Šta je novo?

Održavanje vozila

Ma to je od velikog ubrzanja pa je lego pozadi :D :D

Neverovatno je koliko problema sa visinom ima N serija, a vecina je prouzrokovana neispravnim ili zaglavnjenim davacima visine. Jednom sam isao sa 96 iz Borce do grada, 218N cini mi se 971, konstantno je gubio visinu na desnoj strani, da bi posle udara u 3 ceslja na mostu stvar bila resena. Posto sam sedeo pozadi video sam da je otpao busen blata, koji je najverovatnije blokirao senzor... Ista je prica i sa ABS-om koji na vecini vozila ne radi zbog zaprljanosti senzora...
 
bazinga":13oifnvs je napisao(la):
Jednom sam isao sa 96 iz Borce do grada, 218N cini mi se 971, konstantno je gubio visinu na desnoj strani, da bi posle udara u 3 ceslja na mostu stvar bila resena. Posto sam sedeo pozadi video sam da je otpao busen blata, koji je najverovatnije blokirao senzor...

:lool:
 
Kako kad to oni peru redovno svake prestupne dobro je da je to sledeca godina
 
becks89 je napisao(la):
Pre jedno mesec dana, gbr. 276 nekadašnje vozilo sa prvog polaska linije 78 (1/78)
1390745_545849175494893_111854758_n.jpg

Izvor: Facebook.com[/quo
Vozi misko!!!! :D :D :D :D :D
 
Sa malom razlikom što su na gbr.276 tada pukli jastuci, a kako su mu stavili "nove" konstantno gubi visinu...
 
ljudi kolko para toko muzike :) ajde da pogledamo kolko nas placa redovno karte za prevoz :) pa onda da vidimo koliko gsp gubi para i koliko ovi nesrecni busevi predju km tokom dana :) i kad se pritoim doda nebriga majstora da radi za malu platu sta se dobije :)
 
Нема мале плате, али зато има стотина милиона евра уложених од стране грађана у превоз!
 
sasa901":30kn4moi je napisao(la):
ljudi kolko para tolko muzike :) ajde da pogledamo . . .
Koliko para ne dobijamo ni pola muzike :(
Ne davno ovde na BBu razmatrana je koncepcija ,,besplatnog,, prevoza u BG a po uzoru na postojece primere
i jako malo je falilo da se kockice sklope. . .
znaci koliko para nema tolko muzike

Mnogo puta izneto da se tačno zna makismum mašine koliko može usta da hrani
sudbinu i kajmak u rukama drže oni, koj u javna vozila ulaze samo kad se slikaju
zbog suludog čuvanja prekobrojnih, nema ni za održavanje postojecih vozila
naravno šteta i muka je samo na korisnicima
 
Besplatan prevoz, gde ima to? Ako izuzmemo Talin i još neki francuski gradić, koji zajedno imaju stanovnika manje nego Novi Beograd. To što vam je falilo je doza realizma, da se prisetite gde i kako živite, pre nego što krenete sa maštarijama.
 
Koliko gsp gubi para na kradje po pogonima za koga svaki dan sipaju gorivo u autobuse kojui su zapljeni ,ko to krade gorivo iz karaburme i ostalih pogona vise dnevno ode para tako nego bilo sta drugo
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LI-30Bet3IM[/youtube]
Није здраво возити бајс иза каНте :lol:
 
Hvala na postavljanju klipa :)
Inače par puta sam udahnuo taj crni dim...., što se vidi na klipu, .pa to je grozota..
Plus ne radi mu svetla, displej.... strašno
 
direktor":2m3d6601 je napisao(la):
Koliko gsp gubi para na kradje po pogonima za koga svaki dan sipaju gorivo u autobuse kojui su zapljeni ,ko to krade gorivo iz karaburme i ostalih pogona vise dnevno ode para tako nego bilo sta drugo
definitivno mora neki red da se uvede u gsp il da se privatizuje a verujem da bi dosta firmi htelo da kupi gsp ili bar jedan deo gspa a mislim i da bi za nas bilo bolje imali bi bolji prevoz :)
 
direktor":31dlmhhp je napisao(la):
Koliko gsp gubi para na kradje po pogonima za koga svaki dan sipaju gorivo u autobuse kojui su zapljeni ,ko to krade gorivo iz karaburme i ostalih pogona vise dnevno ode para tako nego bilo sta drugo
Možda znate za priču sa linije 202. Vozač je parkirao na terminusu i krenuo da vuče gorivo, slikao ga je neko, poslao GSPu, ovi ga otpuste za kratak vremenski period. Međutim, lik tuži firmu da ga je neovlašteno neko fotografisao ili tako nešto, dobije spor, a firma morala da mu plati sve plata dok nije radio plus nadoknadu za "nanesenu štetu". Ma komedija je cela firma, ili tek problematika sa nestajanjem čepova rezervoara, pa onda od garaže prosipa gorivo malo malo. A možda samo ostavlja tragove, da zna da se vrati u garažu :mrgreen:
 
Da znam za taj slucaj. Sindikat vozaca u GSP-u je stao na njegovu stranu. Bacio je crevo, pa policija nije imala materijalni 'dokaz' da je o krao gorivo, vec je samo imao 'nameru'. To je samo jedan od deseina 'problematicnih' vozaca iz GSP-a, kojima is slicnih razloga ne mogu da daju otkaz.
 
