Šta je novo?

Parada ponosa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mene samo interesuje da li je išta od sveg onog nasilja u nedelju instruirano sa mnogo viših i nama teško pretpostavljivih instanci (znači ne mislim na vođe Obraza, Naši 1389, već nekog iznad) i ako jeste, koji je zakulisni cilj toga? Znači, da li postoji neka teorija zavere?

A psihologija te grupe klinaca vrlo je prosta. Znate kako islam propoveda da muškarce u raju čeka 40 (ispravite broj ako grešim) devica, ako svojim "radom" u ovozemaljskom životu to zasluže. Tako i ti klinci, "huligani", i bez propovedi znaju da bi mogli doći do svojih "devica", ako urade nešto zbog čega bi ih te klinke mogle zapaziti. Znate svi da one uglavnom vole "mangupe" (direktor je onim mlaćenjem klinaca u prevozu mogao da prevrne bar tri cure koje su to gledale) :p Danas je samo fora, ili problem, u tome što zahtevaju i, usudio bih se da kažem, ohrabruju klince da im se to mangupsko ponašanje dokaže mnogo ekstremnijim postupcima. Zaključio bih da nismo mi muškarci krivi nizašta što uradimo, ako je to zbog/radi žena. Ubi nas altruizam :vops:
 
Mislim da je tu posledi mnogo više homoerotska nego heteroerotska logika...

Elem, što se teorija zavere tiče, ja mislim da je sledeće u pitanju:

Mali odrazi ruskog interesa (miniskulni, ali pošto je Rusija velika, kod nas su odrazi veliki). Putinovo finansiranje nacionalističkih organizacija se preliva kod nas, destabilizuje prostor, daje Rusiji čip sa kojim može da igra sa Evropljanima i (pomalo) Amerikancima. Ovo se najjednostavnije sprečava, odlučnim NE.

Američki interes (uopšte interes velikog kapitala) da drži Balkansko polustrvo u zavisnom položaju istim receptom kao i pre 100 godina... divide et impera. Povezano sa načinom na koji globalni kapitalizam funkcioniše. Nešto što ne možemo da izmenimo, ali možemo da učinimo manje efektivnim - ili da nateramo promenu strategije.

Koluzija tih interesa i interesa malog i srednjeg kapitala (u svetskim okvirima), tj. velikog kapitala kod nas - tajkunčića kojima još uvek ne odgovara ulazak zemlje u EU. Ovo se takođe lako sprečava - pritiscima na državni aparat da otvori tržište, drži se principa socijalne pravde, i pridržava se onda usvojenih zakona.

Šta omogućava te interese da budu efektivni na našim prostorima? Zašto se strategija ne menja?
a) Mi smo strašno neobrazovani - slabo ko čita, slabo ko je aktivan politički, ljudi koji jesu se proglašavaju za budale, kamenuju, maltretiraju, govori im se da "nije vreme". Oni pametni su otišli ili odlaze, jer misle da ne mogu protiv "većine", tj. glasne manjine.
b) Neverovatno smo letargični - mislimo da će država, kapitalizam, slobodno tržište, crkva, Bog nešto da reši, umesto da budemo aktivni u našoj sredini, da razgovaramo o pitanjima, uzimamo stvari u svoje ruke.
c) Postojimo i hiperpatološkom limbu između Istoka i Zapada, konstantno pokušavajući da se definišemo kao deo jednog od ta dva entiteta, ne shvatajući da je ta podela upravo izmišljena da bi nas podvajala.

Pogledajte strategiju za vreme Tita, geopolitički položaj zemlje, i uporedite situaciju sa današnjom.

Ne branim čoveka koji je slao ljude na Goli Otok, ali mora se priznati da je bio mag za spoljnu politiku.
 
jovanovm":283ia7rc je napisao(la):
slabo ko je aktivan politički, ljudi koji jesu se proglašavaju za budale, kamenuju, maltretiraju, govori im se da "nije vreme".
Čast izuzecima, i ja ih ne bi bolje opisao. To, koliko obrazovani ljudi ne znaju da prilagode svoj jezik i govor slušaocima kada nešto objašnjavaju, može biti neverovatno. Njihov cilj treba uvek da bude da ih i najneobrazovaniji ljudi razumeju, a ne oni koji uglavnom sve shvataju i bez njihovih objašnjenja. I jovanovmov post čovek bi morao da čita s rečnikom u rukama: hiperpatološki limbo, divide et impera... :) Zato sve kod nas i jeste kao u igri gluvih telefona: što je komplikovanije, to se teže razumeva.

Čovek nije rekao onoliko koliko mu je izašlo iz usta, nego koliko njegov slušalac od svega toga razume. :D
 
Oprosti, pretpostavljao sam da čovek koji čita nešto na internetu ima mogućnost da iskoristi google pri čitanju, da malo uključi svoju glavu usput... uz kaficu. :)

hiper - valjda poznato iz maksija, visoko, previše, toliko mnogo da preliva
patološki - nešto što ima prirodu bolesti, smetnje, izazive svakodnevne probleme
divide et impera - zavadi pa vladaj

Svaki svršeni srednjoškolac bi u Srbiji trebao da zna te reči... no dobro, glupo je da ne zna. Samo sam iskreno mislio da je nepotrebno da ih objašnjavam ovde.

Inače se slažem s tobom, ljudi koriste zakukuljeni govor bespotrebno. Ali nekad su neke reči potrebne upravo zato što jedino one pravilno izražavaju misao... Mislim da je tu ključna razlika.

Uostalom, već smo bili svedoci kako neko i ovde ne razume "smrt državi", a to je prilično jednostavna konstrukcija...
 
ФЕЂА ДИМОВИЋ

Револуција под лупом
Много лакше ће нам бити ако прилике у Србији посматрамо са геополитичког уместо са дневнополитичког становишта

Након нереда који су избили поводом одржавања геј параде у Београду, у јавности се отворила дебата о могућности избијања нове револуције која би довела до насилне промене власти. Да ли је у прошлу недељу одржан искључиво протест против ,,Параде”, или је то зачетак општенародног устанка? Иако већина осуђује поновно ломљење града и пљачкање бутика, чињеница је да је овом народу догорело до ноктију, и да су многи, барем кришом, прижељкивали коначно уздизање куке и мотике. Истина је да би један овакав инцидент, у свакој одговорној држави, већ сам по себи довео, ако не до суштинских, онда барем до неких кадровских промена. Оставке министара полиције, одбране, кључних људи БИА и београдског МУП-а, блистале би се на премијеровом столу још у понедељак изјутра. Неко би морао да одговара због намерног изазивања опсадног стања у престоници, јер су и пијанци у парку знали да ће Београд 10. октобра личити на Палестину. Поставља се питање коме је одговарала цела ова ситуација?

Ostatak teksta na

http://www.politika.rs/pogledi/Fedja-Dimovic/Revolucija-pod-lupom.sr.html
 
jovanovm":1p8f6fsa je napisao(la):
Oprosti, pretpostavljao sam da čovek koji čita nešto na internetu ima mogućnost da iskoristi google pri čitanju, da malo uključi svoju glavu usput... uz kaficu. :)

hiper - valjda poznato iz maksija, visoko, previše, toliko mnogo da preliva
patološki - nešto što ima prirodu bolesti, smetnje, izazive svakodnevne probleme
divide et impera - zavadi pa vladaj

Svaki svršeni srednjoškolac bi u Srbiji trebao da zna te reči... no dobro, glupo je da ne zna. Samo sam iskreno mislio da je nepotrebno da ih objašnjavam ovde.

Inače se slažem s tobom, ljudi koriste zakukuljeni govor bespotrebno. Ali nekad su neke reči potrebne upravo zato što jedino one pravilno izražavaju misao... Mislim da je tu ključna razlika.

Uostalom, već smo bili svedoci kako neko i ovde ne razume "smrt državi", a to je prilično jednostavna konstrukcija...
Hvala za prevod, mada sam razumeo ceo post, ali plašim se da to ne mogu svi. Želeo sam samo da ukažem na činjenicu da se ponekad koristi mnogo izraza stranih ljudima, pa čak i kada je neko nešto pametno rekao, kao ti (ili Vi :)) u svom postu, često se to zanemaruje, jer niko ne želi da šeta po Guglu i prevodi post napisan, uglavnom, na sopstvenom jeziku. Zato nam pisani i usmeni govor mora biti ekonomičan kada nešto objašnjavamo široj grupi ljudi. Eto, ja latinski moram da znam radi svojih studija, ali zaključili smo da je većina ili neobrazovana ili pak upućena u nekom drugom smeru u sopstvenom obrazovanju, pa ne mora da zna iste stvari kao drugi obrazovani ljudi.

Homoseksualci su mogli započeti svoju kampanju tako što bi rekli ljudima da homoseksualnost nije bolest, jer od bolesti može npr. da se rikne, a ne zavijati sva objašnjenja kao domaćica sarme.

Tek onda kada imate masu koja neće zbog svojih predrasuda da vas sluša, tada morate biti precizni, jednostavni i kratki u svojim objašnjenjima.

Inače, u vezi sa temom, lično ja bio sam protiv održavanja parade, jer kod nas ona nema smisla. Ne može se kopirati sa zapada sve i očekivati da se to primi u prilično da kažemo drugačijoj kulturi...
 
donato86":xhcajxj7 je napisao(la):
Homoseksualci su mogli započeti svoju kampanju tako što bi rekli ljudima da homoseksualnost nije bolest, jer od bolesti može npr. da se rikne, a ne zavijati sva objašnjenja kao domaćica sarme.
Pa sad...
Поводом отвореног писма LGBT организација упућених министру здравља о тзв. Центру за лечење хомосексуализма
Према Класификацији болести Светске здравствене организације, хомосексуалност се од 1990. не сматра болешћу. Етички комитет Српског лекарског друштва се 2008. јавно изјаснио да хомосексуалност није болест.
(...)
http://www.zdravlje.gov.rs/showelement.php?id=2797

Doduše, trebalo je vremena naterati ih da se izjasne 2008., iako se u Srbiji primenjuje WHO ICD (The International Statistical Classification of Diseases and Related Health Problems), tako da je shodno toem homoseksualni čin prestao da bude kažnjiv u Srbiji početkom 90ih (u SFRJ je bio na nivou republičkih zakona, tako da su SR Slovenija i SR Crna Gora prve to uradile još 70ih).

I jedno zabavno istraživanje, za ove koji su koristili raznorazne argumentacije i sličice navodnih "parada"...
Gay people aren't promiscuous.
Another common myth about gay people is that they sleep around, but the statistical reality is that gay people as a group aren't any more slutty than straights.
http://blog.okcupid.com/index.php/gay-sex-vs-straight-sex/
 
donato86":3fcg9nte je napisao(la):
Inače, u vezi sa temom, lično ja bio sam protiv održavanja parade, jer kod nas ona nema smisla. Ne može se kopirati sa zapada sve i očekivati da se to primi u prilično da kažemo drugačijoj kulturi...
ovom logikom si ti licno vrovatno i protiv odrzavanja koncerata u kolarcu, svakodnevnog pranja zuba, placanja karti u javnom prevozu..

vidim tv forme kao npr Farma ili Big Brothr su se primile, znaci masa ima svoje neke principe i ona ce da odredjuje sta se prima a sta ne? sve jadno i prizemno je kul je dobrodoslo, sve sto ima neku edikativnu ili u najmanju ruku osvescujucu funkciju naici ce na kamenice mase i osude kvazi intelektualne konzevrativne elite koja, jel te, nije za progon ali je protiv odrzavanja parade sa nekim tuznim objasnjenjem poput tvog (vaseg)

parada ponosa nije i nikad i nigde nije bila odrzana sa ciljem popularizacije homoseksualizma vec se u sredinama kao nasa odrzava zarad skretanja paznje javnosti (pre svega paznje drzave a tek na kraju, ako uopste, paznje neandertalne mase) na probleme jedne manjinske grupe. u nekom drugom sistemu vrednosti to je sve jedan vekliki karneval i za******* ali mi smo mnogo daleko od toga zahvaljujuci izmedju ostalog zadriglim popovima, raznoraznim vukadinovicima i djilasima i slicnim ali i misliocima poput tebe koji ne kapiraju sustinu i velikodusno dele sa svima svoja razmisljanja i podilaze misljenu neobrazovane stoke koja sebi daje za pravo da namece svoj sistem vrednosti
 
razgradjevinar":2rfb61vs je napisao(la):
vec se u sredinama kao nasa odrzava zarad skretanja paznje javnosti (pre svega paznje drzave a tek na kraju, ako uopste, paznje neandertalne mase) na probleme jedne manjinske grupe
Pa i uspelo se. Na sva usta se prica o tome, a potpuno se bacila senka na mnogo grozomornije probleme koje ima celokupno drustvo. Raspravlja se o problemima gej zajednice, a pritom se potpuno zaboravilo na realne probleme celokupnog naroda. Pritom se potplate desnicari da naprave sranje, da bi se nedeljama, a izgleda i mesecima raspravjalo samo o jednoj stvari i to pretstavljalo kao jedini problem koji mi imamo, i uzrok svih nasih deceniskih nedaca.
 
Eto,objavise pre neki dan da ide telekom,samo je pitanje nemcima ili austrijancima.a ti narode pricaj o huliganima i gej paradi...
 
Pa to ti pricam. Pusti narodu buvu oko koje ce sigurno da se pokolje, a pritom mu iza ledja.....
 
ovo sto ste napisali nema veze sa gej populacijom vec sa drzavom koja taj princip "evo vam koska, glodjite" primenjuje u svakoj prilici. tako imamo sarica, imamo gej paradu, imamo koridor 11 dok sa druge strane ministar deltosavljevic radi sta hoce, deciji dotadak se ne ispacuje a na koridoru 10 se gradi kilometar godisnje

koja je poenta, ocete reci da npr ja relativizujem stvari i skrecem fokus sa pravih problema? prvo pokrenete temu gradonacelnik protiv gej parade (sto ne gradonacelnik vodja navijaca npr?) i napisete gomilu postova gde pricate o gej paradi (umesto da posle prve bacene kamenice svaka rasprava za ili protiv zamre (sem u ministarstvu za ljudska prava) i otovri se pitanje razlularene mase). usrana parada je jednom godisnje a u medjuvremenu ti ljudi ce reimo mesecima da paralisu grad protestvujuci protiv hapsenja karadzica, palice ambasade, ubijace tatone i polomice sve po centru kad god im se digne...

mozda se mi i slazemo, tj mislimo isto, samo sto je nekome trn u oku gej parada a nekome drugom neredi na ulicama. dal se neko trpa u dupe bas me nesto zabole ali da li ja nedeljom prepodne mogu da odem na kalenic bez da se naoruzam me jako zanima
 
Za takve stvari služi Farma (sećate se, letos su je produžili mesec dana dok su usvojili zakon o informisanju, pio, itsl), sa naslijem je već problematično - uostalom, ako bi se videlo ko finansira Obraz i slične, lako bi se sve razumelo.
 
Najgore je što je prodaja Telekom sa aspekta platnog bilansa zemlje i razvoja skroz bezpotrebna, da ne kažem štetna.
Odričemo se značajnog izvoznika, koji zarađuje novac u inostranstvu, a već od 2012 ćemo imati manjak jer će se profit iz Srbije izvlačiti.

Sa druge strane imamo neiskorišćenih 600 milina samo od svestkse banke + krediti za Koridor 10 + krediti za obnovu Beograda.

Pročitajte recimo ovo
http://seebiz.eu/sr/banke/krediti/n...00-miliona-dolara-od-svetske-banke,95375.html

Imamo preko milijardu evra na računima, a ne povlačimo ih već više od dve godine zbog ažurnosti administracije,nedostatka završenih projekata i ostalih oblika naše nesposobnosti

Pasivna kamata nam se računa.

Svetska banka nam je odobrila kredite za, recimo Kliničke centre u Beogradu, Novo Sadu, Nišu i još nekim gradovima, pre pet godina

Sami vidite u kakvom je stanju Klinički centar Sbije iako ima para.
 
razgradjevinar":3mykm4fu je napisao(la):
ovom logikom si ti licno vrovatno i protiv odrzavanja koncerata u kolarcu, svakodnevnog pranja zuba, placanja karti u javnom prevozu..

vidim tv forme kao npr Farma ili Big Brothr su se primile, znaci masa ima svoje neke principe i ona ce da odredjuje sta se prima a sta ne? sve jadno i prizemno je kul je dobrodoslo, sve sto ima neku edikativnu ili u najmanju ruku osvescujucu funkciju naici ce na kamenice mase i osude kvazi intelektualne konzevrativne elite koja, jel te, nije za progon ali je protiv odrzavanja parade sa nekim tuznim objasnjenjem poput tvog (vaseg)

parada ponosa nije i nikad i nigde nije bila odrzana sa ciljem popularizacije homoseksualizma vec se u sredinama kao nasa odrzava zarad skretanja paznje javnosti (pre svega paznje drzave a tek na kraju, ako uopste, paznje neandertalne mase) na probleme jedne manjinske grupe.
Van teme: možete svi biti sa mnom na ti :)

U vezi sa postom: mislim da imam pravo da budem konzervativan (ne kažem da jesam) isto toliko koliko homoseksualci imaju pravo da postoje i žive normalan život. Ovakvo ribanje sa tvoje (Vaše) strane ja bih nazvao (mada ne znam da li postoji tako nešto u stručnoj literaturi) kontradiskriminacijom prema određenim grupama ljudi, kakve god one bile. Vrlo je bitno da razgraničimo to da MENI homoseksualci ne smetaju kao ljudi, jer mene niko od njih ne ugrožava ni na koji način, već je u pitanju metod kojim pokušavaju da dođu do ostvarenja svojih prava. Ovo, ja mislim, i dalje ne znači da sam konzervativan. Štaviše, samo želim da podstaknem na inovativnost u pristupu - onom koji će odgovarati našem podneblju, temperamentu, kulturi. Pa i te Farme i Velika braća - slažem se - ni to nije za Srbiju. Kod nas su svi ti ljudi u rijaliti emisijama na ivici da se međusobno podave kao mačići, a za to je kriv u velikoj meri temperament koji je u sukobu sa formatima tih programa, a koji se pritom u određenoj meri i genetski nasleđuje, kako su mi bar rekli u školi, a verujem da jesu i mnogim drugima ovde koji ovo čitaju. Inače, ja se negde među ovim postovima složih sa jovanovmovim da je većina neobrazovana. Ako i tu, neobrazovanu većinu diskriminišete, zaboravite, otpišete, jer smatrate da je to bezvredna skupina neandertalaca kojoj ne vredi bilo šta pričati, normalno je da ništa nećete uraditi u pokušaju njihovog osvešćivanja, jer oni su VEĆINA. Nemoguće je primenjivati instant rešenja kao što je izlazak na ulicu kod ovako pipavih problema i nadati se da će da počnu da cvetaju ruže. Upravo treba pronaći način kako pristupiti TIM ljudima, neobrazovanim, i objasniti im da su često žrtve nečijih, "viših", naloga, za koje nisu ni svesni da su im upućeni, već misle da sve rade zato što oni lično smatraju da tako treba.

razgradjevinar":3mykm4fu je napisao(la):
u nekom drugom sistemu vrednosti to je sve jedan vekliki karneval i za******* ali mi smo mnogo daleko od toga zahvaljujuci izmedju ostalog zadriglim popovima, raznoraznim vukadinovicima i djilasima i slicnim ali i misliocima poput tebe koji ne kapiraju sustinu i velikodusno dele sa svima svoja razmisljanja...
A sad i malo šale u vezi sa karnevalskim momentom, ali onaj ko želi, preporučujem svakako da ide na karneval u Rio. U Brazilu se to ipak, kako su mi prepričavali, najbolje radi. :)

razgradjevinar":3mykm4fu je napisao(la):
...podilaze misljenu neobrazovane stoke koja sebi daje za pravo da namece svoj sistem vrednosti
Zato mi obrazovani treba da smislimo kako da im podiđemo da oni to ne primete, kada je bilo koji problem u pitanju, i da pokušamo da ih promenimo nabolje. Nazivajući ih stokom to sigurno nećemo učiniti. Samo svi napravite otklon iz ove, a i drugih situacija, pa pogledajte kako se ljudi svakodnevno naizmenično diskriminišu zbog sukoba mišljenja, stavova i načina života. A imajte na umu da neko reče u jednoj popularnoj domaćoj seriji koju mnogo volim kako je demokratija teror većine nad manjinom. Ja bih rekao da je tako u praksi (o teoriji ne vredi pričati, jer nas ona ne okružuje), pa pođite od toga.
 
Разграђевинар,

Коришћењем термина "необразована ст***", "неандерталци", "задригли попови" на најбољем си путу да у очима оне тихе већине која је са ужасом гледала слике са београдских улица од пре десет дана с разлогом будеш сврстан у исти кош са пет-шест хиљада бу**** које су се тукле с полицијом, покушавајући да линчује оне чије сексуалне склоности им се не свиђају. Поједностављивање ствари ти можда олакшава живот (лепо је осећати се супериорним), али не решава проблем.

Ја мислим да организовани део геј популације, онај који се најчешће оглашава овим поводом, има проблема да призна чињеницу да највећи број грађана Србије нису екстремисти с којима се сукобљавају, већ често врло образован свет који толерише њихов избор, али га не сматра моралним и друштвено прихватљивим. И да ће тако остати још дуги низ година.

По цену да "изедем огањ" рећи ћу да сам и ја део те већине. По природи посла, али и личних уверења за која се искрено надам да су хуманистичка, доста сам се трудио да помогнем право припадника ЛБГ популације на слободно изјашњавање, имам међу њима пријатеље које и на професионалном и на приватном плану врло поштујем, браним њихово право да буду другачији, с гађењем и бесом гледам на хорду која би да их физички уништи и тражим жестоке казне...

Али то не значи да дубоко у срцу не мислим да је њихов избор или усуд исправан, а још мање пожељан модел понашања. То, наравно, не значи ни да мислим да је реч о људима нижег реда. Многи међу њима су интелектуално супериорни (хвала богу, на нашем форуму има заиста квалитетних људи који се декларишу као геј особе), довољно дискретни да својим креветом не машу као црвеном крпом, од свог опредељења не праве идеологију... Ја их поштујем, али дубоко у срцу сам убеђен да имају проблем. И да се тај проблем пре свега очитује у њиховој природи или избору. И такво убеђење не могу променити никакве бајке о геј пингвинима и сл.

Иако сам и сам учио почетком осамдесетих да је реч о "болести", ја наравно не сматрам да је она у питању. Али да је у питању поремећај - то сам убеђен. То ми говори и моје образовање, моја вера, али и моја логика - Deus sive Natura (што би рекао Спиноза) учинили су свет двополним, човек има своју улогу у продужетку врсте, мушкарац без жене није остварен. И ако хоћете да будем самокритичан, ни сам још увек нисам испунио два последње наведена циља, што значи да и сам имам проблем. Али се трудим да га признам и решим.

Што се тиче Фарме и Великог Брата, па зар се нису ту промовисале неке балканске "геј иконе" попут оног дебелог Македонца?

Праштајте.
 
Sizif je potpuno u pravu. Koliko me je iznervirao na drugoj temi, ovde ce dobiti +

procenat gej zajednice, kao i procenat huligana u srbiji nije veliki. Najveci procenat populacije cine ljudi koje ama bas nimalo ne smetaju gej osobe, ali im smeta parada. U Srbiji preovladjuje razmisljanje da ‚‚me ne zenima i ne smeta dok god je to privatna stvar‚‚ Problem je sto se Parada smatra izlaskom iz te privatnosti. Takodje se slazem sa Sizifom, da vodece osobe gej zajednica imaju psihicke probleme da shvate ko je zaista vecina u ovoj zemlji. Po njima postoje oni koji ih prihvataju, a svi ostali su necivilizovani huligani.
 
Pošto žurim, biću kratak.
Da se ne razbacujemo terminima "većina" "manjina", imamo pristojno istraživanje koje je radio CESID i Gej strejt alijansa - i mislim da je istraživanje relevantno.
http://www.inkluzija.gov.rs/?p=3227
Više od polovine građana Srbije, oko 56 odsto, smatra da je homoseksualnost opasna po društvo, rezultati su istraživanja Cesida i GSA. Dve trećine anketiranih, 67 odsto, smatra da je homoseksualnost bolest, što je za tri odsto manje nego u istraživanju pre dve godine. Pet odsto je spremno i da primeni nasilje nad LGBT osobama. Istraživanje je pokazalo da je oko 20 odsto građana Srbije spremno da podrži ili opravda nasilje nad istopolno orijentisanim osobama. Oko 52 odsto građana smatra da su “homoseksualci isti ljudi kao i svi mi”, dok je pre dve godine taj stav imalo 38 odsto građana.
Više od polovine stanovništva, 53 odsto smatra da država treba da radi na suzbijanju homoseksualizma, a 38 odsto misli da je homoseksualnost zapadna izmišljotina kojom se želi uništiti porodica i srpska tradicija.
Broj građana koji smatra da je crkva u pravu što osuđuju homoseksualnost povećao se u protekle dve godine sa 60 na 64 odsto.
Istraživanje je sprovedeno tokom marta 2010. godine, na reprezentativnom uzorku od 1.405 ispitanika.
Šac metodom - @sizif spadaš u nekih 10-20% populacije. Imam kod sebe to istraživanje, videću da li su radili neke detaljnije preseke. Takođe, - recimo da nekih 20% je spremno da podrži opravda nasilje nad LGBT populacijjom, 5% je spremno da ga primeni - to jeste manje od pola, ali svakako uopšte nije zanemarljiva brojka (ne toliko tih 5% koji su spremni da ga primene - mnogo veći problem predstavlja ovih 20%). I nemojte da vas bune nelogičnosti u podacima - ja sam u istraživanjima dobija da su ljudi spremni da stupe u bračnu zajednicu sa crncima, ali ih ne žele kao članove porodice, komšije, kolege na poslu a neki čak i da žive u njihovom gradu (sve u isto vreme - ŠIZOFRENO!).
edit: Učinilo mi se da može da se shvati da sizif-a svrstavam u 20% "nasilnih", ali to ne mislim.
 
sizif":3kc5e74p je napisao(la):
Али то не значи да дубоко у срцу не мислим да је њихов избор или усуд исправан, а још мање пожељан модел понашања.
Mozes ti da mislis sta hoces, ali to jednostavno nije izbor niti usud. Verujem da je tvoje razmisljanje produkt odrastanja u Srbiji, jer takvo razmisljanje retko ko poseduje na primer u Spaniji. Nema potrebe da raspravljamo o ovim temama jer se sukobljavaju 'verovanje' odredjenih pojedinaca i 'postojanje kao dokaz' nekih drugih. Ne postoji apsolutno nijedan nacin da se promeni necija seksualna orijentacija. Kad bi postojao izazvao bi revoluciju.

PS Naravno da postoje i ljudi kod kojih postoji izbor s kojim polom ce da spavaju - oni se zovu biseksualci. Ali to je druga tema.
 
zhaba":fk1lexj3 je napisao(la):
sizif":fk1lexj3 je napisao(la):
Али то не значи да дубоко у срцу не мислим да је њихов избор или усуд исправан, а још мање пожељан модел понашања.
Mozes ti da mislis sta hoces, ali to jednostavno nije izbor niti usud. Verujem da je tvoje razmisljanje produkt odrastanja u Srbiji, jer takvo razmisljanje retko ko poseduje na primer u Spaniji. Nema potrebe da raspravljamo o ovim temama jer se sukobljavaju 'verovanje' odredjenih pojedinaca i 'postojanje kao dokaz' nekih drugih. Ne postoji apsolutno nijedan nacin da se promeni necija seksualna orijentacija. Kad bi postojao izazvao bi revoluciju.

PS Naravno da postoje i ljudi kod kojih postoji izbor s kojim polom ce da spavaju - oni se zovu biseksualci. Ali to je druga tema.
Ne postoje ostre kategorije, vec kontinualan spektar...
 
sizife, o tome kakvi smo govore nasi postovi, tvoji o tebi moji o meni. daleko sam ja od superiornosti, naprotiv, zivim povuceno i zastraseno malo se kurebecem ovako online jer je mala sansa da neko od giliptera moze da mi udje u trag ." tiha vecina", u koju vidim sa ponosom svrstavas i sebe, svojim postojanjem i odbijanjem da evoluira te nametanjem svojih pravila ponasanja obojila je i moj zivot. ne pricam ovde o homofobiji (ako je to uopste bitno, nisam gej), ta "tiha" vecina jos od mahanja tenkovima, glasanjem prvo za jedne pa za druge pa za trece, ponasanjem na ulici, na stadionu, u skupstini, na televiziji.. radi na tome da ovu zemlji nacini adekvatnoj sebi, tj oborom za svinje

no, sto rece neki dan jedan od glasnogovornika "tihe vecine", znameniti reper dalibor andonov gru "za mene, srbija je poslednja oaza noramlnog zivota'.. pa eto, blago vama. uzdravlje
 
Ambassador":7cht9g7f je napisao(la):
- ja sam u istraživanjima dobija da su ljudi spremni da stupe u bračnu zajednicu sa crncima, ali ih ne žele kao članove porodice, komšije, kolege na poslu a neki čak i da žive u njihovom gradu (sve u isto vreme - ŠIZOFRENO!).
edit: Učinilo mi se da može da se shvati da sizif-a svrstavam u 20% "nasilnih", ali to ne mislim.
Potpuno je normalno da u dobro postavljenim istraživanjima dobijemo rezultate koje ti nazivaš šizofrenim.

Ja sam čak i namerno stavljao suštinski ista pitanja nešto drugačije formulisana, samo u različitom kontekstu (između ostalog i kao kontrolni element rada anketara).
Kod anketara koji su dobro radili (čitaj: nisu sami popunjavali veći deo upitnika) rezulati su bili kontradiktorini.

Recimo u jednom istaživanju o navikama mladih u dva različita konteksta stavljena su pitanja:

Da li izlazite tokom svake sedmice?
Koliko puta nedeljno izlazite?

i odvojeno
Koliko puta mesečno izlazite?

treba li da kažem da je kad pomnožite broj puta koliko anketirani mladi izađu nedeljno sa samo 4 ispada da oni izlaze mnogo više puta mesečno nego što su odgovarali na pitanje koliko puta mesečno izlazite?
Prosto problem je što kad kažete 5 puta mesečno ne delujete jadno, ali ako kažete

ne izađem baš svake sedmice


to može da deluje bezveze,naročito ako vas anketira neka studenkinja
 
U dobro napravljenom upitniku takve stvari bi terbalo da mogu da se izbalansiraju (i ja bih verovatno dao drugačiju procenu izlazaka na nedeljnom od izlazaka na mesečnom nivou - zbog drugačije percepcije vremenskog perioda) - ali kad se dođe na problematiku stavova, tu se tek stvari zahuhtavaju i zakuvavaju.
 
U prilog predstojecem derbiju

[video]http://www.youtube.com/watch?v=pnjQuDwRDMA[/video]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh