Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Tačno. A najjače od svega je što bukvalno 5 metara odatle uvek bleje saobraćajni bumbari i ne pada im na pamet da to sankcionišu, ali zato rado drndaju druge, obične smrtnike.
 
Da kažnjavaju kad neko parkira niže ka Skupštini ispod Pelivana redovno, a ovde nikada nisam video da pišu kazne, a ume da se nekim danima parkira po 5-6 vozila. Prosto tu nema parkiranja, ambasada ima parking u dvorištu, a ovde uraditi stubiće kao i sa druge strane ulice.
 
Umesto podzmene garaže koju je goran vesić najavio pre xx godina, dobili smo novi divlji parking na Studentskom trgu.
 

Prilozi

  • Studentski trg - divlji parking.jpg
    Studentski trg - divlji parking.jpg
    268,3 KB · Pregleda: 2.274
Tu je odavno bio divlji parking. Nekad više, a nekad manje vozila, zavisno od toga da li ima ili ne taksista.
 
Tačno, Sole me pretekao. Uvek je tu bilo vozila.

Sad samo kipi na sve strane pošto Beograd celokupno kipi od vozila zadnjih par godina. Pa se prelilo i na tu lokaciju. Svake godine se poveća za još malo.

A kad smo kod te lokacije, juče baš prolazim oko tog parkinga na putu ka Trgu i gledam matoru morončinu sa diplomatskim tablicama u nekom Renou kako se isparkirava sa trotoara ispred ulaza u Square Nine. Hteo sam da priđem i slikam ga pa da okačim ovde ali sam žurio a i u međuvremenu se sklonio sa trotoara. Taj hotel je uvek bio magnet i košnica svih bahatih gmazova u Beogradu. Ne mislim na strane goste nego na ove ovdašnje što blejače tamo (pa i ovdašnje diplomate). A ima u tom hotelu i mnogo više od čiste bleje...


A da... jesam li rekao da je to ostrvo jedno od omiljenih mesta gde Komunalci ostavljaju svoje Škode, vrv dok obilaze upravo pomenuti hotel i ekipe u njemu?
A 100 metara ka Trgu je omiljeno mesto gde Saobraćajni bumbari vole da se posade pa da kažnjavaju sve koji zađu privatnim automobilom u tu deonicu. Samo što vole da stanu tako da zauzmu izlaz sa okretnice za 31. :) Ljubi ih majka pametne i vredne, i jedne i druge. :)
 
14.12 (juce) u 14,20 h parkirah u 3 zoni, (na 1/2 h) uredno ukucam u tel. šta treba (ono za 31 din), uredno dobijem poruku da važi skoro 1 h i
Nakon 1/2 h odo kolima dalje a nešto kasnije stiže i poruku da ističe vreme parkiranju , djaba ja vec daleko na dr. strani grada :)
Ništa neobično al datum ispod svih tih poslatih i primljenih poruka je 01.nov.
Proverih i podešavanja svog telefona... sve ok regularno svuda 14.12. a poruka 01.11.
:shock:
Ništa ja tu ne kapiram sem da sam u nezgodnoj situaciji ako dodje neka kazna
kako da dokažem da je parkiranje bilo placeno kad nosi datum od pre mesec i po dana ???
:shock: :shok: :shock:
 
Jedno je datum ispod/iznad poruka, drugo je datum u samoj poruci. Šta piše u poruci?

"Obavestavamo Vas da u 16:54 h, 09.12.21. istice vreme parkiranja za vozilo BGxxxxyy u Zoni 3, u Beogradu."
 
Piše i iznad i u samoj poruci isti pogrešan datum ali tačan čas i registarska oznaka.

Provero sam na E-parkingu , nema kazne tako da je rešeno :kk:
Što se tice pogrešnog datuma mozda je i telefon pobrljavio :roll:
a to vozilo vozim tek 10-tak dana te predhodno je imalo drugu registraciju što eliminiše opciju lične zbrke.

