Šta je novo?

Održavanje vozila

Fino ti ide to navodjenje vode na svoju vodenici ,bez nekih konkretnih primjera ,ti si upravu nevrijedi trositi vrijeme
 
Evo pošto "ne znaš" o čemu se radi. Prvo ste govorili ovo za displeje da je to težak prekršaj, onda smo govorili o brzini u naselju kada sam ja kritikovao bazingu čini mi se što je vozio preko ograničenja javilo se par vas sa tezama koje podržavaju vožnju malo preko granice "kako nebi usporavali saobraćaj", nakon toga ste se vratili priči o displejima i glupostima pa se poteglo pitanje ribanja vozila, kada sam ja pomenuo da niko ništa ne radi, laki72 je rekao da ja lupetam, da je njima teško, da imaju jednu krpu, hitlera za šefa tralalalalal, a podržalo ga je nekoliko vas, nakon toga sada opet vrtimo poštovanje zakona, u tolikoj meri da sada ne odgovara natpis ni na tabli, nadam se da sada znaš o čemu se radi...
Posveti malo vremena i pravopisu, nemoj meni, neko svom obrazovanju, sramota je da čovek piše negaciju i glagol u jednoj reči, to je gradivo trećeg razreda osnovne škole :)
 
Pravopis mi je zastintn znak ,ja sam za striktno postovanje zakona ,gramatikuse ,nije forum srb jezika i casova iz istog :wink: TO znaci postovanje ogranicenja brzine.smjera na displeju ,ciscenje vozila ,mjenjanje pneumatika, itd :)
 
Onda vam se neka od teorija malo, da izvineš poje**la, pošto ste branili kršenje upravo jednog od tih pravila ;) :)
A da ovo nije forum za gramatiku, ali ako te opominjemo sa vremena na vreme, mogao bi nešto i da promeniš u svom pisanju, bar u eri kompjutera nije tako teško naučiti nešto ;)
 
Beks,

smiri se, oćeš bombonu? :) Počeo si da se gubiš u jarosti. Vidim, sakupio si sabrana dela svih forumaša sa kojima si se zakačio po nekom osnovu, onda si to sve strpao nama svima u usta kao da su sva pojedinačna mišljenja zapravo mišljenja i stavovi svih i povrh svega si postavio svoje mišljenje kao jedinu istinu. Brate ... pa ti si za političara. :)

Ne možeš optuživati sve okolo za javašluk i nerad a samo svoju branšu braniti i javašluk braniti. Po tebi mehaničari ne rade svoj posao, perači ne rade svoj posao, njihovi šefovi ne rade svoj posao i sve to je užasno ali kada vozači ne rade dobro svoj posao, to je u redu i opravdano? Kako, keve ti Nevenke? :D

Osim toga, eto, ti nas optužuješ da tražimo poštovanje zakona u sitna crevca od vozača a da ostali mogu da ga krše, a ISTOVREMENO ti zastupaš stav da svi ostali treba do sitnih crevaca da poštuju zakone ali vozači GSP-a baš i ne moraju? :) (priča o puštanju autobusa da se uključi, ili priča kako svi treba da poštuju ograničenje brzine ali vozači GSP-a ne moraju jer inače ne bi stigli da ispoštuju red vožnje... bilo je tu još stvari).

Ne optužuj druge za grehove koje sam činiš. :) Mi to ne radimo.
 
Доста паметних ствари дође од тебе. Неке за које ти сви скидају капу. И за учење и повремено исправљање, супер.
Али твој став, недостатак поштовања, такта...
Мислио сам у једном тренутку да си то превазишао, тај свој минус...10 пута бољи би данас био, када смо код учења већ.
Не знам какав је живот када си сам себи довољан, све најбоље у сваком случају ти желим, али ако не цениш и друге, нестаје смисао твог познавања ствари и даље полемике.

Што би један другар овде рекао :kafa:
 
Molio bih te za ubuduce da kad kazes da sam ja nesto zastupao potvrdis to zastupanje citatom da me podsjetis ,posto ja nisam opravdavao krsenje zakona sigurno hvala puno unapred
 
Nađi mi to gde sam napisao da vozači ne moraju da poštuju zakon, navedi mi gde sam napisao da ja govorim da vozači ne trebaju da poštuju ograničenja? Vi ste branili bazingu jer je vozio preko dozvoljene brzine, ja sam rekao samo da je krivica njegova koliko i krivica vozača autobusa koji vozi neispravan bus, gde sam pominjao da GSPovci smeju da krše propise?
Posle meni kažeš da izvlačim iz konteksta? Daj mi bombonu, neku ljutu, stvarno treba čitati ovo...

