Šta je novo?

Održavanje vozila

To jeste tacno, samo sam se ja osvrnuo na to sto si rekao "da ne ispadne da mi imamo najgore odrzavanje". Zvuci kao da si rekao da je njihovo odrzavanje gore od naseg. Kod nas da se desi ovo videla bi se ogromna razlika, sve spolja u raspadu, unutra isto, a povrh svega jos i da se razdvoji prikolica. Tako da nase odrzavanje je i dalje medju najgorima, rekoh, mozda je ovo bilo samo posledica starosti vozila, 18 godina.
 
Koliko je prljav, kad ga operu, skinuće se i autolak.
 
Ово је стварно јадно, прастари Саноси си брже и боље ишли овуда. #773 је данас 2.5 минута прелазио 100-150 метара брда код Луба код Заклопаче. Притом је укошен много више него #98 који такође не може да стане у једну траку..
http://www.youtube.com/watch?v=Wh1r5t9zP9E
 
Није ми волан са десне стране :Р Ионако не бих никога могао да повредим брзином пужа. Ту се Гаго редовно обилази због оваквих ситуација, 2 и по минута за максимално 150 метара.
 
Па не види се баш преко тапатока :Р Данас слична ситуација, само #84 и округло 2 минута за исту деоницу :D
 
Pre oko sat i nesto se vracam, ja u 306 u 162, a prestigne nas IK103F, remontovan, nisam siguran za gbr, mislim da je 79 ili 74. Uglavnom, na zadnjoj svetlosnoj signalizaciji svetli sve sto moze da svetli. Nebitno koja svetla su u pitanju, ali su bila potpuno bela, kao da su bila ukljucena za rikverc. I tako konstantno. Cemu remont?
I da, sad sam se setio.
#1025 jutros nesto pre 12 pokvaren na Dusanovackom mostu. Naravno, napravio guzvu. Nisam uspeo da vidim sta je bilo u pitanju, ali ono sto mi je zapalo za oko je neverovatno. Vozac je umesto trougla stavio PP aparat. Vozilo je bilo na remontu u Ikarbusu 2012. godine.
 
Nažalost, redovna pojava. Mali broj autobusa GSP-a je dobio sigurnosne troglove (a i to je "nestalo"), a nedostaju i kompleti prve pomoći u starijim vozilima. Takođe novoprimljeni vozači nisu zadužili ni svetloodbojne prsluke...
 
Gradski odbornici usvojili su danas rešenje kojim se daje saglasnost na rebalans programa poslovanja GSP "Beograd" za 2015. godinu.... podrazumeva kupovinu 50 novih autobusa....

taman 50 novih kompleta da tapnu :p
 
Испустио душу код Арене у улици Антифашистичке борбе, Икарбус на линији 17, гб 980, данас-25.02. негде око 11:15 часова,
 
"Играње воде" у дуплом стаклу у аутобусу на линији 65, гб 3111, слике од данас-08.03.2015. Делује занимљиво, али само за онога ко гледа:










 
kupindo.jpg


:lol:
 
PUTNICI LJUTI U autobusu na liniji 9 pukla "harmonika", vozili smo se i kisnuli!

Blic | 12. 03. 2015. - 19:55h | Komentara: 0
Žitelji Voždovca koji su oko 15.30 sati na Slaviji ušli u autobus na liniji 9 koji umesto tramvaja saobraća do Banjice poslali su redakciji "Blica" fotografije autobusa koji prokišnjava jer se "harmonika" pocepala!

584778_bg-gsp-foto-ivan-milicev-1_f.jpg


- Šokiran sam i besan zbog toga što je GSP poslao ovakvo vozilo da prevozi ljude! Ne mogu da verujem da se zaista vozim u autobusu gde je "harmonika" toliko pocepana da se vidi nebo, a putnici se sklanjaju od kiše. Kao da smo na ulici! Ima li još negde ovakvih autobusa? - ogorčen je stanovnik Voždovca.

584779_bg-gsp-foto-ivan-milicev-2_ff.jpg


Kaže da svi u autobusu imaju kapuljače na glavi, ali ne zato što se spremaju da siđu na stanici, već zato što u autobusu kiša pada.

- Svi stoje jer su sva sedišta mokra! Samo čekam da neko još otvori i kišobran! Zaista je sramota da je GSP ovakvo vozilo poslao da prevozi ljude - kaže čitalac.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/541877 ... -i-kisnuli
 
Onda me svi kritikuju kad ja kazem da sve jedan autobus bi se kod nas za par meseci raspao.
 
Ovo je nazalost svakodnevnica. Pogotovo u solo autobusima, kada prokisnjava kroz sibere, pa sva sedista budu mokra. Prosle nedelje sam usao u 25P u Kumodrazu, Conecto je bio, na zadnja vrata, krenem napred da sedne, kad ono svako sediste mokro. Kada su kisni dani, treba biti pravi majstor u odabiru mesta za sedenje. Crvena zona su sedista sa desne strane salona, zbog vrata jer imaju rupe, zuta zona sedista ispod sibera, a zelena zona su zadnja sedista i krajnja leva sedista. Tu ima najmanje sanse da covek pokisne.
 
Vrh