Šta je novo?

Pančevački most

Sinoć u vreme špica u smeru ka gradu, na mestu gde je planirana rampa za Dunavsku, tri žene u reflektujućim prslucima, rekao bih broje vozila. Sve vreme gledaju u pravcu mosta i kako koje vozilo prođe, beleže.

Da nije možda nešto u sklopu izrade projekta rekonstrukcije, pa prate broj vozila, ne bi li utvrdili da je potrebno povećanje kapaciteta, makar za žute trake?
Студенти саобраћајног факултета броје саобраћај, јуче сам видео на Бранковом мосту, смер ка Новом Београду, њих четворо да исто то раде.
 
Zabrana postoji već duže vremena. Postoje ove barijere koje sprečavaju skretanje levo (označeno plavom). Sada mnogi prave prekršaj tako što skreću levo koristeći putanju koja je namenjena samo za autobuse koji polaze sa okretnice (označeno crvenom). Na taj način prave dodatnu gužvu na tom delu puta.

Pogledajte prilog 147575
Izvini, nisam se dobro izrazio...Hteo sam da kazem da poentu te zabrane skretanja levo nikada nisam video, cak se i sam sa vremena na vreme zeznem, pa krenem tim putem na ,,Pančevac", pa shvatim tek kada dodjem do Eko pumpe da sam se zeznuo, pa na kruzni tok do Višnjičke i skrenem levo, pa na most.
 
Mislim da su hteli da izbegnu skretanje levo i oslobode obe trake ka Bogosloviji za pravo. Ovako je jedna uvek bila začepljena i ometala vozila koja idu pravo.

Ne znam koliko je izvodljivo ali ja bih na ulazu na Pančevac napravio još jedan kružni tok
 
Mislim da su hteli da izbegnu skretanje levo i oslobode obe trake ka Bogosloviji za pravo. Ovako je jedna uvek bila začepljena i ometala vozila koja idu pravo.

Ne znam koliko je izvodljivo ali ja bih na ulazu na Pančevac napravio još jedan kružni tok
Takođe i da produže trajanje zelenog svetla za vozila koja dolaze sa mosta, taman za vreme koje je nekada bilo rezervisano za levi direkcioni semafor skretanja koje je ukinuto.

@Blade Što samo nisi obrnuo krug na kružnom toku, umesto što si silazio do Višnjičke?
 
I to je stvarno najbezbolnije rešenje. Znači imaju kružni tok. Krug. Mogu da se okrenu na kružnom toku i priključe se na most najbezbolnije moguće. Ovako samo guše protok.
 
Takođe i da produže trajanje zelenog svetla za vozila koja dolaze sa mosta, taman za vreme koje je nekada bilo rezervisano za levi direkcioni semafor skretanja koje je ukinuto.

@Blade Što samo nisi obrnuo krug na kružnom toku, umesto što si silazio do Višnjičke?
Iz nerazmisljanja i glupe navike, koju eto, ni sam ne znam zasto ne menjam.
 
Bar su imali obaveznu opremu za kola,peškirče oko brisača i nekakvog fazana na haubi.Bez toga se,ne mere bezbedno preći preko mosta:ROFLMAO::ROFLMAO::sesir:
 
Posle onoga kako je most izgledao, makar id a sada na oko izgleda lepo, iako znam da je krpacina, nekako mi je lakse.
 
Pančevac 1974.

Sve je isto kao i danas, osim rasvete, koja je tada bila bolja, danas pola ovih bandera i ne postoji. A i one koje postoje nisu više sa dugačkim nosačima sijalica...
Screenshot_20221204-012851~2.png
 
Večeras dok sam prelazio Pancevca ,,gust,, saobraćaj se u oba smera odvijao ne prekinuto i taman pomislih ma dobro je kad s druge strane vidim ne pregledne kolone vozila kako sa Zrenjanica tako i sa Pančevavkog pravca kako stoje i stoje ... ckajuci na red da predaju Pancevacki most u pravcu Beograda. 🤬

Lele, pa tu ni dva nova mosta preko Dunava nisu dovoljna.
A ovi naši guzobrižnici nisu ni korov počupali na mestima gde treba graditi nove mostove: Preko Ade Huje i Vinčanac
Jadan li je ovaj naš Pancevacki most koliko još mora da stenje i da trpi
Izgleda da ce pre da se strmekne u mutni Dunav nego što se rastereti.
 
То да се уради како треба, треба урадити мост у продужетку Тадеуша Кошћушка, Цвијићеве и Миријевског булевара. А са друге стране реке продужетак Новоградске, Стевана Марковића и Трешњиног Цвета.

Ако је то само за Дунав, тек да видите за Саву шта би требало.
 
Rekonstrukcija Pančevca ili gradnja Nacionalnog stadiona, pitanje je sad!?

Kakve su prognoze, da li bi ste smeli da tipujete i uložite 100 € na neku opciju:
1) rekonstrukcija Pančevca pre otvaranja Stadiona
2) otvaranje Stadiona pre rekonstrukcije Pančevca
3) odustajanje od Stadiona
4) samourušavanje Pančevca
5) ništa od ponuđenog
 
Vrh