Šta je novo?

Održavanje vozila

Ideja nije o ciscenju autobusa vec o akciji koja treba da ukaze na notorno neodrzavanje i neciscenje doticnih - samim tim bi i postojala linija do koje je BGerila cistila, a do koje GSP. :)
 
Nisam zapisao garažni broj, al juče sam se vozio u japancu 16ici koji je imao igrađenu novu klimu koja je za divno čudo radila, ali su zidovi bili skroz crni od neke čađi, imam utisak da je zaprljana od instaliranja te klime i da je nisu oprali posle toga, ili da se nešto zapalilo, ali je zaista neugledan prizor bio
 
To je standardno da se vide otisci prstiju na tim belim maskama, pa čak juče i u CAF-u sam primetio crne prste :)
 
Tragovi ruku u ovom slučaju su skidali čađ, nesrećni ljudi koji su dodirnuli te površine
 
JohnnyLee":16dtld95 je napisao(la):
дефинитивно треба приватизовати ГСП, овако више не може

Ja bi izbegao privatizaciju, a čini mi se da upravo oni pokušavaju da što više upropaste preduzeđe kako bi mu smanjili cenu, te da ga neko "iz ekipe" kupi.
Po meni poenta je da javno preduzeće odgovara javnosti, što oni očigledno ne rade, te mislim treba restruktuirati GSP jer je ono naša "zajednička svojina", a ne prodati je tek tako.
 
U rukama ekipe je samo vime,
a glava i zadnjica su i dalje naš problem
 
boca-ica":2tsntp5p je napisao(la):
U rukama ekipe je samo vime,
a glava i zadnjica su i dalje naš problem

свака част, каква алегорија на нови смарт систем
 
Trolje*******us 2050 isarani paneli kod drugih vrata neradi klima ,prednji displej takodje neradi,prati samo prati ako treba i streljaTI NERADNIKE :bash: :bash:
 
Somi303":297e1mal je napisao(la):
stf":297e1mal je napisao(la):
Више пута ми је дошло да уштекам у торбу један мер глас и крпу, и да орибам барем оно за шта се држим или седим.

Можда би требало направити неку акцију рибања једног возила, али по дужној линији, да се види разлика у одржавању и НЕодржавању. Наравно, навући барем неке медије. Да се стане на крај овом безобразлуку.

Има ли добровољаца? :D

Ако ћеш ти да купиш мер глас рачунај на мене. Прво ћемо 303, а онда прелазимо на 302 пошто смо комшије, може? :D

c.s.i.":297e1mal je napisao(la):
I meni je nešto slično palo na pamet, pridružujem se akciji. :)

boca-ica":297e1mal je napisao(la):
Bilo bi revolucionarno kada bi bar jednu subotu ,,masovnije,, iskoristili
za brisanje unutrašnjosti autobusa sa običnom krpom i razređivačem

Na primer krajem septembra , taman da se đaci dotele ,,ispišu,,
pa da pored novih čitača, cele zime imamo čiste autobuse, tramvaje , trole. . . .

Au. . . . pa to ulazi u pripremu za zimu
a to izaziva samo napade smeha :laugh: :lool: :laugh:

bojan87":297e1mal je napisao(la):
I ja sam razmisljao o tome da nekako okupimo par novinarskih ekipa, uzmemo neki prljavi autobus i totalno ga operemo. Bilo bi dobro kada bi i mogli da zamenimo i svetla, i eventualno zamenimo neke izlomljene panele, te bi onda ciscenje bilo kompletno.



Pa šta čekamo ? :D
 
pridruzujem se i ja ce ga oribamo :lool:
 
E a kakvu sam ja 20-cu pre neki dan video.
Raspad od ikarbusa, koji jedva ide (inace na liniji gde idu samo tri vozila, pa kad jedno iskoci eto belaja).
A ugradili mu klimu, pa cela prljava od masnih prstiju mehanicara koji su zatvarali one kose panele. :shok:
Pa na nekim mestima flomasterom iscrtano gde su trebali da probuse one otvorcice za klimu, pa valjda videli da je greska u crtanju pa ih izbusili na drugom mestu, a ovo od flomastera ostalo, vrsitao sam od smeha. Pa neonku koju su zarotirali za 90 stepeni iz koje vire zice.
Plus svi standarni nedostaci koje ikar moze da ima, otpale gume na vratima, sedista ....

A najveci crnjak je sto je klima u deset sati uvece sibala ko luda i to bas dobro radi i pored svega toga :D
 
^ To sam malo iznad isto primetio i konstatovao u japancu.

Pride, ne mogu da verujem da mi još uvek nemamo dovoljan broj autobusa u voznom parku da te kršedole izbacimo, a pogotovu sada kada je letnjim redom vožnje redukovan broj vozila... Je l' se to mlađani busevi kod GSP-a štede ili šta?
 
c.s.i.":1rmxlaa1 je napisao(la):
Somi303":1rmxlaa1 je napisao(la):
stf":1rmxlaa1 je napisao(la):
Више пута ми је дошло да уштекам у торбу један мер глас и крпу, и да орибам барем оно за шта се држим или седим.

Можда би требало направити неку акцију рибања једног возила, али по дужној линији, да се види разлика у одржавању и НЕодржавању. Наравно, навући барем неке медије. Да се стане на крај овом безобразлуку.

Има ли добровољаца? :D

Ако ћеш ти да купиш мер глас рачунај на мене. Прво ћемо 303, а онда прелазимо на 302 пошто смо комшије, може? :D

c.s.i.":1rmxlaa1 je napisao(la):
I meni je nešto slično palo na pamet, pridružujem se akciji. :)

boca-ica":1rmxlaa1 je napisao(la):
Bilo bi revolucionarno kada bi bar jednu subotu ,,masovnije,, iskoristili
za brisanje unutrašnjosti autobusa sa običnom krpom i razređivačem

Na primer krajem septembra , taman da se đaci dotele ,,ispišu,,
pa da pored novih čitača, cele zime imamo čiste autobuse, tramvaje , trole. . . .

Au. . . . pa to ulazi u pripremu za zimu
a to izaziva samo napade smeha :laugh: :lool: :laugh:

bojan87":1rmxlaa1 je napisao(la):
I ja sam razmisljao o tome da nekako okupimo par novinarskih ekipa, uzmemo neki prljavi autobus i totalno ga operemo. Bilo bi dobro kada bi i mogli da zamenimo i svetla, i eventualno zamenimo neke izlomljene panele, te bi onda ciscenje bilo kompletno.



Pa šta čekamo ? :D
Мора да падне неки договор. А од медија БГ хронику, једино они имају муда да причају негативне стране Београда.
 
jlaki":1inwvfgy je napisao(la):
Pride, ne mogu da verujem da mi još uvek nemamo dovoljan broj autobusa u voznom parku da te kršedole izbacimo, a pogotovu sada kada je letnjim redom vožnje redukovan broj vozila... Je l' se to mlađani busevi kod GSP-a štede ili šta?

Jedan dan kada je bilo onih 40ak i više stepeni na 39 su poslali onaj bus što ima dvoje vrata, a u njemu nijedan prozor, samo činimi se na samom kraju po 2 mala luftera. Tako da i ja ne mogu da verujem da nemaju šta drugo poslati u takvim situacijama, pošto sam čuo da su valjda mercedesi bili na registraciji ili tako nešto
 
@stf
Možda bi veci efekat bio bez medija i da se ne organizujemo u grupe
vec je dovoljno da određenog dana, u okviru jednog poslepodneva, svaki član BB po ličnom nahođenju
utrči sa krpom od razređivača i tom prilikom obriše- zabeli uvek isti deo
na primer prostor ,trece sedište iza vozača , bez obzira na vrstu vozila

Dobili bi u vecini vozila ,,kloniranu čistu fleku,, kao uzorak-primer stanja koje Beograđani-BB žele, a očigledno moguća
A što se tiče medija neka sami otkriju tajnu ,,čiste fleka ,, u stotinjak vozila
 
Micigen":255s989v je napisao(la):
E a kakvu sam ja 20-cu pre neki dan video.
Raspad od ikarbusa, koji jedva ide (inace na liniji gde idu samo tri vozila, pa kad jedno iskoci eto belaja).
A ugradili mu klimu, pa cela prljava od masnih prstiju mehanicara koji su zatvarali one kose panele. :shok:
Pa na nekim mestima flomasterom iscrtano gde su trebali da probuse one otvorcice za klimu, pa valjda videli da je greska u crtanju pa ih izbusili na drugom mestu, a ovo od flomastera ostalo, vrsitao sam od smeha. Pa neonku koju su zarotirali za 90 stepeni iz koje vire zice.
Plus svi standarni nedostaci koje ikar moze da ima, otpale gume na vratima, sedista ....

A najveci crnjak je sto je klima u deset sati uvece sibala ko luda i to bas dobro radi i pored svega toga :D
На коју линију ГСП шаље најмање аутобуса? Рекао бих да иде овако некако :laugh:

1)...
2)303 Заклопача-Устаничка
3)Миријево 3-ВМЛ (извор Мичиген) :D
 
@ Stf

Verujem da bi moglo da se provuče i u Blic, a hronika je pun pogodak.


@ boca-ica

Cilj ove akcije nije čišćenje autobusa, to je samo sredstvo koje ćemo upotrebiti da preko medija svima skrenemo pažnju na problem higijene u autobusima. I potrebno je da nas bude više u grupi kako bi akcije dobila na ozbiljnosti. Uostalom, zamisli kako bi te svi u autobusu gledali da sam uđeš i ničim izazvan počneš da pereš sedišta. :D :D :D

Ko sve učestvuje i kada imamo sastanak da se dogovorimo oko svega ?
 
Организација и договор на ББ окупу 11.09. ?
 
Evo mog predloga.

Radna Akcija ocistimo nase autobuse.

Zamolimo GSP da nam izadju u susret i omoguce nam da im besplatno operemo par vozila i da od toga napravimo malu tv festu.

Kao nasli se desetinak beogradjana koji su zeleli da doprinesu boljoj cistoci grada i gradskih autobusa te su uzeli krpe u ruke i oprali par autobusa.

to bi bilo nesto kao nalik onoj akciji gde su studenti skupljali otpad ispod gazele
 
Ni slučajno zvati njih, propašće akcija, oni sigurno neće reći "Evo vam momci i djevojke, najprljaviji autobus iz najgoreg po internom rejtingu pogona, čistiteeee". To je akcija protiv njih, stoga bi trebalo da bude iznenadna
 
Računajte na mene.
Već sam napomenuo da više od godinu dana pokušavam da "udjem" u GSP, u poslu čišćenja.

Moja firma će rado da pripomogne akciji uz pomoć specijalnih hemijskih sredstava za čišćenje (od grafita i od prljavštine) kao i sa potrebnim mašinama ukoliko je to potrebno.

Ovo je gest podrške i neće se ime firme zloupotrebljavati.
 
Vrh