Šta je novo?

Panorama Voždovac [ Stambeno Poslovni kompleks | 24 000 m²]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=604571#p604571:32nq3p35 je napisao(la):
srdjanprpa » Pon Feb 25, 2019 8:37 pm[/url]":32nq3p35]Ima li neko neki info kad planiraju da srede dugme za lift u prizemlju, na ono -2 sam se vec navikao :)
Dođe mi da nabavim neku malu brusilicu, da zbrusim taj "minus" kod dvojke :violina:

Takodje, misim da tasteri za poziv lifta u prizemlju ne rade kako treba. Koliko znam pritiska se taster u zavisnosti od smera u koji zelite da idete: donji taster ako idete u garazu, a gornji taster ako idete na neki od spratova. Sada radi samo donji taster i dovodi do zabune i bespotrebno zaustavljanje stanara u liftu :bash: :bash: :bash:
 
da li mislite da je zgodno da se kod lifta napravi prostorija gder bi stanri mogli da parkiraju svoje bicikle ili npr kolica za decu.. da ne moraju stalno da tegle u stan, po terasama, liftu, hodnicima, uz stepenice, posto vec ima dovoljno prostora u prizemlju, govorim o stanarima u lameli 3, i velikom prostoru kod/ispod stepenica u prizemlju...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=604720#p604720:3marh02t je napisao(la):
New_place » Uto Feb 26, 2019 1:48 pm[/url]":3marh02t]da li mislite da je zgodno da se kod lifta napravi prostorija gder bi stanri mogli da parkiraju svoje bicikle ili npr kolica za decu.. da ne moraju stalno da tegle u stan, po terasama, liftu, hodnicima, uz stepenice, posto vec ima dovoljno prostora u prizemlju, govorim o stanarima u lameli 3, i velikom prostoru kod/ispod stepenica u prizemlju...
Ja bih se slozio. To treba da bude tema nekog od narednih kucnih saveta.

Da li je nova firma pocela da cisti zgradu? Svinjac je bukvalno svakog dana?
Takodje, garazna mesta se selektivno ciste. ne ciste se sva, npr. moje mesto nije ocisceno a video sam ujutru radnike da ciste masinom garazna mesta.
 
GoranGox":3a9cvglf je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=604720#p604720 je napisao(la):
New_place » Uto Feb 26, 2019 1:48 pm[/url]":3a9cvglf]da li mislite da je zgodno da se kod lifta napravi prostorija gder bi stanri mogli da parkiraju svoje bicikle ili npr kolica za decu.. da ne moraju stalno da tegle u stan, po terasama, liftu, hodnicima, uz stepenice, posto vec ima dovoljno prostora u prizemlju, govorim o stanarima u lameli 3, i velikom prostoru kod/ispod stepenica u prizemlju...
Ja bih se slozio. To treba da bude tema nekog od narednih kucnih saveta.

Da li je nova firma pocela da cisti zgradu? Svinjac je bukvalno svakog dana?
Takodje, garazna mesta se selektivno ciste. ne ciste se sva, npr. moje mesto nije ocisceno a video sam ujutru radnike da ciste masinom garazna mesta.
Ciste se slobodna mesta...ja sam ulazio kad me je lik zamolio da se ne parkiram jer je stigao dotle pa sam parkirao na na saobracajnici doknije zavrsio

Ali mi se cini da ne ciste zgrade 5x nedeljno kao sto pise u onoj ponudi


Danas sam zatekao zapljunitu sipku u liftu u L4...ako je jos stanar zapljunuo...svaka mu cast

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
New_place":12akatbp je napisao(la):
da li mislite da je zgodno da se kod lifta napravi prostorija gder bi stanri mogli da parkiraju svoje bicikle ili npr kolica za decu.. da ne moraju stalno da tegle u stan, po terasama, liftu, hodnicima, uz stepenice, posto vec ima dovoljno prostora u prizemlju, govorim o stanarima u lameli 3, i velikom prostoru kod/ispod stepenica u prizemlju...
To bi moglo na svakom spratu da se napravi..

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Neki spratovi vec izgledaju ko ciganska cerga sa kolicima, kutijama pred ulazima, kuva se sa otvorenim vratima...ajd useljavaju se ljudi, ali kucni red ce morati da se postuje...
 
