Šta je novo?

Panorama Voždovac [ Stambeno Poslovni kompleks | 24 000 m²]

Kakv je to produzni pored osiguraca i kablovi
 
Prepostavljam sa modem, ruter i ... ako nekom treba, jel to namesteno u svim stanovima?
 
Modem, ruter, dodatni uredjaj za WiFi...Moze se imati MTS internet i SBB kablovska, onda nema dovoljno uticnica :) Inace oba provajdera dovode opticki kabal do stana, sto je sjajno!
 
Ako su lagali mene i ja...
Pozovi da proveris, cini mi se prilicno tacna, SBB ce imati i poslovni prostor u zakupu takoda verujem da su dovukli opticki kabal koji je najavljen...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562688#p562688:rozexlwv je napisao(la):
direktor » Mon Aug 27, 2018 11:13 pm[/url]":rozexlwv]Kakv je to produzni pored osiguraca i kablovi
Direktore ovo je nešto što treba da bude standard u svim novogradnjama, ali nažalost nije.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562729#p562729:rozexlwv je napisao(la):
srdjanprpa » Tue Aug 28, 2018 7:35 am[/url]":rozexlwv]Prepostavljam sa modem, ruter i ... ako nekom treba, jel to namesteno u svim stanovima?
Ovako je u svim stanovima.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562765#p562765:rozexlwv je napisao(la):
niki » Tue Aug 28, 2018 9:44 am[/url]":rozexlwv]Ako su lagali mene i ja...
Pozovi da proveris, cini mi se prilicno tacna, SBB ce imati i poslovni prostor u zakupu takoda verujem da su dovukli opticki kabal koji je najavljen...
Jeste u pitanju je optika i kod SBB, ali se jos pregovara oko toga da li ce imati poslovni prostor u zgradi.
 
Sta da bude uticnice na produznom kablu standard pojasni molim te bas me zanima
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=563596#p563596:21h7xl2a je napisao(la):
direktor » Fri Aug 31, 2018 10:46 am[/url]":21h7xl2a]Sta da bude uticnice na produznom kablu standard pojasni molim te bas me zanima

Standard je da budu ruteri, modemi i sl. na jednom mestu i naravno trebaju utičnice za tako nešto, a ne da mi stoje po sobama. Standard je ovakav orman, ali sad ovde jeste malko nesrecno resenje sa produznim kablom. Trebalo je staviti panel sa uticnicama sa prekidačem, kakve se inače stavljaju u rack ormanima, al šta da se radi...Ipak zaostajemo za savremenim svetom XX godina, al dobro je kad imamo i ovo.
 
Primljen pozitivan Izveštaj o tehničkom pregledu objekta poslovno stambenog kompleksa Panorama Voždovac za fazu I (lamela 3 i lamela 4).
 
Kad se ocekuje upotrebna dozvola i primopredaja?
Zna li se više detalja oko održavanja, troškovi...za tu prvu godinu?
 
Svaka cast! Nista lepse i cestitije nisam videla, redak primer kako se posteno i posveceno radi.
 
Da li je neko od vas ulazio u stanove i vrsio merenja, posto sam ja bio par puta da merim zbog kuhinje i nekih ormara i sve sto sam izmerio bilo je krace nego iz tehnicke dokumentacije, samim tim i kvadratura tih prostorija. Kuhinja mi je na jednom zidu skoro 15cm kraca, mali wc isto je dosta skracen, jedna od spavacih soba takodje i to je sve nekih 5-7% manje nego iz tehnicke, pa me zanima koji je sistem merenja finalne kvadrature, jer mi se cini da ce moja kvadratura lepo odskociti od onih +-3%?

Inace, danas sam dobio poziv iz prodaje sa informacijom da je zavrsen tehnicki prijem i da primopredaje krecu od 15-og.
 
Ako ti odskace vise od 3% onda ce ti platiti razliku. Mada meni su rekli da je ispod cak 2% jos pre nekih mesec ipo-dva, tako da mnogo je to 5-7%!
 
