Šta je novo?

Održavanje vozila

kopmania":1h64hows je napisao(la):
A kada se neki putnik nacrta tu kod vozača, vozači uzdišu, i poneki put pomere putnika da ne stoji preblizu šipke. ALi kada kolega stoji to je ok.
Не само да обавезно подивљају када неко са пола ноге прекорачи ту "забрањену црту" и крену да се издиру, већ сам много пута присуствовао сцени да су се драли на путнике што стоје са "легалне" стране шипке јер немеју преглед десне стране ...

... али што ти рече ... кад је колега у питању, ко шиша прописе, а за ону стоку (путнике) што превозе то правило треба да важи што се њих тиче до других врата да може.
 
Борчанац":2gysrynu je napisao(la):
Захваљујем свима који пријављују јавашлук особља које сви великодушно плаћамо, а које је бахато !

Ovo je poenta cele priče i sve dok postoji makar i jedna zaposlena osoba koja ne poštuje pravila , i dok me mozak sluzi, ja ću da ga dajem , grlo mi je jako, zato glasno lajem , što bi rekao Bora Čorba.
 
becks89":gxs2n9dp je napisao(la):
stf":gxs2n9dp je napisao(la):
becks89":gxs2n9dp je napisao(la):
Nađi mi to gde sam napisao da vozači ne moraju da poštuju zakon, navedi mi gde sam napisao da ja govorim da vozači ne trebaju da poštuju ograničenja? Vi ste branili bazingu jer je vozio preko dozvoljene brzine:)
Да ти тражим тачан пост не могу, али форумаши памте да си оправдавао кршење ограниченја брзине, кршење прескакања станица јер неће стићи на време. Међутим, чини ми се да си заборавио да сам се у тој причи сложио са тобом, као што сам поцржао и Базангу. Ни возачи ГСП-а ни Базанга нису возили 120 км/х кроз град већ мало изнад дозволјене брзине којом не угрожавају никога.
Tražio ne tražio, takvog posta nema. Forumaši pamte, pojedinci ovde ne pamte ni šta su pisali, pa se sada nalaze u čudu kada im pomenem neke stavove koje su izneli i onda ja kao izmišljam, vamo tamo, neke izmišljotine i ostalo...

hazard":gxs2n9dp je napisao(la):
Da, displej je bitan. Prvo, bitan je kao informacija, za putnike. Drugo, sve ovo ostalo sto navodis je nebitno. To su samo izgovori...tom logikom dolazimo do toga da je ok da ja ubijem komsiju jer me iznervirao jer eto i sin Zeljka Mitrovica je pregazio onu jadnu devojku pa ce se najverovatnije izvuci a i Gotovinu su pustili da izadje iz Haga...namestiti displej je lako. Trud koji treba za to uloziti je minimalan.
Aj molim te objasni mi poentu ovog tvog poređenja? Ne znam samo kako je narod živeo pre displeja, kako je tada prevoz funkcionisao...


Борчанац":gxs2n9dp je napisao(la):
becks89":gxs2n9dp je napisao(la):
Nađi mi to gde sam napisao da vozači ne moraju da poštuju zakon, navedi mi gde sam napisao da ja govorim da vozači ne trebaju da poštuju ograničenja? Vi ste branili bazingu jer je vozio preko dozvoljene brzine, ja sam rekao samo da je krivica njegova koliko i krivica vozača autobusa koji vozi neispravan bus, gde sam pominjao da GSPovci smeju da krše propise?
Posle meni kažeš da izvlačim iz konteksta? Daj mi bombonu, neku ljutu, stvarno treba čitati ovo...

