Šta je novo?

Pančevački most

Slobodno mogu da stave znak za lezeceg policajca na delu gde se novoizgradjena rampa spaja sa postojecom konstrukcijom mosta... toliko je udubljenje, trap da se pomeri.
 
ZEKS evo ti stepenice samo ih prilijepi gdje treba
dsc08158.jpg
 
Dorcol":bbqgos16 je napisao(la):
Slobodno mogu da stave znak za lezeceg policajca na delu gde se novoizgradjena rampa spaja sa postojecom konstrukcijom mosta... toliko je udubljenje, trap da se pomeri.

To je toliko je bedno odrađeno da je to srašno....
 
Bilo je na studiu Dj zadnji dana vesti ali bez video priloga da se menjaju stubovi u potpunosti za pristupne konstrukcije mostu,i da ce do leta biti zamenjeni svi stubovi koji drze pristupne konstrukcije.
 
Vide se i ona dva patrljka o kojima je bilo reči na prethodnim stranama...ostaju neiskorišćeni, ali se zato bliže Dunavu dodaju dva nova :)
 
jel neko ume da objasni detaljnije sta ce se tacno raditi...za sad mi se svidja sto je Bul. Despota Stefana denivelisan na raskrsnici sa Dragoslava Srejovica sto i ima smisla...
 
Пантограф":3kkkl766 je napisao(la):
Mene na ovoj slici mnogo, mnogo više golicaju neizgrađene pružne veze...
Vidi 2 stanice,jednu kod izlaska iz tunela ka karaburmi ispod pancevca i drugu gde se odvaja ona ulica kojom idu 16 i 23 iz visnjicke za karaburmu,i treca u visini depoa Karaburma gde se uliva Mirijevski Bulevar.

Legenda mape je:

Crveno je komercijalno,zuto stambeno,sivo i braon javno i komunalno a zeleno zelenis.
 
Danas sam provalio da most peva. :D

Naime, uhvati me šuntava kiša na sred mosta, a uporedo je duvao i onaj kidački vetar. Negde ne polovini je most počeo da ciči, bukvalno da ciči, kao kad uzmete onaj omot od bombone, prinese ga usnama i duvate.

Prvo sam mislio da mi nešto nije u redu sa točkom, pa sam stao i pogledao, da bi' skontao da je to vetar koji duva ka mostu i proizvodi zvuk. E sad, da l' je taj zvuk povezan sa ogradom ili sa time što se most raspada...
 
Guzva an pancevcu pa ljudi vide da ce prije dunavom nesto samo kola nece da plivaju [prodaje li ko amfibiju ]
Automobil%20u%20reci-2.jpg

Automobil%20u%20reci-1.jpg
 
Радови око стубова, можда их је до 10ак овако опасано...
Нови путокази...




 
Dorcol":u87odiu4 je napisao(la):
Slobodno mogu da stave znak za lezeceg policajca na delu gde se novoizgradjena rampa spaja sa postojecom konstrukcijom mosta... toliko je udubljenje, trap da se pomeri.

Санирано :pob:
 
direktor":33z3nuk0 je napisao(la):
Guzva an pancevcu pa ljudi vide da ce prije dunavom nesto samo kola nece da plivaju [prodaje li ko amfibiju ]
Automobil%20u%20reci-2.jpg

Automobil%20u%20reci-1.jpg
@direktor

Evo snimka sa jutjubeta:

http://www.youtube.com/watch?v=-hC5VyMTe84

Vozilo je bilo parkirano na normalnom parkingu pored Dunava (u luci Beograd). Međutim, parking ima blagi nagib ka Dunavu, a ne postoje fizičke prepreke. Vozač nije propisno obezbedio vozilo, i ode..........

Na snimku se na žalost ne vidi finale, koje se desilo nešto pre samog mosta.
 
Judi penjanje na pancevac iz pravca Karaburme (pogotovo u vecernjim casovima) je postalo poprilicno opasna rabota. Od kad nema one male ogradice ukljucenje je postalo poprilicno nezgodno.
 
Република Србија
МИНИСТАРСТВО ЕНЕРГЕТИКЕ,
РАЗВОЈА И ЗАШТИТЕ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ
На основу чл. 10. став 1. а у вези са чл. 29. став 1. и 3. Закона о процени утицаја на
животну средину («Сл. гласник Р.Србије» 135/04,36/09) даје следеће
О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Обавештава се јавност и заинтересовани органи и организације да је носилац
пројекта, Дирекција за грађевинско земљиште и изградњу Београда, Његошева 84,
поднео Министарству енергетике, развоја и заштите животне средине Захтев за
одлучивање о потреби израде Студије о процени утицаја на животну средину пројекта
Булевар деспота Стефана, од улице Митрополита Петра до улице Мије Ковачевића, са
денивелисаном раскрсницом ''Панчевачки мост'', са припадајућом инфраструктуром –
коначно решење, завршетак реконструкције,
на територији Града Београда, дана
29.03.2013. године, заведен под бројем 353-02-466/2013-05.
Заинтересована јавност може да изврши увид у садржину захтева сваког радног дана
од 11-14 часова у просторијама Министарства енергетике, развоја и заштите
животне средине у Београду, Омладинских бригада 1, соба 653 и достави своје
мишљење у року од 10 дана од дана објављивања овог обавештења.

http://beoland.com/oglasi/130410_Oglas1.pdf
 
На више места замењени су делови ограде који недостају, лако су уочљиви, јер су бели. Свиђа ми се то јер показује елементарну бригу. У задње време отклонили су скоро све на шта се и овде указивало. :kk:

Већ сам постављао слике где фали рецимо 2 метра ограде, такве ствари се не могу правдати немаштином, већ само немаром. :notok:

Све потпада под симболично, јер су других 95% моста недопустиво запуштени :cry:
 
Da li ce Beograd ponovo doziveti istu sudbinu kao kada se rekonstruisala gazela dok se gradio most na adi? Ovi radovi na rekonstrukciji Pancevca mogu na leto da se intenziviraju i da stvore vece guzve dok se u isto vreme gradi novi most Zemun - Borca... Kako smo se gusili i kuvali po kolonama oko gazele a sad skoro pa nigde nema guzve oko ova dva mosta. Nadam se istom ishodu i na ovoj strani grada...

2 nova mosta i 2 rekonstruisana mosta u odnosu na 2 raspala! :D :D :D
 








Пролећно издање. . . травица, биљке, нови делови ограде, још увек нова конструкција, опеглан лежећи... :D

И семафор :notok:
 
Vrh