Kolko vidim pred praznicno doba donelo nam je mnogo zbrka na raznim poljima
a kako ispravnost elekt. struje vrlo utiče na rad komjutera ko zna na šta su se ta variranja (kolebanja ) odrazile :mrgreen:

Bitno je da me nema u kaznenim dužnicima parking servisa :D
:sesir:
 
Весић: Ускоро тендер за изградњу две подземне гараже

Заменик градоначелника Горан Весић најавио је да ће Град Београд 5. јануара расписати тендер за изградњу две подземне гараже.

– Једна гаража ће се налазити у Скерлићевој улици, код Народне библиотеке, а друга код Хале „Пинки” у Земуну. Гаража у Скерлићевој ће имати 350 паркинг места и биће веома важна зато што ће делом „покривати” здравствене установе које су с друге стране, као и Храм Светог Саве и велики број стамбених зграда и ресторана. Гаража у Земуну, на платоу испред Хале „Пинки” имаће 160 паркинг места, а у близини су гимназија и основна школа, као и овај спортски центар. Београд ће први пут од 2005. године, када је изграђена гаража испред Скупштине града, ући у овакав пројекат – навео је Весић.

План је да у Београду буде урађено још подземних гаража, навео је Весић.

– Међу њима су подземна гаража у Влајковићевој, потом и у Фрушкогорској. Веома сам поносан што имамо довољно новца да можемо да радимо и подземне гараже, седамнаест година након изградње оне у Пионирском парку – истакао је Весић.

izvor: beograd.rs
 
Nije bilo teško:

“Контрола и наплата паркирања примењују се радним данима од 7 до 21 сат и суботом од 7 до 14 сати (у улицама око Клиничког центра Србије паркирање је бесплатно после 17 часова).”

https://www.parking-servis.co.rs/zonski ... parkiranja
 
Stanarima nije bezveze jer sad unutar bloka gde je zelena zona neće moći da se produžava parkiranje u nedogled. Neki su i dalje dolazili i plaćali 250 dinara da bi došli kolima na posao. Pitanje je samo kada će zona da ode i u blokove 24, 25, 28, 29 i 30.

Misaona imenica za PS je da napravi u nekom od ovih svih blokova tu i tamo neku podzemnu garažu, išlo bi kao alva. Skoro u svakom od blokova ima prostora za tako nešto. Ali oni znaju samo da postave table, isrctaju mesta, naplaćuju parkiranje i isplaćuju partijske kolače. Para za investiranje normalno nemaju, za to moraju Kinezi da daju kredit. Jad i beda.
 
Samo neka šire zone. To je u interesu stanara. Neki se bune ali je to u njihovom interesu kako bi se sklonili padobranci. Recimo moj kraj kod okretnice trola na Zvezdari je okupirala ekipa iz Mirijeva. Napominjem da nemam auto.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=912509#p912509:222v7qvp je napisao(la):
Trejsi » Uto Dec 28, 2021 3:31 pm[/url]":222v7qvp]Stanarima nije bezveze jer sad unutar bloka gde je zelena zona neće moći da se produžava parkiranje u nedogled. Neki su i dalje dolazili i plaćali 250 dinara da bi došli kolima na posao. Pitanje je samo kada će zona da ode i u blokove 24, 25, 28, 29 i 30.

Misaona imenica za PS je da napravi u nekom od ovih svih blokova tu i tamo neku podzemnu garažu, išlo bi kao alva. Skoro u svakom od blokova ima prostora za tako nešto. Ali oni znaju samo da postave table, isrctaju mesta, naplaćuju parkiranje i isplaćuju partijske kolače. Para za investiranje normalno nemaju, za to moraju Kinezi da daju kredit. Jad i beda.