Borčanac, slušaj ovako, ja sam svestan svojih mana, temperamenta i čega god, svih svojih nedostataka, ali da bi stekao poštovanje u forumskom svetu treba ti malo više nego godine starosti. Jer bar ovde možeš da kažeš, imam 80,34, 55 godina i svi ti "veruju", ja eto nemam poštovanja, zašto? Ponavljate iste fraze, preskačete pitanja i odgovarate mi na nešto sasvim 10.to, moje mišljenje nije najbolje, ali vaša mišljenja su tek genijalna, na postavljeno jedno, dobijem odgovor na 3 druga pitanja koja nisam ni postavio. Da ne govorim o hvatanju za neke izvore, neke izjave bez ikakvog dokaza ili stavova o prevozu i stanju o istom iz novinskih članaka... Izvini, ali od toga ja ne mogu da shvatim da si vredan bilo čega,a ne poštovanja, kao što smo imali ovde neke tzv. stručnjake koji su sve znali, solili pamet, pa se onda izlanuli na nekim glupostima, kao što smo imali da je umesto gasnih boca na krovu klima uređaj, i što je bila izjava da zbog rasporeda rešetki pada visina na vozilu... Žao mi je, ali ja takve ljude ne mogu da poštujem, neko ko glumi da je nešto što nije, ne zaslužuje poštovanje. Tebi sam zamerio na ocenjivanju raznih stvari, iako si sam izjavio da jako retko koristiš prevoz, da bi se udubio u tu tematiku, smatram da bi trebalo malo više od retkog da ga koristiš, to je moje mišljenje, možda ja grešim ;)
Iskreno, da li ja nekoga cenim ili ne sigurno nije tema kojom treba ovaj forum da se bavi, ko me poznaje zna kakav sam, a za vas virtuelne likove šta da vam kažem, imajte svoj stav o tome slobodno :)
 
becks89":15el78sg je napisao(la):
...pa se poteglo pitanje ribanja vozila, kada sam ja pomenuo da niko ništa ne radi, laki72 je rekao da ja lupetam, da je njima teško, da imaju jednu krpu, hitlera za šefa tralalalalal, a podržalo ga je nekoliko vas...
E daj molim te samo procitaj sa razumevanjem post koji sam napisao i par njih pre i posle , pa onda komentarisi...
Ovo je drugi put za dva dana da se hvatas toga.

Za neke stvari si apsolutno u pravu i imas prilicno zdravu logiku u drustvu koje je logici reklo zbogom...
Ali zaboga, zasto ti je toliko tesko da malo analiziras neke stvari koje ti neko pokusa da ospori???
Nije to nikako atak na tebe, tvoju licnost, ili tvoje stavove. I nikako ne znaci da ako ti kaazem da je dobro da saslusas i analiziras , da moras prihvatiti i sloziti se. Ali covece nemoj odma praviti gard i nezrelo ~skakati~ u kontranapad.

Jeste naveo si u proteklim postovima neke kontradiktornosti oko poimanja primene zakona kod nekih od nas. I u pravu si. Svi smo mi kao ljudi pomalo sitne duse, i manje ili vise subjektivni kada smo mi sami ili neko nas u pitanju.
Ali upravo zato, ako tezimo izgradnji nekog boljeg GSP/a, Nekog boljeg Beograda i neke bolje Srbije, Nekob boljeg drustva u celini, upravo zato i treba da vodimo konstruktivne razgovore, u kojima smo spremni i da korigujemo neko vec izgradjeno misljenje.

