Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Blok 30, u nekim delovima
IMG_2786.jpeg
 
To je protiv invalida u mozak a kako će pravi invalidi da parkiraju
 
Вероватно не зонирају још због корења оног несрећног дрвећа - не могу такво место да наплате. Али стање је исто као и до пре неки месец, нема разлике, драми се мало, вероватно да би им што пре увели зону, ако је икако могуће.
Ne drami se, nego su ljudi na ivici pucanja.
Nije problem noć, kada se okolo i nađe neko parking mesto. Problem je što je radnim danima od 8 ujutru do 17h takav pritisak na blok da je to neizdrživo. Ako si stanar nekih od zgrada uz autoput, možeš i po sat vremena da tražiš mesto za parkiranje. Pre neki dan komšinici odneli auto, nije znala više šta da radi, a ima malo dete i morala je na kraju kući da ode. Pritom kada se na to nadovežu dešavanja u Areni kojih ima sve više, pa je i uveče ne samo haos da se nađe mesto, nego su počeli i u unutrašnji deo bloka da nam ulaze kolima, pa im se "lepo" objašnjava da se okrenu i izađu, a da ne pričam na šta liče trotoari i zelene površine. Ako sam radnim danom kojim slučajem kući i moram negde da odem i da se vratim u radno vreme, ne idem kolima, već odem na bus pošto odma krene da mi ključa od stresa šta ću sa kolima kad se vratim.
Sad su pametnjakovići uveli zone u 28 i 30 što je još više nabilo kola u naš blok, ako se ovakvo stanje nastavi, veruj mi da ću da organizujem da zatvaramo za početak Bulevar Umetnosti i Špansklih boraca dok se ne reši ovaj haos.
Doneli su plan odavno i znalo se šta moraju da urade sa drvećem i korenjem u novom delu bloka, ali su završili za celu godinu samo dve strane parkinga uz jednu jedinu zgradu, fazon 5% odrađeno, a i to su radili mislim više od pola godine, kao i sve ostalo čega se dohvate.
 
U nekim blokovima parkiraju po košarkaški igralistaima parkiraju po pp rilazima ali zato niko da ukloni divlje kafane cumez prodavnice sa zelenih površina parkinga itd
 
Tokom radnog vremena - preko autoputa u 28. ima mesta na izvolte, odmah iza pasarele, tu se može ostati do 4 sata, posle može da se preparkira.

Nije im baš lako da poseku toliko drveće, ne znam kako će izaći na kraj s tim. Mogli bi i da zoniraju samo regularna mesta, a da ova sa korenjem ostanu besplatna.
 
Ne drami se, nego su ljudi na ivici pucanja.
Nije problem noć, kada se okolo i nađe neko parking mesto. Problem je što je radnim danima od 8 ujutru do 17h takav pritisak na blok da je to neizdrživo. Ako si stanar nekih od zgrada uz autoput, možeš i po sat vremena da tražiš mesto za parkiranje. Pre neki dan komšinici odneli auto, nije znala više šta da radi, a ima malo dete i morala je na kraju kući da ode. Pritom kada se na to nadovežu dešavanja u Areni kojih ima sve više, pa je i uveče ne samo haos da se nađe mesto, nego su počeli i u unutrašnji deo bloka da nam ulaze kolima, pa im se "lepo" objašnjava da se okrenu i izađu, a da ne pričam na šta liče trotoari i zelene površine. Ako sam radnim danom kojim slučajem kući i moram negde da odem i da se vratim u radno vreme, ne idem kolima, već odem na bus pošto odma krene da mi ključa od stresa šta ću sa kolima kad se vratim.
Sad su pametnjakovići uveli zone u 28 i 30 što je još više nabilo kola u naš blok, ako se ovakvo stanje nastavi, veruj mi da ću da organizujem da zatvaramo za početak Bulevar Umetnosti i Špansklih boraca dok se ne reši ovaj haos.
Doneli su plan odavno i znalo se šta moraju da urade sa drvećem i korenjem u novom delu bloka, ali su završili za celu godinu samo dve strane parkinga uz jednu jedinu zgradu, fazon 5% odrađeno, a i to su radili mislim više od pola godine, kao i sve ostalo čega se dohvate.
kako da proverimo kada ce da uvedu zonu u blok 29? iskreno ocekivao sam da nas blok zoniraju pre 30.
 
ma nek zoniraju sve, ljudi ce se parkirati svakako
Мој предлог би био да их зонирају сва, да на свима важи временско ограничење, али да коришћење буде бесплатно на неусловним. Била би то нека зелена зона "са грешком".
 
Пошто сам ја један од тих што користи (или прецизније покушава да користи) блок 29 за паркирање у радно време, јер наравно радим у близини, да вам кажем да сам у претходних месец дана успео само једном да се паркирам у периоду 7.45-8.00. Пре зонирања околих блокова проценат успешности је био 8/10 рецимо.

Подржавам зонирање и помоћ станарима, али мислим да ће на овај начин како је планирано доћи до парадоксалне ситуације да ће у периоду 8-16 велики број места зврљати празно док у плавој зони у БЗЂ неће моћи ни длака да падне на неко паркинг место. Било би идеално када би и у зеленој зони могла да се уведе целодневна али скупља него у плавој у тој мери да се обезбеди неки баланс, тј да одврати нас госте од честог паркирања унутар блока али кад нема друго решење да ипак може ту да се паркира. У крајњем случају сви смо негде станари а негде гости.
 
ma tebra bilo bi najjace da arena sredi onaj parking pozadi sto ima, izbaci autoskolu i digne jos par spratova

napravi placanje ko za plavu zonu, sredi priblem parkiranja za svaku ciljnu grupu

kada su desavanja u areni, dodje mi da idem redom i busin gume ljudima

(ps srecom imam garazu pa neam problem sa parkingom ali samo me sav taj bezobrazluk izludjuje)
 
Ууу, а тек градња Арене на толиком плацу без озбиљног паркинга/гараже... који би радио цео дан, чинећи објекат одрживим. Како је то било кратковидо.
Не знам да ли је естетски прихватљиво да се надзиђује она мука иза?
Свакако може подземна испред главном улаза, ал` ту би онда било скупо паркирање.
 
Па по принципу "коме треба гаража на НБ"... јер се живи у 1984. (важили бонови за бензин закључно са 31.12.): "Има ту паркинга колко оћеш...".
Онда буџиш паркинг на разделном острву.
 
Можда сад кад су Аутопут озваничили као не-аутопут, тј као градску улицу могу да пусте да ту паркирају :unsure:. Пу, пу далеко било, надам се до ово нико не чита од градских ....
 
Можда сад кад су Аутопут озваничили као не-аутопут, тј као градску улицу могу да пусте да ту паркирају :unsure:. Пу, пу далеко било, надам се до ово нико не чита од градских ....

haha to je i meni palo na pamet, srecom nece...
 
Проблем је што није само једна аутошкола, него их има десетине које користе тај полигон.


ja kada sam polagao, poligon je bio parking tamo kod fontane, mnogo manja povrsina potrebna za poligon
 
kako da proverimo kada ce da uvedu zonu u blok 29? iskreno ocekivao sam da nas blok zoniraju pre 30.
Vade se na korenje i drveće, kao da se nije znalo da to treba da se uradi.
U četvrtak dolazi predsednik opštine u blok, to če biti glavna tema.
Imaju obećanje da će se krenuti sa radovima čim krenu da se popravljaju vremenski uslovi početkom naredne godine.
E sada da li je to još jedno puko predizborno obećanje i gašenje požara pred izbore, videćemo.
 
ipak panta bese u pravu da nece da rade dok ne srede drvece :D
jbg teoretski ako se uzme mesecna karta moze da se parkira u 30. ili 25. (preko autoputa ne spada u nasu eventualnu zonu), nije prijatno ali moze se pregura dok ne svane, ko sto neko rece.

kod moje zgrade od kako se uvela zona u 28. sam skontao da od nekih 15 parking mesta, pola stoje vec par nedelja ne pomeraju se :D
 
Можда сад кад су Аутопут озваничили као не-аутопут, тј као градску улицу могу да пусте да ту паркирају :unsure:. Пу, пу далеко било, надам се до ово нико не чита од градских ....
Slušaj, ne bi me čudilo da se napandrči neki beton preko odvodni kanala sa svake strane, pa tu budu i parking, pumpa, trafika i šiš ćevap!
 
Vrh