Beks,

Pa upravo taj slučaj najkristalnije ilustruje onu tvrdnju da su "zaštićeni ko beli medvedi" što osporavaš...
 
becks89":32na4n7x je napisao(la):
direktor":32na4n7x je napisao(la):
Koliko gsp gubi para na kradje po pogonima za koga svaki dan sipaju gorivo u autobuse kojui su zapljeni ,ko to krade gorivo iz karaburme i ostalih pogona vise dnevno ode para tako nego bilo sta drugo
Možda znate za priču sa linije 202. Vozač je parkirao na terminusu i krenuo da vuče gorivo, slikao ga je neko, poslao GSPu, ovi ga otpuste za kratak vremenski period. Međutim, lik tuži firmu da ga je neovlašteno neko fotografisao ili tako nešto, dobije spor, a firma morala da mu plati sve plata dok nije radio plus nadoknadu za "nanesenu štetu". Ma komedija je cela firma, ili tek problematika sa nestajanjem čepova rezervoara, pa onda od garaže prosipa gorivo malo malo. A možda samo ostavlja tragove, da zna da se vrati u garažu :mrgreen:

A sve potice od toga da kod nas snimanje bez dozvole druge strane se ne prihvata na sudu. Lepo da su stavili na ulaze u pogone GSP-a da kamere snimaju i gotovo,tako bi se pokrili.
 
Pojedinci prijatelju. U kojoj firmi još ima da radiš 3 sata, a da ostalih 5 ne radiš ništa, a to ti se vodi kao sindikalni rad i primaš punu platu. Pa posle i ne čudi što imamo 15 sindikata...
Kamere imaš u pogonima, a ovaj slučaj konkretno nije bio u garaži.
 
vucko":3do4joek je napisao(la):
becks89":3do4joek je napisao(la):
direktor":3do4joek je napisao(la):
Koliko gsp gubi para na kradje po pogonima za koga svaki dan sipaju gorivo u autobuse kojui su zapljeni ,ko to krade gorivo iz karaburme i ostalih pogona vise dnevno ode para tako nego bilo sta drugo
Možda znate za priču sa linije 202. Vozač je parkirao na terminusu i krenuo da vuče gorivo, slikao ga je neko, poslao GSPu, ovi ga otpuste za kratak vremenski period. Međutim, lik tuži firmu da ga je neovlašteno neko fotografisao ili tako nešto, dobije spor, a firma morala da mu plati sve plata dok nije radio plus nadoknadu za "nanesenu štetu". Ma komedija je cela firma, ili tek problematika sa nestajanjem čepova rezervoara, pa onda od garaže prosipa gorivo malo malo. A možda samo ostavlja tragove, da zna da se vrati u garažu :mrgreen:

A sve potice od toga da kod nas snimanje bez dozvole druge strane se ne prihvata na sudu. Lepo da su stavili na ulaze u pogone GSP-a da kamere snimaju i gotovo,tako bi se pokrili.


To sa snimcima nas običnih građana je veoma interesantan slučaj i zakonski još uvek veoma nejasan. Np. pre više od 2 godine sam slikao gomilu nekih autobusa sa pogrešnim smerom na displeju, ukupno 7 prevoznika. Saobraćajni inspektor ih je sve poslao kod sudije za prekršaje. Dakle jedna velika prijava je iseckana u 7 komada i pokrenuto je 7 odvojenih prekršajnih postupaka. Interesantno je da sam za neke od tih slučajeva morao da svedočim kao inicijator prijave, a za neke nisam. Kada sam svedočio uvek bih sudiji dao odštampane fotografije na kojima se jasno vide prekršaji. Najinteresantniji deo svega je bio to što je jedna sudija rekla kako je odlično što imam te fotografije i da će prevoznika osuditi odmah na osnovu toga jer su to verodostojni dokazi. Kada sam kasnije morao da svedočim za drugog prevoznika druga sudija je rekla da moje fotografije prekršaja ne može da uzme kao dokaz jer nisu načinjene od strane službenog lica.
Tako da je kod nas čisto bezakonje po tom pitanju i potpuno je nejasno šta može, a šta ne...
 
To ti je ono što se ovde primenjuje, svako može da tumači zakon kako mu se prohte ;)
 
Još jedna genijalnost projektanata ovog vozila, evo gde treba čovek da se pentra da sipa vodu...
 
Vrh