Šta je novo?

Parada ponosa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam za to da se LGTB alijansi(individue) uvedu porezi za neproduktivnost.To bi bio nesto kao legalan reket, zlatna sredina.Novac od poreza bi isao za porast nataliteta. Normlano ako bi doslo do napada na takve osobe, izgrednici bi bili jos pod optuzbom da ugrozavaju natalitet Srbije. To nije idealno, ali je realnije i pravednije. Nacionalisti bi se bunili sto bi oni mogli da paradiraju.Demokrate bi podrzale. Demokrate bi se bunile zbog poreza. Nacionalsiti bi podrzali. A i broj napada na takve osobe bi se smanjio, sto zbog zakona, sto zbog njihove ,,svrhe''. Jer kada prosecan desnicar ugleda takve a pritom zna da palcaju porez, i da se taj novac koristi za povecaj nataliteta drugacije bi na njih gledao.Znao bi da sluze necemu.Ovako puni su homofobije i nepravde, i zbog toga se javlja mrznja i bez.

Ovo sam rekao, pa kud puklo da puklo. Psuj te me, vredjajte, banujte, samo me nemojte je*******..i, nisam gay. XD
 
A u nekim slučajevima ne(re)produktivnost treba i podsticati....
 
- Наравно, треба наћи средину, баланс. Нпр. парови са троје деце да буду практично, ослобођени свих пореза.
- Парови са једним, или два детета, реципрочно већи порез.
- Парови без деце пун износ пореза + 25% више.
- Парови са 4 детета, плаћају порез као они са 1 дететом.
- Парови са преко четворо деце губе све бенефиције.

- Стерилни парови, уз потврду лекара плаћали би нормалан порез, као нпр. парови са једним дететом.
- Како геј алијанса, спада у непродуктивну заједницу, може се усресредити на усвајање. Свако усвојено дете доноси једнаке бенефиције као и рођена деца.

Е, сад још да се ја одлучим, да ли подржавам усвајање деце од стране геј заједнице или не, али је моје мишљење по том питању ирелевантно за овај предлог.

Погрешна је тема, али кад је почело, нек је за све паре. :p
 
Djile najavio ponovo kandidaturu za gradonacelnika,ajd pricamo o tome :p
 
Наравно, треба наћи средину, баланс. Нпр. парови са троје деце да буду практично, ослобођени свих пореза.

ali ovo je skroz nelogicno, razumem ja problem sa natalitetom ali sto vise dece imas to vise kosta drzavu njihovo skolovanje.... vise kosta zdravstvo i kasnije ce vise kostati njihova penzija itd itd
 
bg259":2je9swjd je napisao(la):
Наравно, треба наћи средину, баланс. Нпр. парови са троје деце да буду практично, ослобођени свих пореза.

ali ovo je skroz nelogicno, razumem ja problem sa natalitetom ali sto vise dece imas to vise kosta drzavu njihovo skolovanje.... vise kosta zdravstvo i kasnije ce vise kostati njihova penzija itd itd

Али заборављаш да ће повећањем наталитета да се повећа и број пореских обвезника.
Све има своје зашто.

Са оваквим проблемом наталитета, за 100 година, државе неће ни бити.

Кад кажем баланс, мислим управо на то. Данас добростојећи имају максимално двоје деце, док сиротиња (већином Роми, и Албанци) имају по четворо, петоро па и више. Па шта тиме добијамо? Број социјалних случајева на терету државе све више, а број оних који могу да плаћају порез све мање.

Твој пост је у светлу овога више нелогичан него мој, зар не?
 
Penzije ne koštaju državu zato što su već zarađene - barem u zdravoj ekonomiji i pravnoj državi.
 
tacno izvinjavam se ali idemo ka buducnosti gde ima vise penzionera neko sto ima para da ih pokriva ne samo to nego ko ce da ih leci kad odu bubrezi kad krenu bolesti........ , ali sve ostalo sto sam rekao stoji.... pogotovo kad pogledas da srbija vec ima deficit......

drugo vise dece ne znaci vie poreza je treba da prodje 18-20 godina pre nego sto pocnu realno da zaradjuju a u medjuvremenu tu je osnova srednja faks........

i sta ako tajkun ima 3 dece je i on dobija oslobodjenje od poreza.....

sociajalna drzava kosta.....
 
