Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Za parkiranje po zelenim površinama i na mestima koja nisu namenjena parkiranju postoje instance koje bi, da rade svoj posao, trebalo da kažnjavaju ista ponašanja.
Upravo je problem to sto ne postoje nikakve instance i institucije, vec samo jedan svima znani degenerik i tiranin.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Aes
jel ima negde u planovima da li ce zameniti sa novim drvecem? ja ne mogu da nadjem nista vezano za to

Ako ne budu postavili prstenove za sadnju drveća u iste, bolje da ni ne meću drveće, zato što će nakon par godina morati opet da seku drveće, jer će podići kocke i ivičnjake, a možda i trotoar(e). A samim menjanjem stabala na svakih par godina se gubi smisao postavljanja istih, jer ni ne stignu da da naprave hlad, a već moraju zboig pomenutog da se uklanjaju.​

Не знам шта планирају, али очекујем да ће се ускоро јасно видети по радовима шта је у плану, па ћу јавити. Нешто мислим да неће бити замене тј нових стабала, али ако буде сигуран сам да ће овај пут ставити прстенове. Чак и од овакве градске власти било би сулудо поновити исту грешку (небитно што је први пут грешку направила нека друга власт). Јесмо свашта сулудог видели, можда највише на Дорћолу, али ова паркинг места ће ипак доносити паре, а такав поновљени промашај са корењем не би никако ваљао за неке будуће изборе.
 
Moraće da posade nova stabla - što reče, čak i od ovakve gradske vlasti bi bilo previše bahato da prosto poseku drvored - ali moram da primetim kako će u celom novom delu Bloka 29, po svoj prilici, biti jedna velika seča, a budući da je reč o već lepom i stasalom drveću, to je prava šteta:(
Radim tu i volim mnogo ovu hladovinu leti.

Inače, živim prekoputa u 28. i jedva čekam da mi zoniraju blok (mada to neće sprečiti grobare da mi zakrče parking kad igraju u Areni).
 
Срећом није цео блок такав, већ овај део где су зграде из првог десетлећа текућег миленијума. На овој половини где су зграде из претходног миленујума дрвеће је и веће а његово корење не уништава паркиг места.
 
Najveći je problem tamo gde nisu izdigli parking u odnosu na kolovoz, u okolini kafea Zebrano. Sve su to projektovali ljudi sa diplomama državnih fakulteta, a eno i centrale Građevinske direkcije prekoputa. Retard do retarda.
 
Šta ti konkretno smeta kod zoniranja stambenih blokova?

Drugar kaže da je njegov blok prodisao kako su uveli zonu.

Naravno, ne može svuda da se to izvede, ali kod ovih blokova gde je to izvedeno, ne vidim neki veći problem.

koji je to blok ''prodisao''? prijatelj mi je u 21. i neko vreme sam isao kod njega cak jednom nedeljno i uvek sve puno.

u tom 24. ce unutar bloka biti jos gora situacija nego sto je sad to ti garantujem.

smeta mi zato sto ce to tako redovno da pomeraju sve do tosinog bunara (ukljucice i njega) a to je klasicni harac gradske vlasti sa kojim cak i ne bih imao problem ako bi gradski prevoz bio besplatan kao u talinu ili bio simbolicnog iznosa kao sad za penzose. ovo je cista kradja gradske vlasti.

@pantograf gde si ti u 28om? moja majka je u televizorki do autoputa.
 
Drugar je u 23. ona dugačka zgrada uz auto-put. Sada nalazi parking bez problema.

Neki blokovi ne mogu da se zoniraju. Npr. moj Blok 3 zato što nema ni blizu dovoljno regularnih parking mesta za stanare. Jedino bi to moglo da se uradi kada bi ozvaničili parking mesta na trotoarima i promenili režim uličica da budu jednosmerne.
 
pazi, cak bi i imao razumevanja da su ostavili zonu do 17h pa ja ako idem do majke ili drugara posle posla mogu uredno da parkiram bez tog haraca, jer je pretpostavka da su oni koji tu parkiraju zbog blizine posla otisli, ali ovo do 21h je cist harac.
bio sam zabezeknut kad sam video tu promenu na ostrvima u Z Djindjica.
 
Pretpostavljam da situacija nakon zoniranja bloka (bolje / lošije / isto) zavisi od nestambenih objekata unutar istog i neposrednog okruženja.
 
Pa oni i računaju da se u tim firmama radi prekovremeno do kasno u noć. a ne kao u državnoj službi :)
Šalim se, sve preko 18h (niko ne stiže do svojih kola u 17:05, a ima i ljudi koji rade preko Save a tu parkiraju) u zoniranim delovima NBG je čista pljačka.
 
