Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

@Дуле, до багера има још времена, потребно је проћи још доста степеника до њих. За ову гаражу се почело радити на пројекту и скупљање обимне папирологије још пре две године. Не заборави како је било за гаражу код Скупштине града.

Као што и @Инк рече, данас, среда-28.10.2020., је објављена "Јавна презентација урбанистичког пројекта за изградњу јавне гараже у Влајковићевој улици". Прегледао сам целу документацију и ево неких основних делова, а за оне које мрзи да читају, а све имате овде на овој вези,
https://www.beograd.rs/cir/gradski-ogla ... tari-grad/

Ова подземна гаража ће бити практично испод постојећег парка оивичена Влајковићевом и Косовском улицом и зградом Скупштине Србије.
Capture_ортофото снимак.JPG


Имаће четири подземна нивоа, и у гаражу ће се улазити рампом из Влајковићеве улице, а излазна рампа ће бити у Косовској улици. Укупно ће бити 284 паркинг места, од тога 15 места за особе са инвалидитетом, а 5 места ће бити одвојено за пуњење возила са електро мотором, а биће и 40 места за бицикле и моторцикле. Паркинг места ће бити димензија, дужина 5 м, а најмања ширина 2,5 м. Укупна бруто површина гараже ће бити 10000 м².

Пресек 1-1 и 2-2
Capture_пресек 1-1.JPG
Capture_пресек 2-2.JPG


Први ниво гараже, "основа подрума-0", је део где ће бити паркинг за бицикле и моторцикле, службене просторије, благајна, разни пратеће оставе. На овом нивоу су и улазно-излазне рампе, и излазна рампа ће имати грајаче у подлози јер један део неће бити наткривен. Улазна рампа ће бити цела наткривена. Овај ниво гараже је површине 680 м²
Capture_основа подрума 0.JPG


Други ниво гараже је "основа подрума-1" и у том делу ће бити 93 паркинг места, од тога 6 за особе са инвалидитетом, а ту ће бити и оних 5 места за електрична возила са пуњачима. Овај ниво гараже је површине 3.100 м²
Capture_основа подрума-1.JPG


Трећи ниво гараже "основа подрума-2" ће бити исти као и други ниво, са истим бројем паркинга места-93 и истим бројем паркинга-5 за особе са инвалидитетом. Биће и исте површине - 3.100 м².
Capture_основа подрума-2.JPG


Четврти и најдоњи ниво је "основа подрума-3" и имаће 98 паркинг места, од тога 3 за особе са инвалидитетом, и исте је површине као и горњи нивои - 3.100 м².
Capture_основа подрума-3.JPG


Кровна површина јавне гараже ће бити зелена површина, парк као и сада, с тим што ће ту бити још и степеништа за улаз и излаз људи у гаражу, лифт, рампе за улаз и излаз возила, стазе за шетање,... Ево и цртежа "пејзажног уређења" овог простора. Ово ће сигурно @Зексу бити интересантно, а има и детаљно описано у тексту јавне презентације.
Capture_пејзажно уређење.JPG


Како се види на горњем цртежу, Влајковићева улица остаје и даље једносмерна у правцу Трга Николе Пашића. Можда ће у неком периоду дозволити да се у ову гаражу улази и из правца Народне Скупштине Србије.
:sesir:
 
Буквално имају простора да направе подземну гаражу још већег капацитета, најмање дуплог, испод целокупног платоа испред скупштине. Тако би могли комотно да укину паркирање дуж улица около скупштине.
 
Gago, svaka čast :sesir:

Nisam uspeo da vidim da li negde piše da će garaža imati WC za korisnike (ili čak javni). Ako nema, to malo liči na propuštenu priliku + da ne pričam koliko je nezgodno kad posle dužeg vremena provedenog u gradskoj gužvi morate da trčite od garaže do nekog kafića i da njih molite da koristite toalet.
 
Има у оригиналном тексту
Ниво подрум 0 (кота 114,65мнв)
На овој етажи су предвиђене службене просторије, просторија за наплату карата, тоалети за посетиоце
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788402#p788402:2ou0ufwm je napisao(la):
Гага » 29 Okt 2020 01:08[/url]":2ou0ufwm]

Da li će ovim projektom biti ukinuta parking mesta kod autobuskog stajališta, obzirom da planom nije predviđeno uređenje i tog dela?
 
Ja bi je povećao u širinu i dužinu plus ono što su planirali garažu ispod cijele kosovske ulice pa da se dobije još mjesta 200 kom...
 
Zdravo, da li imate neke informacije o trenutnoj ili buducoj parking garazi na Donjem Dorcolu?

Kupujem stan ali traze malo previse za parking mesto, 20k.
 
Odlična cena. Moj ti je savet da uzmeš.

U Dalmatinakoj u zgradi gde sam gledao stan je 24


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Upravo završamo dozvole za Fruškogorsku ulicu, druga je garaža u Palmotićevoj. Te dve će prve ići u relaizaciji u 2021.

Imamo još dosta lokacija na kojima radimo. Jedna je pored Hrama Svetog Save, druga ispod Crvenog krsta koja će služiti i za posetioce pozorišta ali i građane Vračara. Još dodatnih 56 lokacija je u planu za garažu, to je ipak postupak kome mora da prethodi rešavanje imovinsko - pravnih odnosa kako bi se krenula sama izgradnja.

Šta je sa onom u Vasinoj?

- Intezivno radimo na tome. Imamo situaciju sada da samo pred aroheološkim radovima u Vasinoj i pitanja da li ćemo naći nalazište ili ne. Na proleće kreću radovi i ako vidimo da se tu nalazi, što očekujemo da ćemo naći, onda ćemo odustati od nje. Deo parking mesta koji je tu planiran onda ćemo graditi ispod Staklenca.


