Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Vesićevi displeji broje slobodna mesta kao Nebojša opoziciju
 
Nije. Baš sam zagledao. Svi su bili parkirani kako treba - očigledno senzori nisu radili. Pa pokazao mi je 13 slobodnih mesta, a nijedno nije bilo slobodno.

Prijavio sam Beokomu, pa neka oni to provere.
 
Скоро сам прошетао Ломином, чини ми се да би у тој улици има довољна дужина за косо паркирање са једне стране, чиме би се добило више паркинг места али и више простора за тротоар. Шта више волео бих када би ту улицу средили попут суседне Балканске.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591145#p591145:13ad1ewz je napisao(la):
astrodule » Uto Dec 25, 2018 10:56 pm[/url]":13ad1ewz]Danas sam morao da parkiram na kratko u Golsvordijevoj. Pa to nije normalno koliko je ta ulica uska zbog parkiranja sa obe strane. Plus što prolazi autobus tuda.

A u toj ulici imamo dve garaže (tj, i u produžetku, tj u Baba Višnjinoj). Sa obzirom na gustinu saobraćaja i prolazak GSP linija, potpuno bi bilo logično ukinuti parking mesta sa desne strane.

Takođe sam primetio da displeji pokazuju netačan broj slobodnih mesta i za Golsvordijevu i za Baba Višnjinu (zato sam i tražio mesto na ulici, a ne u garažama)
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591169#p591169:13ad1ewz je napisao(la):
astrodule » Sre Dec 26, 2018 12:02 am[/url]":13ad1ewz]Nije. Baš sam zagledao. Svi su bili parkirani kako treba - očigledno senzori nisu radili. Pa pokazao mi je 13 slobodnih mesta, a nijedno nije bilo slobodno.

Prijavio sam Beokomu, pa neka oni to provere.
Pisao sam par puta o ovome. Mislim na fenomen sužavanja ulica i pretvaranja u jednosmerne zarad uglavljivanja parking mesta i uticaj na gužve u saobraćaju. Inače od skoro je tu problem i to što su nakon rekonstrukcije Viške i pretvaranja jednog dela u urbani džep , parking koji je bio sa jednim ili dva sprata , i na mnogo većoj površini , pretvorili u parking sa svega 10 - 15 parking mesta.
 
Bila je jedna etaza ista je sklonjena jer je proradila garaza u babavisnjinoj ...
 
Da se konačno otarase bašta DS-ovaca. :lol:
Уместо башта, још 200 паркинг-места
Г. Н. | 28. децембар 2018. 16:54 | Коментара: 0
Становници општине Врачар ће од наредне, 2019. године, добити додатни простор за остављање аутомобила. Могуће да у 2020. години још неке општине буду обухваћене овим режимом

МУЦИ житеља Врачара са мањком паркинг-места, градски одборници стали су на пут. На последњој седници Скупштине града, усвојена је Измена и допуна одлуке о постављању башта на територији града. Она подразумева да ће од 2019. године на поменутој општини бити забрањено постављање летњих башта на обележеним паркинг-местима.

Измена је усвојена на предлог Општине Врачар и Секретаријата за саобраћај. Они су тако одговорили на многобројне притужбе грађана Врачара да током летњих месеци немају где да паркирају своја возила, јер се на месту обележених паркинг-места постављају летње баште.

Како је на својој фејсбук страници написао заменик градоначелника Горан Весић, због овог проблема се само на Врачару током лета изгуби око 200 паркинг-места, а има улица где баште заузму више од половине места за остављање аутомобила!

- Изменом ове одлуке заштитили смо интересе грађана Врачара који ће моћи да користе паркинг места током целе године, ако плаћају претплатне паркинг-карте за станаре - написао је Весић.

Према његовим речима, челници ће пратити реализацију ове одлуке. На основу тога ће бити одлучено да ли ће у 2020. години још неке градске општине бити обухваћене истим режимом.
http://www.novosti.rs/вести/београд.491.html:768641-Уместо-башта-још-200-паркинг-места
 
Уместо паркинг места, сада се за баште користе платои и тргови. :lol:
 
Nije to lose ako je u razumnim granicama. Jedan red stolova do zida pa koliko ti je sirok lokal. :D
Varijanta kafic 10 m2 a basta 50 stolova je preterrano.
 
Pretpostavljam da brojači parkinga broje sva mesta, dakle i ona namenjena invalidima, elektromobilima itd....zato na Obilićevom vencu nikad ne pada ispod 13 čini mi se....to ne znači da imaš na raspolaganju toliko mesta ako nemaš neki specijalni ausvajz za kojih je tih 13 mesta rezervisano.
 
Danas sam parkirao u Obilićevom i mislim da znam zašto uvek pokazuje da ima nešto slobodnih mesta. To su ,esta koja su slobodna ali su preuska....dovoljno je da su se pored parkirali džipovi ili vozila D segmenta, veći MPV i slično i tu već nema prostora da se iko ugura.....video sam takva mesta u koloni i ljudi koji su prošli ispred i iza mene su izignorisali ta mesta baš kao i ja....dok ne naiđe neko sa baš malim autom, tipa smart, mini, yugo, maruti...ali se ovde mahom parkiraju robusna vozila.
 
I kad se parkiraju dva "normalna" auta regularno, opet se jedva moze izaci nego prislanjas vrata na auto do. Da su radili mjesta da se komforno moze izaci izgubili bi barem po jedno parking mjesto u nizu i eto odma manje para.
 
da li su mislili da će narod izlaziti na koridoru pa rukama ugurivati vozila na parking mesto? možda je bilo i takvih slučajeva....a linije se gotovo ni ne vide na prirodnom svetlu.
 
Nisu garažna mesta kod nas manja nego u svetu. Parkirao samo po Španiji, Italiji, Austriji, Francuskoj po njihovim garažama i isto su uska, tj, ne možeš normalno da otvoriš vrata.
 
Ljudi shvatite, niko neće odustati od neke garaže zato što su uska mesta, a izračunajte koliko se mesta po garaži gubi ako bi mesta bila šira samo 10cm, pa pomnožite to sa bar 100 evra koje jedno mesto dnevno donosi garaži (Gradu) dnevno.
 
Zar to ne bi bilo bolje, još jedna mera destimulacije odlaska kolima u centar. Ako komercijalni, trgovinski objekti imaju komotnije parkinge što onda ne bi imala i komunalna garaža?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=595842#p595842:3h6g8u3l je napisao(la):
Duleja » Čet Jan 17, 2019 7:32 pm[/url]":3h6g8u3l]Pitam se pitam, zašto se ovako nešto ne viđa kod nas...
Zato što ne može da se održava samo čekićem i ekserom.
 
Neko je ovo vec kacio samo da se ukopa
Zamislite ovo iza neke zgrade ukopano ili kao na snimku da stoji rijesi problem parkiranja u centru starim zgradama
Koliko li moze da kosta
 
Prvenstveno sam mislio na privatnu inicijativu. Postoje džepovi i placevi po gradu, dušu dalo. Iznajmiš teren na toliko i toliko, postaviš skalameriju i voila. Istekne ti ugovor, premestiš drugde.
 
I onda opet imaš problem sa parkiranjem u okolini gde je bila garaža.
 
Danas je demonstrirano besplatno parkiranje na mnogim lokacijama u gradu. Rečju, masovni prevoz.
 
Vrh