Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Нема за појединачне блокове адекватног решења без изградње јавних гаража. Као што ни у остатку града зонирања нису решила очигледан мањак места за паркирање.
 
Тачно тако, сваки блок да има по гаражу-две сразмерно потребама становника и запослених около.
 
Prvo je potrebno izbaciti iz blokova kola od zaposlenih iz susednih blokova. Taj problem imaju blokovi uz Bulevar Milutina Milankovića.

To se može rešiti samo kompletnim zoniranjem tih blokova.

A zaposleni neka plaćaju parking uz poslovnu zgradu u zoni ili neka idu gradskim prevozom na posao.
 
džabe sva zoniranja, time se problem presipa iz šupljeg u prazno.
beograd je pretrpan, cela srbija se sjatila ovde.

e ali onda se oglase neki koji kažu da to nije tačno. ako ipak nije, onda, ili svako domaćinstvo ima po 5-6 vozila, ili se krševi zreli za otpad sa isteklim registracijama čuvaju po parkinzima i parking mestima, ne znam šta bi drugo moglo da bude u pitanju...
 
To je realnost koju ne možemo promeniti.
Možemo da pokušamo da destimulišemo gomilanje automobila, ali ne postoji način da sprečiš nekoga da kupi još neki auto.

Onemogućavanjem besplatnog parkiranja se nešto već može postići, ali zoniranje mora tako da se izvede da se prvo prebroje svi stanovi u jednom bloku i onda označi i zonira 110% mesta. Ako nema toliko mesta, onda se moraju praviti garaže ili parkinzi na sprat.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=915021#p915021:136n1wq6 je napisao(la):
operic » Pet Jan 07, 2022 1:57 pm[/url]":136n1wq6]džabe sva zoniranja, time se problem presipa iz šupljeg u prazno.
beograd je pretrpan, cela srbija se sjatila ovde.

e ali onda se oglase neki koji kažu da to nije tačno. ako ipak nije, onda, ili svako domaćinstvo ima po 5-6 vozila, ili se krševi zreli za otpad sa isteklim registracijama čuvaju po parkinzima i parking mestima, ne znam šta bi drugo moglo da bude u pitanju...

Od svega po malo. Svakako je previse kola za postojecu infrastrukturu
Zoniranje je dobra stvar, znam po licnom primeru jer sam pre trazio parking po 15 minuta, nekad sam cak morao da stanem i ugasim auto na 45 minuta da neko izadje, a odkad su uveli zonu pre godinu i nesto nadjem odmah blizumstana a jednom-dvaput sam morao da produzim malo dalje od stana
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=915021#p915021:41yhco70 je napisao(la):
operic » Pet Jan 07, 2022 12:57 pm[/url]":41yhco70]džabe sva zoniranja, time se problem presipa iz šupljeg u prazno.
beograd je pretrpan, cela srbija se sjatila ovde.
Slazem se.
Beograd ce se udaviti u automobilima.
Možemo da pokušamo da destimulišemo gomilanje automobila, ali ne postoji način da sprečiš nekoga da kupi još neki auto.
Da sprecis da kupi ne, ali treba uvesti neku meru poput dodatnog poreza na drugi automobil po domacinstvu.
Mislim nesto tako,ne mora bukvalno to, ali nesto na taj fazon.

Ovako vise ne ide, kolabirace grad pod morem automobilcina.
 
Гараже су једино решење. Има простора, има и пара, али фали воља.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914994#p914994:3b9elxkg je napisao(la):
Krstaja » 07 Jan 2022 11:55 am[/url]":3b9elxkg]Razumem ja ljude koji idu na posao, ali ja se sa ostalim upravnicima kod mene spremam da podnesem zahtev za zoniranje bloka. Od kako su zonirali sve sa one strane Arene mi u Bloku 29 možemo samo da poludimo od kola. Po 40 minuta ne može da se nađe mesto, ne ispred zgrade, nego u bloku. Ujutru kada izađem ispred zgrade, ide i po 10 automobila u koloni, a Z. Đinđića prazan parking skroz. Pre neki dan sam posle 25 minuta vrtenja parkirao u plavoj zoni i kucao ceo dan. Imamo sad lika koji je doterao kamp prikolicu i parkirao. Niko mene ne pita kako idem na posao, tako da me sa te strane uopšte ne pogađa mnogo ta priča. Mene zanima kvalitet mog života i mojih komšija naravno, pa onda svih ostalih.
To i jeste suština da blokovi do zoniranih budu u problemu i onda je jedino rešenje zoniranje. Stoji da se ne kontroliše parkiranje van parking mesta ali to nije opravdanje da se ne širi zona.
 
