Šta je novo?

Održavanje vozila

Generalno pranje, ili nesto sto se samo tako zove.... Steta, dobro je vozilo, u prikolici gumeni rukodrzac, kao da je izgrizen, ne mogu da verujem sta sve nece raditi po busevima...
 
OVo je ispalo sa jednog žutog kosmajskog mercedesa na 25.
šta je to ?
-2.jpg

-1.jpg
 
Stvarno mi nisu jasni zasto pustaju #88 u saobracaj vise. Autobus je u katastrofalnom stanju. Prosle nedelje je bio kod mene na 306, morao sam da gledam gde cu da sednem jer je 70% sedista nakrivljeno. Danas je bio na 304, seo sam nesmotreno na neko sedista, samo sto nisam propao. Naravno, ostatak salona je isto tako u losem stanju. Rdjavo, rupe, kod motora sve curi, fale sipke, one koje su tu su izbacene iz lezista, polomljeno.
 
Nadrealna slika danas na pancevcu oko 11:15.

Pokvario se zglobni autobus (ispred njega je bio parkirano vucno vozilo) a iza umesto trougla postavljen vatrogasni aparat na tri metra od vozila i iscrtan rukom trougao na zaprljanoj zadnjoj strani sve sa strelicom u desno.
Na nesrecu, nisam stigao da uslikam.
 
Pa u principu pokrece 2 ili 3 alternatora i pumpu za vodu i kada ostane bez kaisa ima da prokuva a kada ostane bez alternatora znaci ostaje i bez struje dok ne potrosi akumulator ...
 
Moravac":21ag6q6o je napisao(la):
Nadrealna slika danas na pancevcu oko 11:15.

Pokvario se zglobni autobus (ispred njega je bio parkirano vucno vozilo) a iza umesto trougla postavljen vatrogasni aparat na tri metra od vozila i iscrtan rukom trougao na zaprljanoj zadnjoj strani sve sa strelicom u desno.
Na nesrecu, nisam stigao da uslikam.
Ovo sam ja slikao oko 12:35..
Solo GB 775...
20150202_123719.jpg
 
Usled ociglednog nedostatka sijalica, pogon Zemun je odlucio da umesto njih stavlja katadioptere.
Svaka cast za snalazenje i ideju, ali to je nedovoljno, katadiopter je jednostavno preslab i nedovoljno uocljiv. Mislim da bar kod signalizacije ne sme da bude eksperimentisanja, tu nema igranja. Siguran sam da se to ne bi desilo da ima sijalica, ali nema opravdanja za vrh firme zbog takvog stanja.
 
Diletanti
neispravna signalizacija = tehnički neispravno vozilo
 
Sa tehnicke strane, signalizacija je ispravna, svetli to, radi, medjutim nije odgovarajuce i nije vidljivo kako bi trebalo da ajde. Bolje i tako, nego nikako, raduje me da su se potrudili da urade bar nekako.
 
Beck, katadiopter ne svetli , vec reflektuje svetlost, pa samim tim ne moze biti zamena za poziciona, gabaritna niti bilo koja druga svetla.
Ovo sto rece Zika je gola istina, pa ako vozilo nema svu svetlosnu signalizaciju nebi smelo da prodje nocni pregled, niti da bude pusteno u saobracaj.

Jedan od razloga zbog kojih je moj zet pre 15-tak godina napustio karaburmu je bila slicna odluka tamosnjih sefova.
A posle kad se nesto desi, ko je kriv?
Ko ce da robija ako se neko po magli zakuca u takav autobus???
Strasno je kako mi dozivljavamo pravila kao nesto sto je neko tako iz cistog hira 'izmislio'.
A posle se cudimo gde smo i kakvi smo...
 
laki72":2k89kvnc je napisao(la):
Jedan od razloga zbog kojih je moj zet pre 15-tak godina napustio karaburmu je bila slicna odluka tamosnjih sefova.

Знао сам да постоји разлог што те погађа израз "септичка јама" :wink: Поздрав за зета који је из једне јаме побегао.
 
Evo o cemu pricam, ovaj ima ovakve pozicije, neki imaju jednu, nekima su na stopaljkama, sve u svemu, danju i nekako, nocu se jedva primecuje.
 
Па зар су толко сиромашни да не могу купити сијалице? Није ни чудо што се аутобуси толико кваре ако се штеди на основним стварима
 
Nesposobni ako kupe sijalice nemogu8 dovljno da se nalapaju imaju gomilu kuvara konobara , radnika u racunovodstvu koji sve rade pjeske
 
Problem je sto ta je*******ena sijalica, kad tako moram da se izrazim, mora da se kupi preko tendera, dok se raspise tender, pa ko dobija tender, pa dok to stigne i sl. Najsugaviji sraf mora da se nabavi preko tendera, zahvaljujuci retardiranoj drzavi i retardiranim zakonima.
Videcu ovih dana da ispratim koliko to sijalica nedostaje u toj 'neophodnoj' signalizaciji, ako sam do sada dobro ispratio videh 4 komada da nedostaju, stoga cu im ja nabaviti sijalice i licno cu ih odneti u garazu na kapiju, posto ne smem vise unutra zahvaljujuci generalnom direktoru, sa nadom da ce se zameniti sve ovakve sijalice koje su improvizovali....
 
Мислим да је нормална ствар куповати сијалице преко тендера јер се не купује једна сијалица већ огромна количина, проблем је што су купују јоги душеци на тендеру и што се чека апсолутно последњи могући тренутак.
 
Naravno da treba da se kupuje preko tendera, problem je što se ne raspisuje tender za nabavku delova na sledeće 4 godine, tj. na vremenski period, a ne na količinu.
 
Kao sto sam i mislio, cena sijalice je mizerna. Komplet od 2 sijalice, kosta 110 dinara, prebrojao sam za sada 5 komada ovakvih budzevina. Medjutim, predomislio sam se, ipak necu nositi u garazu, vec cu pokusati da sa vozacima i majstorima na terenu uradimo zamenu, da ne bi pojeo mrak te sijalice i da se ne nadju u necijem automobilu, umesto u vozilima kojima su namenjena. Ukoliko primetite nekog 'zemunca' sa ovim cudom od signalizacije, pisite ovde, od petka sledeceg, idemo u akciju. Cisto da ponovo, pokazemo nadleznima, da moze sve da bude kako zakon nalaze i za male pare...
 
Sijalice od 24V , ne mogu da se koriste na automobilima, na kojima je instalacija od 12V.
Signalne sijalice snage 5W, 10W i 21W su smesnih cena, a gospoda pravnici u pogonu znaju da bez obzira na tendersku proceduru, postoji mogucnost hitne nabavke. Naravno ta hitnost nabavke mora da se pravda, a oni nek ne budu lenji pa nek razmisle kako. Uostalom, za to primaju platu!
 
Meni trebaju, 24v, 10w cena jedne je oko 70 dinara. 5w je 25dinara komad, smesno.
Elem, izleteo bus u Mirijevu, vidim da ovi univerzalni pneumatici resavaju stvar, bravo Milkovicu!
 
Vrh