Šta je novo?

Održavanje vozila

bazinga":21h6ufen je napisao(la):
Lupetate gluposti, jel onda za losu M seriju kriv MAN, jer je on napravio sasiju i dozvolio ikarbusu da pravi karoseriju? Za displeje garanciju daje Novatronic, tako da je i njihova krivica, to sa Solarisom nema veze.

Ne, Ti lupetas gluposti !!!!
(mada mislim da ne treba da se spustamo na takav nivo i tako obracamo jednim drugima)

Upravo Ikarbus je proizvodjac M serije, tako da je on odgovoran za kvalitet autobusa.

Oces konkretniju, nama dostupnu pricu?
Kupio si recimo jaknu Adidas.
Crkao ti je rajsfeslus posle 3 upotrebe. Zanima li tebe ko je proizvodjac tog rajsfeslusa ili ides i reklamiras jaknu ???
ILI:
da smo trazili da se u Solaris autobus ubaci IMR motor, mislis li da bi pristali?
Znaci mozes ti odredjene stvari da zahtevas, ali na proizvodjacu je da to prihvati ili odbije sa obrazlozenjem da u tom slucaju skracuje ili ukida garanciju.
U ovom slucaju ako je autobus isporucen iz fabrije sa ovim displejem on je sastavni deo tog autobusa, poput recimo klime ili neceg slicnog. Proizvodjac odgovara i za taj deo, a kako on to posle regulise sa svojim dobavljacem to GSP kao kupca ne treba da zanima.
 
Da, ali Novatronic je Solarisu dao garanciju 2 godine za displeje, tako da ih Novatronic direktno i servisira u GSP-u.
 
Kakvu garanciju, kome? Solarisu ili kupcu?
Daje garanciju Solarisu, a Solaris je dužan da pre nego što nešto stavi na svoj autobus testira i vidi da li je taj deo u skladu sa propisima i da li je dovoljno kvalitetan da bude u tvom vozilu! Novatronic već znamo kakav je, ali firmi kao što je Solaris ne priliči da stavlja kojekakve nepouzdane delove u svoja vozila!
 
Jel potreban neki komentar?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VZrRib_5FJk[/youtube]
 
Ха, за тог сам рекао да ми се свиђа наранџаста боја, био на 104.
Шта си оплео по Соларису сад, таман ме убеди да је савршенство једно...оћеш да полудим :)
 
Čim je objavljena vest da će staviti NT u njih bio sam protiv, nije mi se to svidelo i nigde nisam naveo kao + što imaju te displeje... ;)
Na većini je već pocrkalo svetlo i sve to generalno kvari utisak da je Solaris kvalitetan autobus, što generalno i jeste ;)
 
Данас поподне око 17 часова на линији 84 у правцу града, аутобус са ГБ 359, вози без иједног унутрашњег осветљења у простору за путнике. Унутра тоталан мрак. Коме сад ово пријавити ?

Још увек не могу да схватим надлежне органе да дозвољавају да се у приватним аутобусима користе електронске табле које нису исписане на српском језику (па макар и на латиници :shock: ). Још увек су у бившим Веолијиним, а сад Аривиним аутобусима, електронске табле исписане на језику земље (Пољска) где су ови половни аутобуси купљени. Такође не мењају ни време, тј. нису померили време у назад крајем октобра. Снимио сам ову таблу у среду 25. 12. у 12:31 часова (на табли показује 13:31 !) у аутобусу на линији 75, са гаражним бројем П0372.


То је овај аутобус, а и задњи екран је видљив до пола !
 
Beograd
Jedan mejl ili poziv kulturno ako niasta ne urade onada komunalnoj inspekciji
Arriva Luv
Zrenjaninski put 86m
11 210 Beograd
Tel: +381 (0)11 3317517
Fax: +381 (0)11 3317533
info@arriva.rs
 
Oni su ti ozbiljna firma. Odgovoriće ti sigurno, možda ne odmah, ali za nedelju dve sigurno hoće. Pošalji im mail. Ja sam im jednom prijavio bahatog vozača, i odgovorili su mi vrlo brzo. Dokle sam recimo nekad slao prijave ostalim privatnicima koji voze liaze, nikad nisam dobio odgovor
 
Samo mala opaska, displej je vidiljiv ceo (juče se vozih u dotičnom primerku pa znam), međutim na slici retko kada možeš da vidiš ceo ispis na displeju.
Svaka lampica na displeju osciluje, tačnije trepće. Oscilacije su jako kratke i brze, pa ljudskom oku nisu primetne, međutim kamera ima dosta osetljivije senzore, stoga se veoma često desi da dobiješ ovakvu fotografiju.
Za #359 :
Саобраћајни Погон "Земун"