Ne mogu ja da trazim striktnu primenu zakona potiv pusenja na radnom mestu ili bilo koju drugu, a istovremeno da ignorisem i pozivam na krsenje neke druge zakone i pravila poput obaveze da imam urednu kartu za prevoz.
Upravo zato je suludo da upravo ti koji drustvenokorisnim radom na koji te niko ne prisiljava, znaci dobrovoljno, doprinosis ugledu i kvalitetu usluge koju pruza GSP opravdavas recimo nekorektno ispisanu informaciju na displeju.
Slazem se da vecini ta informacija nije od preterano velike vaznosti, ali ima onih kojima jeste. I na kraju krajeva, pravilnik je takav kakav je i mora se primenjivati. Verovao ili ne ali ima nazalost dosta nasih sugradjana kojima je odrzavanje higijene nebitna stvar, pa tako oni mogu reci da nije bitno dal se vozila peru i ciste, ali je recimo njima najbitnije da imaju WiFi.
Ti imas par prijatelja vozaca i to je lepo , ali je problem sto svako kritiku prema bilo kom vozacu shvatas licno.
Nadam se da razumes sta pokusavam da ti kazem.
 
becks89":uw2j5qyf je napisao(la):
@šomi303, To je moja stvar šta ću da radim i to apsolutno ne treba tebe da se tiče,
А тебе треба да се тиче да ли Филип пријављује возаче јер нису променили смер кретања?
pitam te šta si ti to uradio da promeniš prevoz koji ti ne odgovara? Sem što se priključuješ ispravki ovih po meni nebitnih sitnica?
Наравно, http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=170053#p170053
Ово се не би десило да није било Филипа, али сам безброј пута Николети слао пријаве које су биле процесуиране и возила опрана/поправљена.

Da neko radi svoj posao, mnogo stvari u ovoj zemlji bi bile drugačije, na svim nivoima društva, umesto da nagomilavate probleme probajte neki i sami da rešite... Kao što sam već pitao par puta, gde se vidi efektiva tog rada, sem privremenog rešenja problema, ja ne vidim nikakvog pomaka???
Очигледно не видиш даље од свог носа..
http://www.24sata.rs/vesti/beograd/vest/sam-obelezava-stanice-nocnog-prevoza-gsp/31096.phtml
http://www.24sata.rs/vesti/beograd/...one-zalbe-koje-inspektori-izgube/114159.phtml
http://www.24sata.rs/vesti/beograd/...evica-na-inicijativu-filipa-vukse/65311.phtml
http://www.24sata.rs/vesti/beograd/...dskog-supermena-kad-imaju-problem/32557.phtml
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/309917/Resio-da-obelezi-sve-stanice-nocnog-prevoza
 
Ja se slazem da treba da se promeni displej, tako je receno i tacka. Treba kazniti vozaca ako to ne uradi makar jednom u 10.000 puta. Isto tako, receno je da je ulaz na prva i cetvrta vrata, a izlaz na druga i treca, i isto tako treba kazniti SVAKOG putnika sa 5000rsd koji makar jednom u 10.000 puta udje na pogresan vrata, ili izadje!

Kako je lako soliti pamet, to me najvise nervira, drzava propada, zdravstvo u rasulu, tehnicki neispravna vozila, ali displej je bitan. A taj kome smeta pogresan displej, znam da je ovo glupo, ali cu ipak reci, od kud vi znate da je to pogresan smer? Na osnovu cega? Ako znate gde autobus ide, cemu onda tolika frka sto pise nesto drugo? Da li neko zna koliko slucajeva imam nedeljno, po 2-3 putnika koji dodju na okretnicu u Zmn ili Konj i na kraju pitaju, pa jel ovo nije za onaj drugi kraj? Ja kazem ne, pise lepo, odgovor svakoga od sigurno 100-tine je, ma nisam ni gledao/la. Dakle, to samo gleda onaj koji zna gde autobus ide. :mrgreen:
 
Pa ulaz izlaz pravilo kolko znam je ukinuto ,pravila se trebaju postovati da bi bilo bar kakvog takvog reda
 
MAN":1p76l0ll je napisao(la):
Ja se slazem da treba da se promeni displej, tako je receno i tacka. Treba kazniti vozaca ako to ne uradi makar jednom u 10.000 puta. Isto tako, receno je da je ulaz na prva i cetvrta vrata, a izlaz na druga i treca, i isto tako treba kazniti SVAKOG putnika sa 5000rsd koji makar jednom u 10.000 puta udje na pogresan vrata, ili izadje!
:


Ovaj deo ti je apsolutno na mestu. :kk:
A takodje bih dodao da ukoliko iz bilo kog razloga uredjaj baguje kako je neko napisao treba kazniti i onoga ko je odgovoran za odrzavanje istog. takodje, nije mi jasno ovaj deo sa kodovima !? zar je toliki problem odstampati listu sa kodovima linija i smerovima i nalepiti u salonu vozila iza vozaca??? I za to neko treba da odgovara, slazes li se? E kada svako od nas bude odgovarao za svoje propuste i greske, a nagradjivan za svoje zasluge, tada (i samo tada) mozemo reci da smo se pomerili sa mrtve tacke i pokrenuli stvari na bolje.
 