Stojko za Telegraf
 
У суштини ништа ново, већина тих локација се спомиње већ годинама.
 
Kineze i njihovih 5 garaža i jpp niko ne pominje vise...
 
Nadam se da će to značiti ukidanje parkinga na trotoarima i na celom Kosančiću.

Ne bi me začudilo da i posle izgradnje garaže kod Skupštine budemo imali parkiranje na platou.
 
Niko vise ne pominje garazu ispod Bajlonijeve pijace.
 
Ех кад се заборави да се укључи ручна кочница или убаци у брзину (или у паркинг мод), онда СУВ-ић Тојота сам склизне низ коси паркинг на улицу и закрчи 2/3 улице. И тако стоји пола дана !!! Фотографија од 02.јануара 2021., у 13:47 часова, улица Виктора Новака, насеље Бежанијска коса.

IMG_20210102_134703_resized_20210107_043721831.jpg
 
Mislim da je auto sa slike upaljen jer mu rade dnevna svetla...
 
Mene je jedan auto tako udario, ista situacija kao na slici stim sto se nije zadrzao na ulici vec udario u moj auto koji sam bio prekoputa parkiran.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=811016#p811016:onswk7yy je napisao(la):
wexy » 07 Jan 2021 11:05[/url]":onswk7yy]Prijavio si i pola dana niko nije dosao da ukloni vozilo sa ulice?
Viđao sam par puta auto uredno parkiran a svetla upaljena.
 
Vrlo je moguce da je neko u zurbi i parkirao i napustio vozilo, te zaboravio i na rucnu i na svetla. Mozda je i neki vozac pocetnik. Ko zna koja je prica iza toga.
 
To su slucajne ne namerne situacije koje umeju da naprave problem ponekad ...

Al evo jedne strucno namerno projektovanog predvorija pakla ,koj pravi svakodnevno haos i preceste zastoje kod Zemunske pijace u dvosmernoj visoko frekfentoj ulici Kej oslobodjenja-
Parkong.jpeg

I ako je tu mogao (na slici) da bude samo ulaz i time se smanji frenkvencija ometanja protoka vozila ulice Keja oslobodjenja
Parking servis i njegov koprojektancic su stavili oba prolaza , i ulaz i izlaz sa 1 radnikom :rant:
pri tome pri vrhu parkinga je jednosmerna (izlazana) Beogradska ulica, koj bi mogala ne smetano da sluzi kao izlaz iz tog parkinga :!:

Svakodnevni totalni haos u prepodnevnim casovima ne samo zbog dostavnih vozila nego i vozila posetilaca pijace
ulaze i izlaze (iz 4 smera) koj redovno blokiraju prohodnost dvosmerne ulice Keja oslobodjenja
jos kad se za upravljacem nadje manje vest vozac , kuku-lele ...po 20 min. stoji se u mestu
i tako mnogo puta u toku dana

Razgovarao sam sa mnogim okolnim ,,lokalcima,, verujte mi NJ. kometari kipe od ogorcenja
jer to predugo traje ( od renoviranja pijace) i postaje sve ne podnosljivije
I ako je ocigleno i u neposerednoj blizini je stanica policije Zemuna ,
ama niko ne cini nista da se to opravi i vrati kolko tolko protocnost ulice Keja Oslobodjenja.

Cesta su situacije da u koloni zarobljenih vozila bude i ,,oko sokolovo,, ... smejurija
nit izlaze iz tog vozila da regulisu i otklone zastoj, bar kad naidju , nit mogu da se pomeraju :lol:

Dokle ce Parking servis radi ustede na radnom mestu za otvraranju druge tj. izlazne rampe (u Beogradsku) ovako matretirati gradjane
:twisted: :evil: :twisted:
 

Prilozi

  • Predlog 2.jpeg
    Predlog 2.jpeg
    22,9 KB · Pregleda: 2.494
Opet sudar oka sokolovog. Vesara po hitnom postupku da nabavi neke bahate zimske gume po ortackoj liniji
 
Pozdrav svima.
Da li neko ima iskustva sa izgradnjom parking mesta na privatnoj parceli gde je dozvoljena porodicna gradnja (vozdovac), konkretno mislim na parking mesta unutar parcele ali koja prelaze liniju gradjenja?
Po uslovima mi je dozvoljena rekonstrukcija i dogradnja stambenog objekta, sa 5 parking mesta, zauzetost parcele za podzemna garazna mesta je 85% tako da ima dovoljno prostora ako zelim da izgradim punu visinu garaznog nivoa ispod zemlje i buduceg objekta. Naravno za svaki od pet stanova moram da obezbedim po jedno parking mesto, medjutim unutar objekta mogu da stanu samo dva jer vec postoji uknjizeni stan u suterenu koji ne zelim da diram, ostala tri parking mesta moram da omogucim na parceli van gabarita objekta.. Ne mogu nigde da nadjem kako je regulisano zakonom ako neko ne zeli da se ukopava 3m ispod kote terena da bi mu cela garaza bila ispod zemlje nego ima potrebu, iz odredjenog razloga, da se u ostatku dvorista ukopava duplo manje, najvise 1.3m, a da mu gornja polovina ostalih parking mesta viri oko 120cm iznad kote terena. Da li je dozvoljeno tako plaanirati jedan broj parking buduceg objekta?
Izvinjavam se ako sam na pogresnom mestu, u tom slucaju mi znaci i da me preusmerite na topic gde moje pitanje ne skrece mnogo sa teme..
Hvala u svakom slucaju,
Pozz
 
Vrh