Šta je novo?

Održavanje vozila

Lampice i kada su bili novi, nisu radile, tj. zbog plastičnog poklopca u dugmetu nisu sijale, a i većina lampica je crklo par meseci nakon izlaska iz fabrike, pravo je čudo naći danas nekog IK-201 sa ispravnim lampicama na dugmićima. Konkretno u tom slučaju je učestvovao #1193 pogona Novi Beograd, proizveden 2006. godine, tako da je on tada već gulio svoju sedmu radnu godinu...
 
SOlarisi imaju ogledala za svaka vrata, retko kad vidim da vozač podigne glavu u pravcu istih... Srećom ne može solaris da krene ako su otvorena vrata, ali ne sekiram se, ta blokada će se ukinuti, a retrovizori ogledala u salonu nestati :D
 
Danas sam vidio vec preljepljeno svjetlo iznad sofera papirom u 83 zaboravio sam da pogledam gb solarisa pocelo je pocelo
 
Ja sam se vozio u 31. Prelepljen papir preko svetla i piše. "ne sklanjati, smeta po noći"
OMFG
 
Treba da napišu na svakim vratima:

"Putnici, molimo ne ulazite, smetate vozaču"
 
Evo danas lepe prilike da pokažem nekim ljudima ovde kako funkcioniše održavanje...
Jutros je #448 bio isključen zbog generalnog pranja, koje je po propisima jednom u 6 meseci :roll:
Nakon pranja stanje, gle čuda još gore... Šajbu obrisali masnom krpom, sve ostavljeni tragovi, instrument tabla obrisana ko zna čime, ostali beli tragovi po istoj, izgrebali je nečim, a unutra je pran crevom što je koliko se sećam zabranjeno... Staklo na vratima premazano uljem sa krpe, pa se kroz vozačeva vrata ništa ne vidi jer je mutno... Jedino dobro je što je zbog toga što su ga lepo oprali crkao ceo bus plus sistem, koji nije radio ceo dan.
Sličice....
Vrata sa masnim tragovima i dokaz koliko su "čista", ovaj x sam ja nacrtao da ne bude zabune...
uc1o.jpg


Instrument tabla premazana ko zna čime, ne znam koliko se lepo vidi na slikama...
ata3.jpg

o4f5.jpg

vdqx.jpg

cd5d.jpg


Nečim su je i izgrebali :bash:
qnva.jpg


Sreća pa ovakva pranja imamo na 6 meseci, inače bi čistili i za onima koji bi trebali da ga drže čistim...
 
Sa zimom stižu i kvarovi...
#5837 sa linije 18 u ulici Prilaz u Zemun
5onx.jpg


#888 kod Siv-a i servisno vozilo....
9lbg.jpg
 
Naleteh na netu na ovu fotku ... nadam se da nećemo dati ideju GSP-u za buduće opravke. :)

431907_10151593562263395_708530842_n.jpg
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yHSN2Woo9io[/youtube]
:cry: :cry:
 
Becks pozdravi kolegu koji vozi solarisa 3118. Evo drugi put ga vidim u pravcu ka trgu. Oba puta kuca poruke, bulji u telefon i juri kroz kralja milana, kroz jedan semafor prosao na crveno. A na displeju uredno pise Konjarnik. Sto znaci da ga ni ne menja .. Ili je mozda pokvaren displej :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Najbolje sam da ga pozdraviš, po mogućnosti dok to radi ;) Ako ga ja vidim u prolazu, uredno ću se javiti kao i ostalim "kolegama", a ti lepo sve to prijavi u SP "Karaburma", naravno ukoliko ima nešto više od tvog ličnog prisustva to(i)m događaj(ima)u ;)
Evo iz glave ti mogu reći još 10 takvih šofera, al' ja nemam ništa od toga da ga prijavim, ništa neće promeniti ;)
 
Htedoh da ga slikam ali oba puta dok sam izvadio telefon on je proleteo :(
Mene nerviraju takvi vozaci, stvarno je sigurno 80% vozaca novih vozila koji menjaju displeje i ne pricaju telefonom. I sada ovih 80. % predstavljaju budale sto rade svoj posao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kale car.Objasnio je kako se to radi :D
 
Juce,Solaris na liniji 37. sa neispravnim displejima i tako nam poznatim i omiljenim papirima sa brojem linije. :violina:
 
Treba kriviti Solaris, dopuštanje Novatronicu da stavi displeje u njihova vozila je jednako tome da su oni stavili te "felerične" displeje, sami su stavili nešto što ne valja!
 
Daj bre becks sto da krive solaris!? Zbog čega ?

Ako se novatronicu pruzila prilika da uradi displej za autobuse sta onda vise. Desi se da pobrljavi displej.
 
Kako što da ga krive, ko je dozvolio ugradnju stranih displeja? Solaris ili Novatronic?
Ti kao proizvođač dopustiš nekom da odrađuje deo za tvoj bus, nakon isporuke ti odgovaraš za ceo bus, za kompletnu ispravnost svakog dela, bez obzira ko ga je proizveo..
 
Ovaj put se moram sloziti sa tobom. Odgovornost je na Solarisu

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Kriv je gsp ne solaris oni su zahtjevali u tenderu novotronikove displeje radi unifikacije
 
Mozes ti da trazis sta hoces, ali ja kao proizvodjac moram da znam sta stavljam u svoje vozilo ;)
 
Lupetate gluposti, jel onda za losu M seriju kriv MAN, jer je on napravio sasiju i dozvolio ikarbusu da pravi karoseriju? Za displeje garanciju daje Novatronic, tako da je i njihova krivica, to sa Solarisom nema veze.
 
Vrh