Borčanac, slušaj ovako, ja sam svestan svojih mana, temperamenta i čega god, svih svojih nedostataka, ali da bi stekao poštovanje u forumskom svetu treba ti malo više nego godine starosti. Jer bar ovde možeš da kažeš, imam 80,34, 55 godina i svi ti "veruju", ja eto nemam poštovanja, zašto? Ponavljate iste fraze, preskačete pitanja i odgovarate mi na nešto sasvim 10.to, moje mišljenje nije najbolje, ali vaša mišljenja su tek genijalna, na postavljeno jedno, dobijem odgovor na 3 druga pitanja koja nisam ni postavio. Da ne govorim o hvatanju za neke izvore, neke izjave bez ikakvog dokaza ili stavova o prevozu i stanju o istom iz novinskih članaka... Izvini, ali od toga ja ne mogu da shvatim da si vredan bilo čega,a ne poštovanja, kao što smo imali ovde neke tzv. stručnjake koji su sve znali, solili pamet, pa se onda izlanuli na nekim glupostima, kao što smo imali da je umesto gasnih boca na krovu klima uređaj, i što je bila izjava da zbog rasporeda rešetki pada visina na vozilu... Žao mi je, ali ja takve ljude ne mogu da poštujem, neko ko glumi da je nešto što nije, ne zaslužuje poštovanje. Tebi sam zamerio na ocenjivanju raznih stvari, iako si sam izjavio da jako retko koristiš prevoz, da bi se udubio u tu tematiku, smatram da bi trebalo malo više od retkog da ga koristiš, to je moje mišljenje, možda ja grešim ;)
Iskreno, da li ja nekoga cenim ili ne sigurno nije tema kojom treba ovaj forum da se bavi, ko me poznaje zna kakav sam, a za vas virtuelne likove šta da vam kažem, imajte svoj stav o tome slobodno :)

Ево, ти си овде писао нешто треће од онога што је тема. Поштовања си потврдио да немаш и ту не важе никакве категорије, за тебе су сви исти, јер си важан само ти.
То што ти пишеш, само је твоје виђење ствари, као што има и других виђења. Разлика је да тебе сви макар поштују, не показују ти однос какав мисле да заслужујеш, већ као и са осталима без ниподаштавања комуницирају.
Када ти кажеш да се дисплеј купује - да би могао да се не користи, а притом је то мимо правила, и ти то знаш. Нико ти не спушта са тоном који звучи као не сери .
А знају сви да си свестан количине глупости коју си рекао, и да само браниш шофере јер те неки твој шофер вуче са тобом, па се идентификујеш са њим. И опет ти лепо одговарају.
Видиш, ја сам овде прешао ту линију. Јер сам изгубио разлог...ти си управо постао виртуелна ништарија, и мени твоје мишљење више није ни мало важно. Тако си се показао, то године неће променити, само тврда дисциплина. А исти третман имам и за 7 и за 77, све може ако не газиш по свему без обзира неког.

Гамад незахвална из редова заштићених државних радних места, мораће кад тад кроз болну катарзу. Није ми жао, ред ће морати да се поштује. За крај да ти ставим до знања то! Нема више простора за чобанско/примитивну интелигенцију, која је мешавина замене теза, претњи и игнорисања зарад пливања у мутном. Неко ће стално да ћути на та сплеткарења и да има обзира за недовољно развијене памети, које галамом дижу цену.
Има да подесе дисплеј, ТАЧКА!
Иди сад стиди се :p

Захваљујем свима који пријављују јавашлук особља које сви великодушно плаћамо, а које је бахато !
"Neki šofer", samo ti brate uživaj, nemoj da trošiš mozak na ono što te se ne tiče. Sa ništarijama nemoj da diskutuješ i sve ok.
Poslednja u nizu prijava koja je jako intresantna je prijava za stajanje nekog od kolega u vozačkom prostoru, jedan od kolega mi je javio da je dobio prijavu, 99% od Filipa, u kojoj piše da čovek stoji u vozačevom delu, inače taj čovek je kolega iz firme, eto ja vas pitam jel vi nemate pametnija posla nego da se brinete ko se vozi u kabini? Ajde displej i nekako, meni je nebitan, možda nekome to znači, ali šta putnike zabole uvo ko se gde vozi? Najgore od svega što prijava nije sačinjena od čoveka koji je bio putnik, nego je kako sam saznao slikan iz nekog drugog vozila, gde je tu mozaK?


Само се запитај колико људи мораш да цитираш од једном, зашто мораш!?

Ако су ти мама и тата рекли да си посебан, а ти поверовао...ја то не морам да трпим. Сем ако ме не удостојиш да то пожелим, али ниси на том путу.
Када лупаш овако има да добијеш и одговор, такав.
Ти да се питаш шта се то нас тиче?! Тиче нас се и биће пријава , ст*** ће морати да живи са тим! Мом детету, пријатељима, мени неко да угрожава безбедност због своје бахатости. И још да мора да му се црта нешто??? Шта ме заболе уво???
Па да ли ти схваташ, да ако пионирски Филипов пројекат не заживи, правду ће да дели мотка од гована. Па ако ја не могу да те пријавим за овакву дрскост и безобразлук ( као што је то разговор са возачем, у рестриктивном подручју још ) а да озбиљно надрљаш ( финансијски, дисциплински... што је боље и за особље него чупање ушију ) Да ли ја да сам решавам ствари? Да ли ће само то да се саслуша и уважи??? У интересу је највише тих бахатих да размисле!

