Šta je novo?

Palata Beograd (Beograđanka)

Na velikoj kuli su menjana stakla postoje fotke zamene stakala to je bila veoma komplikovana operacija i trajala je
 
pa onda da daj da vidimo te fotke...svakodnevno sam prolazio...nemam problem da kazem da sam video,ali nisam...ako sam na maloj primetio,primetio bi i na velikoj...cak se vide sada,i da su stakla i stara i praljava..stolarija pipnuta nije na velikoj kuli...
 


Evo posto je nekom bilo tesko pogledati na temi i dalje tvrditi da stakla nisu menjana i pritom ne okačiti fotke koje će da potvrde tu tvrdnju.
 
Izvinjavam se..gledao sam nekad ove slike...zaboravih...pricao sam ono sto vidim spolja...jel se ovo odnosi na sve spratove ili samo neke,i to je bitno?ja sam gledao ovako iz blizine celu zgradu...ovde vidimo na slikama..jedan ili dva sprata...jel mozemo da kazemo to za celu zgradu?
 
U petak puklo jedno staklo na aneksu. Stakla su dupla i ovo je samo spoljno staklo. Da li se neki golub samoubica zakucao ili je nešto drugo u pitanju, niko ne zna.

beogradjanka ode staklo.jpg
beogradjanka plato srca.jpg
 
I dalje stoji srca ne znam sta cekaju. Da neko padne na staklo I povredi se???
 
Мени омиљене поруке са разних путовања (обзиром да памтим углавном такве тривије) на овим жутим таблама:
Piso Mojado (јер личи на Моше Пијаде)
Kaygan Yol (зар је потребно објашњавати)
Figyelem, figyelem.

Надам се да сам потрефио спеловање, овако на брзака.
 
Inace te žute table na cirilic i srb jeziku su bas retkost unikatne stvari
 
Predugacak da je jedan segment staklo bilo bi ok
 
Moglo je da se uradi u boji u kojoj su urađeni ukrasi na zgradi, u kombionaciji sa staklom.
 
Bezuspesno pokusavam da se popgnem gore (negde) da vidim, slikam?

Kazu ne moze (naravno poslovna zgrada).

Jel ima neko ko radi tamo na visim spratovima a da je ovde na forumu, ko bi me sproveo, ili kako funckionise?

Sta ako ja kao individua zelim da vidim kako izgleda iznutra i pogled za zasticenog kulturnog dobra Beograda a to su svi placali i gradili, sta treba da ucinim?
 
To je problem i sa Geneksom i Beogradjankom - obican covek tamo ne moze da se popne.
Po ceni od samo €10 se odnedanvo može popeti na sam vrh Geneks kule, obići nekadasnji restoran, krov poslovnog dela kule (zajedno sa bioskopskom salom koja se nalazi na krovu), kao i deo prostorija bivšeg ICG Geneks preduzeća i pritom se osecati kao da si u vremeplovu, kao da si se vratio u kraj osamdesetih / početak devedesetih :)
Plaćanje u gotovini, na samom ulazu, portiru ;)
Bio lično, polovinom maja 2023.
20230514_131324.jpg
 
Dosao novi gazda geneksa u medju vremenu ...
Inace da nije puklo neko staklo opet na zgradi cela masarikova je krcata sitnim komadima stakla
 
Vrh