Šta je novo?

Parada ponosa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Али мени стварно није стало шта тебе интересује
Takođe.
И даље избегаваш да одговориш на питање шта је то "дато" геј особама у Србији? Осим ако не сматраш да је мањи ризик од убиства или насиља генерално неки специјалан луксуз због ког геј особе треба да буду до неба захвални и заувек ћуте?

Кад си ти уопште задњи пут био у Америци? Или попричао са геј особом?
Data su im veća prava i vidljivost u društvu. I zaštita, da budu zaštićeni od nasilja isto kao i ostali građani.

Bio sam zadnji put pre par godina. A evo pa ovde i sada pričam sa gej osobama. Ne zna se koji je veći.
Кажем да су геј људи данас спремнији да покажу да су геј у јавности али то не значи да ће отићи пред камере да може цела фамилија да их види. Све су контрадикције када одбијаш да размислиш 10 секунди о прочитаном
Da, da, svakako, gej osobe koje se ljube na klupi na Trgu republike se plaše da idu na paradu jer će mama i tata da ih vide na televiziji pa zato ne idu na parade i zato parade uprkos 8 godina uspešnih održavanja, imaju manje od 500 gej Srba. 😄 Ne znaju baš mama i tata neke lezbejke koja izgleda i ponaša se kao Deni de Vito, da je ona lezbejka, pa se zato ona plaši da ide na paradu i da će kamera od 1.000 učesnika baš nju da snimi u krupnom kadru. Mda... 😄
Тврдим да је антинатализам саможив и неодржив и сматрам да ће друштво (и човечанство) пропасти много пре него што људи мисле ако се будемо тиме водили.
Dobro je pa je nekontrolisano množenje dece koja će dobiti nikakvo do očajno vaspitanje i odgajanje održivo i pametno. Ili recimo anarhija, s kojom večito flertuješ jer te neko nekad naložio u srednjoj školi ili šta već. Ne zna se prosto koje od uređenja koje ti propagiraš su održivija. Još tako sav stručan i merodavan za roditeljstvo, a i socio-ekonomske teme...
Ти кад год губиш у расправи прибегаваш напредњачкој стратегији "а да ја вас питам нешто" где покушаваш да скренеш дискусију у неки ад хоминем. Тако је било и са Зумом и са Дракчетом и са апсолутно сваким чланом са којим се овде расправљаш и екстремно је заморно. "Мислиш да не треба да бацим акумулатор у реку? А да ли ти возиш бицикл на посао уместо кола? Е ако возиш кола онда загађујеш и немаш право да ме критикујеш што бацам акумулатор у реку".
Pa ne baš, ja sam Drakčeta pitao vrlo brzo, pošto je počeo da priča neke nebuloze i da bude licemeran. A gde sam ja to ovde izgubio u raspravi, jel možeš da mi pokažeš? :unsure: Što se Zume tiče, ti si samo video neki od njegovih 50 postova gde kmeči ''ovo je ad hominem napad na mene'', a nisi video njegove postove gde je na istoj temi, obraćajući se u drugom licu množine, pisao nama na temi (od kojih je većina bila vakcinisana, ali jesmo bili protiv mera) da smo mi krivi za porast mrtvih i za otezanje epidemije. Naravno da je s takvim ponašanjem dobio penaljenje više puta, kao što bi dobio i balavac-anarhista sa kontradiktornim stavovima koji jednog dana govori sve najgore o državi i državnom aparatu, a onda sledećeg dana brani istu, samo zato što mu je bitno da uvek bude na strani protiv naroda i protiv običnog čoveka jer ima skrivenu mizantropiju u sebi pa gleda gde da je ispusti na elegantan način.

Ja sam tebi jednom davno rekao da si moderni Milton Fridman i pokazao si da sam bio u pravu nebrojeno puta na nebrojeno tema. Ti ne iznosiš kontradiktorne stavove samo po pitanju ekonomskih tema. Već isto kao i Fridman, ideš dalje od ekonomije. Pa tako dok je on prdeo o značaju slobode i liberalnih društava, kumovao je uspostavljanju diktatora Pinočea. Dok je laprdao o slobodnom tržištu i prihvatljivim gubicima, sam se vozikao okolo u tenku od Kadilaka El Dorado. Tako isto i ti. Nije ti problem da na jednoj temi zastupaš jedno a na drugoj drugo, samo dok je sve to upereno protiv običnog čoveka a u interesu vladajućih ešalona i korporatokrata. Što je najcrnje, ti živiš u ubeđenju da si bog zna kako human i prosvećen, a zapravo se zalažeš i propagiraš neka bolesna uređenja i bolesne ideje koje bi dovele do svega osim humanosti, pravde i prosvećenosti. Zato kad me takvi trpaju u bilo koji ekstrem (da sam desničar, da sam komunista, da sam ovo, ono...) meni je to znak da sam na pravoj strani i da sam izneo onu istinu koja najviše boli.

I umesto što drobiš ovde o temama i vremenima o kojima pojma nemaš, mislim da bi ti bilo pametnije da, ako već nećeš da čistiš reke i daš svoj konkretan doprinos društvu i ekologiji, da bar opominješ one koje zaista bacaju akumulatore, šporete i najlonske kese u reke. Ali naravno da ti to nećeš, lakše je iz foteljice kod kuće glumiti velikog aktivistu raspravljajući se sa članovima koji svi do jednog uredno odlažu svoje smeće, da su oni krivi što je smeće u rekama i da oni treba da plaćaju kolektivnu kaznu. A sudija i izvršilac te kazne biće privatna kompanija koja nikad ni jednog dinara nije dala za ekologiju, ali su joj, isto kao i tebi i sličnima, puna usta ekologije i humanosti.

P.S.
Što je najluđe, ja čak ni nemam kola, tako da ni bukvalno ni metaforički ne bih mogao da bacim akumulator u reku sve i da hoću. 😄 A pre tri dana kad sam bio na obodu Prokopa kod ulaza u tunel, nosio sam posle sa sobom potrošenu flašu preko pola stanice da bih bacio u kantu, i nije mi bilo teško jer ne želim da prljam, čak ni tamo gde je šipražje. Ali naravno šta to tebe briga. Kad ti možeš kao klinac i samac da pričaš ljudima o roditeljstvu, stanarstvu, društvu i ekonomiji, pa što ne bi i meni držao lekcije o mom nepostojećem automobilu i ostalom đubretu koje ja bacam u reke. Pa da, šta te stoli bojko... samo raspali po običnom čoveku. Kad si već iskonstruisao da sam maltene maltretirao i tukao gejeve po ulicama 2000ih, pa šta te košta da još iskonstruišeš da zbog mene imamo flaše i akumulatore u Dunavu. Pa da. Samo rokaj. Ne košta ništa, a donosi instant gratifikaciju i osećaj bog zna kakve moralne i intelektualne superiornosti. Ma sve isto kao dotični plaćenik. Samo ti još jedan El Dorado fali.
 
Poslednja izmena:
Pa me zanima da li su ljudi iz ovdašnje gej zajednice, ili ko već to organizuje, bili toliko kratkovidi da nisu znali da će organizovanje takve manifestacije ovde sigurno izazvati burne reakcije, ili su i hteli takve reakcije i išli namerno "glavom kroz zid"..

Mislim, svejedno je, oba pristupa su prilično budalasta i naivna.

Ponavljam, tako se ništa dobro neće postići, osim što će se proizvesti samo još više ostrašćenosti.
Pomalo od oba cini mi se, tacno je da publicitet pomaze i da su mozda mislili da ce redovnim odrzavanjem parada ili evroparada kao sada da dodju do normalizacije gej zajednice u srpskom drustvu, a verovatno je bio i deo inata, da pokazu da su ravnopravni i da mogu da rade sta zele, kao i svi ostali( to je popularno u Americi gde gej parovi odlaze kod konzervativnih poslasticara i teraju ih da im prave torte).