Čuo jutros da će u petak doći da urade sve potrebno na liftu u lameli 3.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=604933#p604933:19yfyjze je napisao(la):
boby07 » Sre Feb 27, 2019 11:48 am[/url]":19yfyjze]Čuo jutros da će u petak doći da urade sve potrebno na liftu u lameli 3.

Mogli bi i u L4 da srede na prizemlju pozivne tastere posto samo donji radi.
 
haha ocito da imaju neki problem sa tim dugmetom kad ne radi ni u jednoj lameli :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=604814#p604814:7w6fraa1 je napisao(la):
djwibe » Uto Feb 26, 2019 9:28 pm[/url]":7w6fraa1]
New_place":7w6fraa1 je napisao(la):
da li mislite da je zgodno da se kod lifta napravi prostorija gder bi stanri mogli da parkiraju svoje bicikle ili npr kolica za decu.. da ne moraju stalno da tegle u stan, po terasama, liftu, hodnicima, uz stepenice, posto vec ima dovoljno prostora u prizemlju, govorim o stanarima u lameli 3, i velikom prostoru kod/ispod stepenica u prizemlju...
To bi moglo na svakom spratu da se napravi..

Sent from my LG-D838 using Tapatalk

Slazem se za prizemlje ali na svakom spratu je nemoguce a i veoma ruzno!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605024#p605024:dwat6lj3 je napisao(la):
Mareni » Sre Feb 27, 2019 6:12 pm[/url]":dwat6lj3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=604814#p604814:dwat6lj3 je napisao(la):
djwibe » Uto Feb 26, 2019 9:28 pm[/url]":dwat6lj3]
New_place":dwat6lj3 je napisao(la):
da li mislite da je zgodno da se kod lifta napravi prostorija gder bi stanri mogli da parkiraju svoje bicikle ili npr kolica za decu.. da ne moraju stalno da tegle u stan, po terasama, liftu, hodnicima, uz stepenice, posto vec ima dovoljno prostora u prizemlju, govorim o stanarima u lameli 3, i velikom prostoru kod/ispod stepenica u prizemlju...
To bi moglo na svakom spratu da se napravi..

Sent from my LG-D838 using Tapatalk

Slazem se za prizemlje ali na svakom spratu je nemoguce a i veoma ruzno!

Meni se bas prizemlje ne dopada jer to znaci da ce 40-50 stanova imati prava na tu povrsinu, a to i nije neka specijalna povrsina. Lakse je sa komsijama sa sprata dogovoriti i koristiti tu neku prostoriju ili povrsinu na svakom spratu nego 6-7 spratova zajedno.

btw. Isto mi nije jasan izbor stanara za stambenu zajednicu. Glasali su svi za zajdnicku stambenu zajednicu sa sve cetiri lamele, a sutra kada bude trebalo nesto izglasati sto se tice mozda samo jedne lamele bice sou...

I slazem se sa jednom od konstatacija iznad da je zgrada pocela da lici na skladiste...retko se spustam stepenicama ali danas sam to uradio pa sam video gomilu kolica i bicikala po hodnicima.
 
Gde mislis da moze na spratu da se odredi ta povrsina za odlaganje koju bi koristio svako na spratu?
To je nemoguce i bilo bi 10x grdje. To sto nego ostavlja kolica po ceo dan i noc ne razumem, ajde razumem neko nesto ostavi na kratko ali da tu noci ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605194#p605194:3mnbw5hd je napisao(la):
Mareni » Čet Feb 28, 2019 1:06 pm[/url]":3mnbw5hd]Gde mislis da moze na spratu da se odredi ta povrsina za odlaganje koju bi koristio svako na spratu?
To je nemoguce i bilo bi 10x grdje. To sto nego ostavlja kolica po ceo dan i noc ne razumem, ajde razumem neko nesto ostavi na kratko ali da tu noci ...

Pa pored vertikale lifta, onaj siroki deo stepenista na svakom spratu, a moze mozda i dole onaj predprostor koji spaja stepeniste i lift sa garazom...ugradi se neki tip kaveza, okace se kuke i tu moze stati sto dole sto po zidovima dosta bicikala npr.