Da ali meni npr. koji sam bio u plavoj bilo je dozvoljeno da parkiram od hajata do tosinog bunara razumes? Sad kad je moj blok u zelenoj ja samo mogu u zelenoj
Nece me mnogo pogoditi ali ponekad hoce
 
Ostaju ti i dalje plave na raspolaganju, tako je npr. kod nas iz 21. i 22. bloka. Proveri mape na sajtu PS.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=912510#p912510:3k3w70gz je napisao(la):
vucko » Уто Дец 28, 2021 2:36 pm[/url]":3k3w70gz]Samo neka šire zone. To je u interesu stanara. Neki se bune ali je to u njihovom interesu kako bi se sklonili padobranci. Recimo moj kraj kod okretnice trola na Zvezdari je okupirala ekipa iz Mirijeva. Napominjem da nemam auto.
Ти "падобранци" су такође људи, само не живе ту већ раде. А тамо где живе и где нису падобранци и они имају проблема са паркирањем. Ајмо онда цео БГ да зонирамо и дозволимо само станарима да пакрирају. По мом мишљењу плава зона са повољним целодневним паркирањем је екстра. Овако са преласком са плаве на друге зоне мораће да се нађе други начин да се омогући људима да дођу колима на посао.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=912517#p912517:33pcryxo je napisao(la):
Trejsi » Uto Dec 28, 2021 3:51 pm[/url]":33pcryxo]Ostaju ti i dalje plave na raspolaganju, tako je npr. kod nas iz 21. i 22. bloka. Proveri mape na sajtu PS.

Pogledao sam mapu na sajtu, nisu updejtovali sa zelenom zonom koliko sam video
Ako je tako kako kazes da mi ostaju plave zone nemam primedbe
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=912522#p912522:lf9fs894 je napisao(la):
paradox polje » Tue Dec 28, 2021 4:02 pm[/url]":lf9fs894]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=912510#p912510:lf9fs894 je napisao(la):
vucko » Уто Дец 28, 2021 2:36 pm[/url]":lf9fs894]Samo neka šire zone. To je u interesu stanara. Neki se bune ali je to u njihovom interesu kako bi se sklonili padobranci. Recimo moj kraj kod okretnice trola na Zvezdari je okupirala ekipa iz Mirijeva. Napominjem da nemam auto.
Ти "падобранци" су такође људи, само не живе ту већ раде. А тамо где живе и где нису падобранци и они имају проблема са паркирањем. Ајмо онда цео БГ да зонирамо и дозволимо само станарима да пакрирају. По мом мишљењу плава зона са повољним целодневним паркирањем је екстра. Овако са преласком са плаве на друге зоне мораће да се нађе други начин да се омогући људима да дођу колима на посао.
Saglasan, mislim da je onda red da sve prebace u zelenu pa neka lepo niko ne može kolima na posao ili bilo gde gde treba da se zadrži veći deo dana. Mada ne vidim 100-200 autobusa/tramvaja više u špicu ka "pogođenim" delovima grada. Ovako destimulišu kao automobilski saobraćaj, a ljudima nude k**** alternativu.

PS tražim da i kod nas u savskim blokovima uvedu bar zelenu zonu, ubiše leto i proleće ovi što dolaze na Savu/Adu pa se parkiraju po bloku.
 
Srećan Parking servis svima koji ga slave (iliti nikome) :mrgreen:

Обележено 50 година „Паркинг сервиса”

ЈКП „Паркинг сервис” обележило је 50 година од оснивања, а из тог предузећа најављују да ће наредне године почети изградња две подземне гараже у Београду са више од 500 паркинг места.

Чупковић је за наредну годину најавио почетак изградње две подземне гараже, у Скерлићевој улици и код Хале „Пинки” са више од 500 паркинг места што ће, каже, повећати паркинг капацитета Београда.

Скупштина града Београда основала је 27. децембра 1971. године Дирекцију за јавне гараже и паркиралишта.

Ostatak trtljanja i međusobnih odlikovanja i promocija - ovde
 
Vrh