Najveci doprinos izlasku gejeva iz tame je doneo rijaliti otpad, Zadruge, Farme i ostali svinjci, jer su cak i najneobrazovanijima pokazali da postoji toliko cudnih i neobicnih ljudi oko njih i culi su bezbroj puta biseks i lez i gej za razne ucesnike, videli cak i poljupce na ekranu, sto je mentalno bio ogroman iskorak za duboko konzervativno drustvo koje se pravilo da to i ne postoji kod nas. Emancipacija lgbt zajednice je retka pozitivna stvar koju su ostvarile rijaliti emisije.
 
@Vox91 naravno da nije vreme za svaku temu da se rešava, ali za mnoge jeste... i deo su sveopštih promena koje priželjkujemo... Barem mi koji nismo Dveri ili Zavetnici a jednako smo protiv ove vlasti...

Valjda oko pride-a i registrovanog partnerstva može da postigne konsezus bez "ali"...

Baš bezveze što se razgovor na kraju dana sveo na lično prepucavanje kod nekih... a u dobroj meri se argumentovano raspravljalo u prvoj polovini dana...

Ti si Benderu rekao da si za to da budu registrovana partnerstva... Pa to je super polazna osnova da nađeš zajednički jezik sa Kailanom... Mogao bi Kailan da prizna da je Bender tu iskoračio iz zone svog komfora... Da recimo od svih nas zavisi ovo društvo, da mi odlučujemo, tragično bi bilo da se ne možemo dogovoriti...

Ne mora da bude naziv brak to je institucija stara više milenijuma... Bitna je suština a ne naziv...

Što se tiče Azdejkovića... on je čini mi se bio protiv pride-a, znam da je imao neki suprotan stav... Ako je neko detaljnije pratio nek me ispravi...

to je popularno u Americi gde gej parovi odlaze kod konzervativnih poslasticara i teraju ih da im prave torte).
😆

Emancipacija lgbt zajednice je retka pozitivna stvar koju su ostvarile rijaliti emisije.

Ne bi se moglo reći da je to emancipacija... Učinili su ih nešto vidljivijim ali na najvulgarniji način u sklopu rijalitija što ne pomaže nikom u ovom društvu...

Bolje bi bilo da se glumci, sportisti outuju... To bi najviše doprinelo pogotovo sportisti za gay muškarce bi dosta značilo... Neki str8 klinac bi se zapitao, jbt uspešan je, cenjen, priznat, plaćen, fizički i disciplinom sposobniji od mene a gay je... Danas ima još mladih koji misle da su gajevi neke 0 kojima fali hromozom i možeš da im radiš svašta... To bi najviše emancipovalo društvo... Outovanja na tom nivou, a ne škart nivou...
 
LGBT parade su veoma vazne Psihopati, a vazne su i Ambasadama.
Svi znaju da demokratska vecina u Srbiji ne zeli ove manifestacije i kada bi imala pravo da odluci na referendumu, zabranila bi ih.
To zna id Psihopata, znaju i Ambasade, svi to znamo.
Vecina nas legitimno zeli da javne manifestacije seksuaplnosti ne budu dozvoljene.

Bas zato je odrzavanje parade, uprkos i protiv volje naroda sjajan nacin da Psihopata pokaze Ambasadama dokle je spreman da ide.
Da je spreman da ide do kraja i da ce primeniti smrtonosnu silu ako interesi Okupator i/ili njegovi interesi budu ugrozeni.
To je kao provera njegove borbene gotovosti.

To je jedna stvar. Mislim da je u drugoj stvari @Bender potpuno u pravu. Ni LGBT osobama ne treba sve ovo.