Браво Филипе! И будући (Филипи, пријављивачи) браво. Ако закон не може да вас заштити од овог доброчинства, ангажовања за опште добро, за промену свести, можда би ми требали. Можда иза Филипа треба да стане један озбиљан пакет насилника... Шта ти мислиш Бекс?
 
A da nećeš ti da budeš taj sa motkom? Ajde smiri malo nerve i oladi sa tastaturom. Samo da mi vi stručnjaci koji kabinu videli niste ni izbliza objasnite, koja preglednost prvog krila, kada se iz kabine ono ni ne vidi? O čemu vi pričate?
Mislim da je većina vas hrpa besposličara i hrpa ljudi koji imaju previše slobodnog vremena(čast izuzetcima), pisanje ovakvih gluposti, prijava i čega god je dokaz tome, ako neko ima vremena da po ceo dan tužaka vozno osoblje onda je taj besposlen. Evo što se te motke tiče, trebalo bi pojedine od vas poterati malo da radite sa istom, pa nećete ovako prosipati priče o otkazima i bilo čemu drugog, vi ste se našli pamenti da posle godina i godina krojite sistem, evo napiši meni prijavu da stojim u vozačevom prostoru, dođi napred kad me vidiš i tuži me. Što se ne pozabavite malo smenama od po 9 sati i više, pauzama od 30 minuta koje po zakonu mora da ima a nigde ne postoji, to ne ugrožava vaše živote? Ne ugrožava vam živote čovek koji mora da radi 12h dnevno?
Ako već glumite neke državne službe, pozabavite se celokupnim problemom!
 
Са тим ставом, ни ти кабину нећеш видети. Јеси чуо за забрану запошљавања у јавном сектору? А шта ће тек да дође...
Мораћеш са неким квалитетом на конкурс некад, овим ставом си дисквалификован тачно и да знаш нешто технички, паметњаковићу!
И да, бићу ја тај, буди сигуран. Са толиким примитивцима ја сам увек знао како, и увек ћу знати... Можда испратиш мој рад у некој од статистика, јер за разлику од ових активиста које пљујеш, ја мање верујем у систем који покушавају да подстакну.

И не умишљај да ћеш ти, такав, мени да делиш савет...када ћу ја да оладим.
Шта ћу кад сам беспосличар, па тебе треба да спуштам на земљу тако презапосленог... у ометању возача!
 
@ Becks

Ja kolko sam upucen, a upucen sam, u GSP-u odavno nema smena od 9 i 12 sati. Drugo, pri skretanju u desno, ako je neko u zoni desnog krila prednjih vrata vozac nema apsolutno nikakav pregled na pesacki. Znaci bio to kolega ili putnik, ometa ga.
I jos nesto, batali se ti moje voznje i mog virtuelnog prekoracenja brzine i pocni da razmisljas o tome dokle si dosao kada si u raspravi sa celim forumom...
 
Imaju li ti vozaci sindikat da brani nihova prava placaju li clanarinu tom istom sindikatu ,koliko sindikata imaju ,sto se ne izbore za svoja prava legitimnim sredstvima ,itako su od otkaza zasticeni prilicno dobro .
 
