Šta je novo?

Panorama Voždovac [ Stambeno Poslovni kompleks | 24 000 m²]

Komšije da li ste zadovoljni sa termostatom za grejanje? Kako reguliše temperaturu i da li pravi uštedu?
 
Ne znam koji termostat imas, ja imam onaj beli kockasti sto ide na zid i moze da se kontrolise aplikacijom sa telefona.
Prosle godine grejanje je bilo dobro kad je napolju minus, uglavnom max 23C u stanu. Termostat mozes da stavis i na 30C ali on to nikad nece postici.U principu ja ga koristim za odlozeno ukljucenje grejanja, tipa kad nisam u stanu tad i ne radi, mislim da je tad jedina usteda :)
Toplana odredjuje koliko ce voda biti topla pa sad ti mozes da podesis termostat kako zelis al dzaba ako oni puste mlaku vodu :-D
 
Ljudi, po kojoj ceni su se prodavale garaže u Panorami? Jel to sve otišlo ili?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Zadnja cena je bila 10.000 eur i vise nema slobodnih mesta.
 
Zna li neko sta se desilo sa ljudima iz Panorame koji su imali kancelariju na drugom/trecem spratu u L1? Ja im pisem mejlove, zovem ih na telefon ali se oni prave mrtvi :/ Jeste li se svi upisali u katastar? Sta bi sa onim mejlom od letos da je zgrada dobila upotrebnu dozvolu i da sacekamo pre nego sto pocnemo nas proces uknjizbe? Meni se jos niko nije javio...
 
Bolje postavi pitanje na viber grupu za stambenu zajednicu... ni mene nisu kontakirali jos uvek... verovatno su nestali u druge projekte koje rade, ovaj im je vise nebitan
 
Interesuje me zašto niko ne govori o gorućem problemu saobraćaja u ulici Save Maškovića/Kružni put? Na mestu buduće trase ulice je sadašnji parking Panorame. Da li će 4 trake biti napravljene tik ispod prozora ove zgrade kad budu rasprodali stanove?
 
Skoro je negde bila vest da se radi neki plan i da imaju 100 za tu izradu plana.
Definisi tik ispod prozora :D koliko sam razumeo ostaje onaj deo parkinga do zgrade a ceo onaj parking pod sljunkom se sklanja, bice trotoar pa ulica, kao i u ostalim bulivarima.
 
Da li neko od stanovnika Panorame zna nešto o susednom objektu pod nazivom Voždov vrh? Kakav je kvalitet gradnje, ko stoji iza toga, da li ima stanova na prodaju, itd.?
 
Znamo da je nelegalna gradnja,ali će se potpuno suprotno Zakonu o ozakonjenju legalizovati,naravno.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=713251#p713251:27jkfich je napisao(la):
alokin87 » Ned Mar 01, 2020 1:25 pm[/url]":27jkfich]Da li neko od stanovnika Panorame zna nešto o susednom objektu pod nazivom Voždov vrh? Kakav je kvalitet gradnje, ko stoji iza toga, da li ima stanova na prodaju, itd.?

I uzasno sporo napreduje...verovatno zvog manjka para i prodaje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=710672#p710672:vw1hcati je napisao(la):
srdjanprpa » 21 Feb 2020 04:57 pm[/url]":vw1hcati]Skoro je negde bila vest da se radi neki plan i da imaju 100 za tu izradu plana.
Definisi tik ispod prozora :D koliko sam razumeo ostaje onaj deo parkinga do zgrade a ceo onaj parking pod sljunkom se sklanja, bice trotoar pa ulica, kao i u ostalim bulivarima.
Renderi često prikazuju nove zgrade ili blokove sa veličanstvenim zelenilom, a kad se završe nemate gde da parkirate automobili.
Primer Moj Aviv i East Side i još desetina zgrada u Živka Davidovića,gde se masovno gradi, a ulice nemaju čak ni trotoar.
 