Somi303":1fz7t7pb je napisao(la):
pitam te šta si ti to uradio da promeniš prevoz koji ti ne odgovara? Sem što se priključuješ ispravki ovih po meni nebitnih sitnica?
Наравно, http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=170053#p170053
Ово се не би десило да није било Филипа, али сам безброј пута Николети слао пријаве које су биле процесуиране и возила опрана/поправљена.

Da , i ja sam to isto radio , i to ne samo za vozila već i za obeleženost stajališta. I jedenom prilikom se našao neki "pametnjaković" da prokomentariše kako smaram sa tim prijavama i kako bi trebalo da malo oladim , jer sam se previše uživeo.

direktor":1fz7t7pb je napisao(la):
Pa ulaz izlaz pravilo kolko znam je ukinuto ,pravila se trebaju postovati da bi bilo bar kakvog takvog reda

Ako nekog ne mrzi , neka potraži po arhivi dnevnih novina , postoji članak o tome da je ukinuto pravilo ulaska / izlaska na određena vrata.
 
Šomi ponekad bi bilo bolje da ćutiš, ako ne shvataš pitanje reci da ti ga pojasnim. Šta je od svega trajno, stanice i dalje grad ne obeležava, ne znam kakve veze drvored ima sa gspom? Poenta moje priče je da sve što "radite" nema efektivu na neki duži period, pa da kažemo to je rešeno idemo dalje na neki drugi problem. Tapkate oko iste stvari godinama.
@MAN, to bi bilo ok da nemamo novatronic, koji ume ceo pravac da "učitava" promenu smera, ili da sam od sebe obrne isti.
Kodovi su bili do pre 3-4 godine, od tada nisam ih video u upotrebi.
 
becks89":3lady0wl je napisao(la):
Nađi mi to gde sam napisao da vozači ne moraju da poštuju zakon, navedi mi gde sam napisao da ja govorim da vozači ne trebaju da poštuju ograničenja? Vi ste branili bazingu jer je vozio preko dozvoljene brzine, ja sam rekao samo da je krivica njegova koliko i krivica vozača autobusa koji vozi neispravan bus, gde sam pominjao da GSPovci smeju da krše propise?
Posle meni kažeš da izvlačim iz konteksta? Daj mi bombonu, neku ljutu, stvarno treba čitati ovo...

Meni si lično rekao, kada sam rekao da me je vozač priklještio i krenuo samnom napolju. Ti si rekao, da vozači kasne i da neće imati pauzu ako ne krenu da zatvaraju vrata u pokretu.
 
becks89":37h9q57a je napisao(la):
Nađi mi to gde sam napisao da vozači ne moraju da poštuju zakon, navedi mi gde sam napisao da ja govorim da vozači ne trebaju da poštuju ograničenja? Vi ste branili bazingu jer je vozio preko dozvoljene brzine:)
Да ти тражим тачан пост не могу, али форумаши памте да си оправдавао кршење ограниченја брзине, кршење прескакања станица јер неће стићи на време. Међутим, чини ми се да си заборавио да сам се у тој причи сложио са тобом, као што сам поцржао и Базангу. Ни возачи ГСП-а ни Базанга нису возили 120 км/х кроз град већ мало изнад дозволјене брзине којом не угрожавају никога.

MAN":37h9q57a je napisao(la):
Ja se slazem da treba da se promeni displej, tako je receno i tacka. Treba kazniti vozaca ako to ne uradi makar jednom u 10.000 puta. Isto tako, receno je da je ulaz na prva i cetvrta vrata, a izlaz na druga i treca, i isto tako treba kazniti SVAKOG putnika sa 5000rsd koji makar jednom u 10.000 puta udje na pogresan vrata, ili izadje!
У потпуности се слажем.

MAN":37h9q57a je napisao(la):
A taj kome smeta pogresan displej, znam da je ovo glupo, ali cu ipak reci, od kud vi znate da je to pogresan smer? Na osnovu cega? Ako znate gde autobus ide, cemu onda tolika frka sto pise nesto drugo?
Просто је. За линије које знам где иду знам и да је погрешан смер на дисплеју. Али, исто тако за много више линија не знам, јер не познајем делове града, као што многи не знају линије које ја знам. Ја пријављујем оно што знам да је погрешно да не би неко ко не зна био заведен на погрешан смер.

Примера ради, Земун немам појма. Не сналазим се тамо. Нарочито на његовој периферији. И када треба да преседам, не знам ни где ни куда ни како. У ком смеру треба да идем? Не знам у ком смеру је који терминус кад не знам ни где се налазим. Колико је таквих случајева.

MAN":37h9q57a je napisao(la):
pitaju, pa jel ovo nije za onaj drugi kraj? Ja kazem ne, pise lepo, odgovor svakoga od sigurno 100-tine je, ma nisam ni gledao/la. Dakle, to samo gleda onaj koji zna gde autobus ide.
За те ситуације су криви само и искључиво возачи. Због њихове вишегодишнје неажурности људи масовно не верују дисплејима али то не значи да јавашлук треба да се настави. Поверење треба да се врати и то није лако.

MAN":37h9q57a je napisao(la):
Kako je lako soliti pamet, to me najvise nervira, drzava propada, zdravstvo u rasulu, tehnicki neispravna vozila, ali displej je bitan.
СВЕ је битно. Једно не искључује друго. Вама возачима је тај прекшај смешан и ја разумем зашто је то тако, Ви напамет знате све линије и чудно вам је када их неко не зна. Али смер је јако битан. Већ сам више пута појашњавао случајеве када ми је погрешан смер направио велику штету али Ви возачи то занемарујете. Вама је то смешно. Мени није. Мени је опасно. Нарочито ако журим.
 
MAN":1vgmod9q je napisao(la):
Kako je lako soliti pamet, to me najvise nervira, drzava propada, zdravstvo u rasulu, tehnicki neispravna vozila, ali displej je bitan.

Da, displej je bitan. Prvo, bitan je kao informacija, za putnike. Drugo, sve ovo ostalo sto navodis je nebitno. To su samo izgovori...tom logikom dolazimo do toga da je ok da ja ubijem komsiju jer me iznervirao jer eto i sin Zeljka Mitrovica je pregazio onu jadnu devojku pa ce se najverovatnije izvuci a i Gotovinu su pustili da izadje iz Haga...namestiti displej je lako. Trud koji treba za to uloziti je minimalan. Neke stvari je jako tesko promeniti, poboljsati...ali ima toliko stvari koje jako lako uraditi, a koje bi nam malo olaksale/ulepsale zivot...te sitnice su bitne:

Zoran Djindjic":1vgmod9q je napisao(la):
Ja sam došao danas, jutros ... pred fabriku kablova u Jagodinu, i video sam jedan lep sat, divan jedan sat na ulazu koji ne radi. Ja sam hteo da se vratim. Rekao sam - Ok! Imate problema sa tehnologijom, imate problema sa sirovinom, imate problema sa obrtnim kapitalom, ali koji je problem da ovaj sat radi? Je l’ to problem? I to je ono što sam hteo da vam kažem. Dajte da uradimo ono što možemo da uradimo, a da se ne vadimo na opravdanja - svetska zavera. Možda ima i svetska zavera! Ali hajde prvo da vidimo šta mi radimo u svom dvorištu, šta mi radimo u svom gradu, šta mi radimo u svojoj zemlji, pa ako uradimo svoj domaći zadatak, onda da vidimo da li nas mrzi nastavnik ili nas ne mrzi nastavnik.

A ovo:

A taj kome smeta pogresan displej, znam da je ovo glupo, ali cu ipak reci, od kud vi znate da je to pogresan smer? Na osnovu cega? Ako znate gde autobus ide, cemu onda tolika frka sto pise nesto drugo? Da li neko zna koliko slucajeva imam nedeljno, po 2-3 putnika koji dodju na okretnicu u Zmn ili Konj i na kraju pitaju, pa jel ovo nije za onaj drugi kraj? Ja kazem ne, pise lepo, odgovor svakoga od sigurno 100-tine je, ma nisam ni gledao/la. Dakle, to samo gleda onaj koji zna gde autobus ide. :mrgreen:

Nadam se da ovaj smajli znaci da se zaje*******avas...
 
becks89":1lsz7d52 je napisao(la):
Nađi mi to gde sam napisao da vozači ne moraju da poštuju zakon, navedi mi gde sam napisao da ja govorim da vozači ne trebaju da poštuju ograničenja? Vi ste branili bazingu jer je vozio preko dozvoljene brzine, ja sam rekao samo da je krivica njegova koliko i krivica vozača autobusa koji vozi neispravan bus, gde sam pominjao da GSPovci smeju da krše propise?
Posle meni kažeš da izvlačim iz konteksta? Daj mi bombonu, neku ljutu, stvarno treba čitati ovo...