Mada kakav smo svet nisam bas siguran da bih svoj bajk ili kolica drzao na izvolte, a narocito sto od 10 izlaza/ulaza kroz garazu, 9x nalazim otvorena vrata dole koja se zakljucavaju jer nekoga mrzi da ih zatvori. Pisao sam Ivici za ta vrata i rekao je da ce biti resena, kada ne znam, ali znam da taj sistem u vratima za auto-zatvaranje i ne radi.
Prema tome, nekome ko radi bicikle vrlo je lako iskoristiti kada se podigne garaza za uci, a potom i uz stepenice na gore za tipovati i odneti.
Mozes imati kakvo hoces obezbedjenje i kamere, kada ljudi iznutra to sabotiraju nista ti ne vredi.
 
zavisi za koju lamelu pricate.. lamela 3 nema stepenice ka garazi, a lamela 4 ima
lamela 3 jedino je logicno prostor u prizemlju ispod stepenista, velik je ionako ne bi sluzio nicemu pametnom.. i bolje da se ogradi i da samo stanari lamele 3 imaju kljuc i da sluzi samo za bajseve i kolica tu., nego da zvrji prazan prostor..ako ostane onako nesikoriscen pazite sta vam kazem na kraju ce se naci neko pametena ko ce tu skladistiti smece i otpad i stare stvari i djubre.. tako da je bolje taj prostor iskoristiti na pametan nacin na korist stanarima lamele 3, i da svi drze bajs,kolica ili sanke..ali da bude za takve stvari ,a ne sad da neko sladisti kutuje, stvari, namestaj i slicno.. mislim da vecina nas ima ogranicen prostor u stanovima, i kako novogradnje nemaju podrume, ostave, onda prosto ovakva prostorija je jako korisna stanarima da se ima...to se moze staviti neka fina rsetka, vrata ili ozidati.. u suprotnom cemo svi tegliti peske na terase svaki dan i drzati po terasama bajseve, kolica.. to je gora opcija i za sam bajs i za ostecenje i prljanje lifta, hodnika pri unosenju, iznosenju... pricam za lamelu 3 i njene stanare.. za ostale lamele ne znam kakva je porganizacija zgrada, i za njih trebaju stanari u njima da vide gde i da li ima mogucnosti za tako nesto
 
Neka se neko obrati investitoru da napravi projekat i nešto smisleno se napravi ako može dok još ima majstora po gradilištu , iovako je stavljen tako minijutarnji lift, nema čak ni najobičniji displej da se vidi gde se nalazi lift...
 
E za lamelu 4 je druga stvaru tu vec mozda moze nesto da se napravi.U lameli 3 moze samo u prizemlju kao sto rece new_place.
 
Sto posto ne može nigde ništa da se napravi, vi ko da ste pali sa marsa...Skupstina stanara može da donese odluku o zajednickim prostorijama , ali samo u skladu sa zakonom...Skupstinu stanara cine vlasnici svih stanova iz svih lamela, tako da treba više od 120 glasova...Dovoljno je da neko budženje prijavi jedan stanar komunalnoj policiji i SS sve mora da dovede u projektovani stanje...
 
Zamolio bih komsije iz Lamela 3 i 4 da podele iskustva sa nama koji tek treba da se uselimo u L1 koliko je bilo odstupanje u kvadraturi?Da li je bilo u 3% na stetu stanara i da li je bilo u nekim slucajevima i preko 3% i kako ste resili taj problem. Kako ste zadovoljni zavrsnim radovima? Da li je neko planirao da predlozi nacin zastakljivanja terasa da bi bilo uniformno. Pozdrav
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605259#p605259:1eaxakk9 je napisao(la):
Mrvica79 » Čet Feb 28, 2019 8:01 pm[/url]":1eaxakk9]Zamolio bih komsije iz Lamela 3 i 4 da podele iskustva sa nama koji tek treba da se uselimo u L1 koliko je bilo odstupanje u kvadraturi?Da li je bilo u 3% na stetu stanara i da li je bilo u nekim slucajevima i preko 3% i kako ste resili taj problem. Kako ste zadovoljni zavrsnim radovima? Da li je neko planirao da predlozi nacin zastakljivanja terasa da bi bilo uniformno. Pozdrav

Pogledajte ugovore, i da imate razliku vecu od 3% placaju vam samo to preko 3 a to je jako malo.

Sto se tice zavrsnih radova bilo je dosta cimanja sa radnicima i korekcija ali sve je to manje-vise u granicama normale...malo moleri, malo oko stelovanja prozora...malo oko parketa.