Znaš koliko me zanima rasprava sa celim forumom? Ako sam u nečemu uspeo nisam menjao svoju priču, vi svoju menjate kako vetar duva ;)
Bazinga, ti kao čovek "iz struke", konstruktor vozila beše?, bi valjda trebao biti upoznat šta se vozi danas u Beogradu, stariji modeli sa kabinom i odvojenim prvim krilom nemaju apsolutno nikakvu preglednost tog krila koje pominješ, sedi za volan pa ćeš videti, od kabine, preko ivice iste koja seče pola tih vrata, do šipki koje su ti savijene na kabini, novije serije sa kabinom (N , A, M serija) imaju dovoljno dobro postavljen retrovizor da sa desne strane vidiš vozila na dovoljno velikom rastojanju od vozila, retrovizor je izbačen, jer putnici stoje bukvalno do vrata i samim tim zaklanjaju pogled, a prvo krilo nema nikakvu funkciju opet, a preglednost je mala zbog stakla koje opet reflektuje svetlost, zbog same pozicije vozača u odnosu na vrata. Tako da gospodo, vaše priče imaju u teoriji dobru osnovu, međutim u praksi su daleko od realnosti, proverite sami, a ja ću prvom prilikom dokazati svoje tvrdnje kao i uvek ;)
Smene od 8 sati + isključenje/uključenje itekako postoje u GSPu, šihte traju pola dana, doduše radiš iz 2 dela, ali ti si pola dana na poslu. Privatni prevoznici su takođe učesnici u saobraćaju, pitajte njihove vozače za dužinu smene, međutim oni su bezbedni, jer nisu GSP, a i njima kad prijavite nešto, ne desi se ništa jer neće da se petljaju sa glupostima.
Borčanac, pobedio si, nemam živaca da se objašnjavam sa nekim kao što si ti, ja sam primitivan i glup, ti si pametan, odlično, jako mi je drago zbog tebe. A ja kao ometač vozača, da pola stvari koje pišeš nisu žalosne, možda bi bile smešne, takvih net revolucionara i buntovnika imamo mi i previše, još jedan od onih koji su na netu veliki, a na ulici manji od makovog zrna, zato verovatno 90% prijava sačinite van vozila sa propisne razdaljine...
 
becks89":1wpnmxez je napisao(la):
Samo da mi vi stručnjaci koji kabinu videli niste ni izbliza objasnite, koja preglednost prvog krila, kada se iz kabine ono ni ne vidi? O čemu vi pričate?
Prvo, ne samo da kabinu jesam video, nego sam u njoj sedeo, i znam kojiko znači ta blokada desnog krila, nemoj meni tako samouvereno da baronišeš te fore "pričate nepamet" , "nemate pojma" i slično :)

Ako je tako kako pričaš, zašto se onda sprečava prolaz putnicima u taj prostor. Pa tu moe da stane još 5 ljudi što znači u špicu. I ajde mi objasni tako pošto si vidim stručniji i od konstruktora vozila zašto se uopšte odvaja taj deo.

Na kraju mi objasni zašto bi uopšte postojala ta zabrana obitavanja u vozačevom prostoru? Iz nečijeg hira? I ako već postoji, zašto da ne važi samo za osoblje? Oću i ja tu da blejim. Eto.

becks89":1wpnmxez je napisao(la):
Mislim da je većina vas hrpa besposličara i hrpa ljudi koji imaju previše slobodnog vremena
A šta si onda ti koji pereš tuđi bus i pola dana provedeš u vozačevom prostoru dok ti vozači pune glavu svojiom filozofijom : "Mi svo Sveci, putnici su Sotone".... Radiš nešto korisno pretopstavljam?

becks89":1wpnmxez je napisao(la):
Ako sam u nečemu uspeo nisam menjao svoju priču, vi svoju menjate kako vetar duva
Upravo je to tvoj životni neuspeh. Čovek, dok je živ, informiše se, obrazuje, i menja stavove kada usvoji nova znanja. To je normalna evolucija ljudskog znanja i umnog sazrevanja. Pojave se nove informacije i dokazi u prilog nečijoj tvrdnji? Priznajem da sam pogrešio i promenim stav. Nemenjanje stava uprkos svima i uprkos svemu nije baš za pohvalu da znaš :)
 
A kuda bi ti ušao kroz prvo krilo? Kod vozača u krilo? Ili da stojiš na pp aparatu?
Ja dragi stf radim pored svega toga, mesečno zarađujem, održavam neke sajtove, izrađujem iste, honorarno fotografišem, a gde provodim svoje slobodno vreme i sa kim, to svakako nije tema koja vas treba da brine. Ako neko ovde puni glave to ste vi, svojevrsni ponavljači definicija, jedan kaže i svi u glas ko ovce.
Ovde jedino mogu da naučim šta da ne budem i šta da ne radim u životu, a da informišem se, ali iz pouzdanih izvora. Svoj stav menjam kada mi se dokaže da je nečija teorija pravilna, teoretski i u praksi, ja vaš jedan dokaz u praksi ne videh za 18 meseci ovde, sve se završava na pominjanju mojih godina i zanimanju. Obori moje mišljenje argumentima, realnim, ako mi nešto kaže laki, ako mi nešto kaže dare, ako mi nešto kaže neko koji ima svoj stav i time obori moj stav, onda ja treba da razmislim da li je to pametnije nego moje mišljenje. Ali da slušam vas koji menjate mišljenje malo malo, pa pričate treba poštovati, pa ne treba poštovati, šta ja to, promena mišljenja ili nešto što se zove čovek bez svog stava?
 
Svugde u svetu se otvaraju oba krila, i kod vozača nemaju nikakvih prepreka. Samo kod nas postoji "vozačev prostor", jer im ljudi smetaju. Čak se i u novom sadu oba krila otvaraju ! A kod nas ona se zaglavljuju flašama, ciglama itd.
 
Pa i u bg se otvaraju oba krla kod liaza ,maza , recimo kod liaza prije neki dan na 46 otvorio vrata kabine i zavezao za prvo krilo kanapom i blokirao ista jer je dosao kolega na casicu razgovora bus krcat
 
kopmania":27kbrejh je napisao(la):
Svugde u svetu se otvaraju oba krila, i kod vozača nemaju nikakvih prepreka. Samo kod nas postoji "vozačev prostor", jer im ljudi smetaju. Čak se i u novom sadu oba krila otvaraju ! A kod nas ona se zaglavljuju flašama, ciglama itd.
Otvarala su se i na M-ovima u početku i koja je prednost toga? Nikakva, gde da staneš kad su tu PP aparati?
 
becks89":ak12f4yd je napisao(la):
Borčanac, pobedio si, nemam živaca da se objašnjavam sa nekim kao što si ti, ja sam primitivan i glup, ti si pametan, odlično, jako mi je drago zbog tebe. A ja kao ometač vozača, da pola stvari koje pišeš nisu žalosne, možda bi bile smešne, takvih net revolucionara i buntovnika imamo mi i previše, još jedan od onih koji su na netu veliki, a na ulici manji od makovog zrna, zato verovatno 90% prijava sačinite van vozila sa propisne razdaljine...

Имаш ти живаца само тако, не само за мене већ за неограничен број објашњења. Нисам мислио на тебе примитиван и глуп, већ на општи, свима противан став људи који ће да крше правила. Примитивно и глупо је да неко ко није обучен за такве процене, процењује шта се може и сме а правила су му представљена. Од стране оних који су позвани да их састављају и тумаче. Па се још брецају када им се укаже на грешке. Ти можеш да плачеш, али пријаве ће стизати, све више и више. То није неки паклени план, неко злонамерно уништавање некога, већ довођење у ред. Ко је нормалан, и кроз правила брине о безбедности, није ни угрожен.

Моја величина и не треба да те брине, ни мене твоја. Ретки су моменти да сам се некоме овде обратио грубо, јер сам пазио на то! Колико ме сећање служи, само на два учесника сам реаговао оштрије, али са поштовањем. Теби сам намерно прилагодио текст, да те доведем у ситуацију да се осећаш као твоји саговорници иначе.
Тако да моје интернет бунтовништво и није баш стварна појава. Пребијање возача већ јесте, па се чини да још увек људи не разумеју зашто су пријаве добре. Да не кажем да је раздаљина много мања од прописне када неко ципелари возача...што их чини 90% угроженима, а не 90% суперменима којима нико не сме да приђе.
Да хоћеш да разумеш, знао би да је Филип у ствари вероватно највећи пријатељ возача у овом граду.
Ето, то ти је најреалније, аргументовано обарање твог става после којег најчешће човек доживи спин.
 
Ja sam napisao "Samo kod nas postoji "vozačev prostor"" Zato se ne otvara prvo krilo, a i u pravu si nema poente..
Pitam zašto samo kod nas postoji taj vozačev prostor, kad nigde drugde ne psotoji to.
New York
mta-bus-interior-driver-new-york-city.png

London
800px-London_Bus_route_249_interior.jpg

Zagreb
autobus_prometna2-270911.jpg

itd itd itd
 
Zato što u svim tim gradovima nemaš ljude koji iz čista mira idu da napadnu vozača, kontrolora ili koga god. A i ako se to desi oni će biti kažnjeni tako da im to više ne padne na pamet, jedan od razloga.
 
becks89":31o8ibvq je napisao(la):
Ali da slušam vas koji menjate mišljenje malo malo, pa pričate treba poštovati, pa ne treba poštovati, šta ja to, promena mišljenja ili nešto što se zove čovek bez svog stava?