Borčanac, slušaj ovako, ja sam svestan svojih mana, temperamenta i čega god, svih svojih nedostataka, ali da bi stekao poštovanje u forumskom svetu treba ti malo više nego godine starosti. Jer bar ovde možeš da kažeš, imam 80,34, 55 godina i svi ti "veruju", ja eto nemam poštovanja, zašto? Ponavljate iste fraze, preskačete pitanja i odgovarate mi na nešto sasvim 10.to, moje mišljenje nije najbolje, ali vaša mišljenja su tek genijalna, na postavljeno jedno, dobijem odgovor na 3 druga pitanja koja nisam ni postavio. Da ne govorim o hvatanju za neke izvore, neke izjave bez ikakvog dokaza ili stavova o prevozu i stanju o istom iz novinskih članaka... Izvini, ali od toga ja ne mogu da shvatim da si vredan bilo čega,a ne poštovanja, kao što smo imali ovde neke tzv. stručnjake koji su sve znali, solili pamet, pa se onda izlanuli na nekim glupostima, kao što smo imali da je umesto gasnih boca na krovu klima uređaj, i što je bila izjava da zbog rasporeda rešetki pada visina na vozilu... Žao mi je, ali ja takve ljude ne mogu da poštujem, neko ko glumi da je nešto što nije, ne zaslužuje poštovanje. Tebi sam zamerio na ocenjivanju raznih stvari, iako si sam izjavio da jako retko koristiš prevoz, da bi se udubio u tu tematiku, smatram da bi trebalo malo više od retkog da ga koristiš, to je moje mišljenje, možda ja grešim ;)
Iskreno, da li ja nekoga cenim ili ne sigurno nije tema kojom treba ovaj forum da se bavi, ko me poznaje zna kakav sam, a za vas virtuelne likove šta da vam kažem, imajte svoj stav o tome slobodno :)

Ево, ти си овде писао нешто треће од онога што је тема. Поштовања си потврдио да немаш и ту не важе никакве категорије, за тебе су сви исти, јер си важан само ти.
То што ти пишеш, само је твоје виђење ствари, као што има и других виђења. Разлика је да тебе сви макар поштују, не показују ти однос какав мисле да заслужујеш, већ као и са осталима без ниподаштавања комуницирају.
Када ти кажеш да се дисплеј купује - да би могао да се не користи, а притом је то мимо правила, и ти то знаш. Нико ти не спушта са тоном који звучи као не сери .
А знају сви да си свестан количине глупости коју си рекао, и да само браниш шофере јер те неки твој шофер вуче са тобом, па се идентификујеш са њим. И опет ти лепо одговарају.
Видиш, ја сам овде прешао ту линију. Јер сам изгубио разлог...ти си управо постао виртуелна ништарија, и мени твоје мишљење више није ни мало важно. Тако си се показао, то године неће променити, само тврда дисциплина. А исти третман имам и за 7 и за 77, све може ако не газиш по свему без обзира неког.

Гамад незахвална из редова заштићених државних радних места, мораће кад тад кроз болну катарзу. Није ми жао, ред ће морати да се поштује. За крај да ти ставим до знања то! Нема више простора за чобанско/примитивну интелигенцију, која је мешавина замене теза, претњи и игнорисања зарад пливања у мутном. Неко ће стално да ћути на та сплеткарења и да има обзира за недовољно развијене памети, које галамом дижу цену.
Има да подесе дисплеј, ТАЧКА!
Иди сад стиди се :p

Захваљујем свима који пријављују јавашлук особља које сви великодушно плаћамо, а које је бахато !
 