Za kraj, nemojte da ih mrzite. "Ne j.bu vas pe..deri nego kapitalizam"
 
Ti si Benderu rekao da si za to da budu registrovana partnerstva... Pa to je super polazna osnova da nađeš zajednički jezik sa Kailanom... Mogao bi Kailan da prizna da je Bender tu iskoračio iz zone svog komfora... Da recimo od svih nas zavisi ovo društvo, da mi odlučujemo, tragično bi bilo da se ne možemo dogovoriti...
Zašto bi to radio? Pa on je na prošloj strani mene uvrstio u ljude koji su gej osobama otežavali život 2000ih. A u poslednjem postu je implicirao da zbog mene i ljudi poput mene imamo đubre u rekama, sa sve primerom u kome ja i drugi bacamo akumulatore u reke. Iako jedno pola foruma s kojim sam ikad razmenio više od 5 postova, zna da ja nemam kola i da koristim javni prevoz preko ceo život. Tako da čak i kao ilustrativni primer, vidi se jad i beda u toj izjavi, kada nekoga ko se preko 30 godina yebava i preznojava u olupinama od prevoza, prozivaš i nazivaš zagađivačem reka koji baca svoj akumulator u nju. Samo zato što je taj neko na temi o kesama napisao da odbija da plaća kolektivnu kaznu (u vidu naplata kesa) zato što 2% Srba baca najlon kese u reke. A po Kailonovom mišljenju, i sudija i izvršilac kazne treba da bude, ne država, ne drugi pripadnici društva, nego ni manje ni više nego privatna strana korporacija. Delez će da kolektivno kažnjava svih 100% Srba zato što njih 2% bacaju kese u reke. Jer je, ako nisi znao Noki, Delezu stalo do Srbije. I svaki dinar od naplata kesa, Delez uplaćuje i koristi za ekološke napore i akcije.

Al kad bi se zezali.

Naravno da ga zabole da nalazi zajednički jezik, kao što ga zabole i da ikad koriguje bilo šta u svojim stavovima i izjavama. Jer on je jedan od članova foruma za koje ne pamtim da je ikad uradio tako nešto. To ni ne postoji u njegovom rečniku. Jer na kraju krajeva on i nije ovde da bi se nešto konkretno angažovao oko svog grada i svog društva, već da bi širio ubeđenja i ideje u kojima se polazi od toga da je običan čovek uvek kriv za sve i da ga treba gaziti, kažnjavati i odrati ga. On je čovek uvek uz establišment. Ne sećam se da je ikad podržao neku građansku akciju na forumu, čak i one van politike. A istovarivao se po mnogima. Opet, zato što on ovde nije u svojstvu običnog građanina, jer on ni ne želi da bude još jedan u nizu običnih građana.
 
Poslednja izmena:
Ne bi se moglo reći da je to emancipacija... Učinili su ih nešto vidljivijim ali na najvulgarniji način u sklopu rijalitija što ne pomaže nikom u ovom društvu...

Bolje bi bilo da se glumci, sportisti outuju... To bi najviše doprinelo pogotovo sportisti za gay muškarce bi dosta značilo... Neki str8 klinac bi se zapitao, jbt uspešan je, cenjen, priznat, plaćen, fizički i disciplinom sposobniji od mene a gay je... Danas ima još mladih koji misle da su gajevi neke 0 kojima fali hromozom i možeš da im radiš svašta... To bi najviše emancipovalo društvo... Outovanja na tom nivou, a ne škart nivou...
Korak po korak, bitno je da su vidljivi sada. U pravu si naravno da bi bilo bolje da se uspesni ljudi autuju, ali nece pa je ovako stuacija daj sta das, skart ili ne i oni su deo drustva a obican narod ce lakse da prihvati nekog slicnog sebi nego dekadentnog umetnika, umisljenog glumca ili prebogatog fudbalera, kojima vec zavide :p
 
Brate meni je sličniji dekadentni umetnik a ja sam isto običan narod 😄 ali ovo gore gde si se složio da se slažeš sa mnom se slažem 😆

Šalu na stranu, slažem se da je bolje što su vidljiviji... Upoznao sam jednog dečka koji se apsolutno prvi autovao u domaćim rijalitijama izvesni Antal iz VB... Pre par nedelja sam ga upoznao u železničkom parku u NS... čekao sam prvi jutarnji voz, on bio sa drugarom i ja im prišao kažem dosadno mi, i bili su skroz ok me prihvatili, bukvalno smo 3 sata pričali... Ovaj drugi momak sačekao sa mnom taj voz u 5h...

Taj Antal je posle nožem ubio svoju majku... Usled vrlo kompleksnog odnosa koji je tu postojao... Izašao je iz zatvora posle nekih 6 godina kad je bila jedna od amnestija, da li Nikolića ili Tadića...

Eto on je baš bio prvi u Srbiji u rialitiju da prizna da je seksualno različit...
 
To je interesantno..odnosi s amajkom.
Jedna starija zena mi je pricala o svom sinu homoseksualcu.
Vrlo tuzna prica jer on je umro od aids-a.

Ona smatra da je ona svojim dominantnim odnosom i pritiskom da bude najbolji djak to ucinila, da je ona od njega to napravila.
 
Ne bi trebalo sebi da prebacuje krivicu oko toga što je bio gay... Bio bi i bez nje, ali bi njihov odnos bio nesumnjivo zdraviji da je on bio potpuno prihvaćen kao takav
 
Brate meni je sličniji dekadentni umetnik a ja sam isto običan narod 😄 ali ovo gore gde si se složio da se slažeš sa mnom se slažem 😆

Šalu na stranu, slažem se da je bolje što su vidljiviji... Upoznao sam jednog dečka koji se apsolutno prvi autovao u domaćim rijalitijama izvesni Antal iz VB... Pre par nedelja sam ga upoznao u železničkom parku u NS... čekao sam prvi jutarnji voz, on bio sa drugarom i ja im prišao kažem dosadno mi, i bili su skroz ok me prihvatili, bukvalno smo 3 sata pričali... Ovaj drugi momak sačekao sa mnom taj voz u 5h...

Taj Antal je posle nožem ubio svoju majku... Usled vrlo kompleksnog odnosa koji je tu postojao... Izašao je iz zatvora posle nekih 6 godina kad je bila jedna od amnestija, da li Nikolića ili Tadića...

Eto on je baš bio prvi u Srbiji u rialitiju da prizna da je seksualno različit...
Ti baš vodiš zanimljiv život.. ;)

Mislio sam da ja mogu svašta da svarim i istolerišem, ali ovaj tvoj tempo je i mene nadmašio.. Od klinaca koji pljačkaju frižidere, preko dogodovština na nudističkoj plaži Ade, do pohotnih gej deda iz NS i ovog ubice sopstvene majke..

Svaka ti čast.
 
Ne bi trebalo sebi da prebacuje krivicu oko toga što je bio gay... Bio bi i bez nje, ali bi njihov odnos bio nesumnjivo zdraviji da je on bio potpuno prihvaćen kao takav
Може да се претпостави и супротно, а да се не улази у однос мајке и детета... Сигурно си поткован несумњивим студијама како се деца већ рађају као хомосекауалци, и да то само спознају у старијој доби. Такве студије су пуне претпоставки без покрића.

Нема шта, све сами интелектуалци овде, пискарају од досаде уместо да узму нечим да се баве.
 
Jel ovo gay forum? Imam utisak da je većinski gay, bar u ovoj diskusiji. :p

Elem, za razliku od ekipe mojih drugara (90% sportisti intelektualci i nešto umetnika) čiji su stavovi išli od jurenja sa šipkom do potpune flegmatičnosti (više riba za nas), stavovi mi se nisu promenili ni za pedalj u poslednjih 20 godina. Znam lično samo jednog dečka iz srednje škole i još jednog sa nekog plesa da su deklarisano gay i to se nekako vidi. Za jednog sumnjamo, jer nikad nije imao devojku, a momčina, sportista 2.07 cm. Dakle samo sa njima sam imao neku komunikaciju i momci su super. Tada, a i sada bih založio svoja leđa ako bi ih neki pavijan maltretirao zbog toga. Takođe još tada sam smatrao da im treba dati identična prava kao i bračnim parovima (nasleđivanje i sl), osim kada je usvajanje dece u pitanju i insistiranje na samom terminu braka koji je jasno definisan i crkveno i građanski.

Sa druge strane, moram da priznam da bi mi bilo prilično gadno da vidim 2 tipa kako se krljaju pored mene u sred bela dana (mada, ruku na srce, podjednako doživim transfer blama kad klinka u parku na klupici zajaše đuvegiju, iako mi pre 20 godina tako nešto u ličnom iskustvu niie smetalo, jbg, godine, licemerje, šta li je? :) ) Prosto mi je degutantno!

Deo mene poistovećuje promociju toga i sa demografskim posrnućem. Sa nekima se priroda poigrala, u redu postoji to, a verujem da su neki uleteli u to kroz stalno traženje većeg podsticaja, uzbuđenja, adrenalina. Kao Elvis Prisli kad je obrnuo sve cice koje je hteo i šta onda... :)
 
Ti baš vodiš zanimljiv život.. ;)

Mislio sam da ja mogu svašta da svarim i istolerišem, ali ovaj tvoj tempo je i mene nadmašio.. Od klinaca koji pljačkaju frižidere, preko dogodovština na nudističkoj plaži Ade, do pohotnih gej deda iz NS i ovog ubice sopstvene majke..

Svaka ti čast.

Pa šta da kažem na to.. treba da imam uključenu kameru svaki trenutak da bi ti bio uverljiv ili da bi me lakše svario 😄

Tvoj tempo je tempo zaposlenog čoveka, a ako misliš da preuveličavam ili izmišljam, ok nek bude tako...

Dok sam radio 8h svaki dan nije bilo puno toga za priču... Dogodovštine slične tvojim, pohotne milferke šalju lascivne fotografije...

Putujem u NS često... Bio sam kupio stan prošle god... malo boravio tamo, pa ga izdao i sad rentu uzimam na ruke... a imam tamo i drugare i eto...

Na nudističkoj sam bio 10 puta od onda... a poslednjih 5 puta ujutru u 6h! kad nije bilo nikog nigde... Ustani u 5h uzmi prvi bus 92 u 5.30 i budi tamo prvi, uđi u toplu vodu go kad je sunce tek izašlo i reci mi jel avantura ili ne?

Naravno kad si na ulici ceo dan danas da se tako neke sitne avanture nižu...

I opet nisam sve rekao... eto.. prećutao sam ponešto vezano baš za sladolede... 😉
 
Може да се претпостави и супротно, а да се не улази у однос мајке и детета... Сигурно си поткован несумњивим студијама како се деца већ рађају као хомосекауалци, и да то само спознају у старијој доби. Такве студије су пуне претпоставки без покрића.

Нема шта, све сами интелектуалци овде, пискарају од досаде уместо да узму нечим да се баве.

Ovo je forum ali uvaženi članu srpske akademije nauka i umetnosti niko te ne sprečava da izneseš svoje viđenje... ;)

Ja mislim da je seksualna orijentacija genetski preduslovljena ali da postoji i sekundarna homoseksualnost, pogotovo kod gay muškaraca i pogotovo u određenim uslovima, kolektivi zatvorenog tipa, postoji...
 
za razliku od ekipe mojih drugara (90% sportisti intelektualci i nešto umetnika) čiji su stavovi išli od jurenja sa šipkom do potpune flegmatičnosti (više riba za nas)

Ovo mi je uvek bio sjajan razlog... 😄

Da sam neka zgodna gay momčina a ima ih bukvalno bih namerno bio 5 godina samo hetero da vam pomrsim račune oko riba a onda se vratio na momke...

Ja nisam bio pronašao ovu temu, a još 2009. otvprena, normalno da ide ovde nego da se pravi onoliki oftopik i druge teme prilagođavaju nameni...
 
Ja mislim da je seksualna orijentacija genetski preduslovljena ali da postoji i sekundarna homoseksualnost, pogotovo kod gay muškaraca i@ pogotovo u određenim uslovima, kolektivi zatvorenog tipa, postoji...
Je l to znači da ovaj sekundarni samo tripuje?
 
A evo pa ovde i sada pričam sa gej osobama. Ne zna se koji je veći.
He he. Humor.
Je l to znači da ovaj sekundarni samo tripuje?
Ne, nego homoseksualnost, uprkos imenu (nemamo drugo i dalje), nije samo seksualna aktivnost, nego postoje i romanticna i drustvena komponenta. Mozda bi se to u zatvoru moglo nazvati "situaciona seksualna aktivnost", u nedostatku odgovarajucih partnera. Takodje, puno muskaraca koji spavaju sa muskarcima ne smatraju sebe za gejeve (ozenjeni, oni koji eksperimentisu, biseksualni), pa je u kontekstima npr. sirenja HIV-a 80ih ispravniji termin bio MSM odn. "men who have sex with men" umesto "gej zajednice". To je drugaciji skup koji ima veliki presek sa gej zajednicom ali nije isto. Zasto pisem sve ovo? Da malo poentiram kako su seksualna aktivnost i siri identitet nekog ko se identifikuje kao gej osoba dve stvari koje se mogu nezavisno posmatrati.
Da ne pricamo koliko je ponizavajuce svoditi ljubav i dozivotne zajednice na j*banje. Kao da neko dodje i zove vase supruge "masinama za praznjenje" i nista vise, nema karaktera, nema bliskosti, samo praznina. Klasicna dehumanizacija koju mogu da izvode samo ljudi koji nikad u zivotu nisu pricali sa nekim gej parom.
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam zašto neki idu đonom ovde, niko ovde nije ekspert 🎓 za ove teme, samo pričamo... 👨‍❤️‍👨🌈
Noki, 99% vremena si u pravu, naravno, ali ima ovde eksperata, ili bar ljudi koji su dublje u materiji - ljudi koji jesu gej. Ako njihovo iskustvo iz prve ruke ne znaci nista, ne znaci nicije :LOL:
 
@LeninVaskrse I da sam 80% u pravu na ovoj temi ja sam zadovoljan 😊 Naravno, cenim i pažljivo čitam upravo iskustva autovanih, ali i iskustva prikrivenih mrzitelja čitam pažljivo jer se puno toga krije između redova 😄

Iako nisam ekspert ipak imam formalnu potvrdu da govorim o ovoj temi jer sam dobio 9tku na faksu baš na gay pravima... Možda će Vox91 opet biti iznenađen, ali tako je 😉

Tako da sam koliko toloko potkovan za ovu temu... 🙂
 
Izvire ovde gimnazijsko znanje iz psihologije vidim, sekundarna, stečena homoseksualnost itd. U stvari lično me baš zanima statistički odnos rođenih i stečenih, verujem da balans čvrsto na strani drugih. Poenta je da bi toga bilo daleko manje da nema aktivne promocije. To je ono što ljudima smeta, a direktno se odražava na neke druge bitne parametre, ne to što je genetska lutrija odredila.

Ovo mi je uvek bio sjajan razlog... 😄

Da sam neka zgodna gay momčina a ima ih bukvalno bih namerno bio 5 godina samo hetero da vam pomrsim račune oko riba a onda se vratio na momke...

Veruj mi ne bi imao šanse pored ovih momaka, makar bio Riki Martin :p
 
Izvire ovde gimnazijsko znanje iz psihologije vidim, sekundarna, stečena homoseksualnost itd. U stvari lično me baš zanima statistički odnos rođenih i stečenih, verujem da balans čvrsto na strani drugih. Poenta je da bi toga bilo daleko manje da nema aktivne promocije. To je ono što ljudima smeta, a direktno se odražava na neke druge bitne parametre, ne to što je genetska lutrija odredila.
Gimnazijsko znanje iz psihologije? Pa ti ni toliko... Znao bi da ne mozes ljudima da izvadis mozak i da nadjes "gej centar", a kamoli da ti, naucnik kakav jesi, procenis ko je ""stecen"" a ko nije. Molim te, bez ikakve lose volje, da mi objasnis kako se to "stekne" i kakve benefite to donosi muskarcu koji je odlucio da bude sa drugim muskarcima? Osim dozivotnog maltretiranja, ponizavanja koje dolazi sa svih mejnstrim medija i pravoslavnih talibana koji pozivaju na ubistvo? "Aktivna promocija" samo znaci "vidi, mi postojimo ovde, ne idemo nigde, budi slobodan da zivis svoj zivot", nije upucena tebi kao prosecnom balkanoidu, nego Milici i Petru koji zive negde u Kursumliji ili Uzicu i koji misle da im zivot nikad nece biti bolji. Drustvo koje porice i krije LGBT zajednicu samo povecava broj mentalnih bolesti kod mladih, dovodi do povecane suicidalnosti, smanjene zdravstvene zastite za probleme direktno vezane za LGBT zajednicu, a da ne pricamo sta stigma radi unutar porodica. Za direktan primer takvog drustva, izguglati kako HIV ima natprosecno visoku incidencu u jednoj zatucanoj Rusiji.

Na kraju krajeva... kao sto mi treba da prihvatimo tvoje navodno drustvo sacinjeno od intelektualaca, natprosecno znanje o psihologiji, gej zajednici i "aktivnoj promociji", iako ni za jedno od toga nemamo i dalje uverljiv dokaz kroz ove postove, valjda i ti treba da prihvatis da neko ko zivi ceo zivot kao gej osoba ne radi to iz pomodarstva, stekla ili ne stekla to kroz zivot. Njima je daleko teze da zive svoju istinu nego ti svoje lazi. Ne znam kako to da li su "stekli" ili ne na bilo koji nacin menja njihovo zivotno iskustvo, ili pu pu pu, pozivas tu na neka lecenja elektrosokovima i hormonima. Eno kako je prosao Miroljub...
 
Poslednja izmena:
Apsolutno sve što LeninVaskrse reče. Mene jako zanima da mi neko objasni zašto mislite da bi iko pogledao uslove u kojima gej ljudi žive u ovoj državi - progon, pretnje nasiljem i smrću, otvoreno nasilje i fizički napadi, uskraćivanje prava na zajednicu, nasleđivanje, odbacivanje od strane porodice i prijatelja, diskriminacija - i pomisio "mmmm da, to je nešto što želim u životu". Zašto bi iko ikada IZABRAO da živi u strahu od nasilja, odbačen od društva koje ga aktivno progoni?

Drugo pitanje: kako možete da tvrdite za sebe da ste Hrišćani i da u istoj rečenici pozivate na progon, nasilje i ubistvo? Šta se desilo sa onim često zaboravljenim "Ne sudite, i neće vam suditi, ne osuđujte, i nećete biti osuđeni, opraštajte, i oprostiće vam se"? Da li zaista mislite da su pozivi na nasilje i ubijanje nešto što dolikuje nekome ko tvrdi da je njegov bog ljubav?

Treća stvar koju čekam da mi neko objasni: kako i zašto bilo šta što gej ljudi rade u svom životu oduzima išta iz vašeg? Kako nečije pravo na istopolnu zajednicu oduzima išta iz vaših života? Kako nečije pravo da obiše istopolnog partnera u bolnici vama nešto uskraćuje? Na koji ste način vi oštećeni bilo čime od toga? To što morate da živite u istoj sredini i zajednici sa njima se ne računa. Moram i ja da živim sa mnogima sa kojima se ne slažem po pitanu raznih stvari, pa ne dajem sebi za pravo da ih prebijam na ulici zbog toga, jer to pravo i nemam. Niko vam ne brani da idete ulicom i vitlate pesnicama, ali vaše pravo da vitlate pesnicama prestaje tamo gde nečiji nos počinje. Dakle: jedno je da vi lično ne želite da imate veze sa gej ljudima, a sasvim je drugo da dajete sebi za pravo da svoje lične stavove i uverenja namećete nekom drugom. Vi živite svoj život kako god vi želite, ali nemate pravo da govorite nekom drugom kako da ga živi. To je zabluda u koju uporno upadate: poruka gej parade nije "biće peder i ko neće", poruka gej parade je doslovno "OSTAVITE NAS NA MIRU DA ŽIVIMO KAO I SVI".
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh