Šta je novo?

Pančevački most

I drugi deo, ka gradu, je nasut. Malo je cimanje voziti sa tanjim gumama od 2.0 jer nije ništa utabano i nonstop se gubi kontrola.

Kao što neko reče u komentarima ispod slike na Fejbuku, ovde čim stane neki kamion (ili teži automobil), ima tako da razrovari ovaj tucanik...
 
Jel se sećate ranije, dok nije postojao Most M. Pupina?...Neki traktor krene preko ,,Pančevca,, ili nedao Bog jedan auto stane, odmah guzva kao da se srušio most. Napravi se guzva i sada, kada se takve situacije dese, ali se brže prođe.
 
Blic, 24.05.2016.
http://www.blic.rs/vesti/beograd/novi-r ... tu/3bm8eh7

NOVI RADOVI Sutra uveče zatvaranje jedne trake na Pančevačkom mostu

Od srede uveče u 22.00, do četvrtka u 5.00 ujutru, za saobraćaj će biti zatvorena desna (vozna) saobraćajna traka na Pančevačkom mostu, u smeru Pančevo-Beograd.

Do izmene režima saobraćaja na tom delu državnog puta I B reda broj 10, doći će zbog izvođenja radova na zameni dilatacija na objektu.

Radovi će biti obezbedjeni adekvatnom saobraćajnom signalizacijom i opremom.
 
Često vozim bicikl i kad naiđem na ovo..
Znam da ovde ima dosta vas koji voze i ovuda, pa mi recite, da li se vi bezbedno osećate kada prelazite preko ovoga?
Zar je moguće da nikog nije briga za ovo? :bash:

most2.jpg

most1.jpg


Listam ovu temu, i naišao sam na slike iz 2013. kada je samo par metara dalje bilo ovako (čak i gore), i tu je krpljeno ovim betonom.


Slika iz 2013.

996722-331509053646054-432233820-n.jpg
 
Meni su iz Srbija puteva rekli da to kamioni i putnička vozila uzrokuju. Iako ne bi smeli da se penju na trotoar.
 
Oнда лепо да ставе банкину након санирања, као што постоји на свим мостовима.
 
Zastitna ograda i problem rijesen ali tamo bag** neradnicka sjedi
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394296#p394296:t4xq7321 je napisao(la):
Petar.sv » Juče, , 20:43[/url]":t4xq7321]Meni su iz Srbija puteva rekli da to kamioni i putnička vozila uzrokuju. Iako ne bi smeli da se penju na trotoar.

Lažu.

U životu nisam video da je neko popeo kamion ili auto na ovaj deo "trotoara". Nije nemoguće, ali je teško izvodljivo sa obzirom na intenzitet saobraćaja. Ovo sa raspalim pločama na slikama je ovako 10-ak godina (za ranije ne znam, nisam mnogo vozio bicikl pre tog vremena).
 
Zatvoren prilaz mostu iz pravca Panceva:

Rekonstrukcija železničkih nadvožnjaka na deonici pruge Pančevački most - Pančevo počinje danas, a planirani završetak je do 10. novembra.

Radove izvodi akcionarsko društvo za upravljanje javnom železničkom infrastrukturom, "Infrastruktura železnice Srbije", na rampi petlje iz smera od Pančeva, to jest ka Beogradu i Zrenjaninu.

Tokom izvođenja radova menja se režim rada linija JGP-a vozila sa linije broj 108 će, u smeru ka Beogradu, na delu od raskrsnice Pančevačkog puta i Severne tangente do Pančevačkog mosta saobraćati sledećim saobraćajnicama: Pančevački put, Severna tangenta, Put za Ovču, Zrenjaninski put, Pančevački most i dalje redovnom trasom, dok u suprotnom smeru vozila neće menjati trasu.

Alternativu sam boldovao, a to je produzenje trase za citavih 11 km. Verovatno postoji i kraca varijanta kroz Krnjacu, ako neko zna neka napise.

Inace na samom putu iz smera Panceva nema nikakvog obavestenja, samo vas kod poljoprivredne skole sacekaju barijere. Vrlo neozbiljno.
 
Uzasna guzva ujutru tim zaobilaznim putem, u zivotu nisam video nesto slicno, autobus Pancevo - Beograd putovao punih 70minuta, da ne poverujete ali nekada ni Beovoz nije toliko sporo saobracao :-D
 
Kraca varijanta kroz Krnjacu (deo puta od SMT do pruge je u ocajnom stanju, ali je usteda vremena solidna):

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=403933#p403933:1at7ibju je napisao(la):
toleander » 05 Sep 2016 02:14 pm[/url]":1at7ibju]Kraca varijanta kroz Krnjacu (deo puta od SMT do pruge je u ocajnom stanju, ali je usteda vremena solidna):


file.php

Malo je bolje na drugom (a ne prvom) semaforu levo sa SMT.

Ima još jedna alternativa: ispred mosta sa pančevačkog puta na poslednjem semaforu levo, pa ka Dunavu (ka ribljim restoranima), pa ispod mosta na desno i onda prva desno i još jednom desno. Izlazi se direktno na rampu mosta, ima oko 500m bez asfalta, nije za niske automobile.
 
Jutros oko 7:30 je kolona na Pančevačkom putu bila oko 1km (do drugog semafora), jer ne psotoji uslovno zeleno za skretanje iz Pančeva za severnu Tangentu. O tome sam pisao i pre, u normalni uslovima se zbog te gluposti stvarala gužva od 10ak vozila, dok je sada je kolaps.
 
Prosto su samo zatvorili put, a nigde policajca ili promene rada semafora, da protok prilagodi novoj situaciji.
Sve sami doktori, a niko ne ume ni ove najjednostavije stvari da isplanira dan unapred.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404091#p404091:10uc4kh7 je napisao(la):
severian » 06 Sep 2016 09:19 am[/url]":10uc4kh7]Ima još jedna alternativa: ispred mosta sa pančevačkog puta na poslednjem semaforu levo, pa ka Dunavu (ka ribljim restoranima), pa ispod mosta na desno i onda prva desno i još jednom desno. Izlazi se direktno na rampu mosta, ima oko 500m bez asfalta, nije za niske automobile.
Primetio sam takve genijalce i videcu da danas posaljem prijavu.

To je, zapravo, predvidjeno kao ukljucenje na servisnu saobracajnicu na kruni nasipa. Medjutim, sada su na ulazu na most nanosi blata i kamenja koje donose vozila koja tuda prolaze. Na stranu bezbednost kada se, odjednom, na samom ukljucenju na most pojavljuje vozilo iz grmlja pod pravim uglom, preko trotoara. Jos se vozaci uglavnom zalecu odozdo, jako je "zabavno" kad ih vidis kako lezu na kocnicu.

Evo kako to izgleda:



Odavde izlaze:

Pogledajte prilog 1
 
Ali da ne stave bar 1 policajca negde par stotina metara ranije, ja to stvarno ne razumem.
I 3-4 table sa informacijama.
Jbt radis projekat od xy miliona evra a boli te k. da se iscimas za 100 evra. Neveruem
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404097#p404097:1tfbuhl8 je napisao(la):
Earthmoving » 06 Sep 2016 09:35 am[/url]":1tfbuhl8]Prosto su samo zatvorili put, a nigde policajca ili promene rada semafora, da protok prilagodi novoj situaciji.
Sve sami doktori, a niko ne ume ni ove najjednostavije stvari da isplanira dan unapred.
Nije da ne ume nego NEĆE.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=sNE8rhNohh0[/youtube]
 
I tako ljudi do decembra, uzas...ja sam mislio da ce juce posto je 1 radni dan u nedelji tako biti, ono i danas ista situacija UZAS. da 70min putujes Pancevo - Beograd, ovo nema nigde.
 
Vrh