Zapravo, ukoliko si želeo da obratiš pažnju, kao što nisi mogao si da primetiš da sam barem ja bio dosledan, recimo kada je blago prekoračenje brzine u pitanju. Nisam osuđivao ni vozače GSP-a ni obične vozače. Dakle, prema svima isti aršini za raziku od tebe.

Koliko me sećanje služi, podržavao sam i ne stajanje na stanicu kada je očito da niko ne izlazi/ulazi iako propisi kažu da se mora. Besmisleno je.

Međutim, blejanje u vozačevom prostoru ugrožava bezbednost i to je za kažnjavanje. Nema tu filozofije. Apsolutno svaki put kada neki kolega bleji u vozačevom prostoru prilikom izlaska sa terminusa Ustanička u Ustaničku ulicu ide sledeća konverzacija:

Vozač: "Ide li neko odozdo?"
Kolega blejač se okreće i gleda: "Čekaj ... aj sad ne ide ništa, teraj..."

Taj nedostatak preglednosti nikada nije bio problem kada blejača nije bilo. Vozač je bez preteranog krivljenja kičme imao kompletan pogled niz Ustaničku ulicu. Prema tome, batali me tih tvojih priča za malu decu. Blejanje u vozačevom prostoru ugrožava bezbednost. Kraj priče. To je tako ozbiljan prekršaj da se može kategorisati i kao ugrožavanje opšte bezbednosti za šta se čak ide i na robiju.

Za displeje nećemo ponovo.
 
Jel bi ti gledao da li ima nešto, ako već tu neko ima ko bolje vidi?
Druga stvar, kabine bar na Ikarbusima su tako napravljene, da bi video kroz to krilo moraš da nalegneš na volan, bar ja sa svojih 190 i nešto, ne znam šta tek oni niži rade, e sad prvom prilikom ću napraviti klip da vidiš kako to stvarno izgleda. Da ne bude priča napamet. Ranije su tu kondukteri stajali, koliko se sećam i stolice su se dale videti u tom delu, pa niko nije pravio problem i tužakao. A u pravilniku o radu piše da može stajati lice koje je instruktor, ako može instruktor, zašto ne mogu ja, ti ili neko drugi. Meni se više puta desilo da kada je gužva na stanici, vozač kaže da opkoračiš šipku i staneš unutra, kako nebi stajao dugo na stanici, mada to od Kosmajaca ne možeš očekivati, njih savršeno ne zanima to. Ja se izvinjavam na propustu, ako sam te svrstao u ovu grupu, bez razloga :)
 
becks89":ihzv3b5q je napisao(la):
Ja dragi stf radim pored svega toga, mesečno zarađujem, održavam neke sajtove, izrađujem iste, honorarno fotografišem, a gde provodim svoje slobodno vreme i sa kim, to svakako nije tema koja vas treba da brine.

A što se onda ti brineš kako mi provodimo naše slobodno vreme i što za vreme tog istog slobodnog vremena prijavljujemo nepoštovanje pravila vozača i radnika GSP - a i PP - a?
 
, ako može instruktor, zašto ne mogu ja, ti ili neko drugi

Zato sto je instruktor tu da izvrsi obuku poslom zato postoji izuzetak a drugi su tu da bi ometali vozaca koliko znam postoji naljepnica zabranje razgovor sa vozacem u toku voznje

zabranjen-razgovor-sa.jpg
 
Oćemo opet suvo da se držimo zakona ili ne? Po tom tvom mišljenju, svako ko bi u toku vožnje pitao vozača za stanicu, gde da siđe ili slično bi trebalo da bude kažnjen?
 
Jedno je kad pitas gdje ces da sidjes a drugo je kad stojis 4 sata i razglabas ,imao sam situaciju gdje se kod saofera na 302 nagurlo 4 kolega samo sto mu neko nije sjeo u krilo i tako do grocke
 
Kad pitas u stanici dok vozilo stoji moze ,nemoze dok je voizlo u pokretu to fino pise u tramvajima
 
Vrh