Sto se zastakljivanja tice postoji predlog jedan jedini koji sam dobio od panorame i u pitanju je firma terasko i njen stakleni sistem VIZYON SISTEM.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605281#p605281:ffvl7jyh je napisao(la):
djwibe » Čet Feb 28, 2019 10:52 pm[/url]":ffvl7jyh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605259#p605259:ffvl7jyh je napisao(la):
Mrvica79 » Čet Feb 28, 2019 8:01 pm[/url]":ffvl7jyh]Zamolio bih komsije iz Lamela 3 i 4 da podele iskustva sa nama koji tek treba da se uselimo u L1 koliko je bilo odstupanje u kvadraturi?Da li je bilo u 3% na stetu stanara i da li je bilo u nekim slucajevima i preko 3% i kako ste resili taj problem. Kako ste zadovoljni zavrsnim radovima? Da li je neko planirao da predlozi nacin zastakljivanja terasa da bi bilo uniformno. Pozdrav

Pogledajte ugovore, i da imate razliku vecu od 3% placaju vam samo to preko 3 a to je jako malo.

Sto se tice zavrsnih radova bilo je dosta cimanja sa radnicima i korekcija ali sve je to manje-vise u granicama normale...malo moleri, malo oko stelovanja prozora...malo oko parketa.

Sto se zastakljivanja tice postoji predlog jedan jedini koji sam dobio od panorame i u pitanju je firma terasko i njen stakleni sistem VIZYON SISTEM.
Pa kod mene u ugovoru ne stoji bas tako vec da prodavac ce nadoknaditi po sledecem nacinu za svaki m2 po ugovorenoj ceni u odnosu na ugovorenu kvadraturu u clanu 2 a ne u clanu 5 gde se spominje +/- 3%. Tako da ako predje 3 % onda vraca svu razliku.
" Члан 5.

Уговорне стране сагласно констатују да је површина Непокретности из члана 2. овог уговора утврђена примењујући следећи метод: пoвршинa измeђу унутрaшњe стрaнe спoљних зидoвa Нeпoкрeтнoсти, умaњeнa зa прeгрaднe зидoвe увећано за пoвршину бaлкoнa. Пo зaвршeтку изгрaдњe Нeпoкрeтнoсти угoвoрнe стрaнe ћe мeрoдaвнoм смaтрaти пoвршину нaвeдeну у зaписнику кoмисиje зa тeхнички прeглeд. У случajу дa пoвршинa Нeпoкрeтнoсти утврђeнa у зaписнику o тeхничкoм прeглeду oбjeктa oдступa oд пoвршинe нaвeдeнe у члaну 2. до +/- 3%, oбe угoвoрнe стрaнe тaквo oдступaњe ћe смaтрaти прихвaтљивим и нeћe дoћи дo измене купoпрoдajнe цeнe. У случajу oдступaњa у смислу мaњe изгрaђeнe пoвршинe кoje прeлaзи 3% Прoдaвaц ћe Купцу нaдoкнaдити/врaтити вишe плaћeн изнoс Купoпрoдajнe цeнe oбрaчунaтo нa слeдeћи нaчин: плаћена цeнa пo м2 зa свaки м2 рaзликe у oднoсу нa пoвршину нaвeдeну у члaну 2. У случajу вишe изгрaђeнe пoвршинe Нeпoкрeтнoсти, Купaц није дужaн дa Прoдaвцу плaти билo кojи дoдaтни изнoс бeз oбзирa нa прoцeнaт oдступaњa.
У случају одступање пројектоване површине веће од 3 % (+ или -) Купац има право да захтева раскид уговора што је Продавац дужан прихватити."
Što se tiče ponude moze li se znati koja je cena po kvadratu za zastakljivanje ponudjena.
Hvala na odgovorima
 
Koliko sam video, jedna terasa je vec zastakljena skoro neprimetno, verovatno je taj sistem.
Zgrada je lamela 2(ako nisam omasio broj) strana ka kruznom putu Vozdovackom sprat mislim 3-4, stan na cosku.

Sto se tice ugovora, tako je svima.
 
Zar nije na ovom projektu izricito receno da investitor nece dozvoliti zastaklivanje terasa?
 
Moze da se zastakli al ne moze bilo kako, vec moraju oni to da urade ako neko zeli, tako da svi koji zastakle bice im isto, sto je opet bolje nego svako svoje da zastakli kako on zeli.