Ima li nekoga na terenu da li kreću da boje 28/29/30?
 
jel ima negde u planovima da li ce zameniti sa novim drvecem? ja ne mogu da nadjem nista vezano za to

Не знам шта планирају, али очекујем да ће се ускоро јасно видети по радовима шта је у плану, па ћу јавити. Нешто мислим да неће бити замене тј нових стабала, али ако буде сигуран сам да ће овај пут ставити прстенове. Чак и од овакве градске власти било би сулудо поновити исту грешку (небитно што је први пут грешку направила нека друга власт). Јесмо свашта сулудог видели, можда највише на Дорћолу, али ова паркинг места ће ипак доносити паре, а такав поновљени промашај са корењем не би никако ваљао за неке будуће изборе.
Пошто су већ упалили ваљке да табају подлогу, мислим да више нема простора за саднице, са или без прстена. Тако да ће нажалост станари и ми што послом паркирамо остати у овом делу трајно без зеленила и хлада у поподневним сатима. Мислим да на овом делу што се сад ради ујутро сама зграда прави хлад.
Ima li nekoga na terenu da li kreću da boje 28/29/30?
Могу само за 29 још једном да потврдим да су почели радови на самим паркинг местима који су уништени од стране корења. Са фарбањем није креноло, претпостављам да ће прво да заврше сређивање самих места.
 
Sto se tiče 24. bloka, posto su gracki oci uradili zonu, očekujem da posalju svakodnevno pauk da nosi kola koja su parkirana unutar bloka, posto su sada stanari blokova zbog kojih je i uradjena zona dobili svoja parking mesta . Sto bi neko placao parking mesto dok se neko parkira u ulazu zgrade i parkicu.
Ja sam 5 godina ziveo u bloku koji je sledeci na redu za zoniranje i možda sam 3-4 пута parkirao u tim budzacima a mogao sam svaki dan, a znao sam da kruzim do 30 minuta.
 
Ja koliko vidim, jedino rešenje će biti da sami stanari bloka prijavljuju takve stvari. Ispravite me ako grešim.
 
Sto se tiče 24. bloka, posto su gracki oci uradili zonu, očekujem da posalju svakodnevno pauk da nosi kola koja su parkirana unutar bloka, posto su sada stanari blokova zbog kojih je i uradjena zona dobili svoja parking mesta . Sto bi neko placao parking mesto dok se neko parkira u ulazu zgrade i parkicu.
Ja sam 5 godina ziveo u bloku koji je sledeci na redu za zoniranje i možda sam 3-4 пута parkirao u tim budzacima a mogao sam svaki dan, a znao sam da kruzim do 30 minuta.
Не верујем да ће кренути у то.

Овде се треба сетити и једног злодела градских очуха према том насељу: наиме, ориђиналним планом 24. блока на месту оних паланачких склепотина-бункера од аутлета, дм-а, Тајгер Пајрота, Гигатрона... уз аутопут, бејаху предвиђене гараже. И онда, као и нпр. у 21. блоку, гараже појела маца. а станови још онда прављени за имућнији слој становништва (ЈНА)!

Сад, мораће то некако да се решава на НБ, а бар тамо и може: доста је пољана, спортских терена, надземних паркинга који могу постати - подземни паркинзи и гараже. Куцнуо је час да се то планира и решава, блок по блок, тј. свуда истовремено.
 
Tu je nepobediva JNA brljala i sa duplim stanovima, pa kada bi neko dosao u nepostojeci stan od jednog su pravili dva, od dva tri i tako dalje.
 
Sve poljane pretvoriti u podzemne parkinge, a gore napraviti ljudski park, sa parking mestima po obodu. Znam da je većina tih livada predviđena za neke javne objekte, ali šta fali da se već sada napravi podzemni parking, pa kad škole i vrtići dođu na red - parking neće smetati.

Da, da, novac...
 
Ali mogu onda da se vade na bezbednost dece u saobraćaju i da ne (iz)grade škole...
 
Пошто су већ упалили ваљке да табају подлогу, мислим да више нема простора за саднице, са или без прстена. Тако да ће нажалост станари и ми што послом паркирамо остати у овом делу трајно без зеленила и хлада у поподневним сатима. Мислим да на овом делу што се сад ради ујутро сама зграда прави хлад.

Могу само за 29 још једном да потврдим да су почели радови на самим паркинг местима који су уништени од стране корења. Са фарбањем није креноло, претпостављам да ће прво да заврше сређивање самих места.
Што се тиче паркинга који се сређују у блоку 29, мораћу да признам да сам био брзоплет када сам закључио да неће бити нових дрвећа. Видео сам да ваљају и реко то је то, међутим сад видим да су правили неки испусте где би могли да ставе саднице:
bl29_5.jpg


Моје извињење неимарима и пројектантима.
 
Sve poljane pretvoriti u podzemne parkinge, a gore napraviti ljudski park, sa parking mestima po obodu. Znam da je većina tih livada predviđena za neke javne objekte, ali šta fali da se već sada napravi podzemni parking, pa kad škole i vrtići dođu na red - parking neće smetati.

Da, da, novac...
Имаш и огромне пољане на којима ништа није планирано. Па крени само од нашег Блока 2, па кец прекопута, са огромним надземним паркинзима - који сви могу да постану подземни и на више нивоа.

А није новац проблем: продавала би се паркинг места/гараже, на одређеном делу паркирање по започетом сату - то може да буде и комерцијално.
 
Vrh