Šta je novo?

Panorama Voždovac [ Stambeno Poslovni kompleks | 24 000 m²]

Lupen82":281uny2e je napisao(la):
Kome mozemo da pisemo vezano za grejanje? Nenoguce da u Vozdovim kapijama radijatori ne mogu da se pipnu na maksimumu,a kod mene su radijatori topli,ali ne i vreli,kad su na maksimumu. A uvek su na maksimumu.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Podrzavam, bas sad citao temu Vozdove kapije gde komentarisz upravo to da su na max radijatori vreli...a ista nas toplana greje...sto bi trebalo da znaci da i kad stavis na 3 radijator zraci nekom toplotom...sto kod nas nije slucaj...na 3 je radijator hladan...pali se tek negde na 4...

Cemu skala od 1-5 na ventilu ako moras non stop na 5 da drzis?

Zvati ili prodaju ili inzenjera odgovornog ili direktno termoekonomik



Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Nije baš tako, i u VK se radijatori uključuju na 4. (tačnije uključiće se i na 3 ako je temp u stanu niska, u smislu zavrnete grejanje 2 dana, stan se ohladi i kad stavite termo glavu na 3 počeće da mlako greje)
I nisu u svim stanovima zadovoljni sa grejanjem, ima komšija kod kojih očigledno i dalje ima nekih problema.
Kod mene konkretno sve je u redu, kombinujem pozicije 4 i 5, a dešava se i da zavrćem glave na po nekoliko sati.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
frode":10lcr32b je napisao(la):
Nije baš tako, i u VK se radijatori uključuju na 4. (tačnije uključiće se i na 3 ako je temp u stanu niska, u smislu zavrnete grejanje 2 dana, stan se ohladi i kad stavite termo glavu na 3 počeće da mlako greje)
I nisu u svim stanovima zadovoljni sa grejanjem, ima komšija kod kojih očigledno i dalje ima nekih problema.
Kod mene konkretno sve je u redu, kombinujem pozicije 4 i 5, a dešava se i da zavrćem glave na po nekoliko sati.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
I ja kombinujem 4 i 5 i odrzavam 23C u stanu pomocu kontrolera...tako da su radijatori cesto hladni...jer kad se postogne tempertura..kontroler gasi glavni ventil i ceka 1-2C da padne pa opet greje...
Al je glupo sto na tri reaguje tek kada iz toplane pojacaju...to sam primetio...sad se postavlja pitanje da li nas toplana obmanjuje sa isporucenom toplotom ili sistemi u zgradama koji tu toplotu distribuiraju stanovima?


Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Mi iz Lamele 1 i 2 jos cekamo da preuzmemo kljuceve. Joj sta rade procenitelji iz Banaka, izlazili pa procenili manje, pa sad Panorama i ta banka traze zajednicki jezik, da l su ovi procenili bez PDV ili ne... Komplikacija cista.

Primetio sam da u stanu jos krec na rukama ostaje, ne znam kad ce to da krece ponovo? U nekim stanovima ne mogu da provalim gde su spoljne jedinice klime.

Receno nam je da se ljudi zale na grejanje ali to kao nisu krivi iz Panorame, vec iz toplane... e sad, videcemo kako ce biti kad upadnemo.
 
Opet ja. :D . Idem danas do Poreske uprave da uzmem potvrdu da nemam stan (ili kako se već zove). Da li za klince koje sam stavio u prijavi o refundaciji PDV-a mi to isto treba? Deca su mala, imaju manje od 6 godina.
I samo da kažem komšiji da je uzeo loše procenitelje ako su procenili manje. :D
 
Kad vam po ugovoru pise da je krajni rok za izgradnju stanova ili ti predaju stanova?
 
Grejanje je definitivno lose.. oseca se i po hladnoci u prostoru, i drugo vidi se sad koliko se cesto pali termostat na istoj temperaturi, a nije se tako cesto palio ranije.. dodatno, kad odem u stan gde je CG na istoj toplani na voydovacu drasticne je topliije.. ako uskoro ne budu reagovali, proci ce ova zima, pa tek ostaje za sledecu da se zalimo.. sem toga oni ce prabciti odgovornost temoekonimik na toplanu i tako u krug..a toplana ce uvek izgovor imati da oni obezbedjuju 20 plus minus 2 a sad to sto na maksimumu imas 18 za njih dosta..
zna li neko kojio je izbor za odrzvanaje na kraju glasanja?
 
Na novom BG u jednom stanu u kojem sa stanovao prosle zime, grejanje je ubijalo, uvek sam otvarao prozore da rashladim i nikad nije bilo hladno, kasnije sam zavrnuo ventil na radijatoru. Stan je starije gradnje i ima stare gusane radijatore. Ove zime je bas hladno. Prijavljeno je toplani, dolazili su i izmerili 22C i rekli to je to i da ne mogu nista da urade, jedno da se u stanu doda jos rebara na radijatoru.

Tako da ja mislim da toplana defitivno ne pusta uvek istu temp. vode, nego zavisno od dana, ako je u minusu onda pojacaju i tad su radijatori bas vreli.
 
Šte je dogovoreno na skupu stanara u subotu? Koji model odražavanja je odabran?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=600766#p600766:3k5fmrdx je napisao(la):
Cimluv » Fri Feb 08, 2019 11:29 am[/url]":3k5fmrdx]Da li neko zna sta će biti u lokalima u lameli 1 i 2?

Za sada SBB i DM. Ostali lokali još nemaju zakupce.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=600440#p600440:2mnmmj8o je napisao(la):
boby07 » Sre Feb 06, 2019 1:02 pm[/url]":2mnmmj8o]Šte je dogovoreno na skupu stanara u subotu? Koji model odražavanja je odabran?
Stanari su se odlučili za jeftiniju varijantu, bez tehničko-fizičkog obezbedjenja.
 
Drage komsije, da li je nekom stigao neobicno visok racun za struju za januar.
Mi smo prikljuceni na struju od novembra, u decembru imali 199kWh sto je bilo oko 1900din.
A u januaru 1729kWh!! sto je peko 9000din.

Nas je dvoje, 15 dana mesecno nismo u stanu, ne grejemo se na struju, nocu palimo ves masinu. Imamo sve Led sijalice. Bojler je na wifi smart uticnici pali se samo nocu. Ovo je neka za*ebancija.
Da li je neko imao slicno iskustvo?
Icicu na salter da ulozim reklamaciju. Ako neko ima neki savet, molim neka javi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603484#p603484:1ddjsv3v je napisao(la):
GoranGox » Sre Feb 20, 2019 12:57 pm[/url]":1ddjsv3v]Drage komsije, da li je nekom stigao neobicno visok racun za struju za januar.
Mi smo prikljuceni na struju od novembra, u decembru imali 199kWh sto je bilo oko 1900din.
A u januaru 1729kWh!! sto je peko 9000din.

Nas je dvoje, 15 dana mesecno nismo u stanu, ne grejemo se na struju, nocu palimo ves masinu. Imamo sve Led sijalice. Bojler je na wifi smart uticnici pali se samo nocu. Ovo je neka za*ebancija.
Da li je neko imao slicno iskustvo?
Icicu na salter da ulozim reklamaciju. Ako neko ima neki savet, molim neka javi.

Prvo. Mnoge zgrade zapate račun industrijske struje iz izgradnje.
Drugo. EPS očitava strujomere samo ponekad.

Tako da ovo dođe da je EPS moža prvi račun poslao "napamet" za Vašu kvadraturu stana i broj ukućana, a da su za drugi račun očitali strujomere i krenuli da naplaćuju "dug".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603503#p603503:11w2dv4h je napisao(la):
unedfined » Sre Feb 20, 2019 4:03 pm[/url]":11w2dv4h]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603484#p603484:11w2dv4h je napisao(la):
GoranGox » Sre Feb 20, 2019 12:57 pm[/url]":11w2dv4h]Drage komsije, da li je nekom stigao neobicno visok racun za struju za januar.
Mi smo prikljuceni na struju od novembra, u decembru imali 199kWh sto je bilo oko 1900din.
A u januaru 1729kWh!! sto je peko 9000din.

Nas je dvoje, 15 dana mesecno nismo u stanu, ne grejemo se na struju, nocu palimo ves masinu. Imamo sve Led sijalice. Bojler je na wifi smart uticnici pali se samo nocu. Ovo je neka za*ebancija.
Da li je neko imao slicno iskustvo?
Icicu na salter da ulozim reklamaciju. Ako neko ima neki savet, molim neka javi.

Prvo. Mnoge zgrade zapate račun industrijske struje iz izgradnje.
Drugo. EPS očitava strujomere samo ponekad.

Tako da ovo dođe da je EPS moža prvi račun poslao "napamet" za Vašu kvadraturu stana i broj ukućana, a da su za drugi račun očitali strujomere i krenuli da naplaćuju "dug".

Nema sanse da je industrijska struja, predato je sve na stanare, i od pocetka imamo ugovore i brojila na ime.
Morace da sracunaju jer ovo nema teorije da je ovolika potrosnja.
 
Prijavis EDB sumnju i relativno brzo reaguju na reklamaciju i daju objasnjenje, tako je bar bilo... filijala u Pozeskoj 011/3454 387 ili 011/ 395 7777
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603577#p603577:2hu2wj0i je napisao(la):
srdjanprpa » Sre Feb 20, 2019 9:37 pm[/url]":2hu2wj0i]To si ze oni malo presli. Ne znam ko ima kljuc od broila, ali ova broila pamte zadnjih 12 meseci potrosnju struje po mesecu, od prvog do prvog sledeceg meseca i tacno moze da se vidi kolika je potrosnja bila u skupoj i jeftinoj tarifi.

Evo upustva za brojilo https://files.fm/down.php?cf&i=dkddydef ... rojilo.pdf

Super! Hvala. Ovo ce pomoci. Probao sam da otvorim, ali zakljucan je ormaric, ne znam ko ima kljuc. Pitacu nekog iz Alprosa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603598#p603598:3j26s1z1 je napisao(la):
niki » Sre Feb 20, 2019 11:33 pm[/url]":3j26s1z1]Prijavis EDB sumnju i relativno brzo reaguju na reklamaciju i daju objasnjenje, tako je bar bilo... filijala u Pozeskoj 011/3454 387 ili 011/ 395 7777
Naravno :) to cu i uraditi, samo sam cuo da mora licno.. pa cu probati najpre telefonom da se raspitam sta-kako. Hvala!
 
Update: Zvao telefonom, kazu: greska je. Sa Februarskim racunom ce poslati ispravljen Januarski. Kazu, nemojte nista da placate.

Meni ovo lici APP (ako prodje prodje) strategiju..ko plati plati, a ko se zali, ispavice racun.
 
Svi bi negde da zarade dodatno. Meni na primer kad sam uvodio SBB, telefonom sam ugovorio silver paket a kad su dosli momci da montiraju doneli ugovor na gold paket. :shock:
 
Ja sam recimo primetio od pocetka useljenja da nesto nije sa raspodelom izmedju više i niže tarife, i nakon nekoliko prijavljivanja tek su se smilovali u januaru da dodju i zamene uklopni sat. A po pravilniku EDB ako se lepo ne ocitava jedna od tarifa oni imaju pravo da kompletno potrosenu struju obracunavaju kao VT. E sad kako su kod mene to raspoređivali i po kom algoritmu boga pitaj, islo je oko 70% u VT, a 30% u NT.
Jedino nisam uspeo da saznam da li je uklopni sat jedan za sve satove u ulazu ili svako brojilo ima svoj uklopni sat.
 
Istu sitaciju sam imao i ja 70% u VT i 30% NT dva meseca, tek ovaj racun zaa januaru je drugaciji. Zvao i pitao sta se desava, kaze da je nesto do njih i da ce srediti.
 
Ima li neko neki info kad planiraju da srede dugme za lift u prizemlju, na ono -2 sam se vec navikao :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=604529#p604529:31cya1cf je napisao(la):
srdjanprpa » Mon Feb 25, 2019 4:28 pm[/url]":31cya1cf]Istu sitaciju sam imao i ja 70% u VT i 30% NT dva meseca, tek ovaj racun zaa januaru je drugaciji. Zvao i pitao sta se desava, kaze da je nesto do njih i da ce srediti.


Onda je ocigledno bio jedan uklopni sat, što je i logično.

Što se tiče lifta poslat je nalog predstavnicima Otis-a da za zemenu broja 2, kao i da vrate rasvetu na mestu u liftu i ponovo povežu sajlicu, a kad ce oni to da urade boga pitaj. Ne znam da li im je receno za dugme u prizemlju.
 
Vrh