Evo malo slika iz Vojvode Stepe, SBB danas otvoren, ne znam sto sam ocekivao da ce ispred lokala biti neko zelenilo a ne parking, tako da ce biti isto kao ispred Idea i da se nadamo da nece ispred i u prolaz parkiravati.
g8RUSNn.jpg

dKmt4c2.jpg

MQ9cun4.jpg


A evo i rendera kako su prikazali da ce biti
GjOHKl5.jpg


I naravno kod ulaza u garazu jos uvek ima maloumih vozaca
t3hJ6bA.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605357#p605357:19k1q9zd je napisao(la):
Mrvica79 » Pet Mar 01, 2019 11:39 am[/url]":19k1q9zd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605281#p605281:19k1q9zd je napisao(la):
djwibe » Čet Feb 28, 2019 10:52 pm[/url]":19k1q9zd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605259#p605259:19k1q9zd je napisao(la):
Mrvica79 » Čet Feb 28, 2019 8:01 pm[/url]":19k1q9zd]Zamolio bih komsije iz Lamela 3 i 4 da podele iskustva sa nama koji tek treba da se uselimo u L1 koliko je bilo odstupanje u kvadraturi?Da li je bilo u 3% na stetu stanara i da li je bilo u nekim slucajevima i preko 3% i kako ste resili taj problem. Kako ste zadovoljni zavrsnim radovima? Da li je neko planirao da predlozi nacin zastakljivanja terasa da bi bilo uniformno. Pozdrav

Pogledajte ugovore, i da imate razliku vecu od 3% placaju vam samo to preko 3 a to je jako malo.

Sto se tice zavrsnih radova bilo je dosta cimanja sa radnicima i korekcija ali sve je to manje-vise u granicama normale...malo moleri, malo oko stelovanja prozora...malo oko parketa.

Sto se zastakljivanja tice postoji predlog jedan jedini koji sam dobio od panorame i u pitanju je firma terasko i njen stakleni sistem VIZYON SISTEM.
Pa kod mene u ugovoru ne stoji bas tako vec da prodavac ce nadoknaditi po sledecem nacinu za svaki m2 po ugovorenoj ceni u odnosu na ugovorenu kvadraturu u clanu 2 a ne u clanu 5 gde se spominje +/- 3%. Tako da ako predje 3 % onda vraca svu razliku.
" Члан 5.

Уговорне стране сагласно констатују да је површина Непокретности из члана 2. овог уговора утврђена примењујући следећи метод: пoвршинa измeђу унутрaшњe стрaнe спoљних зидoвa Нeпoкрeтнoсти, умaњeнa зa прeгрaднe зидoвe увећано за пoвршину бaлкoнa. Пo зaвршeтку изгрaдњe Нeпoкрeтнoсти угoвoрнe стрaнe ћe мeрoдaвнoм смaтрaти пoвршину нaвeдeну у зaписнику кoмисиje зa тeхнички прeглeд. У случajу дa пoвршинa Нeпoкрeтнoсти утврђeнa у зaписнику o тeхничкoм прeглeду oбjeктa oдступa oд пoвршинe нaвeдeнe у члaну 2. до +/- 3%, oбe угoвoрнe стрaнe тaквo oдступaњe ћe смaтрaти прихвaтљивим и нeћe дoћи дo измене купoпрoдajнe цeнe. У случajу oдступaњa у смислу мaњe изгрaђeнe пoвршинe кoje прeлaзи 3% Прoдaвaц ћe Купцу нaдoкнaдити/врaтити вишe плaћeн изнoс Купoпрoдajнe цeнe oбрaчунaтo нa слeдeћи нaчин: плаћена цeнa пo м2 зa свaки м2 рaзликe у oднoсу нa пoвршину нaвeдeну у члaну 2. У случajу вишe изгрaђeнe пoвршинe Нeпoкрeтнoсти, Купaц није дужaн дa Прoдaвцу плaти билo кojи дoдaтни изнoс бeз oбзирa нa прoцeнaт oдступaњa.
У случају одступање пројектоване површине веће од 3 % (+ или -) Купац има право да захтева раскид уговора што је Продавац дужан прихватити."
Što se tiče ponude moze li se znati koja je cena po kvadratu za zastakljivanje ponudjena.
Hvala na odgovorima

I meni tako stoji, al sam bio ubedjen zbog nekih komentara ovde od ranije da su to promenili u ugovorima za L1 i L2.
btw. kvadrature su uglavnom ispod 3%. Imate sanse da bude preko 3 samo sa vecom kvadraturom.
 
Da se malo aktivnije ukljucim..

Ja sam onaj komsija iz lamele 2 koji je postavio pitanje zasto 1 pravna jedinica na skusptini.. I rekao tad banalan razlog zasto je to glupo, mislim da sam pominjao ciscenje fasade... U tom trenutku jos uvek nisam zvanicno bio vlasnik, ali sad kad jesam, imam samo jednu poruku za komsije... Sami ste krivi.

Sad ovako, posto vas je onaj nalickani baja nabedio da je lakse imati jedan nego 4 racuna iako se svima nama isto 'vata jer bi svaka zgrada zasebno imala 1... Propustio je da vas obavesti da on prima naknadnu po stanu za svoj posao, pa sad prima 4 puta vece pare koje su mu namestili, kako on sam rece "drugari iz Alprosa", ali nema veze, placali bismo svakako nekoga da namesta pajtosima poslove ciscenja i nadzora. KAd mi se bude bavilo time, pobunicu lamelu 2 :)

Parking ispred zgrade pre zelenila - U projektu stoji napisano da ce biti 6 parking mesta ispred lamele 2.

Imam par predloga za sve komsije iz sve 4 lamele:

PREDLOG BR 1: Ne znam da li je nekome palo na pamet, verovatno jeste. ali u svakom slucaju ovde nije napisano. Sta ce se desiti kada stanovnici Stepe provale za izlaz na V Stepe pored garaza. Kakav ce tu haos nastati. Mene nije brga za garazu, jer je nisam ni kupio, ali me jeste briga za buku, trubljenje sirena i frku svako jutro zbog kasnjenja ljudi na posao. Kapiram da ce ovaj izlaz sluziti i nama bez garaze koji cemo se parkiravati u Stepi, ali, evo na svoju vozacku stetu vam predlazem da ovde stavite neku rampu. Jer ujutru nece moci da se spava od sirena.

PREDLOG BR 2: Idemo dalje.. Predlazem da na sledecem sastanku skupstine dogovorimo neki kucni red. Da se npr izglasa neki rok do kad je razumno da ce se ljudi useljavati, da se odredi neki datum. npr 1.sep.2019. i da se nakon toga uvede neki pravilnik o kucnom redu. Ono standardno, nema buke od 2-5, nema busenja pre 10 ujutru, zurke se prijavljuju 2 dana ranije i slicno... Mislim da cemo se svi osecati lepse i da ce biti manje frke medju nama ako se tako nesto unapred dogovorimo.

PREDLOG BR 3:
Meni ne smeta da, dok se ljudi useljavaju, zgrada lici na buvljak, ali racunam na vaspitanje svih nas da cemo to sve ocistiti i rascistiti kada selidbe budu zavrsene. Barem mi koji cemo tu ziveti. Ali sta cemo sa podstanarima koje ce, najblaze receno "boleti cose' za sve ovo sto mi pricamo... Zato predlog 2, da predlog 3 bude podrazumevan...

PREDLOG BR 4: Kucni ljubimci... Podrzavam sve - Zmije, Koze, Majmune, Zmajeve, sta ko voli... Supruga je veterinar, malo besplatne reklame... Voleo bih da se institucija skupljanja za kucnim ljubimcima postuje makar na parcelama ovih nasih zgrada. Supruga i ja smo vlasnici 2 psa. Naravno, zivece tu sa nama. Skupljamo iza njih svaki put... Nije nista strasno, sve je to organski, ali dobro dodje kao trening za bebu.. Ali imam iskustva sa ulicom V. Stepe gde svako prolece gazite po minskom polju zbog onih koji to ne cine... Hajde da bar ovo nase najblize okruzenje odrzavamo makar toliko cistim.. Ako treba, da izgasamo da se negde postavi mozda kontejner samo za to ili ono postolje za kese, mada ce to da se krade za druge stvari, ali ajde... Tu nisam pametan.. Ali da nam makar oko zgrade i u ovom dvoristu gde su nam ulazi bude bez nagaznih mina...

Ima tu mnogo detalja... Ali su mi ovih par, vec neko vreme na pameti...

Pozdrav i vidimo se za koji dan...
 
Vrh