Šta je novo?

Palata Beograd (Beograđanka)

20230726_192833.jpg
20230726_204620.jpg
20230726_204716.jpg
20230726_204711.jpg
 
Poslednja izmena:
Bravo, Vožde!
Da li je ova bašta dostupna široj javnosti, ili...?
I pitanje za upućene: Šta bi od priče da će biti vidikovac-restoran na zadnjem spratu?
 
Ja sam radio do skoro u Beograđanci pa mogu otvoreno da govorim. Na petom spratu se i dalje radi i neće biti skoro završen dok je ovo manja bašta na 6 spratu koja je pri mestu za odmor i hranu kompanije Playstudios koja je vlasnik nekoliko spratova.

Stanje sa liftovima je užasno, nema ih dovoljno i previše se često kvare. Postoji puno kretanja po spratovima, cirkulacije ljudi, dostave hrane i evidentno je da 3 velika lifta i jedan mali nisu dovoljni za ovih 25 ili koliko spratova. Toliko je situacija problematična da kada bi ja završavao sa poslom često bi peške išao stepenicama do gradilišna na spratu 5 pa tu se spuštao sa dva lifta koja su u aneksu jer je na spratu 5 veza između aneksa koji je ka zgradi EPS-a i osnovnog dela kule. Napomena je da se iz Kule i aneksa ne može u trgovinski deo gde je robna kuća na prva 4 sprata.

Ima još nekoliko spratova koji nisu završeni pa ni rekonstrukcija nije blizu završetka.

Što se vidikovca tiče postoji vidikovac i na 5 spratu i na poslednjem mada mislim da su prostorije investitora na poslednjem spratu.
 
Која штета што овде није урађена рампа целом ширином уместо степеништа.
 
Хвала колега DzonTravolta,

био сам само гост горе, тако да је Вучко као боље упознат позванији да одговори..
 
Која штета што овде није урађена рампа целом ширином уместо степеништа.
Teoretski je pristup invalidima omogućem pored Grineta, ali ne bi škodilo ni pored stepenica. Ipak, taj prostor ispred stepenica je totalno neuređen i neprilagođen jer je tu prolaz do magacina Idee, kao i prolaz do parkinga unutar zgrada. Tu je problem i pešacima da prođu.
 
@astrodule
Radi se Greennet cafe deo, špstavljene skele, a počeo je da se radi ulaz u Ideu. Povadili su sadnice i počeli sa uklanjanje ploči sa žardinjere. Video juče dok sam prolazio, ali nisam bio u mogućnosti da fotografišem jer je duvao vetar i padala kiša, a ja još priode držim kese i borim se da mi vetar ne izvrne kišobran,
 
Стварно беспотребно постојање ових степеника.
 
Da sad su tu stavili neku flašu i curi voda stalno, a i to stepenište levo je takav očaj, uvek neke bare čak i po lepom vremenu. Pritom još ima neka retardirano kratka gazišta pa ne možeš ni normalno da staneš.
 
Znači ipak sam dobro video. Al pomislih prvi put, ma ne, to mora da je nešto drugo u pitanju, neka fleka...
 
Tu curi i vlaži odavno, još od 90ih ako se dobro sećam, moguće čak i pre. Ceo plato je falično dizajniran i izgrađen.
 
To nikad nije rekonstruisano od izgradnje vec je ko po običaju sminkano
Voda ta nije resavana ni kad je radjena kM ni masarikova ni sam plato kad je rajden
 
 
Vrh