Slikano danas

Posadili su par drveca
HlEnWuw.jpg


Dvoriste skoro pa gotovo, mislim da ovaj deo koji nije dovrsen ide decije igraliste i prepostavljam neka gumena podloga da ce ici.
PubTevq.jpg


Svidjaju mi se lampioni
KRwC3dR.jpg


Fasada na lameli 1 i 2 skoro pa gotova sa unutrasnje strane ili ti ka dvoristu
8HluGjk.jpg

hutKux7.jpg


Danas su i poslednji kran razmontirali
 
На првом спрату је већ неко смањио отвор за прозоре и ставио белу столарију, да ли је самоиницијативно или у договору са инвеститором?
 
Evo jos malo pa useljenje. Ono sto ja za sada vidim kao probrem je terasa. I supruga i ja razmisljamo sta cemo. Ne zelimo da zastaklimo terasu,ali nekako moramo da resimo problem.
Otvori na terasama su takvi da je visina simsa cca 0.4 m,a onda ide ograda gde su metalne sipke postavljenje horizontalno,iako je vec dugo na snazi nepisano pravilo da ograda bude napravljena od vertikalnih profila ( problem sa penjanjem dece,pogotovo manje). Sada kako je uradjeno,nema sanse da decu pustis na terasu ni sekund.
Cudi mi da komisija nije ovo naredila da se izmeni.


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
@abrines mislim da je to privremeno zbog nekih radnika koji tu borave, koliko me pamcenje sluzi odavno je to tu napravljeno, cak i pre nego sto su poplocali sve spratove.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566067#p566067:3gidiwie je napisao(la):
Lupen82 » Ned Sep 09, 2018 12:45 pm[/url]":3gidiwie]Evo jos malo pa useljenje. Ono sto ja za sada vidim kao probrem je terasa. I supruga i ja razmisljamo sta cemo. Ne zelimo da zastaklimo terasu,ali nekako moramo da resimo problem.
Otvori na terasama su takvi da je visina simsa cca 0.4 m,a onda ide ograda gde su metalne sipke postavljenje horizontalno,iako je vec dugo na snazi nepisano pravilo da ograda bude napravljena od vertikalnih profila ( problem sa penjanjem dece,pogotovo manje). Sada kako je uradjeno,nema sanse da decu pustis na terasu ni sekund.
Cudi mi da komisija nije ovo naredila da se izmeni.


Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Evo jedne ideje sta moze da se uradi

balkon.jpg
 
ovo bash lepo izgleda ali je pitanje da li su terase ovoliko duboke (cisto sumnjam) i ova kutija uopste ne pomaze ljudima kojima je problem deca i potencijalno penjanje po ogradi terase
 
Lupen82":rrzv12sr je napisao(la):
Evo jos malo pa useljenje. Ono sto ja za sada vidim kao probrem je terasa. I supruga i ja razmisljamo sta cemo. Ne zelimo da zastaklimo terasu,ali nekako moramo da resimo problem.
Otvori na terasama su takvi da je visina simsa cca 0.4 m,a onda ide ograda gde su metalne sipke postavljenje horizontalno,iako je vec dugo na snazi nepisano pravilo da ograda bude napravljena od vertikalnih profila ( problem sa penjanjem dece,pogotovo manje). Sada kako je uradjeno,nema sanse da decu pustis na terasu ni sekund.
Cudi mi da komisija nije ovo naredila da se izmeni.


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
А јел смете дирати изглед терасе? Не ће тако свако самоиницијативно урадити шта му се ћефне па да наруже изглед зграде?

Отправлено с моего TA-1021 через Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566126#p566126:2vq9ph13 je napisao(la):
srdjanprpa » 09 Sep 2018 03:14 pm[/url]":2vq9ph13]Ovo je primer samo za ogradu, za zastitu za decu :)
koje su dimenzije ovih rupa? ako je zastita, one moraju biti manje od 5x5cm jer dechija noga moze da gurne prste tu i da se popne...
 
Ja kad cujem zastakljivanje najezim se. Koliko se secam u ugovoru ne postoji nigde da ne moze da se zastakli ali bih voleo da stoji i da je zabranjeno narusivanje izgleda zgrade.

Ovo sam dao kao primer kako moze da se zagradi zbog dece i kasnije da se skine, nisam siguran da ima tako nesto da se kupi a prepostavljam da su i oni radili po njihovim merama i zeljama. Moze da se uradi na Г od univera ili neog drugo materijala i spoji se sa metalnim delom terase. Ne moraju da imaju rupe ili bilo sta.
 
Stavite pleksiglas od 5mm sa unutasnje strane nevidi se rijesava se problem
 
Vrh