I Kopernikus, u G.Vučića, na renderu okružuju široke ulice, pune drveća :D

U East Side-u sam pitao gde misle da stave park sa rendera i gde je na tom renderu ona kuća ispred. "Paaaa, nije baš ta razmera, ali biće, nemate sada dobar utisak, dok se ne izgradi..".


U Ž.Davidovića je cirkus, a biće još gore.


T-T
 
Prevarna reklama može biti sankcionisana npr. u maloprodaji robe ali kod prodaje stanova to je "renomirani" marketinški pristup bez ikakvih potencijalnih sankcija
 
Renderi nisu zvanicni deo dokumentacije, i kupac treba da se informise iz crteza projekta, render je tu samo dodatak koji ne mora da prikaze zpsolutnu realnost. Isto kao i u brzoj hrani, na slici najlepsa pljeskavica na svetu, a u realnosti slepljena gumena splacina.
 
Renderi su reklamni materijal a prevarna reklama je prevarna reklama. Prodavac u sredstvima oglašavanja ne objavljuje projekat nego render. Zaključak je nedvosmislen. Ono što je ovde dozvoljeno nije i u zemljama iz koje dolaze investitori sa takvim renderima. Loša praksa najlakše zaživi, kao npr. klauzula + -3%, koja je uvek na štetu kupca. Primeri su brojni. Koliko stanova se proda na lažni render a koliko na dobar poslovni renome investitora? Zaključak - poslovni renome nije bitan, bitni su renderi, ma kakvi oni bili
 
Svuda se renderi laziraju i ulepsavaju realnost, nije to samo kod nas. Radim rendere objekata po evropskim zemljama i uvek mi traze ono sto nije u stvarnosti. Nemoj misliti da je samo kod nas nesto lose, toga ima u svim zemljama. Ti pre potpisivanja ugovora dobijas i treba da trazis na uvid tehnicki crtez i treba da obidjes lokaciju.
 
Pozdrav svima! Da li ste podneli zahtev za uknjizbu u katastru zimus? Jel jos neko ceka potvrdu od njih da je sve zavrseno? Nisam siguran koliko meseci treba da prodje da nam zavrse uknjizbu? Na sajtu katastra je i dalje Mladen Alskeic upisan kao vlasnik mog stana. Hvala na informacijama!
 
Sto se tice sajta neznam ali za overeno resenje budi spreman da cekas i vise godina. Tako je bar kod Gangule.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=738738#p738738:2pmvj5j1 je napisao(la):
Nebojsa » Пет Мај 15, 2020 12:38 pm[/url]":2pmvj5j1]Sto se tice sajta neznam ali za overeno resenje budi spreman da cekas i vise godina. Tako je bar kod Gangule.
Auuu :/ Jel ima bese ona fora da ulozis zalbu pa onda moraju da ti rese predmet u roku od mesec dana, jel znas nesto o tome? Ja sam probao da je ulozim danas ali mi traze neki broj predmeta a ja to nisam dobio kad sam predavao. Samo su dali racun da sam platio uslugu i oterali me napolje. Meni su rekli iz Panorame da predam u 27. marta, nisam predavao kod Gangule na NBG.
 
Zdravo Djorjde,

Mozes da pozoves katastart na 011 63 55 600 i da proveris sta je sa tvojim slucajem. Za broj predmeta pozovi notara i objasni da ti treba broj pod kojim je podnet zahtev za uknjizenje.
Takodje na sajtu http://www.rgz.gov.rs/kontakt/info-centar/ezakazivanje pod opcijom "provara statusa vaseg predmeta" mozes da vidis jel postoji neka informacija.
 
Da li možda neko prodaje garažu u panorami? Kako se kreću cene ako je uopšte bilo nekog trgovanja?

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 
Zdravo ljudi! Zna li ko sta je sad sa ovom firmom Beohome koja je pocela da naplacuje citanje struje? Jel imaju prava, da li im placate?
 
Vrh