Cime se vi bavite...ccc...Svi u Severnu Koreju da kopate po livadi, Odma'!
 
Порез и деца не треба да се мешају. Порез сви треба да плаћају независно од броја деце и брачног статуса. Деца, до четвртог, треба да добијају дечији додатак. То је најједноставније решење. Ослобађање од пореза не помаже сиромашнима јер га они најчешће и не плаћају.

Сама институција "ослобађања од пореза" ми мирише на америчку популистичку демагогију, у којој се политичари надмећу који ће порез да смање, и кога ће пореза ослободити. И све тако док буџет не оде у дефицит. А онда прво настрадају сиромашни, јер се социјални програми први секу.

Најједноставнији начин да се повећа наталитет је драконско кажњавање компанија које крше одредбе о заштити трудница и дужини породињског боловања. Има много жена које не смеју да остану трудне јер ће аутоматски добити отказ.
 
LGBT ''alijansa''?
Molim da mi neko pojasni formulaciju.

Ono što suštinski ovde neki nisu skapirali jeste da mi NE biramo svoju seksualnu orijentaciju! U najboljem slučaju to je duboko podsvesan izbor, ali ti VOLJNO na to ne možeš da utičeš.

Na Prajdu prošle godine nisam bio, ali na ovogodišnjem sam gotovo sigurno. I mislim da od povorke ima više koristi nego štete. Ne mislim da će jedna ili dve učiniti neku razliku u rasvetljavanju cele ove LGBT stvari, ali na pet, deset ili petnaest godina svakako hoće. Ukoliko nekome još nije jasno zašto mi (osobe koje spadaju pod LGBTIQQ) insistiramo na ovoj stvari, nek se javi da pojasnim. :)
 
Ево, ја, као особа која потпуно подржава права ЛДБТ, али се апсолутно противи Паради, те позивам да ми појасниш зашто је један такав дефиле икако користан. :)
 
U drugim, da ne kazem civilizovanim zemljama, gay pride je proslava raznolikosti i raznovrsnosti, dogadjaj za koji se svi spremaju i pripremaju vise meseci i u kome svi uzivaju - i ucesnici i posmatraci. Kod nas se na ulicu ne izlazi da bi se bilo sta slavilo. Mi izlazimo da izrazimo nezadovoljstvo, da se bunimo, da izbacimo svu negativnu energiju, da rusimo. Zato sam ja protiv parade, jer nije u duhu naseg naroda. Ko je jos video da mi nesto slavimo i veselimo se?! :p
 
Геј параде само још више потпирују нетрпељивост према тој популацији. Ја немам ништа против њих, али нека свој приватни живот задрже за себе, пошто ми је хомосексуалност као таква одвратна. Јбг, ко хоће нека почне да баца дрвље и камење, али када ми је нешто гадно онда ми је гадно. :)
 
@lento: :laugh: Razumemo se...

@stf: Zahvaljujem na podršci s tvoje strane jer je nama podrška iz strejt kruga ljudi izuzetno značajna. :)

Prajd treba da predstavlja masovni protestni coming out (da li je potrebno da ti pojasnim šta znači ovaj izraz?). To je prilika da oni koji šetaju poruče da nema šanse da gejevi, lezbe i ostali pristanu na 'minimum prava', a pod tim podrazumevam ovo što je gosn' Zejtin iznad izneo kao stav (koji je izuzetno raširen među narodom Srbije), a to je da je 'sve to kao ok, ali sve dok to rade u svoja 4 zida'. Naravno da mi koji želimo takvu paradu ne idemo tamo s idejom da orgijamo po ulicama, ali to je jedna od glavnih predrasuda zbog toga što većina ljudi ima strah od LGBT populacije jer su do sada njihove životne priče bile ispredane 'u 4 zida'.

Prajd želi da da lice tom strašnom terminu 'peder'. Potpuno je drugačije kad ti o homoseksualcima govoriš kao o nekoj imaginarnoj stvari, a potpuno drugačije kad svi oni zajedno sa svojim prijateljima i porodicama izađu da kažu: ''Evo, ja sam gej. Ne ujedam. Ja sam vaš brat, vaš sin, vaš komšija, vaš prijatelj ili kolega s fakulteta''.

Prajd takođe daje nadu. Nadu mladim i još uvek nesnađenim gejevima, lezbama, bi i trans osobama jer im šalje poruku da nas ima još i da smo tu da im poručimo da njihov život ima smisla. Da li znaš da je stopa samoubistava kod LGBT tinejdžera višestruko veća nego kod njihovih strejt vršnjaka? :/ Šetaću da se taj neki mladi momak ne bi ubio samo zato što misli da je jedini koji oseća nešto prema drugim momcima, zato što misli da ga niko neće razumeti i da će ga svi zbog toga odbaciti.

Možda i najvažniji efekat koji Prajd ima na opštu javnost jeste što on deluje kao nešto što otvara ovu temu u medijima. Složićeš se da kod nas mediji i o mnogo manjim stvarima izveštavaju preterano senzacionalistički pa tako se pristupa i ovoj temi. Na tome treba da se radi svakako u budućnosti, ali da skratim, parada jeste jedan dan u godini kada se neminovno mora razgovarati o tome i ubuduće će se stvar razvijati tako da će u medijima sve više mesta imati LGBT ljudi raznih profila koji će pričati svoje priče i na taj način onu 'ćutljivu većinu' strejt sveta naterati da digne glas protiv onih koji hoće da biju nekog samo zato što je gej ili da otpuste nekog samo zato što je gej ili još gore, da maltretiraju nekog samo zato što IZGLEDA kao da bi mogao da bude gej. Cilj jeste što veća senzitivizacija većine na prisustvo LGBT populacije jer se sada mi suočavamo s velikim predrasudama i strahom od toga da priznamo nekome šta smo da ne bi npr. dobili batine samo zbog toga. Da se razumemo, ja nisam u ormaru već otvoreno gej. To znaju i moji roditelji, svi dragi prijatelji kao i neke kolege s fakulteta, ali sam svestan kakvih sve strašnih priča ima, a njihov uzrok najčešće leži u tome što je sve ovo jako mistifikovano i do sada držano 'u 4 zida' pa se desi da npr. roditelji izbace dete iz kuće i odreknu ga se samo zato što im se otvorilo i reklo da je gej. :(

Uvek me pitaju, pa čak i neki gej drugari koje imam: ''Da li je vredno? Polupan grad i šta smo dobili?'' Ja kažem da jeste vredno. Ovo nasilje koje se dešava oko parade bih nazvao slikovito ''porođajnim mukama''. Ako si pratio razne Prajdove po Evropi, scenario je svuda isti. Prvih nekoliko godina je buna, a kasnije, kad narod uvidi da nema tu ničeg TOLIKO strašnog, tenzija opada i danas se parade na zapadu održavaju s milionima ljudi bez igde vidljive policije. Zašto? Pa ne treba im. Neki ljudi to vide kao priliku da se provedu, neki da nešto zarade, a neki jednostavno priđu da gledaju s idejom da je to neki freek show. Ali jedno je sigurno-nema nasilja! Ka tom cilju i mi idemo, tj. ja bih želeo da za deceniju ili nešto više Prajd može da prođe Terazijama bez ikakvih problema. ;)

Ima tu još dosta manjih, ali ne manje važnih, aspekata svega toga, ali mislim da sam već i ovim odužio i da možda nećeš sve ni da čitaš, al eto... Trudim se da pojasnim koliko mogu. :)

Ukoliko ima potpitanja, ja ću biti tu. :cool:
 
I da, još nešto kratko vezano za naslov ove teme:

Gradonačelnik je promenio stav i to mogu da tvrdim pouzdano. ;)
 
Gle cuda,gradonacelnik je uvek popularista i na osnovu javnog mnjenja bira svoje stavove.

Pravi politicari imaju svoje cvrste stavove koji proizilaze iz ideologije ili neki analiza a ne strategije koju gura nas gradonacelnik,a ona je da se dobije sto vise glasova na bilo koji nacin.
 
Parada ponosa je glupa politizacija jednog vaznog drustvenog pitanja. Ja mislim da LGBT populacija ima vaznije stvari za koje treba da se bori, od prava da se proseta centrom grada. No dobro, kao i sve ostale stvari danas i to je postalo pitanje koje je okrenuto naglavacke, pa pojedinci to dobro koriste za licnu promociju. Mislim da je strategija na ovom polju pogresna i da dodatno segregira LGBT populaciju. Inace ja jako podrzavam celu stvar i mislim da su seksualne slobode vazne koliko i sve ostale slobode pojedinca u jednom drustvu.

A Djilas...njega treba uhapsiti, zatim mu zapleniti svu imovinu i poslati na dugu dugu robiju sa prinudnim radom.
 
relja":xhzd4gcr je napisao(la):
Penzije ne koštaju državu zato što su već zarađene - barem u zdravoj ekonomiji i pravnoj državi.


Velika greska. Sve drzave imaju problem za penzijama. Zasto? nacin finansiranja penzija izmislio je Bizmark 1870.Tada je to funkcionisalo, jer je 100 zaposlenih izdrzavalo jednog penzionera.Zasto?
Tada su poceli da rade sa 16 godina, a ziveli su krace malo vise od 60 godina.Sada 1 radnik odrzava 3 penizonera. Drzava izdvaja 46% budzeta za penzije. MMF trazi da to bude samo 6%. Jedini razlog da se tor esi da svi jludi koji rade imajus voje privatne penzione fondove.To znam jer sam od skora poceo da radim u GRAWEu. Tacnije za safe invest. Britanija, i Svetska nemaju taj problem jer jedino oni nisu prihvatile Bizmarkov nacin finansiranja za penzije. I da sada ljudi pocinju da rade sa prosekom od 28 godine, a zive mnogo duze.Kada covek radi, jedan deo mu se odvaja od plate za penziju.Drugi deo daje drzava, i zato trosi 46% budzeta

Sto se tice usvajanja dece kod gay osoba, protiv sam toga, jer deca uce od malena. Bice ih vise.

Sve ovo za porast nataliteta, oslobadjanjem poreza, novcanim naknadama za trece dete, podrazumeva da drzava ekonomski napreduje. I da ce se kasnije zbog toga moci izboriti sa vecim natalitetom.
 
BOKI SMOKI":2nlnuper je napisao(la):
Sto se tice usvajanja dece kod gay osoba, protiv sam toga, jer deca uce od malena. Bice ih vise.

Pa gay osobe imaju straight roditelje. Od koga li su onda oni naucili da budu gay?! :shok:
 
lento":2bxdmnmc je napisao(la):
BOKI SMOKI":2bxdmnmc je napisao(la):
Sto se tice usvajanja dece kod gay osoba, protiv sam toga, jer deca uce od malena. Bice ih vise.

Pa gay osobe imaju straight roditelje. Od koga li su onda oni naucili da budu gay?! :shok:


To nema veze sa vezom, sto si rekao. Ako dete ima pet godina, i vidi svoje dve tate kako se ljube, pokusace to sa svojim drugom, i sl.... deca rade ono sto vide.
 
BOKI SMOKI":3frxtyaz je napisao(la):
lento":3frxtyaz je napisao(la):
BOKI SMOKI":3frxtyaz je napisao(la):
Sto se tice usvajanja dece kod gay osoba, protiv sam toga, jer deca uce od malena. Bice ih vise.

Pa gay osobe imaju straight roditelje. Od koga li su onda oni naucili da budu gay?! :shok:


To nema veze sa vezom, sto si rekao. Ako dete ima pet godina, i vidi svoje dve tate kako se ljube, pokusace to sa svojim drugom, i sl.... deca rade ono sto vide.

Kako nema veze? Od koga su onda gay osobe naucile da ljube osobe istog pola, ako su imali mamu i tatu, a ne mamu i mamu ili tatu i tatu?
 
Gay osobe su takve jer se takve rode, ili pod odredjenim uticajima postanu takve. Psiholoski poremecaj.
Usvajanjem dece bi se kod te dece vrlo verovatno stvorio psiholoski poremecaj.Da ne pominjem imsevanje u skoli.

Djilas nije promenuo svoje misljenje, samo je rekao ono sto gay alijansa hoce da cuje, nista vise.Mora zbog potenicjalnih glasaca.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh