Šta je novo?

Panorama Voždovac [ Stambeno Poslovni kompleks | 24 000 m²]

Pre neki dan sam skoknuo do stana. Generalno lepo izgleda mada vec imam par zamerki koje ce morati da isprave.
Keramicari su lose odradili svoj posao, mislim da je to boljka danas, naci normalnog keramicara koji hoce da radi za izvodjaca.
Neke plocice nisu isfugovane, neke strce po par mm tj nisu u ravni sa ostalim...
Premerio sam detaljno stan, po projektu je 32.98 a u izvedenom stanju 32.1kvm. Naravno ovih ovih 0.8 kvadrata je u okviru 3% koji su definisani ugovorom ali opet gorak je osecaj kada znate kako se u Srbiji radi, Prodaju nam projektovane gole zidove a posle se ograde sa 3% koji odu na malterisanje, keramiku... Soba je uza i kraca za po 5cm.
Nekada u normalno vreme se na projektovanu kvadraturu oduzimalo 3% i to islo u prodaju jer cete to dobiti ali nazalost investitori su poceli sve ovo da tumace na nacin na koji njima odgovara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566299#p566299:1a7ds7yc je napisao(la):
Nino » Pon Sep 10, 2018 11:43 am[/url]":1a7ds7yc]
Nekada u normalno vreme se na projektovanu kvadraturu oduzimalo 3% i to islo u prodaju jer cete to dobiti ali nazalost investitori su poceli sve ovo da tumace na nacin na koji njima odgovara.
Tako je i dan danas kod GDS-a, ocigledno da su privatnici smislili da naplate tu bruto povrsinu i ograde se ugovorom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566157#p566157:1pvxqtbo je napisao(la):
srdjanprpa » Sun Sep 09, 2018 5:21 pm[/url]":1pvxqtbo]Ja kad cujem zastakljivanje najezim se. Koliko se secam u ugovoru ne postoji nigde da ne moze da se zastakli ali bih voleo da stoji i da je zabranjeno narusivanje izgleda zgrade.

Ovo sam dao kao primer kako moze da se zagradi zbog dece i kasnije da se skine, nisam siguran da ima tako nesto da se kupi a prepostavljam da su i oni radili po njihovim merama i zeljama. Moze da se uradi na Г od univera ili neog drugo materijala i spoji se sa metalnim delom terase. Ne moraju da imaju rupe ili bilo sta.

Postoji u ugovoru klauzula o zabrani zastaklivanja i postavaljanja dodatnih klima na svoju ruku. Investitror će ponuditi rešenje za zastakljivanje terasa i samo se ono može postaviti. Pretpostavljam da će to biti stakleni paneli.
 
Evo da se javim nakon razgledanja stana po završetku. Prvo da krenem od nečega što sam očekivao, ali opet ne mogu a da ne spomenem. Površina stana prema projektu i ugovoru je 67,94 m2, a nakon mog detaljnog premera izvedena iznosi 65,97 m2, znači 1,97 m2 manje, a 3% ili ti "dozvoljeno" odstupanje je 2,04 m2, samo ću da im čestitam, maheri su. Znači , meni 3.000 EUR iz džepa pa računajte u proseku na 187 stanova koliko je to.
Dalje, dobio sam informaciju (nisam probao) da sa malo većim autom (astra pa gore) ne može da se izađe iz garaže na gornji izlaz (V. Stepe). AKo je ovo tačno, naći ću projektanta, staviću ga u auto i teraću ga svaki dan da mi parkira auto.

Parket kod mene na par mesta za neverovati kako je urađen. E sad ljudi, ja ne znam koliko ljudi ima malu decu od budućih komšija, ali pored terasa za koju sam već pričao, sada je moja supruga "otkrila" i ogradu stepeništa. Znači kada dođete u zgradu videćete da je ona potpuno nebezbedna sa otvorima kroz koje dete bez problema može da ispadne. To pomeni mora odmah da se reklamira, neću da razmišljam uopšte o "šta bi bilo kad bi bilo". Naravno da niko neće decu samu da pusti u hodnik, ali prostor mislim da mesto za stanovanje pre svega treba da bude bezbedno za sve. Oko terase sam pitao WP i oni su mi rekli da je dozvoljeno staviti neka stakla minimalno. Ja još uvek ne znam šta ću da radim sa tim.

Kuhinja: Znači par bisera sam video i ne mogu da ih razumem. Dva štekera za struju su odmah iznad mesta predviđenog za sudoperu?!? Alo rođače, pa kako? Kuhinju smo kao isplanirali, ali je vraški teško sve uglaviti. Mora sudo od 45.Ne znam da li je i kod vas tako, ali pločice u kuhinji nisu urađene u standardnoj visini (počinju od niže kote i završavaju se na 160 cm umesto na 150 cm). Znači sad majstor ima da se zaje*******ava za kuhinju.

Kupatilo je biser za sebe. Toliko nelogićnosti, majko moja. Rešio sam da ne diram ništa, osim možda da vidim da li može tuš kabina, koja je preduga i preniska da se zameni za drugu. Sve u svemu, iskreno u najmanju ruku sam neprijatno iznenađen.
 
@Lupen82 Pa sto si kupio stan kad ti se nista ne svidja? :shock:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=569331#p569331:fzs89wym je napisao(la):
Vračarac » Sun Sep 23, 2018 1:01 pm[/url]":fzs89wym]@Lupen82 Pa sto si kupio stan kad ti se nista ne svidja? :shock:
Gde sam napisao da mi se ništa ne sviđa? Kad kupuješ stan u izgradnji (i to pre početka izgradnje) da li znaš kako će sve stvari u stanu da izgledaju? Ili možda misliš da je trebalo da budem nadzorni organ i da ne izbijam sa gradilišta? Ali, evo i da ti odgovorim. Kupujem stan jer sam tako odlučio :D
 
Zar im je komplikovano da postave troslojni parket, velike daske, slazu kao laminat. Sta tu mogu da upropaste?
Videh na strani 13 slike stepenisne ograde. Ima na odredjenim mestima bas velike otvore. Ajde i to je resivo, dodace panele.
A izlaz iz garaze mozda projektovan za skodu, trazi popust.
Salim se za garazu, to je bezveze i jedino neresivo ako je tako. Ovo drugo za mene manje vise ocekivano. Naravno, manje propusta bolje i za kupce i za investitora.
Za 3% si znao i to je ocekivano.
 
Za ogradu na stepenistama sam dobio info da ce se postaviti staklo.

I kod mene u stanu parket je na nekim delovima lose uradjen, ko da ima neko udubljenje i to na 2,3 mesta do zida.
Vidi se malo na slici ispod radijatora.
VTxmnR7.png


Ja sam u kuhinji zahtevao brdo uticnica, imam 12 uticnica, al ista visina mi je plocica, malo nelogicno al sta da se radi.
 
Da li je realno da su na L3/L4 postavili stub za predajnike mobilne telefonije?
 
Parket bas deluje dobro, meni izgleda kao da podloga nije lepo poravnjana, odnosno deluje da ima ispupcenja na mestima kuda idu cevi od sistema grejanja.
Stub mobilne telefonije ne moze bez saglasnosti stanara, e tu je onaj problem sto nisam prihvatio Panoramu, krov ste ustupili investitoru na koriscenje, doduse konkretno je navedeno iskljucivo za solarne panele (ako sam pogodio lamele). Da li on sad to moze da zloupotrebi, ne znam, ali vi kao stanari sa krovom nemate apsolutno nista, pravno je njegov (ne vlasnicki, ali korisnicki do daljnjeg, sto mu dodje na isto).
 
Moja greska, nije stub za mobilnu telefoniju. Izvinjavam se!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=569340#p569340:beox6v66 je napisao(la):
Lupen82 » Ned Sep 23, 2018 3:00 pm[/url]":beox6v66]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=569331#p569331:beox6v66 je napisao(la):
Vračarac » Sun Sep 23, 2018 1:01 pm[/url]":beox6v66]@Lupen82 Pa sto si kupio stan kad ti se nista ne svidja? :shock:
Gde sam napisao da mi se ništa ne sviđa? Kad kupuješ stan u izgradnji (i to pre početka izgradnje) da li znaš kako će sve stvari u stanu da izgledaju? Ili možda misliš da je trebalo da budem nadzorni organ i da ne izbijam sa gradilišta? Ali, evo i da ti odgovorim. Kupujem stan jer sam tako odlučio :D

Ok mozda sam ja lud ali si ti kupio stan u koji ne mozes da uteras auto, poklonio si im 3000e za nepostojece kvadrate i kad ukljucis mikser zelim ti svu srecu ovog sveta :mrgreen:
 
Pozdrav svima,
Parket ima istu boljku kod svih stanova izgleda..
Ako se posmatra parket-lajsna duz ivica ispada da ili lajsne nisu ravne ili parket tj beton.. jasno se vidi da nije svuda spojena lajsna sa parketom vec na smenu spojeno-izdugnuto..
Da li je neko pitao za ovo da li moze da se ispravi i kakav je odgovor dobijen? Deluje da ce tesko to ispraviti jer bi znacilo ceo parket u svim stanovima da rade ponovo..da li vam deluje da negde parket nije lepo sklopljen..da izmedju dve daske ima razmska..
Druga stvar jeste li prinetili lose limove na terasama koje su stavili.. mnooogo ogrebotina, mnogo iskrivljenih delova i kad pritnisnete rukom pomera se gore dole..
Da li ste promeravali nagib za slivanje vode na terasi i u kupatilu?
Da li negde po zidovima vam deluje sa imate fleku ili zagletovane male krugove...?
Kakvi su vasi utisci?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=569329#p569329:3jfha3r5 je napisao(la):
Lupen82 » Sun Sep 23, 2018 12:54 pm[/url]":3jfha3r5]Evo da se javim nakon razgledanja stana po završetku. Prvo da krenem od nečega što sam očekivao, ali opet ne mogu a da ne spomenem. Površina stana prema projektu i ugovoru je 67,94 m2, a nakon mog detaljnog premera izvedena iznosi 65,97 m2, znači 1,97 m2 manje, a 3% ili ti "dozvoljeno" odstupanje je 2,04 m2, samo ću da im čestitam, maheri su. Znači , meni 3.000 EUR iz džepa pa računajte u proseku na 187 stanova koliko je to.
Dalje, dobio sam informaciju (nisam probao) da sa malo većim autom (astra pa gore) ne može da se izađe iz garaže na gornji izlaz (V. Stepe). AKo je ovo tačno, naći ću projektanta, staviću ga u auto i teraću ga svaki dan da mi parkira auto.

Parket kod mene na par mesta za neverovati kako je urađen. E sad ljudi, ja ne znam koliko ljudi ima malu decu od budućih komšija, ali pored terasa za koju sam već pričao, sada je moja supruga "otkrila" i ogradu stepeništa. Znači kada dođete u zgradu videćete da je ona potpuno nebezbedna sa otvorima kroz koje dete bez problema može da ispadne. To pomeni mora odmah da se reklamira, neću da razmišljam uopšte o "šta bi bilo kad bi bilo". Naravno da niko neće decu samu da pusti u hodnik, ali prostor mislim da mesto za stanovanje pre svega treba da bude bezbedno za sve. Oko terase sam pitao WP i oni su mi rekli da je dozvoljeno staviti neka stakla minimalno. Ja još uvek ne znam šta ću da radim sa tim.

Kuhinja: Znači par bisera sam video i ne mogu da ih razumem. Dva štekera za struju su odmah iznad mesta predviđenog za sudoperu?!? Alo rođače, pa kako? Kuhinju smo kao isplanirali, ali je vraški teško sve uglaviti. Mora sudo od 45.Ne znam da li je i kod vas tako, ali pločice u kuhinji nisu urađene u standardnoj visini (počinju od niže kote i završavaju se na 160 cm umesto na 150 cm). Znači sad majstor ima da se zaj*** za kuhinju.

Kupatilo je biser za sebe. Toliko nelogićnosti, majko moja. Rešio sam da ne diram ništa, osim možda da vidim da li može tuš kabina, koja je preduga i preniska da se zameni za drugu. Sve u svemu, iskreno u najmanju ruku sam neprijatno iznenađen.

Lupen,
Sto se tice odstupanja kvadrature nazalost kod svih privatnih investitora se potpisuje da je dozvoljeno odstupanje od +-3%. Dok ne budemo
živeli u uređenijoj zemlji u kojoj će u zakonu pisati da se potencijalnom kupcu može naplatiti samo kvadratura po izvedenom stanju, tako je kako je. Čitajući forume izgleda da to samo GDS radi.
Ovo za izlaz iz garaže mi je malo neverovatno. Pa prvi i drugi nivo garaže su obezbeđeni za nova Škodina vozila, pa zamisli kako bi tu uparkiravali Superb.
Parket nažalost ima mana, ali nije do njega, nego do košuljice ispod. Tražiti sada da se ista izravna, pa čekati da se osuši, pa ponovo postaviti parket trebaće živaca.
Što se tiče zastaklivanja terasa dozvoljeni su samo stakleni paneli koji se mogu skupiti kao harmo vrata, i to sa jedva vidljivim vođicama (ima proizvođača koji koriste šire i uže vođice koje se bukvalno ne vide). To bi mogli stanari da se organizuju i da naruče od jedne firme, a u cilju dobijanja što povoljnije ponude zbog količine posla.
Što se tiče gelendera u hodniku zgrade nadam se da će staviti panele na istim.
Za utičnicu je baš nezgodno. Ja bih im rekao da istu pomere, a ako ne može neka zatvore. Bezbednost na prvom mestu. Utičnica nema šta da traži kod sudopere. Ovde ne bi pomogle ni utičnice sa poklopcem, a takve bisere sam vidjao u nekim drugim zgradama.
A za kupatilo koje su to nelogičnosti?

Pozdrav
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=569436#p569436:2v4wv9ww je napisao(la):
Milosi » Sun Sep 23, 2018 8:08 pm[/url]":2v4wv9ww]Pozdrav svima,
Parket ima istu boljku kod svih stanova izgleda..
Ako se posmatra parket-lajsna duz ivica ispada da ili lajsne nisu ravne ili parket tj beton.. jasno se vidi da nije svuda spojena lajsna sa parketom vec na smenu spojeno-izdugnuto..
Da li je neko pitao za ovo da li moze da se ispravi i kakav je odgovor dobijen? Deluje da ce tesko to ispraviti jer bi znacilo ceo parket u svim stanovima da rade ponovo..da li vam deluje da negde parket nije lepo sklopljen..da izmedju dve daske ima razmska..
Druga stvar jeste li prinetili lose limove na terasama koje su stavili.. mnooogo ogrebotina, mnogo iskrivljenih delova i kad pritnisnete rukom pomera se gore dole..
Da li ste promeravali nagib za slivanje vode na terasi i u kupatilu?
Da li negde po zidovima vam deluje sa imate fleku ili zagletovane male krugove...?
Kakvi su vasi utisci?

Ja sam poneo flasu vode i sipao na terasi, naravno probao i u kupatilu i oticanje je ok. Na terasi je oticanje sporije jer je manji nagib u odnosu na kupatilo. Naravno svaka terasa/kupatilo je prica za sebe, i treba proveriti. Ima fora i da se ponese kliker pa se proba :D
Ako ima problema sa glet masom tražite da se to finom smirglom sredi i ako treba okreči.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=569375#p569375:36mjhoti je napisao(la):
srdjanprpa » Ned Sep 23, 2018 5:34 pm[/url]":36mjhoti]Za ogradu na stepenistama sam dobio info da ce se postaviti staklo.

I kod mene u stanu parket je na nekim delovima lose uradjen, ko da ima neko udubljenje i to na 2,3 mesta do zida.
Vidi se malo na slici ispod radijatora.
VTxmnR7.png
Nije parket lose urađen, već ravnajuci sloj (kosuljica).
Ovo se sada ne može ispraviti, ali se može lako zamasikrati običnim belim akrilnim silikonom.
Eventualno uz soklu se može dodati viner lajsna koja lakše podnosi neravnine, ali mislim da njih nema za ove sokle od medijapana.
 
Mislio sam da sam usamljen, ali sada vidim da nisam...

Zidovi i plafon
Da li negde po zidovima vam deluje sa imate fleku ili zagletovane male krugove...?
Da, trazio sam sredjivanje toga, nesto su sredili nesto tek otkrivam.

Parket
Na parketu ima dosta zazora izmedju kracih stranica parketa, takodje kod lajsni na par mesta parket nije lepo opsiven, te se vidi rupa...Lajsne kako sam ja obavesten nisu jos zavrsene, ostaje da se pri parketu popune silikonom kao sto su i sa gornje strane u dodiru sa zidom. U svakom slucaju vidi se da ili je pod neravan ili je sam kvalitet "A klase" parketa los, ili su majstori koji su to postavljali diletanti.
Sasvim slucajno ugledah prodajni centar LAMAR na autokomandi, kad se dolazi iz centra ka kruznom, sa desne strane je radnja i svratim raspitujuci se za ugradnju...tj. popunjavanje zazora izmedju ploca parketa silikonom i sl. i covek mi je na sve to negativno odgovorio i pokazivao mi je njihove izlozene zidove sa parketima sve u A klasi i to izgleda bolje nego kod nas u stanovima, nema zazora niti silikoniranja. Takodje sam na par mesta i prijavio udarce u isti. tj. fizicka ostecenja. Skocite tamo pa sami procenite.

Kvadratura
Sto se kvadrature tice, trazio sam merenje iste jer sumnjam u manjak.

Garaza
Pre neki dan sam pokusao da udjem na gornji ulaz u garazu, nisam uspeo zbog nekih creva, ali utisak o samom ulazu mi je slican sa ovde vec nekima, izuzetno je ostar i odma ide krivina na levo, ko ce onde izlomiti npr. upravo Skodinog Superba nije mi jasno...

Papirologija
Papiri jos nisu zavrseni, tagovi za ulaz takodje, postanski sanducici, lift radi ali nije upakovan...ne znam zasto su pozurili da nam predaju stanove koji jos nisu utegnuti kako treba. Da li nas smatraju slepima da necemo videti te zazore kod lajsni ili na parketu, zamazane zidove isl.

Da sad neki ne bi postavljali glupa pitanja...sto si kupio i sl. evo odgovora unapred. Kupio sam jer mi odgovara lokacija, tip stana koji sam kupio je savrsen, tesko da se moze naci bolje iskoriscen stan u toj kvadraturi, cena je bila za datu fazu korektna, specifikacije materijala su bile ok i uglavno jesu i sada izvedene, u rangu sa Vozdovim kapijama, gde su opet ljudi imali problema i sa parketima itd. i podizali parkete u celim stanovima...
Kupatilo je odlicno, plocice, lavabo, lepse bi bilo da je kabina jos malo visa ali to mi nije takva zamerka kao kvadratura i parket...Elektro galanterija je odlicna, izolacija sto sam video tokom izgradnje bi trebala da radi posao odlicno...prozori su dobri...ulazna vrata takodje...lift je dobar samo da ga kompletiraju...hodnici u zgradama takodje..sa sve senzorima led svetlima itd. ...telekomunikacioni ormar sa operaterima...termo regulacija koja jos nije zavrsena je takodje plus...

Sve u svemu bice to na kraju ok, ali cemo morati malo da se sa njima ganjamo da to bude kao sto i ugovor kaze da treba biti.
 
Slazem se da bi bilo dobro svi da se sloze oko zastakljivanja terase radi dobijanja povoljnije ponude ili makar vecina...
Takodje kod stepenica u prizemlju je onu cosku dobro iskoristiti da se stavi neka resetka-vrata i da stanari imaju kljuc od iste i da tu mozemo ostaviti bicikle ili kolica za decu.. kao ostavu zajedicku za takve stvari da koristimo
Jednostavnije je nego drzanje bicikli po sobama i terasama plus sto ce tesko isti stati u lift pa bi morali i da se stalno penju do stana na rukama...

Sto se parketa tice ocigledno problem sa kosulkicom je svuda.. i bilo bi dobro da rupe izmedju parketa i lajsni popune silikonom gitom kao i rupe gde su busili parket zbog cevi od grejanja i tamo gde ima razmaka izmedju dve daske gde se parket spaja..
Zidove gde postiji vise fleka ili sara ili gletovanih kuglica treba popraviti..
Kao i limove na terasama koji su losi.. grebani krivi i slicno..
Da li ste primedbe stavljali pre tehnickog prijema stana tj zapisnika ili tek kad dodjete na pregled sa zapisnikom?
Da li su vam primedbe unete u zapisnik ili tek kad isprave pravi se zapisnik i potpisuje?
 
Jesu li ti rekli sta u Lamaru oko krive podloge, da znam da li unapred da se zalim ako kod nas u ZK bude takav parket. Oni ce to vizuelno sve da zamaskiraju, ali da li ce zbog loseg postavljanja rok trajanja parketa biti umanjen ili nesto slicno. I u VK bio parket problem, svuda problem, a ne deluje mi kao neka nauka postavljanje i uklapanje ovih velikih dasaka. Kao da su ga odradili za sat vremena.
Ove ostale sitnice ce stvarno resiti, nije komplikovano.
 
I ja sam bio u poseti stana prosle nedelje. Primetio sam istu pricu sa parketom, ne vidim da je on sad nesto pod nogom ili dok ides da je visi ili nizi ili da cak seta gore dole, samo sam primetio taj zazor do lajsne. Ne znam da li ce to pokusati da srede i kako je to moguce sem sto je neko pomenuo da se parket u tom delu skine pa malo ravnjanje.
Verovanto su majstori za parket dosli da rade i udri postavljaj.

Ko bude isao na prijem stana neka sve unese u zapisnik i onda investitor imaju po ugovoru 15 dana da to sredi.
Sto se tice dela za kuhinju i kupatilo, sve je to moglo u pocetku da se dogovori i da se kaze hocu malo gore ili malo dole i slicno, a sama tus kabina je bila u pokaznom stanu pa se mogla lepo videti.

Nije lose taj deo u ulazu ispod stepenica da se iskoristi za bicikle i slicno ali samo da to sto ce da se dograd(zagradi) lici na nesto a ne samo da se postavi kao kavez za kucice :)

Ulaz u garazu je bas zeznut. Ko ulazi iz V.Stepe morace bas da namota a ko ima duzi auto mozda ce morati malo i u rikverca pa opet. A ko bude tu izlazio mora da predje u drugu traku i da pazi da ne zakaci zadnjim delom auta.

Donja garaza je da kazes ok sa ulazom ali malo zeza ona kockasta rampa koja je postavljena, nekako ce lako da se zakaci.
Tako da, ko ulazi u garazu mora veliki luk da se paravi :D

U ugovoru pise da je +-3% tako je kod svih da kazem cak je i A blok imao mislim 1.5 ili 2%. Ako ste nasli manje, u zapisnik pa trazite pare :)
Njima je bitno bilo da ljudi mogu da se usele pre 30.09 jer je tako po ugovoru, e sad te neke sitne detalje ce raditi u hodu a mi cemo da ispratimo da nesto ne promakne :D

Primetio sam da su se ljuti uselili u par stanova.
Grejanje je prikljuceno tako da ce biti toplo. A za garazu je ostalo valjda da se srede kartice za ulaz, rample i obeleze mesta.

Da li je neko od vas uzeo programibilni termostat za grejanje?
 
Mareni":27zay4od je napisao(la):
I ja sam bio u poseti stana prosle nedelje. Primetio sam istu pricu sa parketom, ne vidim da je on sad nesto pod nogom ili dok ides da je visi ili nizi ili da cak seta gore dole, samo sam primetio taj zazor do lajsne. Ne znam da li ce to pokusati da srede i kako je to moguce sem sto je neko pomenuo da se parket u tom delu skine pa malo ravnjanje.
Verovanto su majstori za parket dosli da rade i udri postavljaj.

Ko bude isao na prijem stana neka sve unese u zapisnik i onda investitor imaju po ugovoru 15 dana da to sredi.
Sto se tice dela za kuhinju i kupatilo, sve je to moglo u pocetku da se dogovori i da se kaze hocu malo gore ili malo dole i slicno, a sama tus kabina je bila u pokaznom stanu pa se mogla lepo videti.

Nije lose taj deo u ulazu ispod stepenica da se iskoristi za bicikle i slicno ali samo da to sto ce da se dograd(zagradi) lici na nesto a ne samo da se postavi kao kavez za kucice :)

Ulaz u garazu je bas zeznut. Ko ulazi iz V.Stepe morace bas da namota a ko ima duzi auto mozda ce morati malo i u rikverca pa opet. A ko bude tu izlazio mora da predje u drugu traku i da pazi da ne zakaci zadnjim delom auta.

Donja garaza je da kazes ok sa ulazom ali malo zeza ona kockasta rampa koja je postavljena, nekako ce lako da se zakaci.
Tako da, ko ulazi u garazu mora veliki luk da se paravi :D

U ugovoru pise da je +-3% tako je kod svih da kazem cak je i A blok imao mislim 1.5 ili 2%. Ako ste nasli manje, u zapisnik pa trazite pare :)
Njima je bitno bilo da ljudi mogu da se usele pre 30.09 jer je tako po ugovoru, e sad te neke sitne detalje ce raditi u hodu a mi cemo da ispratimo da nesto ne promakne :D

Primetio sam da su se ljuti uselili u par stanova.
Grejanje je prikljuceno tako da ce biti toplo. A za garazu je ostalo valjda da se srede kartice za ulaz, rample i obeleze mesta.

Da li je neko od vas uzeo programibilni termostat za grejanje?
Ja cekam predracun za taj termostat i komarnike...trebao je da mi stigne...jos ga nema...

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Vrh