Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Koliko sam ja upoznat bas ide na mjestu buvljaka a prekoputa lastina i parking valjda
 
Мислиш да ће обе да их селе? Нисам чуо, али можда си у праву. Има логике.
 
Evo primera vertikalne saobraćajne signalizacije u Beču:

 
Odlična fotografija sama po sebi, mislim zanimljiv je motiv. :kafa:
 
Cemu toliki znakovi fotka je ok trik pitanje koliko ima znakova :kafa:
 
Pa u pitanju su rezervisana mesta, i svako pojedinačno mesto.ima znak za početak i krak zabrane parkiranja. Pauza između dve grupe znakova je samo zbog raskrsnice. Ulica je "Herrengasse" u centru Beča.
 
Ne moram da govorim o tome koliko su Nemci, Austrijanci i Švajcarci organizovani ali uvek se setim mog boravka u istim kada sam bio zabezeknut koliko je to uzelo maha! Sve je označeno, za sve postoji sve!

Kada sam video stazu po kojoj se šetaju psi i ni makac dalje, kada me je majstor u PRAZNOM metrou zamolio da pređem na drugo mesto jer je rezervisano za majstore u prljavim uniformama, kada sam ušao u hotel bez osoblja preko automata u vetrobranu, kada me je šalterka u pošti zabezeknuto pogledala kada sam joj tražio markice za razglednice jer je pored mene bio automat za iste, kada sam spustio slučajno autobus na asfalt jer sam pritisnuo dugme za invalide misleći da je dugme za otvaranje vrata, kada sam video garažu koja magnetom raznosi automobile tamo gde ima slobodnog mesta...

"Švabe"= :dil:
 
Pa sad, the grass is always geener over the fence :)

Kada sam skoro pricao kolegama da se kod nas u Srbiji parking placa sms-om, oni su me zabezeknuto gledali i rekli "neverovatno koliko je Istocna Evropa tehnoloski ispred nas" :D

Inace, Nemacka ima toliko saobracajnih "informativnih" znakova da je nekada jako komplikovano protumaciti sta oni u stvari od tebe hoce!
 
Pa sad... Ne bih rekao da nam zavide ali možda imamo par inovacija u odnosu na njih ali ako ćemo da filozofiramo, preko automata može svako da plati, a SMS-om ne baš svi... Mada, priznajem da je SMS odlično rešenje, bravo za nas!

Inače, u Berlinu, u širem centru (Umwelt Zone) – mogu da se parkiraju samo vozila sa vinjetom koji imaju nisku emisiju gasova...
 
Nije samo u Berlinu, vec u nekoliko velikih nemackih gradova. I to se ne odnosi samo na parkiranje vec i na sam ulaz u centralnu zonu grada.
Koliko sam obavesten, to nesto i nije doprinelo vidljivim i zeljenim rezultatima - smanjenju zagadjenja.
 
Kako opkoliti prazno mesto za parkiranje? Ne znate?? Evo resenja!!!
photo8h.jpg
 
^meni to liči na nemanjinu. ili je možda u pitanju hamburg :p
 
U pitanju je Nemanjina, kod MIP-a, par centimetara od strazarske kucice
 
Cist tenkretizam neznam da li znate ali kreteni se parkiraju mimo parkinga jer nemoraju da plate
 
pa zar onim poštarima iz parking servisa što tu patroliraju i naplaćuju onda ne bi bilo u interesu da pozovu parking servis :lol: da ih odnesu?
 
Nisu oni toliko revnosni ma opsta katastrofa pricao sam sa jednim radnikom naplate :rant:
 
znači nije im u interesu da im firma zaradi lovu na odnošenju tih kola. zanimljivo :/
 
To je u principu misterija za sebe - u zemlji kao sto je Srbija bi Parking servis mogao da bude najprofitabilnija firma EVER! Od odnosenja kola u toku samo jednog dana (kada bi se naravno odneli svi automobili koji su nepropisno parkirani) bi mogao da se kupi jedno novo vozilo za odnosenje, za par meseci bi zaradili za obnovu fasade na Obilicevom, a za godinu dana bi isplatili novu poslovnu zgradu u Kraljice Marije (ili kako li se vec sada zove ona ulica..).
Jako cudno...
 
Mog poznanika otac je bio zamenik direktora Parking servisa ili kako god mu se zvala funkcija,jedina veza sa time je bila sto vozi kola i stranacka je licnost.Kao i sve kod nas mrzi ih da zive a rade samo ono da se pokaze da se radi nesto.To je ona filozofija,odneo ja 1000 kola ili 10 kola dnevno ista ce mi biti plata na kraju meseca...

P.S.evo nekog javnog oglasa parking servisa http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1372015

I dalje koriste naziv 27 marta bez obzira sto je promenjen naziv ulice vec nekoliko godina!
 
Pa, da rade vise i vise para slivaju u gradski budzet mozda bi dobili i vece plate. Uostalom, Grad moze da im postavi takve ciljeve da moraju da zapnu i te kako da bi ih ostvarili.

I dalje nije krenulo da se razmislja o maximizaciji profita... Tuzno koliko se resursa jednostavno baca u vodu, a sa druge strane se kuka kako je kriza i nema se para u budzetu za kapitalne projekte!
 
Koliko sam ja skontao ulica se idalje zove 27 marta a dio se zove Kraljice Marije a da su krs preduzece jesu ja jos nisam naso gradsko preduzece kiojem bi za rad dao ocjenu 5 mogli bi da napravimo glasanje o radu javnih preduzeca
 
Zadovoljni su sobom kolko vidim

Sumiranje rezultata rada u 2009.godini »

24. Decembar. 2009 | 13:58, Izvor : Studio B, Komentari: 0

Pomoćnik gradonačelnika Živorad Anđelković održao je u Starom dvoru uobičajeni nedeljni kolegijum sa direktorima 20 Javno komunalnih preduzeća i ustanovama, a ovoga puta sumirani su rezultati postignuti u 2009. godini.


Anđelković je rekao da je upravo na kolegijumima ove godine koordinisan rad svih službi i da se to najbolje moglo videti na nekoliko važnih događaja – organizaciji Univerzijade, raseljavanju romskih porodica ispod Gazele, sahrani Patrijarha Pavla i do jučerašnjem čišćenju snega.
Direktori preduzeća uglavnom su ovu godinu ocenili kao tešku, ali uspešnu.


http://studiob.rs/info/vest.php?id=46080
 
Ne znam da li je negde bilo price o tome, ali ovo novo pretvaranje gandijeve i nehruove ulice u parking prostor je jedna velika glupost. Stvarno ne znam sta je ljudima sa mozgom.
 
Vrh