Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Vesić razgovarao sa rukovodstvom Zvezdare o predstojećim važnim projektima

Vesić je naglasio da će se u narednom periodu u Beogradu zonirati deset hiljada parking mesta, a deo toga biće i na Zvezdari.

izvor: beograd.rs
 
Nisam ni hteo vise da pisem povodom slucaja oko sokolovo ali nesto me svrbe prsti, pošto se ispostavlja da to nije izolovan slučaj.
Uglavnom na televiziji koja se finansira iz naših dzepova, je pola sata pre emitovanja zabranjen prilog o zloupotrebi tablica.
Srećna slobodna država svima koji je slave
 
Kako znaš da je zabranjen o čemu se radi tu one tablice sto isplivaju iz mupa...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780080#p780080:3cou2q9t je napisao(la):
molder » Pet Okt 02, 2020 7:50 am[/url]":3cou2q9t]

Sto potvrdjuje stvari koje vec kruze gradom da se masovno na ulicu vracaju kradene tablice koje se koriste za parking kako bi zavarali sistem.

Sve će srblje uraditi samo da ne plati parking
 
:kafa:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=782473#p782473:32jqijxw je napisao(la):
direktor » 09 Oct 2020 11:38 pm[/url]":32jqijxw]Kako znaš da je zabranjen o čemu se radi tu one tablice sto isplivaju iz mupa...
znam zato sto je uradjen prilog i najavljen sto moze i da se proveri i odjednom stopiran
Da na navodim sad imena sta i kako. I sta covek posle svega da kaze? Super slucajnost.. ja da teram pravdu vise necu posto ocigledno tu nisu cista posla a nazalost zivomo gde zivimo
 
Mojom uličicom u faveli na Zvezdari prolazi Oko i snimilo me pre neki dan dok sam čekao moje da siđu iz stana. Na početku ulice nema znaka, ali se ulica nalazi na spisku na sajtu grada.
Mogu li očekivati čestitku i šta sa znakom?

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Ako si bio u automobilu ne bi trebalo da ti stigne kazna.
 
Valjda mora da postoji znak da je ulica pod video nadzorom Komunalne milicije. Neki pravnik bi to mogao da nam objasni.

I to što kaže Dart je istina ako slušamo zvaničnike. Doduše, ne znam po kom osnovu, ali oni dozvoljavaju zaustavljanje i parkiranje na kolovozu ako je vozač u kolima (to se valjda onda ne naziva parkiranje)
 
Ako se nalazi čovek u vozilu to je zaustavljanje koje je isto zabranjeno sa znakom (x na plavoj pozadini) ali ne spada u nadležnost komunalne miliceje već saobraćajne policije koliko ja znam.
 
Bio sam na trotoaru delom, uska je ulica.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Heinz ako ti stigne čestitka od sokolara dacu ti kontakt adv kanc koji te sokole tjera u zastaru ...
 
Parking mora biti besplatan, ne znam kako ljudi trpe ovu Fesićevsku najavu da će im zoniranjem 10.000 povećati teret mesečnog reketa. Šta bi od njihovih garaža : Kosančićev venac gore, Studentski park i još par laži pre xy godina po centru? Šta bi sa parkingom ispod rekonstruisanog Đerma? Da ne pričam onda tek o nedostajićim njijovim javnim garažama na Zvezdari, Vračaru, Voždovcu, ni jednu nisu niti će graditi. Najbolje da se ljudi odsele van grada iz tih krajeva da ne trpe više ovo maltretiranje, da im se život svodi na čekanje u gužvama i parkiranjima nizakakve plate koje nudi Fesić city. Lepo ljudi odu i prasac nema kome naplaćuje parking, uništi grad kao što je i sve u životu.
 