stf":2m5pyg7u je napisao(la):
becks89":2m5pyg7u je napisao(la):
Nađi mi to gde sam napisao da vozači ne moraju da poštuju zakon, navedi mi gde sam napisao da ja govorim da vozači ne trebaju da poštuju ograničenja? Vi ste branili bazingu jer je vozio preko dozvoljene brzine:)
Да ти тражим тачан пост не могу, али форумаши памте да си оправдавао кршење ограниченја брзине, кршење прескакања станица јер неће стићи на време. Међутим, чини ми се да си заборавио да сам се у тој причи сложио са тобом, као што сам поцржао и Базангу. Ни возачи ГСП-а ни Базанга нису возили 120 км/х кроз град већ мало изнад дозволјене брзине којом не угрожавају никога.
Tražio ne tražio, takvog posta nema. Forumaši pamte, pojedinci ovde ne pamte ni šta su pisali, pa se sada nalaze u čudu kada im pomenem neke stavove koje su izneli i onda ja kao izmišljam, vamo tamo, neke izmišljotine i ostalo...

hazard":2m5pyg7u je napisao(la):
Da, displej je bitan. Prvo, bitan je kao informacija, za putnike. Drugo, sve ovo ostalo sto navodis je nebitno. To su samo izgovori...tom logikom dolazimo do toga da je ok da ja ubijem komsiju jer me iznervirao jer eto i sin Zeljka Mitrovica je pregazio onu jadnu devojku pa ce se najverovatnije izvuci a i Gotovinu su pustili da izadje iz Haga...namestiti displej je lako. Trud koji treba za to uloziti je minimalan.
Aj molim te objasni mi poentu ovog tvog poređenja? Ne znam samo kako je narod živeo pre displeja, kako je tada prevoz funkcionisao...


Борчанац":2m5pyg7u je napisao(la):
becks89":2m5pyg7u je napisao(la):
Nađi mi to gde sam napisao da vozači ne moraju da poštuju zakon, navedi mi gde sam napisao da ja govorim da vozači ne trebaju da poštuju ograničenja? Vi ste branili bazingu jer je vozio preko dozvoljene brzine, ja sam rekao samo da je krivica njegova koliko i krivica vozača autobusa koji vozi neispravan bus, gde sam pominjao da GSPovci smeju da krše propise?
Posle meni kažeš da izvlačim iz konteksta? Daj mi bombonu, neku ljutu, stvarno treba čitati ovo...

Borčanac, slušaj ovako, ja sam svestan svojih mana, temperamenta i čega god, svih svojih nedostataka, ali da bi stekao poštovanje u forumskom svetu treba ti malo više nego godine starosti. Jer bar ovde možeš da kažeš, imam 80,34, 55 godina i svi ti "veruju", ja eto nemam poštovanja, zašto? Ponavljate iste fraze, preskačete pitanja i odgovarate mi na nešto sasvim 10.to, moje mišljenje nije najbolje, ali vaša mišljenja su tek genijalna, na postavljeno jedno, dobijem odgovor na 3 druga pitanja koja nisam ni postavio. Da ne govorim o hvatanju za neke izvore, neke izjave bez ikakvog dokaza ili stavova o prevozu i stanju o istom iz novinskih članaka... Izvini, ali od toga ja ne mogu da shvatim da si vredan bilo čega,a ne poštovanja, kao što smo imali ovde neke tzv. stručnjake koji su sve znali, solili pamet, pa se onda izlanuli na nekim glupostima, kao što smo imali da je umesto gasnih boca na krovu klima uređaj, i što je bila izjava da zbog rasporeda rešetki pada visina na vozilu... Žao mi je, ali ja takve ljude ne mogu da poštujem, neko ko glumi da je nešto što nije, ne zaslužuje poštovanje. Tebi sam zamerio na ocenjivanju raznih stvari, iako si sam izjavio da jako retko koristiš prevoz, da bi se udubio u tu tematiku, smatram da bi trebalo malo više od retkog da ga koristiš, to je moje mišljenje, možda ja grešim ;)
Iskreno, da li ja nekoga cenim ili ne sigurno nije tema kojom treba ovaj forum da se bavi, ko me poznaje zna kakav sam, a za vas virtuelne likove šta da vam kažem, imajte svoj stav o tome slobodno :)

Ево, ти си овде писао нешто треће од онога што је тема. Поштовања си потврдио да немаш и ту не важе никакве категорије, за тебе су сви исти, јер си важан само ти.
То што ти пишеш, само је твоје виђење ствари, као што има и других виђења. Разлика је да тебе сви макар поштују, не показују ти однос какав мисле да заслужујеш, већ као и са осталима без ниподаштавања комуницирају.
Када ти кажеш да се дисплеј купује - да би могао да се не користи, а притом је то мимо правила, и ти то знаш. Нико ти не спушта са тоном који звучи као не сери .
А знају сви да си свестан количине глупости коју си рекао, и да само браниш шофере јер те неки твој шофер вуче са тобом, па се идентификујеш са њим. И опет ти лепо одговарају.
Видиш, ја сам овде прешао ту линију. Јер сам изгубио разлог...ти си управо постао виртуелна ништарија, и мени твоје мишљење више није ни мало важно. Тако си се показао, то године неће променити, само тврда дисциплина. А исти третман имам и за 7 и за 77, све може ако не газиш по свему без обзира неког.

Гамад незахвална из редова заштићених државних радних места, мораће кад тад кроз болну катарзу. Није ми жао, ред ће морати да се поштује. За крај да ти ставим до знања то! Нема више простора за чобанско/примитивну интелигенцију, која је мешавина замене теза, претњи и игнорисања зарад пливања у мутном. Неко ће стално да ћути на та сплеткарења и да има обзира за недовољно развијене памети, које галамом дижу цену.
Има да подесе дисплеј, ТАЧКА!
Иди сад стиди се :p

Захваљујем свима који пријављују јавашлук особља које сви великодушно плаћамо, а које је бахато !
"Neki šofer", samo ti brate uživaj, nemoj da trošiš mozak na ono što te se ne tiče. Sa ništarijama nemoj da diskutuješ i sve ok.
Poslednja u nizu prijava koja je jako intresantna je prijava za stajanje nekog od kolega u vozačkom prostoru, jedan od kolega mi je javio da je dobio prijavu, 99% od Filipa, u kojoj piše da čovek stoji u vozačevom delu, inače taj čovek je kolega iz firme, eto ja vas pitam jel vi nemate pametnija posla nego da se brinete ko se vozi u kabini? Ajde displej i nekako, meni je nebitan, možda nekome to znači, ali šta putnike zabole uvo ko se gde vozi? Najgore od svega što prijava nije sačinjena od čoveka koji je bio putnik, nego je kako sam saznao slikan iz nekog drugog vozila, gde je tu mozaK?
 
malleya+driving+the+bus.jpg
 
becks89":29uige7n je napisao(la):
Aj molim te objasni mi poentu ovog tvog poređenja? Ne znam samo kako je narod živeo pre displeja, kako je tada prevoz funkcionisao...

Tako što je tad postojala tabla ili papir sa napisanim terminusom. A sada postoji displej i on služi da se ispiše terminus i tačka.
 
becks89":8vhx6z6s je napisao(la):
Poslednja u nizu prijava koja je jako intresantna je prijava za stajanje nekog od kolega u vozačkom prostoru, jedan od kolega mi je javio da je dobio prijavu, 99% od Filipa, u kojoj piše da čovek stoji u vozačevom delu, inače taj čovek je kolega iz firme, eto ja vas pitam jel vi nemate pametnija posla nego da se brinete ko se vozi u kabini? Ajde displej i nekako, meni je nebitan, možda nekome to znači, ali šta putnike zabole uvo ko se gde vozi? Najgore od svega što prijava nije sačinjena od čoveka koji je bio putnik, nego je kako sam saznao slikan iz nekog drugog vozila, gde je tu mozaK?
Стајањем у возачевом простору блокира се возачев преглед десне стране улице/тротоара/раскрснице и самимтим ГРУБО угрожава безбедност путника. Оправдана пријава, по мени за отказ.

Јер ... у односу на многе европске метрополе, у возилима за БГД прва врата се не раде двокрилна већ једнокрилна и десно крило врата није намењено коришћењу путника. Разлог лежи у превеликим гужвама те би путници блокирали возачев преглед десне стране. Ако путници блокирају и физички се спречавају да пређу у тај простор због безбедностим то значи да у том простору НЕ СМЕ ДА БУДЕ НИКОГА.

Шта мене брига да ли је тај у простору колега. Боли ме патка. Не сме ту да буде, угрожава моју безбедност и безбедност мојих суграђана. Марш Одатле!!!!

Возач је дужан да га упозори или да попије казну ако то не уради. Просто. Као што возач приватних кола може да попије казну јер му је сувозач пијан.
 
A kada se neki putnik nacrta tu kod vozača, vozači uzdišu, i poneki put pomere putnika da ne stoji preblizu šipke. ALi kada kolega stoji to je ok.
 
Vrh