
A kako su kratke kafedjiske pameti zaboravljaju da kad se sve. Sredi i zavrsi o nasem trosku njihovi novcanici biti znatno deblji
 
Earthmoving":3jcngb4b je napisao(la):
Da, moji stavovi su da ti stanari što žive tu ceo život, neki već generacijama, znaju šta je bolje za njih od dvojice padobranaca vanzemaljaca. Moj stav je da su zatvorili ulice, a nisu obezbedili ljudima koji žive tu gde da se parkiraju ili misle da je proširena garaža Obilićev venac dovoljna za ceo kraj od par hiljada stanovnika. I moj stav je da Beograd ima svoje arhitekte i menadžere za svoj grad, a ne kao što vi mislite da su Beograđani nesposobni pa im trebaju kasabski arhitekti i menadžeri da nam objasne šta je arhitektura i urbanizam. Moj stav je i da neko ko ceo živi pored lepe arhitekture (ne u Bg-u nego generalno) pune zlatnog preseka, proporcija, sklada boja, fasada, isplaniranih parkova i skulputira, spomenika... ne može da zna o arhitekturi isto kao i onaj koji život živi u turskoj mahali. Taj iz turske mahale može da ide par godina na fax ali džabe mu kad ovaj drugi ceo život to uči gledajući oko sebe, to je više deo njega, on bolje razume smisao svog okruženja jer prosto tu živi. Tako i ovi stanari bolje razumeju svoje okruženje od ove dvojice vanzemaljaca. To je moj stav, ne bi dalje ulazio u raspravu.
A u Beogradu ceo život gledaju u zlatne preseke i sklad... Koji si ti nadobudni malogradjanin.
 
Парадоксално је да се вероватно буне управо "падобранци" односно свежи центрограђани. Они који су ту више генерација свакако знају шта значи живот у центру.
 
Vrh