Kolike bi tek guzve u gradu bile da je parking besplatan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783434#p783434:27b3ehzr je napisao(la):
Dart » Tue Oct 13, 2020 4:54 pm[/url]":27b3ehzr]Kolike bi tek guzve u gradu bile da je parking besplatan.
verovato iste kao i sada. Ako moras da koristis vozilo da bi zavrsio nesto to ces da uradis bio parking besplatan ili ne.
problem je uopste u nekim delovima grada naci slobodno mesto za parkiranje.
 
Problem je sto velika vecina ne mora da ide kolima u grad i mogu to zavrsiti gradskim prevozom.
Ekonomski momenat sigurno utice mnogo na navike ljude.
 
U ovoj situaciji ne zna se šta je lošija opcija, da li to što ljudi koriste automobile ili to što bi mogli da pređu na gradski.

Samo zamišljam gužve po autobusima u situaciji da makar 40% ljudi koji idu kolima pređe na gradski.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783451#p783451:l0vauh3p je napisao(la):
Dart » Tue Oct 13, 2020 6:20 pm[/url]":l0vauh3p]Problem je sto velika vecina ne mora da ide kolima u grad i mogu to zavrsiti gradskim prevozom.
Ekonomski momenat sigurno utice mnogo na navike ljude.
eto ja moram kolima u grad :)
posto stanijem u delu grada koji je deficitaran sa parking mestima prosecno pola sata trazim mesto za parkiranje nezavisno od doba dana (koliko potrosim goriva i zagadim vazduh za to vreme?) vrlo cesto koristim taksi ili javni prevoz jer mi je tako manji "problem" nego da kruzim po kraju (u radijusu od 500 metara) da bih ga negde parkirao sto je vrlo iritantno.
a 1600+ evra godisnje mi je mnogo za mesto u garazi pogotovo sto je najbliza 500 metara...
 
Radi se parking u Dubrovačkoj, preko puta parka koji se radi, u blizini Solunske. Da li je visoka zgrada koja je pored, samački hotel GSP - a ili neka druga u blizini, ne bih znao.



















 
Nije sad ni neka novost, niti je neki bog zna kakav izvor u pitanju, ali potvrđuje i pokazuje da parkiranje postaje prava noćna mora širom grada:
LI.jpg
 
Sređena ulica sređena garaža...jel bila u sistemu PS

parkingkraljamilutina01-2020-10-28-19-37-02.jpg
 
Najavljuju garažu kod Skupštine.

Dok ne vidim bagere - ne verujem im išta.

Naravno, od svih potrebnih garaža u gradu, oni će prvo (i jedino) da grade garažu za poslanike. Ne bi me čudilo i da naprave tunel da poslanici ne budu u kontaktu sa plebsom kada ulaze u Skupštinu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788328#p788328:f6dnqdy6 je napisao(la):
astrodule » 28 Oct 2020 08:28 pm[/url]":f6dnqdy6]Najavljuju garažu kod Skupštine.

Dok ne vidim bagere - ne verujem im išta.

Naravno, od svih potrebnih garaža u gradu, oni će prvo (i jedino) da grade garažu za poslanike. Ne bi me čudilo i da naprave tunel da poslanici ne budu u kontaktu sa plebsom kada ulaze u Skupštinu.

Bilo bi dobro kada bi kapacitet garaže omogućio da se uklone svi automobili koji parkiraju oko Skupštine... a možda čak i oni sa tog poteza Kosovske koji ide pored Skupštine. Tu bi onda mogla da se napravi zona usporenog saobraćaja u kojoj je zabranjeno zaustavljanje - što bi oslobodilo prostor za proširenje trotoara.

Za sva ta kola je potrebno jedno 150 parking mesta. Ako garaža bude sličnog kapaciteta kao ona preko puta, do ostavlja još 300+ mesta za ostale korisnike.

Uglavnom, može da bude dobro što će tu da grade podzemnu garažu, ako je urade kako treba.

Evo koga zanima javna prezentacija:
https://www.beograd.rs/cir/gradski-ogla ... tari-grad/
 
Vrh