Дунавска 14
тел. 2618-045

ili

office@gspbeograd.com
 
CKD-KT4":2aarfb2y je napisao(la):
Danas snimljeno:

fotografija0497m.jpg


fotografija0499m.jpg


fotografija0500m.jpg
Преузето са:
http://www.gspbeograd.net/viewtopic.php?f=12&p=101715#p101715
 
Mislio sam da sam završio godinu što se fotografisanja tiče, ali danas sam na poziv kolege prosto morao da odem i vidim šta su nam poslali iz garaže. U pitanju nije neki krš, nego prosto genijalno i majstorsko rešenje u brisanju instrument table. Svaki put me ljudi iz garaže ipresioniraju i zadive, stvarno se trude mora se priznati. Neću da peckam i da prozivam one koji su opravdavali radnike održavanja, samo ću vam reći jednu stvar. Ova tabla je do jutros održavana od strane vozača isključivo mlekom za tablu, koju naravno sami kupuju, jedino što je trebalo da se uradi je da se obriše prašina. Kome i zbog čega smeta čisto vozilo? Zbog čega ovakav postupak?
dsu3.jpg

1viy.jpg

Obratite pažnju na šajbu i ulje na istoj :bash:
lbqs.jpg

4azx.jpg

98ud.jpg

hpyb.jpg

odwn.jpg

l8y4.jpg

5yig.jpg

w0sz.jpg


Nakon 5 minuta i celog pakovanja vlažnih maramica, to je izgledalo ovako...
3ft6.jpg

9uqn.jpg

5j8i.jpg


Voleo bih da mi neko objasni ovako glupom, zaostalom i primitivnom, šta se nalazi u ljudskom mozgu koji može ovako nešto da uradi? Bolje i tu jednu krpu da im oduzmu, da ne prljaju više vozila...
Svim članovima želim SREĆNU NOVU 2014. GODINU, nadam se da ćemo u narednoj imati što manje ovakvih prizora i problema.
 
Па зато што их једноставно ништа не интересује, него само да отаљају посао за тих 7-8 сати рада ! И наравно да после приме "заслужену" плату !
 
becks89":2ysyk3b5 je napisao(la):
Voleo bih da mi neko objasni ovako glupom, zaostalom i primitivnom, šta se nalazi u ljudskom mozgu koji može ovako nešto da uradi? Bolje i tu jednu krpu da im oduzmu, da ne prljaju više vozila...
Svim članovima želim SREĆNU NOVU 2014. GODINU, nadam se da ćemo u narednoj imati što manje ovakvih prizora i ?problema.
Што би се они трудили када знају да ће већ сутрадан неко (ти) доћи и обрисати оно што су они већ "пребрисали"? Можда би требао да пријавиш то..
Чисто да те подсетим, забрањено је стајати у возачевом простору у току вожње!
 
Да ли си са колегом разменио неку реч о томе да ли је по пропису?
 
Значи ниси причао са "колегом" :) онда је за похвалу и ниси кршио прописе :)
Него, смета ли колеги кад сликаш? Има тако људи, сликају док људи раде :p
 
On nije jedan od onih "vukšofobista", mogu reći jedan od retkih koji se ne buni kada ga slikaju, zašto bi se i bunio kada svoj posao radi časno i pošteno i nema šta da krije ;)
Priča sa vozačem u zakonu o radu koji su potpisali nije zabranjena, tako da ću morati da te razočaram,a i ovaj deo gde ste mislili da stojim nije vozačeva kabina, proveravao sam kod nadležnih ;)
Što se tiče slikanja, jako mi je bilo zanimljivo u petak kada sam pravio reportažu, odnosno slikao vozila JP, zanimljive su jako reakcije vozača, bar je to meni bilo intresantno, od kulturnog javljanja i mahanja fotografu, do pozdravljanja rodbine i pokazivanja srednjeg prsta, raznih ljudi ima...
 
ИИИ бре, како си расположен. Не даш се, не падаш у ватру, а ја те боцкам на све стране. Е ту сам се мало разочарао, мало. Али си се ти променио, много, напредујеш, сазреваш. Хвала на сликама, и за претходне репортаже које сам заборавио да похвалим. :) :wink:
 
Šta ćeš Nova godina :D
Trudim se da promenim svoje navike, da one loše ostavim iza sebe ;)
Hvala veliko, biće ovakvih akcija još, nadam se i reportaži iz pogona direktno, po 5 put smo poslali zahtev, ovoga puta se nadam da će isti biti realizovan :)
 
becks89":3aqe7bt4 je napisao(la):
Ne brini ti ništa za stajanje, sve je po propisu ;)
Да, да, стајање код возача и блокирање погледа на ретровизор је по закону.. Нема везе.
ngs012xj5.gif

:gobb:
 
becks89":1xiwrjb2 je napisao(la):
Priča sa vozačem u zakonu o radu koji su potpisali nije zabranjena, tako da ću morati da te razočaram,a i ovaj deo gde ste mislili da stojim nije vozačeva kabina, proveravao sam kod nadležnih ;).
 
Vrh