Izvor: Beobuild.rs

Raspisan tender za garažu kod Pinkija
podzemna-garaza-pinki-zemun-3d-prikaz-01bm.jpg

Nakon gotovo 17 godina kako je izgrađena poslednja javna garaža “Parking Servisa” ispod Starog Dvora, ovo javno preduzeće konačno je raspisalo tender za izgradnju prve svoje garaže od 2005. godine. Istini za volju, tokom prethodnih godina urađena je rekonstrukcija postojećih kapaciteta, a poslednji takav projekat bio je proširenje garaže “Obilićev Venac” pre oko 5 godina. Tender koji je raspisan odnosi se na plato ispred sportskog centra “Pinki” u Zemunu, gde je prema projektu planirana jedna podzemna etaža sa 150 parking mesta. U godini jubileja i obeležavanja 50 godina od osnivanja, javno predzeće “Parking Servis”, pored garaže kod “Pinkija” u Zemunu, najavljuje i skoro raspisivanje tendera za objekat u Skerlićevoj ulici kod Hrama sv. Save. Oba objekta biće investicije realizovane iz sopstvenih sredstava ovog preduzeća.

Celu vest kao i vise 3D prikaza mozete videti u vesti na prvoj strani sajta ili na linku https://beobuild.rs/raspisan-tender-za-garažu-kod-pinkija-p3035.html
podzemna-garaza-pinki-zemun-3d-prikaz-03.jpg

 
Само 150 да би се гаража што пре неисплатила.
 
кажу, подземне воде, мора студије...

Искрено ја бих им урадио финту и кренуо да лупам гаражоњаре по 20 спратова у вис. Буквално би улице пусте биле јер би превише паркинга било и ај ћао
 
Možda znaju na šta su patuljci naišli dok su kopali u Moriji?

сигурно знају, па због тога и неће

Искрено ја бих им урадио финту и кренуо да лупам гаражоњаре по 20 спратова у вис. Буквално би улице пусте биле јер би превише паркинга било и ај ћао

толико би било баш претерано. Масарикова је леп пример како гаража може да се уклопи са осталим зграда. такву би сличну могли код Политике
 
Мислим да је након изградње БнВ и оваквог плана прве метро линије свака прича о подземним водама лош изговор.
 
Metro se gleda kao kompletan sistem dok su ove garaže individualne, moguće je zaista da nije rentabilno da se gradi dublje. Dobra stvar kod ovog projekta je što se dobija mali trg iznad. Mada iskreno mi izgleda da iz nekog razloga nisu uspeli da urade sličan ali ambiciozniji projekat na Crvenom krstu ispred BDP-a gde moraju da sele i Taxi stanicu kao i benzinsku pumpu.
 
Izgradnja garaže u Zemunu trebalo bi da počne na proleće i da traje 2 godine,
Мени је ово запало за око. Планиране 2 године, што ће по искуству рећи минимално 3 године. Сад замислите све оне аутомобиле са тренутног дивљег ругла од паркинга испред хале Пинки како круже и траже паркинг место по већ претрпаним улицама око Главне. Не бих то сад замишљао, тај Хорор нас очекује већ од пролећа.
Што се тиче саме идеје, свакако је похвална осим што на рендеру са овим белим аутомобилима и "духовима" изгледа сувише стерилно. Али заиста зар тако нешто не може да се заврши за годину дана, у питању је гаража са једним подземним нивоом и 150 паркинг места, а за две године може да се изгради десетоспратница са 3 подземна нивоа.
 
Sigurno može i za kraće vreme ali je onda potrebno angažovati više radnika i mehanizacije pa to poskupljuje izgradnju. Pri projektovanju zgrade su sigurno računali rentabilnost i stavili su u proračun tu stavku izgradnje u okviru tog proračuna.
 
Хм, а да ли су рачунали цену хаоса које ће сваког дана плаћати грађани Земуна и околине који свраћају или пролазе туда, па и саму општину Земун и град БГ који је власник Паркинг сервиса.
 
Vrh